Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Odłowy czy kłusownictwo? Jak rozpoznać


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#61 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,897 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 30 July 2014 - 05:16

Nic się nie stało , nizinny, nic się nie stało .. To tylko mentalność trzeciej RP . Rybactwo też nam nie jest potrzebne . Nic nam nie jest potrzebne :)



#62 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 posts
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Posted 30 July 2014 - 07:04

Oczywiście, że rybactwo na wodach pzw nie jest potrzebne. Jest tam najgorszą zmorą i padło w tym wątku już multum argumentów dlaczego. A Ty dalej możesz swoją mantrę klepać, tylko się nie dziw, że ludzie nie chcą tego słuchać, bo to akurat nie jest dowodem ich niskiej inteligencji, co ciągle sugerujesz.
Pasuje do Ciebie taka opowiastka o chłopie, sierpie i drugim, co do niego z kosą przyszedł. Znasz?

#63 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 posts
  • Lokalizacjamiejscowy

Posted 30 July 2014 - 08:26

... tylko się nie dziw, że ludzie nie chcą tego słuchać...

... ja chcę  :) ... 

... u mnie PZW raczej nie odławia i "raju" nie widać (może za rzadko bywam na rybach... może się nie znam... nie wiem)... a co do zmór, bardziej męczą mnie te tony pozostawionych po brzegach śmieci - do tego "nie idzie się" przyzwyczaić...


  • krzychun and Mari like this

#64 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 posts
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Posted 30 July 2014 - 09:23

A zarybia odpowiednio i walczy z kłusolami? Ryb nie przybywa od braku sieci (tzn. przybywałoby, gdyby nie było również wędkarzy). Chodzi o to, że od sieci ich ubywa, a nie przybywa, co jest oczywiste, ale, jak widać, nie dla każdego. Po to płacimy składki, żeby nam wody zarybiali i od kłusoli nas bronili, a nie wpuszczali na nie "legalnych kłusowników".

Odnośnie do śmieci, to chyba nie sugerujesz, że komuś tu się one podobają? Za ten syf nad wodą łamałbym sq...nom łapy.


  • Paweł nizinny likes this

#65 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 posts
  • Lokalizacjamiejscowy

Posted 30 July 2014 - 11:47

A zarybia odpowiednio i walczy z kłusolami? 

A jakżeby mogło być inaczej... nasze kochane PZW odpowiednio zarybia i dzielnie walczy  :) ... winnych łapie i z dupy nogi wyrywa, a posłusznych nagradza... i krzykaczy-niewdzięczników wyrzuca... za drzwi... na bruk... na mróz... na pożarcie... na pohybel... na zbity pysk...

 

... co do śmieci oczywistym jest, że to nie my wędkarze śmiecimy... ktoś nam je tylko skutecznie podrzuca...na razie nie wiem kto, może to ta znienawidzona konkurencja? W każdym bądź razie będę czujny... jak coś to dam znać - będziesz pierwszy...

 

Zjednoczony w walce, pozdrawiam :ph34r:... 


  • Paweł nizinny likes this

#66 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 posts
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Posted 30 July 2014 - 11:54

Włącz wykrywacz ironii...

Pytanie było retoryczne, a to, że śmiecą wędkarze, to jest oczywista oczywistość, więc podśmiewanie się, że o tym niby nie wiem, jest lekko żałosne.



#67 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,897 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 30 July 2014 - 20:37

Ależ mój drogi Mosteque , mój ty serdeczny kolego w hobby - czyż godzi się , aby forum aspirujące do miana opinotwórczego  zapewniało tutejszym lemingom komfort poznawczy , przemilczając niewygodne fakty , lubo też ordynarnie falsyfikując rzeczywistość ?! :rolleyes: 

Furda tam z lemingami i ich obolałymi emocjami - bo zaraz będą się gniewać i pienić , niech im redaktorkowie dobrze zrobią , ale my przecież zmierzamy do obiektywnej prawdy ! A ja mówię jak jest .. :)


  • krzychun and Mari like this

#68 OFFLINE   madpaw

madpaw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 posts
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Plesiak

Posted 03 October 2014 - 21:47

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że po latach walki o większe zarybienia, walki z kłusolami ( szarpakowcami) człowiek zaczyna mieć to wszystko w d, bo co by nie robił to i tak nic nie zmieni. Czasem sobie myślę, no trudno nie biorą, może nie umiem zlokalizować ryb, ale na litość boską, czemu nad rzeką jest tyle opakować po robakach, zanętach i przynętach, no kormorany nie latają z paczką fajek.


  • n15 likes this

#69 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,170 posts

Posted 04 October 2014 - 06:27

Mamy z kolegą tą wątpliwą przyjemność łowić ( sic!) w tym roku na wodach pewnego GR w kujawsko - pomorskim. GR reklamuje się jako instytucja posiadająca pod sobą 50 jezior z plusem, swoją drogą piękne akweny. Celowo nie przytaczam nazwy ale bardzo pasuje ona do sytuacji - jest pusto, albo inaczej mówiąc łyso. Siatkówka stosowana to codzienność, i to są instalacje po 200 metrów z plusem. Jeździliśmy po jeziorach z echosondą, stawaliśmy na górkach, smigamy z brzegu na różne metody i jest wielkie Nic! Dzwonilismy pytać czy tak powinno być to nam kierownictwo powiedziało " jaki wędkarz taka ryba". Jak można było spierdoczyć tak piękne jeziora? Dramat.

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

#70 OFFLINE   madpaw

madpaw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 posts
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Plesiak

Posted 04 October 2014 - 11:55

To jest właśnie Polska rzeczywistość, szlak mnie trafia jak coś takiego słyszę "jaki wędkarz taka ryba". Jakoś w EU mogli pogodzić hobby, jakim jest wędkarstwo z rybołówstwem śródlądowym. Rybacy płaczą odkąd weszliśmy do Uni, gdyż ta dopłaca, aby ryb nie łowić w takich ilościach i część rybaków musiała się przekwalifikować. Mentalność, kasa i parcie na zyski doprowadziły do tak opłakanego stanu ryb pływajacych w wodach PZW. Chwała Bogu, że powstały zbiorniki komercyjne, bo niedługo jak pojadę z córką nad wodę PZW to będę jej mógł pokazać tylko masę wędkarzy, kormorany i inne ptactwo wodne...



#71 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,170 posts

Posted 04 October 2014 - 12:17

My juz powiedzieliśmy: pierwszy i ostatni raz.

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

#72 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 posts
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Posted 05 October 2014 - 09:37

@Madpaw, myślę, że Sławek zaraz Ci wyjaśni, że na komercjach byłoby znacznie więcej ryb, gdyby wpuścić tam rybaków ;)