Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
846 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 22 luty 2009 - 14:28

Wg mnie tu chodzi o układ krążenia. Ryba z reguły nie przebywa w wodzie w pozycji pionowej lecz poziomej :mellow: Serducho jest dostosowane do warunków jakie musi pracować czyli m.in. pompowanie krwi na niewielką wysokość, w pozycji pionowej to się znacznie zmienia.

U węgorza np. krew całkowicie spływa w dół gdy wędkarz trzyma go za głowę.

Pozdr.

Salmo

#42 OFFLINE   pafcio0

pafcio0

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 22 luty 2009 - 17:18

Jak nas kto za nogi do góry nogami potrzyma, nie będzie to przyjemne, ale raczej przeżyjemy :D

#43 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 22 luty 2009 - 17:42

Co Wy macie z tym porównywaniem do ludzi :unsure: Ryby to niżej postawiony kręgowiec, na dodatek zmiennocieplny a co niektórzy biorąc udział w dyskusji na temat C&R z uporem porównują wysiłek ryby i człowieka :lol:

Jeszcze weź pod uwagę to, że człowiek żyje na lądzie a ryba pod wodą :mellow: Inne ciśnienie, zawartośc gazów i dochodzi na dodatek przeciwdziałanie aktywne grawitacji.

Pozdr.

Salmo

#44 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 23 luty 2009 - 08:51

Tak - ryby przeżywają otwarte rany, porozrywane skrzela, a nawet palnięcie pałką w łeb. Nie zawsze i nie wszędzie, ale i takie przypadki są.
Pytanie brzmi, czy faktycznie o to chodzi?

Więc zamiast się prześcigać w naukowych dowodach na to, co ryba przeżyje a czego nie, róbmy wszystko aby nie było wątpliwości.
Osobiście nie mam nic przeciwko porównywaniu zachowań zwięrzęcych do ludzkich. Często takie argumenty przemawiają zdecydowanie bardziej niż najlepsze wywody ichtiologów.

Pozdrawiam

PS. Wracając do omawianych zdjęć. Gratuluję ryb. Jednak nie pokazałbym takie fotki, bo nawet jeśli mamy w d....e sposób trzymania, to ta akurat fotka jest po prostu kiepska, a to forum jest przepełnione pięknymi zdjęciami upamiętniającymi szczęśliwych łowców i piękno naszych zdobyczy - i to piękno naszych zdobyczy wypada wręcz podkreślić!

#45 OFFLINE   zbiczeek

zbiczeek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • Lokalizacjanad jeziorem

Napisano 23 luty 2009 - 20:31

Być może się mylę, ale pewnie niebawem odechce Ci się wklejać fotki (niepierwszemu zresztą :wacko: ). Są ku temu trzy powody
- jesteś wędkarzem praktykiem, a nie teoretykiem
- masz wyniki
- dwie ostatnie litery adresu strony
:wacko:

#46 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 luty 2009 - 21:09

wyciag z regulaminu http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=6624& ;amp ;amp ;amp ;start=0& polecam lekture, zwlaszcza zanim zaczniemy pisac rzeczy lub reprezentowac kierunki nie zamierzone przez tworcow i administratorow tego portalu

Naszym celem jest propagowanie nowoczesnego wędkarstwa w obszarze połowu ryb na przynęty sztuczne – rozumiemy przez to nie tylko otwartość na nowe wędkarskie techniki ale również propagowanie idei wypuszczania złowionych ryb (tzw. Catch and Release), dobrej jakości sprzętu wędkarskiego, rodbuildingu, dobrej wędkarskiej i przyrodniczej fotografii. Osoby podzielające podobny punkt widzenia i zainteresowania serdecznie zachęcamy do publikacji artykułów oraz udziału w naszym forum.

#47 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 23 luty 2009 - 21:17

Już jak odchodzimy od tematu szczupaków to jak mam rozumieć dobrej jakości sprzęt wędkarski?? Przysłowiowym Jaxonom nie??

Pozdr.

Salmo

#48 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 luty 2009 - 21:18

nikt nie odchodzi od tematu szczupakow, to wyciag z regulaminu ... czy na prawde tak trudno zrozumiec intencje?

#49 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 23 luty 2009 - 22:02

KOLEGO BALOO.

To może zapodaj podobną fotkę może czegoś się naucze. Chętnie popatrzę i przeczytam jak należy to robić.Przyznam się wole robić podwodne zdjęcia sam osobiście i kręcić filmy bo częściowo to moje życie,a fotka zrobiona przez kogoś to już nie to samo.



Odsyłam do książki i cyklu artykułów w WW kolegi BALOO traktujących o zasadzie złów i wypuść...Tam wszystko znajdziesz

#50 OFFLINE   zbiczeek

zbiczeek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • Lokalizacjanad jeziorem

Napisano 23 luty 2009 - 22:39

Przepraszam, za odejście od wątku szczupaków, ale aż razi powtarzający się nagminnie motyw. Ktoś łowi ładną rybę, drżącymi, często niewprawnymi rękoma i lichym sprzetem robi zdjęcie, dumny z siebie chce kolegom po kiju pochwalić się swoją zdobyczą (w końcu są życzliwi i cieszą się jego szczęściem). Wybiera najlepszą fotkę, wkleja i... ryba źle trzymana, głowa pod złym kątem, chwytak, niewyraźny horyzont, nieregulaminowe gumiaki no i ten sprzęt zdradzający amatora... Natępnym razem znów łowi ładną rybę, ale czy chce znów się poczuć jak kotlet schabowy w synagodze i tłumaczyć się ze swojej okazowej ryby?

#51 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 23 luty 2009 - 23:31

Popieram @zbiczka

Regulamin regulaminem ale czy standardy mają wyznaczać takie cudne fotki jak Remka, Pitta czy Hamera?? :unsure: Ludzie, zdrowsze podejście do tematu polecam bo nie każdy jest taki guru od fot :unsure:

Ale narazie pamiętaj @diverek, musisz kupić super-wypierdaśną lustrzankę bo inaczej dostaniesz bana :lol: Acha... rybka z normalnej wody a nie z komercji!! Takich nie tolerujemy :unsure:

Pozdr.

Salmo

#52 OFFLINE   krist444

krist444

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaBanagher (Ireland)

Napisano 24 luty 2009 - 05:45

Powracajac do tematu wtorek 17.02.09 rzeka Shannon od 12 do 3
szczupaczki 65-75-78-87-94 fajny dzionek zaliczylem

#53 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 luty 2009 - 08:48

Regulamin regulaminem ale czy standardy mają wyznaczać takie cudne fotki jak Remka, Pitta czy Hamera?? :unsure:


Salmo - nie chciałem zabierać głosu bo uważam, że te przepychanki niczemu nie służą ale skoro zadałeś pytanie to odpowiem:

TAK

Pozdrawiam
Remek


#54 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 24 luty 2009 - 22:36

Powracajac do tematu wtorek 17.02.09 rzeka Shannon od 12 do 3
szczupaczki 65-75-78-87-94 fajny dzionek zaliczylem


Ładnie, ładnie... A ja drugi weekend z rzędu bez kontaktu z wędką!

Tak nawiasam mówiąc, powiedzcie mi koledzy-w-Irlandii-osiadli: czy Waszym zdaniem ONE już TO robią???

Nad wodą dawno nie byłem, ale to co się dzieje w przyrodzie mówi mi, że to już może byc TO. Od dwóch tygodni mamy regularną wiosnę. Jagnięta już dawno biegają po pastwiskach, krówkowie się cielą, ptaszkowie gniazdują, pąki strzelają, kwiatuszkowie z ziemi wychodzą. Temperatury powietrza: min 5, max 11.

Jeżeli taka aura się utrzyma, to w połowie marca będzie po zawodach. :D


#55 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2293 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 24 luty 2009 - 23:19

w niedzielę kolega złowił 102cm ( przypadkowo na wobler 3.5cm ) - pełną ikry, wiec chyba są w trakcie...
pozdrówka

#56 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 24 luty 2009 - 23:37

Roch tej wiosenki podesłałbyś nam trochę do Polandu B)

#57 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 25 luty 2009 - 00:57

w niedzielę kolega złowił 102cm ( przypadkowo na wobler 3.5cm ) - pełną ikry, wiec chyba są w trakcie...
pozdrówka



No to ja poczekam aż się wyikrzą...
I pytanie trochę na boku: kiedy jest sezon na pstrąga tutaj? Bo fajną rzekę namierzyłem na zadupiu totalnym :D



#58 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 25 luty 2009 - 01:00

Roch tej wiosenki podesłałbyś nam trochę do Polandu B)


Wcześniej czy później -przyjdzie. Ale nawet jak wcześniej przyjdzie, to i tak Tobie do maja pisane jest (w RAPRze) czekac...


#59 OFFLINE   krist444

krist444

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaBanagher (Ireland)

Napisano 25 luty 2009 - 05:39

Roch potwierdzam wszystkie tlusciutkie z ikra pstrag w wiekszosci od 1 marca na niektorych rzeczkach od 15 marca pstrag i losos na pstraga licencja na male rzeki 39e na rok w niedziele sam ide polowac na kropeczki :D bede mogl wyprobowac kijek z Xrods nareszcie

#60 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 25 luty 2009 - 09:12

Już jak odchodzimy od tematu szczupaków to jak mam rozumieć dobrej jakości sprzęt wędkarski?? Przysłowiowym Jaxonom nie??

Pozdr.

Salmo


Nie przesadzaj, Jaxon ma super........kotwice - OWNERy :mellow: