Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowa Zelandia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 22 luty 2011 - 10:55

I co z Waszym wyjazdem?? Dziś podali, że w trzęsieniu ziemi w NZ zginęło 65 osób...
Gadda

#42 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 22 luty 2011 - 11:41

I co z Waszym wyjazdem?? Dziś podali, że w trzęsieniu ziemi w NZ zginęło 65 osób...
Gadda


Chłopaki już dawno siedzą w NZ. Bigos pisał stamtąd (siedzi już drugi turnus). Część osób już wróciła, a druga ekipa niedawno dotarła.

Kumpel dzwonił zaraz po powrocie i potwierdził wiele informacji. Wody dostępne i polecane w przewodnikach czy relacjach to ... porażka. Dojście do wody jedno na 20-30km i do tego może być już zajęte (wystarczy zaparkowany samochód). Reszta to tereny prywatne. Jeszcze kilka innych rzeczy mu się nie podobało.

Ale ... jeśli uda się dotrzeć śmigłowcem lub łodzią do miejsc trudno dostępnych to można znaleźć się w raju. Dużo wielkich ryb i totalne bezludzie (dla mnie bardzo ważna sprawa).



#43 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 22 luty 2011 - 16:15

hlehle, czyli tak jak u nas?

#44 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 22 luty 2011 - 16:31

hlehle, czyli tak jak u nas?



Myślę, że zupełnie jak nie u nas
Mimo wszystko, nawet na łatwo dostępnych łowiskach, wrażenia z łowienia są całkowicie inne. Ryby nie wpuszczaki, brak tłumów nad wodą i urokliwa okolica.
Jednak za tę kasę wybrałbym inne miejsca na świecie, chyba że udałoby się dostać w te mniej dostępne łowiska.

#45 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 22 luty 2011 - 20:15

I co z Waszym wyjazdem?? Dziś podali, że w trzęsieniu ziemi w NZ zginęło 65 osób...
Gadda


Kontaktowałem się dzisiaj z Bigosem (SMS-owo)- wszystko u nich OK, nikomu nic się nie stało. O ryby się nie pytałem- w tej chwili to chyba nie jest najważniejsze...

#46 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 luty 2011 - 21:27

[quote]
I co z Waszym wyjazdem?? Dziś podali, że w trzęsieniu ziemi w NZ zginęło 65 osób...
Gadda
[/quote]

Kontaktowałem się dzisiaj z Bigosem (SMS-owo)- wszystko u nich OK, nikomu nic się nie stało.
[/quote]


To dobrze- dzieki za info :D



#47 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 23 luty 2011 - 11:44

[quote]
I co z Waszym wyjazdem?? Dziś podali, że w trzęsieniu ziemi w NZ zginęło 65 osób...
Gadda
[/quote]

Kontaktowałem się dzisiaj z Bigosem (SMS-owo)- wszystko u nich OK, nikomu nic się nie stało. O ryby się nie pytałem- w tej chwili to chyba nie jest najważniejsze...
[/quote]

@Mysha, a byli w tym rejonie? Nie mam pojęcia, gdzie druga ekipa miała się udać.

#48 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 23 luty 2011 - 21:53

Hmmm... nie wiem. Nie śledziłem ich wyprawy, wiem jedynie, że mieli być 26.02. w Christchurch.

#49 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 01 marzec 2011 - 01:23

Nareszcie w domu!
Powiem krótko.Warto było. Chociaż musieliśmy z powodu opadów odpuścić połowę rzek na których planowaliśmy łowić i aż połowę czasu spędziliśmy na łowiskach komercyjnych przy 30-to stopniowych upałach.Sporo czasu niestety w samochodzie.Teren ciężki,ale mimo prywatnych terenów z dostępem do rzek nie było problemów, wystarczyło zapytać właścicieli. Statystyki:liczyliśmy tylko ryby pow 50cm. Ja złowiłem 21 sztuk-10 szt 54-59 cm i 11szt 60-67cm.Piękne dzikie potokowce. O spadach i widzianych niezłowionych czy spłoszonych kabanach nie wspomnę. Taki wynik uzyskałem bez specjalnego wysiłku i jestem pewien że w Polsce do końca życia nie złowię tego co tam w 11 dni.
Trzęsienia nie odczuliśmy(300km od epicentrum) i powrót mimo obaw(wylatywaliśmy właśnie z Christchurch), odbył się bez przeszkód.

#50 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 11:44

@rocky,

Wstaw fotki kabanów. Ucieszyłbyś nasze oczy :D

#51 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 01 marzec 2011 - 12:26

32 grube potoki to myślę że warto było jechać i cienizny raczej tam nie ma. Foty też z miłą chęcią obejrzę.
pozdrawiam
wujek

#52 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 01 marzec 2011 - 12:39

Nareszcie w domu!
Powiem krótko.Warto było. Chociaż musieliśmy z powodu opadów odpuścić połowę rzek na których planowaliśmy łowić i aż połowę czasu spędziliśmy na łowiskach komercyjnych przy 30-to stopniowych upałach.Sporo czasu niestety w samochodzie.Teren ciężki,ale mimo prywatnych terenów z dostępem do rzek nie było problemów, wystarczyło zapytać właścicieli. Statystyki:liczyliśmy tylko ryby pow 50cm. Ja złowiłem 21 sztuk-10 szt 54-59 cm i 11szt 60-67cm.Piękne dzikie potokowce. O spadach i widzianych niezłowionych czy spłoszonych kabanach nie wspomnę. Taki wynik uzyskałem bez specjalnego wysiłku i jestem pewien że w Polsce do końca życia nie złowię tego co tam w 11 dni.
Trzęsienia nie odczuliśmy(300km od epicentrum) i powrót mimo obaw(wylatywaliśmy właśnie z Christchurch), odbył się bez przeszkód.


Super Rocky! Podlaczam sie do prosby chlopakow - pokaz fotki :D



#53 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 02 marzec 2011 - 08:44

Widziałem kilka fotek z tej wyprawy...

nie wiem co napisać... Chyba nawet bez ryb warto byłoby tam stanąć... Piękne... a rybki? No cóż... w 11 dni kilkadziesiąt ryb w predziale 50-75cm... + kontakty z jeszcze większymi...

komuś mało?!?

Gratuluję Mariusz, gratuluję Piotrek (jeśli tu jeszcze zagląasz, BIgos - słowa uznania. Wypada szczerze pozazdrościć!

#54 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 02 marzec 2011 - 09:14

Widziałem też te parę zdjęć. Ktoś powinien je tu i na FF wstawić. Byłoby to świetne podsumowanie dyskusji o wyższości Bośni, Słowenii itd.

#55 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 06 marzec 2011 - 01:41

Witam Panowie,
Melduje ze ciagle zyje i dzis dotarlem do Europy -zahaczylem jeszcze o Australie i Tasaminie.Tam tylko tropikalne deszcze, albo sniezyce dla odmiany :)Trzesienia ziemi zostawilem w NZ.
Jak sie ogarne i pozbieram foty od chlopakow, to zmontuje relacje i dam linka.Mysle ze bedzie co ogladac i smialo moge napisac, ze te zdjecia wstrzasna wyobraznia wielu z Was - nawet moja ruszaja, choc widzialem to na wlasne oczy...Dyskutowanie czy warto czy nie warto poleciec do Nowej Zelandii uwazam za bezsensowne - tam zwyczajnie trzeba poleciec, bo nie ma lepszego miejsca na globusie zeby przezyc wedkarska przygode z pstragami.Oczywiscie ludzie moga miec odmienne zdanie, ktore- moim zdaniem- wynika stad, ze nigdy tam nie byli i nie wiedza o czym pisza. I ja bynajmniej potrafie to zrozumiec.
Jest 0.30 w nocy, wiec czas zjesc sniadanie :)Za dzien czy dwa wkleje Wam cos ze swojego aparatu.Musze rozpakowac te koszmarne toboly...

#56 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 07 marzec 2011 - 19:47

Dzieki uprzejmosci mialem okazje dzis zobaczyc kilka fotek z tej eskapady.
Zapieraja dech w piersiach .

Piekna sprawa.

Doceniam, chodz pstragaz ze mnie zaden Embarassed

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje



#57 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 07 marzec 2011 - 19:49

Sorki, że tak długo, ale kierat po powrocie z urlopu już mnie pochłonął. Na razie na rozgrzewkę, choć z wysokiego C...

.

Załączone pliki



#58 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 07 marzec 2011 - 19:56

A to pstrąg 57 cm złowiony w pierwszym rzucie po dojściu do rzeki, pierwszej na której zdecydowaliśmy się spróbować po wydostaniu się ze strefy obfitych opadów.
Pierwsza moja ryba w NZ :mellow:
http://img200.imageshack.us/img200/8278/61847326.jpg

Uploaded with ImageShack.us

#59 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 07 marzec 2011 - 20:02

:huh: :huh: :huh:

#60 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 07 marzec 2011 - 20:19

Troszkę okoliczności przyrody.
W takich sceneriach rozgrywały się nasze przygody...
http://img405.imageshack.us/img405/6805/25838768.jpg

Uploaded with ImageShack.us
http://img851.imageshack.us/img851/5189/98315507.jpg

Uploaded with ImageShack.us