Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

艁odzie SKYLLA czy kto艣 posiada? - uwagi i opinie


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
864 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 post贸w
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 10 maj 2018 - 22:52


Teraz nasta艂a 440, a silnik zosta艂 25, zobacz臋 co on potrafi z t膮 艂odzi膮, chyba 偶e zd膮偶y si臋 sprzeda膰 zanim dojdzie to test贸w  ;), bo p贸ki co to p艂ywam po strefie ciszy na elektryku.

 

Cz艂owiek kt贸ry kupowa艂 moj膮 Hond臋 BF50 mia艂 440 z BF30 i m贸wi艂 偶e s艂abo. Ale kwestia co tam nawtykasz, chocia偶 on za du偶o nie mia艂.



#282 OFFLINE   krupski

krupski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 post贸w
  • LokalizacjaKrak贸w/Tylicz
  • Imi臋:Pawe艂

Napisano 10 maj 2018 - 23:07

P艂ywa艂em kiedy艣 pontonem z Yamaha 4km by艂em panem ca艂ego 艣wiata bo m贸j , by艂em niezale偶ny woda si臋 otworzy艂a by艂o pi臋knie . Potem by艂 laminat i nast臋pny mocniejszy silnik . Teraz p艂ywam skylla , mam 15 km i my艣la艂em 偶e ma u mnie do偶ywocie . Ale ju偶 widz臋 , 偶e koni ma艂o 偶e mo偶e by tak par臋 cm wi臋cej na 艂odzi . Studnia bez dna ,patrz膮c na co poniekt贸rych kolegow to jest nieuleczalna choroba i ka偶demu ci膮gle ma艂o to kucy ,to miejsca na 艂ajbie . Co nie zmienia faktu 偶e moja aktualna skylla to najbardziej dopracowana i pancerna jednostka jaka przysz艂o mi p艂ywa膰 dotychczas .

U偶ytkownik krupski edytowa艂 ten post 10 maj 2018 - 23:08

  • miramar69 i giaur27 lubi膮 to

#283 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 post贸w
  • Lokalizacja艁om偶a
  • Imi臋:Piotr

Napisano 11 maj 2018 - 05:34

Cz艂owiek kt贸ry kupowa艂 moj膮 Hond臋 BF50 mia艂 440 z BF30 i m贸wi艂 偶e s艂abo. Ale kwestia co tam nawtykasz, chocia偶 on za du偶o nie mia艂.

Docelwo celuj臋 w Yamah臋 40 HP z multirumplem - ale to najpierw musi si臋 25 sprzeda膰. 

A o tym 偶e nawet 50 HP mo偶e by膰 ma艂o to obi艂o mi si臋 o uszy, narzeka艂 偶e coraz gorzej p艂ywa, okaza艂o si臋 wszytskie bakisty mia艂 艂adnie wype艂nione  :lol:

 

P艂ywa艂em kiedy艣 pontonem z Yamaha 4km by艂em panem ca艂ego 艣wiata bo m贸j , by艂em niezale偶ny woda si臋 otworzy艂a by艂o pi臋knie . Potem by艂 laminat i nast臋pny mocniejszy silnik . Teraz p艂ywam skylla , mam 15 km i my艣la艂em 偶e ma u mnie do偶ywocie . Ale ju偶 widz臋 , 偶e koni ma艂o 偶e mo偶e by tak par臋 cm wi臋cej na 艂odzi . Studnia bez dna ,patrz膮c na co poniekt贸rych kolegow to jest nieuleczalna choroba i ka偶demu ci膮gle ma艂o to kucy ,to miejsca na 艂ajbie . Co nie zmienia faktu 偶e moja aktualna skylla to najbardziej dopracowana i pancerna jednostka jaka przysz艂o mi p艂ywa膰 dotychczas .

 

To nie ilo艣膰 kucy w moim przypadku, czy 艣cigania si臋, u mnie to si臋 nazywa komfort, a ten sobie teraz ceni臋 im wi臋cej wiosen na karku.

440 b臋dzie mia艂a do偶ywocie u mnie, wi臋kszej nie mam gdzie upchn膮膰 i chyba ju偶 ma wszystko co trzeba, reszt臋 dorobi臋.

A 偶ycie poka偶e to znaczy "do偶ywocie"  B)  ;)  :P

 

Spr贸buj pop艂ywa膰 440 - za kilka lata b臋dziemy si臋 mija膰 na wodzie swoimi 440  ;)


U偶ytkownik Pietruk edytowa艂 ten post 11 maj 2018 - 06:00


#284 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 post贸w
  • LokalizacjaDolina 艢rodkowej Wis艂y
  • Imi臋:艁ukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 11 maj 2018 - 09:37

Podpowie kto艣 jakiej grubo艣ci jest pianka naklejona na pok艂adzie s艂onecznym?

#285 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 post贸w

Napisano 11 maj 2018 - 10:12

A kto艣 wie gdzie kupi膰 tak膮 piank臋?



#286 ONLINE   miramar69

miramar69

    jad臋 na ryby i nie b臋dzie mnie troch臋 , trzeba odpocz膮膰 od

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 4960 post贸w
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imi臋:MARIUSZ

Napisano 11 maj 2018 - 10:18

ALLEGRO  ;)

http://allegro.pl/pi...6922653696.html

 

...nie musisz dzi臋kowa膰 - postawisz piwo  :whistling:  :highfive:



#287 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 post贸w
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 maj 2018 - 10:18

A o tym 偶e nawet 50 HP mo偶e by膰 ma艂o to obi艂o mi si臋 o uszy, narzeka艂 偶e coraz gorzej p艂ywa, okaza艂o si臋 wszytskie bakisty mia艂 艂adnie wype艂nione  :lol:

Yamaha 40 to moim zdaniem kiepski wyb贸r. Po prostu s膮 s艂absze od konkurencji. 50 jest OK, a mas膮 nie dobija, cztery garki. Ostatnio widzia艂em BF50 now膮/dziesi臋cioletni膮 w kartonie na OLX za fajne pieni膮dze na manetk臋, ale rumpel to nie problem i do hondy da si臋 za艂atwi膰 w rozs膮dnej kwocie.



#288 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 post贸w
  • Lokalizacja艁om偶a
  • Imi臋:Piotr

Napisano 11 maj 2018 - 10:54

Zapewne co艣 w tym jest co piszesz, masz wi臋ksze do艣wiadczenie ni偶 ja.

Ja natomiast mam przykre do艣wiadczenia z Honda i Suzuki.

Z Yamah膮 p贸ki co jest OK.

Przyjdzie pora i czas to b臋d臋 rozwa偶a艂 wyb贸r silnika do 440. Na razie to sfera plan贸w...



#289 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 post贸w
  • Imi臋:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 maj 2018 - 18:38

Ja p艂ywam skyll膮 370 z silnikiem mercury 10 KM odblokowanym na 15 KM.

Samemu jad臋 40 km/h,

dwie osoby + graty 37-39 km/h, 艣lizg to jest moment

trzy osoby + graty (osoby 艣rednia waga 90kg)  31-32 km/h, w 艣lizg troch臋 wchodzi, wa偶ne 偶eby dobrze porozk艂ada膰 ci臋偶ary na 艂odzi.

Ze 艣rub膮 nic nie kombinowa艂em. Uwa偶am, 偶e pr臋dko艣ci zadowalaj膮ce. 



#290 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 post贸w
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 11 maj 2018 - 19:10

Mam 370 na pocz膮tku suzuki 15 by艂o s艂abo bo p艂ywam po Wi艣le a nurt robi swoje.Zmieni艂em na Hond臋 20 by艂o du偶o lepiej ale nie by艂em zadowolony za d艂ugo wchodzi艂a w 艣lizg my艣la艂em 偶e mo偶e trzeba wi臋cej km .Okaza艂o si臋 偶e wystarczy艂o podnie艣膰 silnik o 3 cm wy偶ej i zmieni膰 fabryczn膮 艣rub臋 4 艂opatow膮 na 3 艂opatkow膮 i od razu by艂 ogie艅.



#291 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Mariusz

Napisano 11 maj 2018 - 20:39

Mam 370 na pocz膮tku suzuki 15 by艂o s艂abo bo p艂ywam po Wi艣le a nurt robi swoje.Zmieni艂em na Hond臋 20 by艂o du偶o lepiej ale nie by艂em zadowolony za d艂ugo wchodzi艂a w 艣lizg my艣la艂em 偶e mo偶e trzeba wi臋cej km .Okaza艂o si臋 偶e wystarczy艂o podnie艣膰 silnik o 3 cm wy偶ej i zmieni膰 fabryczn膮 艣rub臋 4 艂opatow膮 na 3 艂opatkow膮 i od razu by艂 ogie艅.

...mo偶esz wrzuci膰 linka do tej nowej 艣ruby?



#292 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 post贸w
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 11 maj 2018 - 21:29

Nic niezwyk艂ego pierwsza lepsza z allegro http://allegro.pl/sr...49-26a6d9200f52


  • giaur27 lubi to

#293 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 post贸w
  • LokalizacjaMazury

Napisano 12 maj 2018 - 06:46

Mia艂em tak膮 艣rub臋 do wypadku.

Na mojej 20 hondy wkr臋ca艂a si臋 na obroty a偶 do odci臋cia.

Bardzo szybko wprowaxza 艂odk臋 w 艣lizg.

Mia艂em tylko jeden zarzut nie mog艂em ustawi膰 dobrze 4 km/h do trolingu.

Teraz mam solasa o podobnych parametrach i jest super.


U偶ytkownik nurek28 edytowa艂 ten post 12 maj 2018 - 06:54


#294 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Mariusz

Napisano 12 maj 2018 - 08:12

...mo偶e kto艣 co艣 jeszcze podpowie ze swojego do艣wiadczenia, kt贸r膮 艣rub臋 dobra膰 do Hondy20  - i tak mia艂em kupi膰 zapas, ale je艣li poprawi膮 si臋 osi膮gi to zamieni臋



#295 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 post贸w
  • LokalizacjaMazury

Napisano 12 maj 2018 - 09:24

Kup na zapas solasa 9 1/4 x 11 i b臋dziesz zadowolony.


  • giaur27 lubi to

#296 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 post贸w
  • LokalizacjaFMI
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 13 maj 2018 - 19:29

Ja swoj膮 370 ju偶 protestowa艂em - niestety tylko na rzece. Z Suzuki 20 km w dwie osoby (ka偶dy ponad 100 kg), troch臋 majdanu tj dwa akumulatory ko艂o 60 kg , elektryk, winda kotwiczna, troch臋 sprz臋tu, sama 艂贸dka te偶 ci臋偶sza bo wersja zabudowana, na 艣rubie 9 1/4 x 10 pod pr膮d na Odrze 32 km/h z pr膮dem 38-39. Samemu jest troch臋 szybciej. Spr贸buje jeszcze za艂o偶y膰 艣rub臋 11

 

 

Dzisiaj wiem, 偶e powinienem by艂 kupi膰 silnik 25 km. No ale nie b臋d臋 robi艂 teraz cyrku z wymian膮 bo silnik ma z 10 mth wiec kilka lat musi pos艂u偶y膰 a tak na prawd臋 czy ja b臋d臋 p艂ywa艂 35 czy 38 to ma 艣rednie znaczenie


  • giaur27 lubi to

#297 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 post贸w
  • Imi臋:Artur

Napisano 13 maj 2018 - 20:19

Cz艂owiek kt贸ry kupowa艂 moj膮 Hond臋 BF50 mia艂 440 z BF30 i m贸wi艂 偶e s艂abo. Ale kwestia co tam nawtykasz, chocia偶 on za du偶o nie mia艂.


Ja mam Skylla 440 wersja z zabudowa pok艂adu, silnik na dziobie, sporo grat贸w na lodzi i na bf 30 mam osi膮gi je艣li p艂yn臋 sam ok 43 km/h, z 偶ona o wadze 54 kg - 41 km, z kolega waga ok 100 kg + jego graty - 39 km/ h. 艢ruba o skoku 12. Mam wra偶enie jakby silnik nie wchodzi艂 jeszcze na tej 艣rubie na pe艂ne obroty. Zmieni臋 艣rub臋 o skok mniejsza, powinno by膰 lepiej. Uwa偶am ze jest dobrze, chocia偶 zawsze mog艂o by by膰 lepiej . Mo偶e kiedy艣 50-tka b臋dzie wisia艂a, ale tak jak pisa艂em na 30stce jest w miar臋 ok. Na 25 Hp mo偶e by膰 ju偶 ciut gorzej. @ Pietruk kombinuj ze skokiem 艣ruby w d贸艂 by motor rozwin膮艂 pe艂ne obroty. Je艣li to nie pomo偶e, to akceptacja stanu lub zmiana na wi臋kszy motor.

#298 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 post贸w
  • Lokalizacja艁om偶a
  • Imi臋:Piotr

Napisano 13 maj 2018 - 20:29

Na 25 Hp mo偶e by膰 ju偶 ciut gorzej. @ Pietruk kombinuj ze skokiem 艣ruby w d贸艂 by motor rozwin膮艂 pe艂ne obroty. Je艣li to nie pomo偶e, to akceptacja stanu lub zmiana na wi臋kszy motor.

Dzi臋ki za sugesti臋. Jeszcze nie p艂ywa艂em z 25'tk膮, p贸ki co to szczupaki w strefie ciszy ganiam.

Jak pop艂ywam klikn臋 dwa s艂owa dla potomno艣ci jak to razem wsp贸艂pracuje.

Psychika moja ukierunkowana jest na Yamah臋 40.

 

Artur, jaki masz silnik dziobowy?



#299 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 post贸w
  • Imi臋:Artur

Napisano 13 maj 2018 - 20:50

Motorguide xi5. Fajna zabawka, nie wiem jak mog艂em prez tyle lat rzuca膰 i wyci膮ga膰 kotwice, 艂owi膰 w dryfie tylko z wiatrem i dryfowa膰 ze sta艂a pr臋dko艣ci膮 zale偶na od wiatru. Do dobrego cz艂owiek szybko si臋 przyzwyczaja. Gorzej w druga stron臋.
  • SzymusS lubi to

#300 OFFLINE   wojto-ryba

wojto-ryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 post贸w
  • LokalizacjaBielsko-Bia艂a

Napisano 26 maj 2018 - 11:34

Ja p艂ywam skyll膮 370 z silnikiem mercury 10 KM odblokowanym na 15 KM.

Samemu jad臋 40 km/h,

dwie osoby + graty 37-39 km/h, 艣lizg to jest moment

trzy osoby + graty (osoby 艣rednia waga 90kg)  31-32 km/h, w 艣lizg troch臋 wchodzi, wa偶ne 偶eby dobrze porozk艂ada膰 ci臋偶ary na 艂odzi.

Ze 艣rub膮 nic nie kombinowa艂em. Uwa偶am, 偶e pr臋dko艣ci zadowalaj膮ce. 

Hola, hola, wypraszam sobie ;-) Odk膮d troszk臋 膰wicz臋, wa偶臋 poni偶ej 80kg :-)))))))))) Sorry za offa ;-)


  • andrklim lubi to




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych