Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie SKYLLA czy ktoś posiada? - uwagi i opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
864 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   Faja

Faja

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów

Napisano 19 październik 2021 - 13:20

Chodzi o zasadę. Po prostu ktoś może chcieć mieć zapas mocy który czasem się przydaje, łowienie w dwóch, trzech, dużo gratów na łodzi, albo po prostu szybko trzeba przed burzą spieprzać. Szybko nie pływam bo po co, silnik się katuje, spalanie większe i po rzekach niezbyt bezpieczne. Maks wyciągam 50, a przelotową mam 40. Wystarczy. Łowienie ryb to nie wyścigi. 

 

Wystarczający zapas mocy już jest na 40 przy takim kadłubie, przed  burzą to lekka rumplowa trzydziestka lub 40 z środkową konsolą lepiej się sprawdza jak 50/ 60/70.


  • nurek28 lubi to

#662 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 19 październik 2021 - 14:06

Kiedyś była kampania "10 mniej ratuje zycie" 😁 teraz trzeba zrobić "10 więcej ratuje życie"

#663 OFFLINE   wykrzyknik

wykrzyknik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 19 październik 2021 - 14:58

Start 420

#664 OFFLINE   wykrzyknik

wykrzyknik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 19 październik 2021 - 14:59

Nie załącza mi filmiki

#665 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 19 październik 2021 - 16:29

A masz na YT film ? Rzuć link

#666 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 19 październik 2021 - 17:02

Kolega wysłał filmik bardzo szybko wychodzi do ślizgu na 50 ,prędkość max 54
Z tego co widziałem na echu
Więc dalej nie widzę sensu zmiany silnika na 70 by podnieść prędkość 10 - 15 km /h

No chyba, że mamy taki kaprys 😂😂

Użytkownik @Brig edytował ten post 19 październik 2021 - 17:05


#667 OFFLINE   niemiec

niemiec

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam

Napisano 19 październik 2021 - 17:48

Szanowni koledzy, trochę z mojej praktyki łódek laminatów miałem pare w różnych rozmiarach i wielkościach silnika mocy, teraz posiadam drugą łódkę SKYLLE 450 z silnikiem 60 a wcześniej miałem 370 z silnikiem 20 

A teraz do rzeczy , za każdym  razem jak konfigurowałem łódkę i zamawiałem, zawsze wydawało mi się że ta wielkość i moc jest wystarczająca i niestety duże rozczarowanie, jeżeli pływanie tylko na swoim zbiorniku i sami to można dobrać łódkę z mocą do zbiornika.

Ale jeżeli pływacie na różnych zbiornikach i to dużych to wielkość łodzi i moc ma duże znaczenie ze względu na bezpieczeństwo a nie na szpan dot. wielkości łodzi i mocy.

Wielokrotnie zdarzało mi się przed burzą uciekać na pełnej mocy i nawet musiałem pomóc kolegom, którzy wypłynęli słabą łódką o małej mocy i nie mogli wrócić do portu lub do brzegu.

Czym więcej macie gratów wędkarskich i sprzętu wspomagającego do łowienie to łódka będzie wolniej pływać i tak jest a nawet z innym kolegą o innej masie będzie inaczej się zbierać i tu trzeba zawsze mieć różne śruby.

SKYLLE są  to łodzie projektowane przez projektanta z dużym doświadczeniem i dla tego pływalność jest świetna , nigdy nie miałem problemu z dogadaniem się z właścicielami jak również z wykonawcami do uwag z mojej strony i nawet sami mi podpowiadali jakie będzie lepsze rozwiązanie.

I na koniec nie ma takiej łodzi,  która jest najlepszą bo od każdego producenta można coś wziąć do swojej łodzi bo się podoba rozwiązanie.


  • sumy i sandacze lubi to

#668 OFFLINE   Faja

Faja

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów

Napisano 19 październik 2021 - 20:23

Żaden liczący się producent nie sprzeda takiej łodzi 420 pod silnik 60/70, trochę to kpina z klienta .



#669 OFFLINE   wykrzyknik

wykrzyknik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 19 październik 2021 - 21:20



Tu sobie możecie zerknąć jak 420 startuje z silnikiem 50 Yamahy.
Dwa aku, 35 litrów paliwa, dziobówka i bakisty wypchane sprzętem. Na dziobie dodatkowo kotwica 14 kilo.

Nadal nie rozumiem całej tej dezaprobaty czy pytań po co? Jest możliwość więc czemu nie. Kto jakimi by się przesłankami nie kierował to jego indywidualna sprawa.
Pływałem 420 dwa tygodnie temu przez tydzień po dużym jeziorze a potem przez tydzień po szkierach. W różnych warunkach, wiało, lało, flauta. Przepływałem przez ploso przy bardzo wysokich falach przy pełnej prędkości skosem do fali. Po za mocniejszym silnikiem muszę zainwestować w amortyzowane podstawy foteli. Ani razu nie czułem się na niej niepewnie czy obawiałem się o jej stabilność.
Czy ktoś rozumie potrzebę uzyskania większych prędkości czy posiadania zapasu mocy czy nie to jego problem.
  • wujek i sumy i sandacze lubią to

#670 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 20 październik 2021 - 07:53

Mi się wydaje że szybciutko weszla w ślizg.

#671 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 20 październik 2021 - 08:42

Michał ja myślę że niepotrzebnie sobie robisz "problem"...przecież to rakieta jest,zapas mocy absulotnie konkretny,mega szybko weszła w ślizg.

#672 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 październik 2021 - 08:50

Jak ktoś ma dylemat czy mniejszy czy większy silnik to zawsze lepiej brać większy. Nie trzeba wykorzystywać za każdym razem całej mocy, ale warto mieć zapas. Ja mam 30 w Tangiri 420 i w 1,2 osoby z gratami jest super, ale jak już wezmę dodatkowo dwójkę dzieci które rosną to już w ślizg wchodzi długo. Gdybym nie liczył się z kosztami to brałbym maksa do łodzi czyli 40km. Zalecane minimum to naprawdę minimum żeby łódka w ogóle weszła w ślizg. 25 do Tangiri 420 to za mało, 30 to taki zdrowy kompromis a najlepsza będzie 40 bo na wypadek nieoczekiwanych sytuacji mamy zapas, ale fakt ta Skylla na 50 leci dla mnie wystarczająco szybko, z dwójką dorosłych i dwójką dzieci też by pewnie dała radę.


Użytkownik wujek edytował ten post 20 październik 2021 - 08:52

  • sumy i sandacze lubi to

#673 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 20 październik 2021 - 10:53

Każdy wiesza to co chce/potrzebuje, faktem jest jednak iż przerost formy nad treścią jest co raz bardziej powszechnym zjawiskiem.
Producent określa dopuszczalną moc silnika w stosunku do wagi łodzi.
  • @Brig lubi to

#674 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 październik 2021 - 11:35



Tu sobie możecie zerknąć jak 420 startuje z silnikiem 50 Yamahy.
Dwa aku, 35 litrów paliwa, dziobówka i bakisty wypchane sprzętem. Na dziobie dodatkowo kotwica 14 kilo.

Nadal nie rozumiem całej tej dezaprobaty czy pytań po co? Jest możliwość więc czemu nie. Kto jakimi by się przesłankami nie kierował to jego indywidualna sprawa.
Pływałem 420 dwa tygodnie temu przez tydzień po dużym jeziorze a potem przez tydzień po szkierach. W różnych warunkach, wiało, lało, flauta. Przepływałem przez ploso przy bardzo wysokich falach przy pełnej prędkości skosem do fali. Po za mocniejszym silnikiem muszę zainwestować w amortyzowane podstawy foteli. Ani razu nie czułem się na niej niepewnie czy obawiałem się o jej stabilność.
Czy ktoś rozumie potrzebę uzyskania większych prędkości czy posiadania zapasu mocy czy nie to jego problem.

Moje wątpliwości co do wchodzenia w ślizg, zostały rozwiane. Fakt, że jak Ci dojdzie pasażer i sprzęt pasażera to się może okazać, że już tak kolorowo nie będzie ale chyba i tak dobrze.

 

A co do dysputy masz absolutną rację. Jak jest możliwość, pieniądze, chęci - to tylko twoja indywidualna sprawa, co sobie na łodzi powiesisz. Tym bardziej, że różnicy w wadze silnika między 50 a 70 nie będzie żadnej

 

Amortyzowany fotel to cudna sprawa :) Wystarczy nieduża fala, żeby poczuć dużą różnicę.



#675 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 20 październik 2021 - 18:46



#676 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 21 październik 2021 - 05:23

A w certyfikacie lub na tabliczce znamionwej skylli 420 jest maksymalnie jaki silnik przewidziany

#677 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 październik 2021 - 06:16

Całkowicie  na głowie, przez tzw posiadaczy, postawiona mniemanologia. Więcej czadu w imię bezpieczeństwa, to bardzo zajebisty pogląd!! 

 

Jak wiemy.. albo i nie wiemy, najdzielniejsze i najbezpieczniejsze na wodzie, są rybackie łodzie. Efekt wielowiekowej wiedzy, doświadczenia i praktyki  :)      



#678 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 21 październik 2021 - 06:42

A najlepsze pychówki napędzane siła ludzkich rąk, szczególnie jak płynie się pod prąd. Małe zanurzenie, bezpiecznie.
Ostatnio słyszałem takie stwierdzenie że krytykować będzie ten co mało ma lub mało osiągnął, a i warto pamiętać że jest coś takiego jak maść na ból dopy.
  • Trouter i Tresor lubią to

#679 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 21 październik 2021 - 06:53

A w certyfikacie lub na tabliczce znamionwej skylli 420 jest maksymalnie jaki silnik przewidziany

No 70 właśnie a co ciekawe do 450-tki 60 hp bo lżejsza trochę.
450 jest 5-osobowa a 420 4-osobowa taki mały paradoks

#680 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaSlaskie

Napisano 21 październik 2021 - 08:53

To są całkowicie różne konstrukcje nie ma co porównywać 420 do 450 ile można powiesić na pawęży.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych