Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Małe szczupaki...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Majkel S

Majkel S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 lipiec 2014 - 22:16

to jeszcze takie pytanie: jak złowicie szczupaka (nawet małego) w jednym miejscu, to rzucacie z tego miejsca dalej licząc na koleją sztukę? 



#22 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 01 lipiec 2014 - 23:29

Hej 

 

Od niedawna zacząłem łowić na casta i mam pytanie. Z ostatnich dwudziestu kilku złowionych przeze mnie szczupaków od jesieni tamtego roku, żaden nie miał nawet pół metra długości.

To wszystko przez to ,że na "casta".

Spróbuj na spina. ;)


  • czaro73 lubi to

#23 OFFLINE   Majkel S

Majkel S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 lipiec 2014 - 23:57

Może coś w tym być, bo jednak kiedyś łowiłem większe sztuki :) ale nie martw się, mam kilka spinningów na różne okazje i czasem też ich używam :)



#24 OFFLINE   maniek72

maniek72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaStare Stulno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Karpowicz

Napisano 02 lipiec 2014 - 06:59

to jeszcze takie pytanie: jak złowicie szczupaka (nawet małego) w jednym miejscu, to rzucacie z tego miejsca dalej licząc na koleją sztukę? 

Oczywiście, zdarza się wyjąc nawet kilka szczupaków z jednego miejsca.



#25 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 07:46

Oczywiście, zdarza się wyjąc nawet kilka szczupaków z jednego miejsca.

Nie codziennie tak się zdarza, ale potwierdzam. 



#26 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 lipiec 2014 - 08:53

to jeszcze takie pytanie: jak złowicie szczupaka (nawet małego) w jednym miejscu, to rzucacie z tego miejsca dalej licząc na koleją sztukę?


Hmmm, jak uda się złowić jednego, tym bardziej małego, i następnego... to bardzo prawdopodobne, że raczej w tym miejscu dużego nie ma...

#27 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 02 lipiec 2014 - 10:01

Hmmm, jak uda się złowić jednego, tym bardziej małego, i następnego... to bardzo prawdopodobne, że raczej w tym miejscu dużego nie ma...

 

A ja już miałem tak, że miałem 2-3 gluty 40-50cm, a 10m obok 90tka wskakiwała... więc nie ma reguły chyba :)



#28 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 lipiec 2014 - 11:53

A ja już miałem tak, że miałem 2-3 gluty 40-50cm, a 10m obok 90tka wskakiwała... więc nie ma reguły chyba :)

no różnie bywa... po prostu albo jej się nie chciało te 10 m d... ruszyć albo nie zdążyła ich zeżreć ;)  :lol:


Użytkownik Jano edytował ten post 02 lipiec 2014 - 12:52


#29 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 02 lipiec 2014 - 11:58

Może ta 90 czaiła się na te mniejsze...



#30 OFFLINE   penkulski

penkulski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Konrad

Napisano 03 lipiec 2014 - 21:38

to jeszcze takie pytanie: jak złowicie szczupaka (nawet małego) w jednym miejscu, to rzucacie z tego miejsca dalej licząc na koleją sztukę? 

Kiedyś na pewnej miejscówce na rzece, obławiając jedną miejscówke wachlarzem, złowiłem 9 szczupaków, więc jeżeli są i żerowanie sprzyja (będziesz miał fart znajdziesz się w odpowiednim miejscu i czasie oraz trafisz z przynętą) to na jednym się nie skończy.

Co do wielkości szczupłych to straciłem wiare w obecność mamusiek, przez 2 sezony złowiłem grubo ponad setke nie licząc spadów i największy jaki się trafił mierzył 60cm :wacko:



#31 OFFLINE   Majkel S

Majkel S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 lipiec 2014 - 22:27

Wczoraj trafił się taki 49 cm 

 

No cóż, trzeba próbować dalej, kiedyś pewnie się złowi upragniony okaz :) po Waszych odpowiedziach zacznę po złowionym szczupaku obławiać tą miejscówkę dalej, bo dotychczas opuszczałem takie miejsce od razu.



#32 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 04 lipiec 2014 - 06:59

Widziałem kiedyś nad rzeką jakby grupowe polowania szczupaków. Z początku myślałem, że to jeden, ale za chwilę równocześnie naganiały drobnice. To było wielkie zwalisko z spokojną wodą, cofką. Złowiliśmy we dwóch kilka ( 6? 7?) szczupaków, 2 spadły. Wszystko 60-80cm. Rzadko coś takiego się trafia :)



#33 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 885 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 04 lipiec 2014 - 11:14

To się właśnie nazywa być we właściwym miejscu o właściwej porze :)


  • wobler129 lubi to

#34 OFFLINE   maniek72

maniek72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaStare Stulno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Karpowicz

Napisano 04 lipiec 2014 - 21:41

Każdemu  trafia się czasami taki dzień, pod warunkiem, że dość często- najlepiej codziennie jest sie nad wodą.



#35 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 06 lipiec 2014 - 09:27

W tegoroczną majówkę miałem sytuację podobną do @woblera :) Zaczęło się 100cm, ze 3 godziny później wróciłem nad wodę i ryby lały dosłownie seriami, w siągu godziny było koło 10-15ryb, wszystko 60-70cm... W ostatniej miejscówce długo głucho i nagle 91cm  :D  Prawdziwy dzień konia...


  • czaro73 lubi to

#36 OFFLINE   Majkel S

Majkel S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 06 lipiec 2014 - 10:53

EMMS- powinieneś od razu do lotto polecieć po kupon ;) 

 

ja wczoraj tradycyjnie- jeden smętny szczupaczek ze starorzecza ok 40 cm. Najpierw przywalił w dużego, białego twistera a potem już go nie chciał, więc zmieniłem na wobka i dał się nabrać 

 

chyba nikt nie ma recepty na "te większe" ;)



#37 OFFLINE   TOMIS1975

TOMIS1975

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaTarnow
  • Imię:Tomasz

Napisano 06 lipiec 2014 - 11:19

Czas, miejsce, przyneta i machaj weda, ryby będą.szczupak to ryba stanowiskowa, tam ma swoje stanowisko, gdzie jest żarcie blisko.

#38 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 06 lipiec 2014 - 13:33

Ja dużo łowię z brzegu błąkając się po jeziorach i dość często trafiają mi się szczupaki w przedziale 60-80 cm. Jedno jest pewne, na te większe przynęta musi być odpowiednich rozmiarów ;) na 9 cm wobki kolosów nie połowisz. Jak wobler to powyżej 12-15 cm lub gumisie 6-8" to przynęty którymi interesują się te większe. Czasami coś większego uderzy w małą przynęte ale to raczej wyjątki.



#39 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 styczeń 2015 - 09:36

Duże przynęty mogą to odmienić albo duże szczupaki biorą w porach dnia w których nie wędkujesz ,są zbiorniki w których większe ryby biorą okresowo wczesna np. wiosna lub póżna jesień


  • Bolesław lubi to

#40 OFFLINE   czaro73

czaro73

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Czaro

Napisano 14 styczeń 2015 - 12:29

U mnie sytuacja z mniejszymi szupłymi ( na w miarę rozpoznanym łowisku ) wygląda następująco;
Mniejsze 50-70cm stoją z reguły koło siebie na powierzchni ~ 5m. Jak złowię jednego rzucam wachlarzem, rzadko się zdaża, ale się zdaża☺ 5 rzutów 3 ryby. Nauczony doświadczeniem na tym jeziorze, jak nie mam małych to prawdopodobnie jest coś większego. Sprawdziłem tą sytuację parokrotnie, jednak na początku popełniłem błąd myśląc, że są tam pasiaki. Mamuśka siadła na 5 cm woblerek, popatrzyliśmy sobie głęboko w oczy 😉, umówiliśmy się na później, pokręciła karkiem i tyle...
W późniejszym okresie sprawdziłem ulubione stołówki szczupłych na tym jeziorze i moja teoria + wolniejsze prowadzenie przyniosły upragniony skutek. Dodam tylko, że często zmieniam przynęty ( głównie woblery ), a z tego co wiem to większość wędkarzy łowi tam na blachy, nikt o sliderach itp nie słyszał i nie używał. Taka sytuacja 😉




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych