Trwałość / odporność przelotek klasy MIMINA
#41 OFFLINE
Napisano 27 czerwiec 2014 - 20:31
#42 OFFLINE
Napisano 27 czerwiec 2014 - 21:36
Nie twierdzę, że tu wszystko jest w porządku - zdjęcie pokazuje jasno, ale mam kilka zastrzeżeń:
- nie ma co wymagać cudów od produktu, którego przeznaczeniem jest ultralajt - tak się reklamują i do tego te przelotki są, więc nie ma co się dziwić, że przy "brutalnym" holu 40+ okoni nasze druciaki wymiękają. Niestety wydaje mi się, że w tym miejscu nie zawiniła firma produkująca omawiany sprzęt, tylko osoba podejmująca decyzję o ich zastosowaniu. (Bez obrazy oczywiście - człowiek się uczy na błędach, a pierwsze spotkanie nawet eksperta może czasem zaskoczyć)
- Są to przelotki tanie. W tym biznesie przebicie jest spore, więc jeśli chcemy mieć coś z bardzo dobrych materiałów, to musimy mieć bardzo, bardzo dobre pieniądze.
- Na koniec refleksja: Widzę coraz szerszą tendencję do śrubowania wymogów do rozmiarów Kilimandżaro. Akurat w przelotkach dyskusja jest jeszcze zasadna. Przynajmniej tak długo, jak przynosi jakieś sensowne rezultaty (np. obserwację, że trzeba się 2 razy zastanowić, zanim wybierzemy druciaczki). Ale pamiętam czasy, kiedy łowiło się na wędkę z przelotką z wstawką z jakiegoś wzmacnianego plastiku. Rowy w tym były potężne, ale się łowiło.
Nie mówię, żeby stać przy starych wzorcach, wręcz przeciwnie, sam bardzo cenię sobie postęp i rozwój, ale może warto czasem na chwilę się zatrzymać i zastanowić, czy warto tak pędzić do doskonałości za wszelką cenę?
- eRKa lubi to
#43 OFFLINE
Napisano 28 czerwiec 2014 - 15:52
Odpowiedz jest bardzo prosta według mnie...gdyby ryby brały tak jak powinny ( musiało by ich być tyle ile powinno ) można było by sobie pozwalać na partolenie brań czy holi . Wydaje mi się ,że wtedy nie było by aż takich ,,kombinacji" , a w obecnych czasach, każde branie na wagę złota
Pozdrawiam
#44 OFFLINE
Napisano 28 czerwiec 2014 - 18:55
Dziękuję wszystkim za porady odnośnie pompowania, montowania lepszych przelotek itd.. Ogólnie mnie to rozbawiło.. wybaczcie.
Może tak w ramach doprecyzowania/wyjaśnienia napiszę, że minimy montowałem z pełną świadomością konsekwencji, wiedziałem, że je zajadę, nie wiedziałem tylko kiedy to nastąpi..
Kijek miał być bardzo lekki, cięty i śmiesznie tani .. wyszedł rewelacyjnie i jest to mój ulubiony "patyk" okoniowy. Trwałość przelotek jest adekwatna do ceny i tutaj do nikogo nie mam pretensji. Udzieliłem się w tym wątku, bo jako jeden z nielicznych(bądź jedyny) przetestowałem ten produkt do granic możliwości.
Pozostali użytkownicy, a zwłaszcza ci, którzy tych przelotek nie mają zamontowanych przy swoich wędziskach(patu i Krzysiek_W), powinni poprzestać na czytaniu tego wątku.
Niech jajko nie próbuje być mądrzejsze od kury.. ok?
Użytkownik Iras1975 edytował ten post 28 czerwiec 2014 - 19:04
- mdziam_78, Rheinangler i Leadrock lubią to
#45 OFFLINE
Napisano 29 czerwiec 2014 - 07:51
Dziękuję wszystkim za porady odnośnie pompowania, montowania lepszych przelotek itd.. Ogólnie mnie to rozbawiło.. wybaczcie.
Może tak w ramach doprecyzowania/wyjaśnienia napiszę, że minimy montowałem z pełną świadomością konsekwencji, wiedziałem, że je zajadę, nie wiedziałem tylko kiedy to nastąpi..
Kijek miał być bardzo lekki, cięty i śmiesznie tani .. wyszedł rewelacyjnie i jest to mój ulubiony "patyk" okoniowy. Trwałość przelotek jest adekwatna do ceny i tutaj do nikogo nie mam pretensji. Udzieliłem się w tym wątku, bo jako jeden z nielicznych(bądź jedyny) przetestowałem ten produkt do granic możliwości.
No i ładnie wszystko wyjaśniłeś. Rozumiem i podaję (wirtualnie) Ci dłoń - szczególnie w kwestii oszczędności przy robieniu "ciętego kijka".
@miras1983 - ogólnie masz rację, zgadzam się. Ale myślę, że pewne trendy wyszły poza tę kwestię i to już zawiera się w czymś innym - modzie? Wyścigu zbrojeń na linii wędkarz-wędkarz (nie wędkarz- ryba)?. Nie będę tu dawał kolorowych przykładów, bo ktoś mnie może obrzucić błotkiem...
Użytkownik Leadrock edytował ten post 29 czerwiec 2014 - 07:57
#46 OFFLINE
Napisano 29 czerwiec 2014 - 17:28
- pepso lubi to
#47 OFFLINE
Napisano 29 czerwiec 2014 - 20:13
1. Ile kosztuje szpulka dobrej japonskiej plecionki
2. Ile kosztuje zestaw przelotek do kija
Ja to sobie policzylem i wyszlo mi na to ze w minimy moge wejsc tylko w kijach (i) przeznaczonych pod zylke (ii) o srednicy 0.10 - 0.14
Nikogo nie bede namawial ani przekonywal na sile oczywiscie
- popper, mdziam_78, Rheinangler i 1 inna osoba lubią to
#48 OFFLINE
Napisano 24 listopad 2015 - 19:24
Odgrzeje kotleta z pełną świadomością.
Używam minim do plecionki 10lb i nie mam problemów ani z plecionką ani przelotkami, ale ostatnio zastanawialiśmy się z Kolegą czy minimy nie uszkadzają się i przy okazji cienkich plecionek. Kolega łowi pletką Varivasa 4lb i po kilku łowieniach kijem ubranym w minimy plecionka stała się mocno chropowata na dość długim odcinku.
Czy ktoś miał podobne doświadczenia z cienkimi linkami? W takim przypadku oszczędność kończy się po 1 szpulce.
#49 OFFLINE
Napisano 24 listopad 2015 - 20:43
- Paavo lubi to
#50 OFFLINE
Napisano 24 listopad 2015 - 21:12
Nie widziałem uszkodzeń na przelotkach na oko. Ale widziałem plecionkę. Dlatego pytam czy ktoś ma jakieś doświadczenia po dłuższym użytkowaniu. Nie oszukujmy się to tanie przelotki i mają prawo mieć jakość adekwatną do ceny, ale jednak lepiej wiedzieć z czym ma się do czynienia.
#51 OFFLINE
Napisano 24 listopad 2015 - 21:31
Wedka w łapkę i nad wodę, a wszelkie watpliwosci mina po pierwszej wyholowanej rybce
#52 OFFLINE
Napisano 24 listopad 2015 - 21:39
Ja mam TiCh w MB842 i nie zauwazam zadnych uszkodzen. Szkoda rozwazan, Chrom jest twardym materialem na pewno twardszym od plecionki.
Wedka w łapkę i nad wodę, a wszelkie watpliwosci mina po pierwszej wyholowanej rybce
Właśnie nikt nie podważa tego że Chrom jest twardym materiałem i tego że nie znalazłeś żadnych uszkodzeń co nie znaczy że pierścień nie niszczy plecionki Kolega@mdziam_78 o tym napisał .Kiedyś @wobi wstawił filmik co się dzieje z plecionką przeciągniętą po minimach .Co niektórym posiadaczom kijaszków na minimach tętno skoczyło do góry .Popieram @friko i ja też nie założę drogiej plećki do kija z minimami
Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 24 listopad 2015 - 21:43
#53 ONLINE
Napisano 24 listopad 2015 - 21:59
pierścienie minima to jednak metal - miękki niestety - nie powinien niszczyć plecionki bo jest po prostu stale polerowany przez nią na gładko... bardziej martwiłbym się kiepsko wypolerowanymi sicami...
co do trwałości - dwukrotne przewinięcie linki przewleczonej przez największą przelotkę wystarczyło by wyraźnie ją zarysować... mówię o tichromach niestety... niestety bo strasznie widać srebrną rysę na czarnym:(
#54 OFFLINE
Napisano 24 listopad 2015 - 22:43
ja bym szczytową przelotke sprawdził, czy nie ma gdzieś jakiejś zadry, na stożku i prowadzących to raczej nie widze opcji aby cos zdechło, a co do plecionki cienkiej to kolega łowi z fluorocarbonem na końcu, bo japońskie niteczki sa zajebiaszcze, ale strasznie wrażliwe na kamienie i inne elementy podółoża, dlatego japońce nie znają łowienia bez FCB
#55 OFFLINE
Napisano 25 listopad 2015 - 00:08
#56 OFFLINE
Napisano 25 listopad 2015 - 12:21
Ja używam plećki 3lb z minimkami hard chrom ( na szczycie torzite) po sezonie nie zauważyłem żadnych objawów zużycia ani plećki ani przelotek
- Hubertus i mdziam_78 lubią to
#57 OFFLINE
Napisano 25 listopad 2015 - 13:10
Moje spostrzeżenia są takie:
- minimy TiCh niszczą skutecznie cienką pletkę - mam na myśli nanofil 3lb jak i standardową nitkę 3lb również Berkley. W swoim UL po niespełna sezonie wymieniłem minimy na Fuji Sic KR i po problemie.
- w przypadku cienkich żyłek niestety jest chyba podobnie.
Przezbroiłem kilka odległościówek mojego szwagra, który zawodniczo spławikuje. Większość podczas przeróbki była ubierana w Fuji Alconite, dwie ostatnie w minimy.
Niestety te z minimami już czekają na zmianę przelotek na Alconity. Zdaniem użytkownika Alconity zdecydowanie mniej niszczą żyłki w zakresie średnic od 0,10 do 0,16 mm.
Z pozdrowieniami,
drzejko
- mdziam_78 lubi to
#58 OFFLINE
Napisano 25 listopad 2015 - 15:18
Też w wersji econo rozważam Minimy do kija UL, ale ...
#59 OFFLINE
Napisano 25 listopad 2015 - 17:12
Jeżeli dobrze pamiętam skalek polerował przelotki przed montażem. Dodatkowo nie robił tego ręcznie, więc polerka domowym sposobem raczej odpada. Zamontowałem minimy z oszczędności .Na początku używałem końcówki plecionki sg 0,06. Niszczyła się na dość długim odcinku. Po wymianie na inną efekt podobny.Teraz dołożę, żeby wymienić na zestaw sic fuji .
#60 OFFLINE
Napisano 25 listopad 2015 - 17:49
Tak .Ja w swoich kijkach poleruję dodatkowo wkłady w minimach ale tylko tych srebrnych. Ale myślę ,że to nie ma aż takiego znaczenia co do zużycia plećki jak i samych przelotek. Myślę ,że największe znaczenie jeżeli chodzi zużywanie się plecionki ma dobrej jakości przelotka szczytowa.
- Hubertus, fifek, Dąbek 111 i 1 inna osoba lubią to
Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki
TECH
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Przelotki węglowe Daiwa AGS?Napisany przez Mekamil , 12 wrz 2023 |
|
|
||
TECH
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Modyfikacja wędki dwuskładowej na sześcioskładową.Napisany przez OskarEL , 07 sty 2023 |
|
|
||
TECH
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Rodbuilding a prawoNapisany przez Wojtek Zwolski , 16 gru 2022 |
|
|
||
TECH
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Przeróbka spinningu na castingNapisany przez zayl990 , 03 lut 2012 |
|
|
||
TECH
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Przelotka szczytowa o wiekszej średnicyNapisany przez Bolesław , 12 lis 2021 tech-rb, przelotki |
|
|
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych