Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie SKYLLA czy ktoś posiada? - uwagi i opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
864 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4798 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 10 maj 2018 - 22:52


Teraz nastała 440, a silnik został 25, zobaczę co on potrafi z tą łodzią, chyba że zdąży się sprzedać zanim dojdzie to testów  ;), bo póki co to pływam po strefie ciszy na elektryku.

 

Człowiek który kupował moją Hondę BF50 miał 440 z BF30 i mówił że słabo. Ale kwestia co tam nawtykasz, chociaż on za dużo nie miał.



#282 OFFLINE   krupski

krupski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKraków/Tylicz
  • Imię:Paweł

Napisano 10 maj 2018 - 23:07

Pływałem kiedyś pontonem z Yamaha 4km byłem panem całego świata bo mój , byłem niezależny woda się otworzyła było pięknie . Potem był laminat i następny mocniejszy silnik . Teraz pływam skylla , mam 15 km i myślałem że ma u mnie dożywocie . Ale już widzę , że koni mało że może by tak parę cm więcej na łodzi . Studnia bez dna ,patrząc na co poniektórych kolegow to jest nieuleczalna choroba i każdemu ciągle mało to kucy ,to miejsca na łajbie . Co nie zmienia faktu że moja aktualna skylla to najbardziej dopracowana i pancerna jednostka jaka przyszło mi pływać dotychczas .

Użytkownik krupski edytował ten post 10 maj 2018 - 23:08

  • miramar69 i giaur27 lubią to

#283 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 11 maj 2018 - 05:34

Człowiek który kupował moją Hondę BF50 miał 440 z BF30 i mówił że słabo. Ale kwestia co tam nawtykasz, chociaż on za dużo nie miał.

Docelwo celuję w Yamahę 40 HP z multirumplem - ale to najpierw musi się 25 sprzedać. 

A o tym że nawet 50 HP może być mało to obiło mi się o uszy, narzekał że coraz gorzej pływa, okazało się wszytskie bakisty miał ładnie wypełnione  :lol:

 

Pływałem kiedyś pontonem z Yamaha 4km byłem panem całego świata bo mój , byłem niezależny woda się otworzyła było pięknie . Potem był laminat i następny mocniejszy silnik . Teraz pływam skylla , mam 15 km i myślałem że ma u mnie dożywocie . Ale już widzę , że koni mało że może by tak parę cm więcej na łodzi . Studnia bez dna ,patrząc na co poniektórych kolegow to jest nieuleczalna choroba i każdemu ciągle mało to kucy ,to miejsca na łajbie . Co nie zmienia faktu że moja aktualna skylla to najbardziej dopracowana i pancerna jednostka jaka przyszło mi pływać dotychczas .

 

To nie ilość kucy w moim przypadku, czy ścigania się, u mnie to się nazywa komfort, a ten sobie teraz cenię im więcej wiosen na karku.

440 będzie miała dożywocie u mnie, większej nie mam gdzie upchnąć i chyba już ma wszystko co trzeba, resztę dorobię.

A życie pokaże to znaczy "dożywocie"  B)  ;)  :P

 

Spróbuj popływać 440 - za kilka lata będziemy się mijać na wodzie swoimi 440  ;)


Użytkownik Pietruk edytował ten post 11 maj 2018 - 06:00


#284 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 987 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 11 maj 2018 - 09:37

Podpowie ktoś jakiej grubości jest pianka naklejona na pokładzie słonecznym?

#285 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 11 maj 2018 - 10:12

A ktoś wie gdzie kupić taką piankę?



#286 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 11 maj 2018 - 10:18

ALLEGRO  ;)

http://allegro.pl/pi...6922653696.html

 

...nie musisz dziękować - postawisz piwo  :whistling:  :highfive:



#287 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4798 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 maj 2018 - 10:18

A o tym że nawet 50 HP może być mało to obiło mi się o uszy, narzekał że coraz gorzej pływa, okazało się wszytskie bakisty miał ładnie wypełnione  :lol:

Yamaha 40 to moim zdaniem kiepski wybór. Po prostu są słabsze od konkurencji. 50 jest OK, a masą nie dobija, cztery garki. Ostatnio widziałem BF50 nową/dziesięcioletnią w kartonie na OLX za fajne pieniądze na manetkę, ale rumpel to nie problem i do hondy da się załatwić w rozsądnej kwocie.



#288 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 11 maj 2018 - 10:54

Zapewne coś w tym jest co piszesz, masz większe doświadczenie niż ja.

Ja natomiast mam przykre doświadczenia z Honda i Suzuki.

Z Yamahą póki co jest OK.

Przyjdzie pora i czas to będę rozważał wybór silnika do 440. Na razie to sfera planów...



#289 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 maj 2018 - 18:38

Ja pływam skyllą 370 z silnikiem mercury 10 KM odblokowanym na 15 KM.

Samemu jadę 40 km/h,

dwie osoby + graty 37-39 km/h, ślizg to jest moment

trzy osoby + graty (osoby średnia waga 90kg)  31-32 km/h, w ślizg trochę wchodzi, ważne żeby dobrze porozkładać ciężary na łodzi.

Ze śrubą nic nie kombinowałem. Uważam, że prędkości zadowalające. 



#290 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 11 maj 2018 - 19:10

Mam 370 na początku suzuki 15 było słabo bo pływam po Wiśle a nurt robi swoje.Zmieniłem na Hondę 20 było dużo lepiej ale nie byłem zadowolony za długo wchodziła w ślizg myślałem że może trzeba więcej km .Okazało się że wystarczyło podnieść silnik o 3 cm wyżej i zmienić fabryczną śrubę 4 łopatową na 3 łopatkową i od razu był ogień.



#291 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Napisano 11 maj 2018 - 20:39

Mam 370 na początku suzuki 15 było słabo bo pływam po Wiśle a nurt robi swoje.Zmieniłem na Hondę 20 było dużo lepiej ale nie byłem zadowolony za długo wchodziła w ślizg myślałem że może trzeba więcej km .Okazało się że wystarczyło podnieść silnik o 3 cm wyżej i zmienić fabryczną śrubę 4 łopatową na 3 łopatkową i od razu był ogień.

...możesz wrzucić linka do tej nowej śruby?



#292 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 11 maj 2018 - 21:29

Nic niezwykłego pierwsza lepsza z allegro http://allegro.pl/sr...49-26a6d9200f52


  • giaur27 lubi to

#293 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 12 maj 2018 - 06:46

Miałem taką śrubę do wypadku.

Na mojej 20 hondy wkręcała się na obroty aż do odcięcia.

Bardzo szybko wprowaxza łodkę w ślizg.

Miałem tylko jeden zarzut nie mogłem ustawić dobrze 4 km/h do trolingu.

Teraz mam solasa o podobnych parametrach i jest super.


Użytkownik nurek28 edytował ten post 12 maj 2018 - 06:54


#294 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 maj 2018 - 08:12

...może ktoś coś jeszcze podpowie ze swojego doświadczenia, którą śrubę dobrać do Hondy20  - i tak miałem kupić zapas, ale jeśli poprawią się osiągi to zamienię



#295 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 12 maj 2018 - 09:24

Kup na zapas solasa 9 1/4 x 11 i będziesz zadowolony.


  • giaur27 lubi to

#296 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 maj 2018 - 19:29

Ja swoją 370 już protestowałem - niestety tylko na rzece. Z Suzuki 20 km w dwie osoby (każdy ponad 100 kg), trochę majdanu tj dwa akumulatory koło 60 kg , elektryk, winda kotwiczna, trochę sprzętu, sama łódka też cięższa bo wersja zabudowana, na śrubie 9 1/4 x 10 pod prąd na Odrze 32 km/h z prądem 38-39. Samemu jest trochę szybciej. Spróbuje jeszcze założyć śrubę 11

 

 

Dzisiaj wiem, że powinienem był kupić silnik 25 km. No ale nie będę robił teraz cyrku z wymianą bo silnik ma z 10 mth wiec kilka lat musi posłużyć a tak na prawdę czy ja będę pływał 35 czy 38 to ma średnie znaczenie


  • giaur27 lubi to

#297 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Imię:Artur

Napisano 13 maj 2018 - 20:19

Człowiek który kupował moją Hondę BF50 miał 440 z BF30 i mówił że słabo. Ale kwestia co tam nawtykasz, chociaż on za dużo nie miał.


Ja mam Skylla 440 wersja z zabudowa pokładu, silnik na dziobie, sporo gratów na lodzi i na bf 30 mam osiągi jeśli płynę sam ok 43 km/h, z żona o wadze 54 kg - 41 km, z kolega waga ok 100 kg + jego graty - 39 km/ h. Śruba o skoku 12. Mam wrażenie jakby silnik nie wchodził jeszcze na tej śrubie na pełne obroty. Zmienię śrubę o skok mniejsza, powinno być lepiej. Uważam ze jest dobrze, chociaż zawsze mogło by być lepiej . Może kiedyś 50-tka będzie wisiała, ale tak jak pisałem na 30stce jest w miarę ok. Na 25 Hp może być już ciut gorzej. @ Pietruk kombinuj ze skokiem śruby w dół by motor rozwinął pełne obroty. Jeśli to nie pomoże, to akceptacja stanu lub zmiana na większy motor.

#298 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 13 maj 2018 - 20:29

Na 25 Hp może być już ciut gorzej. @ Pietruk kombinuj ze skokiem śruby w dół by motor rozwinął pełne obroty. Jeśli to nie pomoże, to akceptacja stanu lub zmiana na większy motor.

Dzięki za sugestię. Jeszcze nie pływałem z 25'tką, póki co to szczupaki w strefie ciszy ganiam.

Jak popływam kliknę dwa słowa dla potomności jak to razem współpracuje.

Psychika moja ukierunkowana jest na Yamahę 40.

 

Artur, jaki masz silnik dziobowy?



#299 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Imię:Artur

Napisano 13 maj 2018 - 20:50

Motorguide xi5. Fajna zabawka, nie wiem jak mogłem prez tyle lat rzucać i wyciągać kotwice, łowić w dryfie tylko z wiatrem i dryfować ze stała prędkością zależna od wiatru. Do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja. Gorzej w druga stronę.
  • SzymusS lubi to

#300 OFFLINE   wojto-ryba

wojto-ryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 26 maj 2018 - 11:34

Ja pływam skyllą 370 z silnikiem mercury 10 KM odblokowanym na 15 KM.

Samemu jadę 40 km/h,

dwie osoby + graty 37-39 km/h, ślizg to jest moment

trzy osoby + graty (osoby średnia waga 90kg)  31-32 km/h, w ślizg trochę wchodzi, ważne żeby dobrze porozkładać ciężary na łodzi.

Ze śrubą nic nie kombinowałem. Uważam, że prędkości zadowalające. 

Hola, hola, wypraszam sobie ;-) Odkąd troszkę ćwiczę, ważę poniżej 80kg :-)))))))))) Sorry za offa ;-)


  • andrklim lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych