Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik spalinowy do pontonu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
287 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   roberto7

roberto7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów

Napisano 20 luty 2022 - 21:49

Jak to silnik mogł być szanowany a mógł być katowany .Ma jakby nie było 20 lat niemal . Uszczelnienia gumowe mogą już być niezbyt .Kwestia ceny ,stanu i chęci przywrócenia pewności w działaniu .



#222 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 20 luty 2022 - 21:56

Ma szansę, wszystko zależy w jakim jest stanie

#223 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 20 luty 2022 - 22:39

Cześć chcę kupić mój pierwszy silnik znalazłem suzuki 6hp 2t wygląda bdb jak na rok prod 2003 czy to ma szansę posłużyć

Zmierz kompresję, odpal, posłuchaj czy nic nie szumi - puka, sprawdź biegi i tyle. Zobacz czy w spodzinie nie ma mleka. Jeśli jest masz asa do negocjacji, a można to łatwo naprawić. Ja mam silnik Hondy z 74 roku i śmiga więc czemu taki młodziak miał by nie polatać. 



#224 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1361 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 luty 2022 - 07:09

Cześć chcę kupić mój pierwszy silnik znalazłem suzuki 6hp 2t wygląda bdb jak na rok prod 2003 czy to ma szansę posłużyć

Nie pytałeś o to u mnie na YouTube? :)
Tak jak koledzy piszą. Możesz trafić na truchło a może być cukierek.
Miałem Yamahe z 2000r 8hp. Latała u mnie 1.5r sprzedałem i dalej lata. Na okrągło, tylko leją paliwo. Z uszczelnieniami było wszystko ok, gorzej z niektórymi śrubami. Strach było je odkręcać, aluminium to agresywne środowisko. :)


Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#225 OFFLINE   roberto7

roberto7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów

Napisano 21 luty 2022 - 07:34

Dwusuw ma to do siebie że ma uszczelnienia wału tzw simeringi  i to nie tak jak w 4T że olej pocieknie . W 2 T po prostu nie odpali lub będzie problem z mieszanką więc jak to 2T problem mieszanki to problem smarowania . Jak piszą koledzy , jeśli pali dobrze ,nie ma mleka w spodzinie , to może być motor do użytku . Czasem suzuki miały smarowanie nie mieszankowe był wtrysk oleju . 



#226 OFFLINE   Krisu 33

Krisu 33

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Skiba

Napisano 23 luty 2022 - 20:30

Dzięki chciałem zaoszczędzić trochę kasy ,suzuki wygląda naprawdę dobrze .Ale chcę mieć spokojną głowę na początku mojego pływania zbieram dalej na nowego storma 9,8 km 2T lub parsuna 6 .Pytałem o dostępność części na YouTube ,oglądam twoje filmy i szykuję powoli wszystko na ten sezon pozdrowienia.
  • Tresor lubi to

#227 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 25 luty 2022 - 14:35

Drchlubicz mozesz smialo wozic na pawezy
  • drChlubicz lubi to

#228 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1111 postów

Napisano 26 luty 2022 - 08:58

Panowie silnik do 6km szukać lepiej dwu czy cztero suwowy?

#229 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 26 luty 2022 - 18:16

Panowie silnik do 6km szukać lepiej dwu czy cztero suwowy?

 

no raczej 4 suwowy a do czego będziesz go montował ?



#230 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1111 postów

Napisano 27 luty 2022 - 19:36

Kajak dmuchany 390cm . Ma służyć jako zapasowy do zwykłego przemieszczania się z prędkością jak na elektryku. Czasami tam gdzie nie ma strefy ciszy wolałbym taki silnik zabrać zamiast taszczyć akumulatory.

#231 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów

Napisano 27 luty 2022 - 19:56

2t niby lżejszy ale taka honda 2.3 czy yamaszka 2.5 też mało waży i nie trzeba się bawić z mieszanką.
2t rozważasz jakieś starsze markowe czy coś nowego chinskiego?

#232 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1111 postów

Napisano 28 luty 2022 - 17:25

Szukam póki co używki ale coś 2-5 letniego max, jak nic nie znajdę to kupię nowy. Marka jest mi obojętna aby nie jakiś no name chiński. Rozważam Hondę, Suzuki,Tohatsu. Aby pchało kajak do przodu :)

#233 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów

Napisano 28 luty 2022 - 18:19

Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi ale chyba tak młodego, markowego 2t nie kupisz bo od lat już nie sprzedają. Zostały kopie np storm, capral, parsun

#234 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15604 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 luty 2022 - 19:00

Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi ale chyba tak młodego, markowego 2t nie kupisz bo od lat już nie sprzedają. Zostały kopie np storm, capral, parsun

Tylko kierunki wschodnie czyli prywatny import Ukraina, białoruś, rosja. W tej chwili raczej niemożliwe. 



#235 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 28 luty 2022 - 23:31

Tylko kierunki wschodnie czyli prywatny import Ukraina, (...). W tej chwili raczej niemożliwe. 

W tej chwili nie ściągać ale wysyłać.

Dziś zamówiłem apteczki motocyklowe, mogą się bardzo przydać. Prócz tego wysyłam lornetkę bo im się bardziej przyda, tak jak buty wojskowe swoje i żony, zielone narzuty przeciwdeszczowe. Potrzebne też plecaki - ciemne, szare lub zielone, bez odblasków, mundury bez polskich znaków - flagi, jak jest to odciąć, noże militarne, szalokominiarki, . To co potrzebują terytorialsi.

Kolega ma kontakt z Ukraińcem, domy budował, a teraz wozi zaopatrzenie.

Przepraszam że nie w temacie.

 


  • Przemek_M lubi to

#236 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4677 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 01 marzec 2022 - 19:42

Dziś pierwszy raz ze spaliną na wodzie, KMPP330+ Evinrude 6KM 4t, spokojna docierka, muszę podnieść pawęż bo siedzi za głęboko, nie zapominać o podniesieniu kółek slipowych i będzie tak akurat. W dwójkę pływane, niecałe 15km max chwilowe- zgodnie z instrukcją. Myślałem, że to będzie głośniejsze, a tu miła niespodzianka. Także pierwsze dwie godziny docierki za mną. Oczywiście zbiory danych przy okazji. 



#237 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 01 marzec 2022 - 22:51

Jeśli silnik opada za nisko, to może wystarczy podnieść przez podłożenie listewki na górnej krawędzi pawęży, ja tak robię.

Nowe silniki 4t mają wysokie ciśnienie sprężania, a za tym idzie sprawność i chłodne spaliny. Chłodne spaliny to cicha praca. Ryby nie głuchną.

Dwie godziny pływania i spalone dwa litry benzyny?



#238 OFFLINE   BamboTM

BamboTM

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaChrzanów
  • Imię:Tomek

Napisano 02 kwiecień 2022 - 14:49

Witam, Panowie potrzebuje porady :). Chcę kupić swoją pierwszą spaline tylko nie wiem jakiej mocy... ma być podpięta pod Kolibri DSL 330 i służyć do szybkich desantów nad Wisłę przeważnie samemu niekiedy we dwóch. Oczywiście rozważam jakąś budżetową używkę powiedzmy w okolicach 5tys pln, i nie wiem nawet za czym się rozglądać myślałem nad 8km ale z ogłoszeniami w mojej okolicy lipa niekiedy pojawiają się jakieś 6km tylko nie wiem czy to nie za mało ......



#239 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 02 kwiecień 2022 - 15:05

8-15 km. Najlepiej 2 suw bo lekki.
Yamaha. Tohatsu Johnson Evinrude
  • Adachu lubi to

#240 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4677 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 kwiecień 2022 - 15:19

Witam, Panowie potrzebuje porady :). Chcę kupić swoją pierwszą spaline tylko nie wiem jakiej mocy... ma być podpięta pod Kolibri DSL 330 i służyć do szybkich desantów nad Wisłę przeważnie samemu niekiedy we dwóch. Oczywiście rozważam jakąś budżetową używkę powiedzmy w okolicach 5tys pln, i nie wiem nawet za czym się rozglądać myślałem nad 8km ale z ogłoszeniami w mojej okolicy lipa niekiedy pojawiają się jakieś 6km tylko nie wiem czy to nie za mało ......

Sprawdź wagi silników w mocach cię interesujących. 6km do pontonu 330 pozwala rozwinąć na stojącej wodzie ponad20km/h, pod prąd będzie mniej. Mówię tu o silniku 4t, ważącym na sucho 27kg, bo dla moich pleców to jest granica mobilności - by wozić go w aucie. 


  • BamboTM i Przemek_M lubią to