Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie SKYLLA czy ktoś posiada? - uwagi i opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
864 odpowiedzi w tym temacie

#801 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 listopad 2022 - 02:24

Łódka jest od kilku tygodni, jeszcze nikt nią za bardzo nie pływał, a ty już wyrokujesz, że jest najlepsza. Bardzo ładnie wykonana to na pewno, a czy najlepsza to się okaże jak ludzie popływają.



#802 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 11 listopad 2022 - 06:30

Łajby jeszcze nie ma a już najlepsza w swojej klasie?

Hmmm...tak to właśnie wygląda w Polsce,sami specjaliści od rzeczy których nigdy nie używali a mają najwięcej do powiedzenia:)
  • Bielun22 lubi to

#803 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 11 listopad 2022 - 08:07

. To jest Polska

#804 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 11 listopad 2022 - 11:31

. To jest Polska

Zabrzmiało jakbyś miał narodowe kompleksy. Kolega ocenił bez podstaw to jego sprawa. Wystawił świadectwo sam sobie. Sam mam Skylle 420 i jestem zadowolony ale nie oceniałbym czegoś podobnego na podstawie oczekiwań. Nawiasem mówiąc, po roku użytkowania miałbym dla producenta jakieś wskazówki co można poprawić, ale to są detale, bardziej instalacyjne



#805 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaSlaskie

Napisano 11 listopad 2022 - 20:29

Zabrzmiało jakbyś miał narodowe kompleksy. Kolega ocenił bez podstaw to jego sprawa. Wystawił świadectwo sam sobie. Sam mam Skylle 420 i jestem zadowolony ale nie oceniałbym czegoś podobnego na podstawie oczekiwań. Nawiasem mówiąc, po roku użytkowania miałbym dla producenta jakieś wskazówki co można poprawić, ale to są detale, bardziej instalacyjne


Tez od tego sezonu pływam 420 i chętnie zapoznał bym się z twoimi uwagami kolego co można ulepszyć?

#806 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 11 listopad 2022 - 21:32

Ostatnio szukałem bezpiecznika w różnych miejscach i musiałem rozłączać kolejno wszystkie które znalazłem bo przecież nie pamiętam gdzie jest który i od czego. Powinny być wszystkie w jednym, dwóch miejscach, najlepiej w skrzynkach z oznaczeniami. Tak jak pisałem, z łódki jestem bardzo zadowolony a takie rzeczy to nie dramat ale jeżeli ktoś lubi porządek...  :)  



#807 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaSlaskie

Napisano 11 listopad 2022 - 22:05

To fakt.Tu sie z tobą zgadzam,z początku nawet nie zauważyłem ze są jakiekolwiek bezpieczniki nie wspominając o tym który jest do czego.Kabel przewiadziany do echa tez jakoś lipnie mi wyglada.

#808 OFFLINE   wojciechk

wojciechk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 luty 2023 - 08:37

Ma ktoś z Was doświadczenie z dostawanymi podestami z tyłu łodzi? Zastanawiam się czy je zamawiać czy nie do 390. 



#809 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 15 luty 2023 - 08:44

Lepiej pomyśl nad drabinką, żeby w razie kąpieli móc wdrapać się na łódź.



#810 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2023 - 09:18

Ma ktoś z Was doświadczenie z dostawanymi podestami z tyłu łodzi? Zastanawiam się czy je zamawiać czy nie do 390. 

Na pierwszy rzut oka wydają się być niepotrzebnymi - ale po namyśle :

- będziesz mógł głębiej zanurzyć przetworniki( kontrola głębokości przy szybszym pływaniu) i rozbryzgi zatrzymają się na podeście

- mogą ułatwić łapanie się do tylnej boi podczas cumowania o ile łódka będzie stała na wodzie.

Ja bym brał :)



#811 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 15 luty 2023 - 09:53

Mam 450-tke w wersji bez podestów, ale z drabinką...nie brałem podestów bo uważam je za zbędne... nie ma kontroli nad przetwornikiem który jest przykręcony poniżej i jest niewidoczny poprzez podest...
Utrudniony dostęp do silnika podczas pływania (śruba) pływając głównie po rzece czasami łapie się różne rzeczy typu kołki, zielsko itp.. stojąc na kotwicy podczas wiatru odgłos chlupiącej wody bezcenny 🤣🤣🤣
Jest jeden plus...chronią przed falą przybojową przy zatrzymaniu...

#812 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 15 luty 2023 - 10:46

Nie do końca zgodzę się


zależy od punktu widzenia,ja mam dwa i widzę same plusy,kontroli nad przetwornikiem nie potrzebuje bo jest zamontowany na stałe,podesty zdecydowanie ułatwiają obsługę silnika,czyszczenie śruby z plecionki zielska itd(przecież fizycznycznie jesteś bliżej silnika niż z pokładu) dużo łatwiej wejść na pokład nawet bez drabinki,przetestowane,na ten moment nie widzę ani jednego minusa
  • Ardoro lubi to

#813 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 15 luty 2023 - 11:14

Wiadomo, że jak już są te podesty w łodzi, to znajdzie się jakieś zastosowanie. Pytanie, czemu mają tak naprawdę służyć?! Chodzi tylko o czyszczenie śruby i ułatwienie wejścia? Nie ma lepszego rozwiązania jak składana drabinka, a czy plecionka tak często wplątuje się w śrubę?

 

A to nie jest tak,że te podesty są liczone do długości łodzi?


Użytkownik golenia edytował ten post 15 luty 2023 - 11:17


#814 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 15 luty 2023 - 11:17

Też mam dwa podesty przy 420 z drabinką i drugi raz też bym je zamówił. Tak ogólnie każda dodatkowa płaszczyzna w łódce się przydaje zwłaszcza która nie zajmuje miejsca wewnątrz. Można wymieniać różne praktyczne zastosowania ale choćby jak kolega IntruZ9 pisze, ułatwiają dostęp do silnika.



#815 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 15 luty 2023 - 11:21

Wiadomo, że jak już są te podesty w łodzi, to znajdzie się jakieś zastosowanie. Pytanie, czemu mają tak naprawdę służyć?! Chodzi tylko o czyszczenie śruby i ułatwienie wejścia? Nie ma lepszego rozwiązania jak składana drabinka, a czy plecionka tak często wplątuje się w śrubę?

 

A to nie jest tak,że te podesty są liczone do długości łodzi?

Nie, nie są liczone do długości



#816 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 15 luty 2023 - 11:32

Nie to nie jest tak że co wyjazd coś się czyści ale z mojej perspektywy lepiej je mieć niż nie,każda kolejna łódź którą będę konfigurować pod siebie to zrobię z podestami,nie używane w niczym nie przeszkadzają,

Jedyny minus który dostrzegam to w przypadku dwóch podestów nie można zamontować z tyłu silnika pomocniczego elektrycznego,ale o tym też pomyślałem więc jest dziobówka

Załączone pliki


  • Karol Krause, golenia i cabage lubią to

#817 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 15 luty 2023 - 12:00

Jest jeszcze jeden plus😅 będąc na środku dużego jeziora...gdzie do brzegu żeby spłynąć,potrzeba ładnej chwili,a chce ci się po prostu odlać(po dobrej herbacie czy zerówce) to stajesz na podest,cyk i po kłopocie
  • Ardoro lubi to

#818 OFFLINE   niemiec

niemiec

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam

Napisano 15 luty 2023 - 12:33

Szanowni koledzy , co do podestów to muszę was uświadomić , ze to specjalnie wymyślił konstruktor dla tych Łodzi i służą do hamowania Łodzi żeby fala wturlała się na wlała do Łodzi
Wypróbujcie na pełnym gazie i raptownie zatrzymajcie Łódź

#819 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 15 luty 2023 - 13:17

Szanowni koledzy , co do podestów to muszę was uświadomić , ze to specjalnie wymyślił konstruktor dla tych Łodzi i służą do hamowania Łodzi żeby fala wturlała się na wlała do Łodzi
Wypróbujcie na pełnym gazie i raptownie zatrzymajcie Łódź

To są oczywiste oczywistości i do sternika należy tak zwalniać żeby fala wsteczna nie zalała pokładu niezależnie czy podesty są czy ich nie ma  ;)



#820 OFFLINE   niemiec

niemiec

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam

Napisano 15 luty 2023 - 13:33

Do tego służą , żeby na pełnym gazie mogłeś natychmiast zahamować i wody nie nabrać




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)