Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sumy 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
314 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 08 wrzesień 2009 - 19:12

Oto dzisiejszy sum z Turawy, 158 cm waga niewiadoma.
Kij Dragon Millenium Zander Jerk
Kołowrotek Shimano Stradic 4000FI
Plecionka 20lb
Wobler Rapala Tail Dancer 30ft

Za wszystko powyżej możesz zapłacić kartą Mastercard, ale miny ludzi jak go wypuszczałeś - bezcenne :lol:
P.S. Chętnie pomogę wyciągnąć ci jeszcze kilka takich kijanek z wody - NP

#162 OFFLINE   Grzecho

Grzecho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 wrzesień 2009 - 19:49

Kapitalny sum @dragond500
Wielkie gratulacje.
Długo trwał hol na tym zestawie?

pzdr
Grzecho

#163 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 08 wrzesień 2009 - 20:59

Około 25 minut, przy czym udało mu się połamać jedną kotwicę i troszkę zmasakrować woba:)

Tutaj kawałek z holu do obejrzenia


Pozdrawiam :D

#164 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 09 wrzesień 2009 - 10:37

Oto dzisiejszy sum z Turawy, 158 cm waga niewiadoma.

Trolling, sadzac po woblerze...? :wacko:


#165 ONLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 881 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 wrzesień 2009 - 15:09

Dziękuje wszystkim za Gratki i przedewszystkim Łukaszowi za szybki podebranie :D Pozdrawiam:)

Jako że dla Dawida i Łukasza robiłem za swatkę mogę okrzyknąć się ojcem chrzestnym ich wspólnego połowu :lol: :mellow:

#166 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 09 wrzesień 2009 - 15:23

No Przemo coś w tym stylu będzie;D

#167 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2009 - 17:47

jaki sprzęt? chodzi mi o wytrzymałość linki i c.w. kijka?

#168 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 10 wrzesień 2009 - 18:51

Zobacz pierwszy post na tej stronie B)

Pozdr.

Salmo

#169 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 wrzesień 2009 - 11:28

Gratulacje Dragon, ladny sumek. A juz na pewno warto bylo popatrzec na miny ludzi przy wypuszzcaniu.
Jak zaobserwowalem w tamtym rejonie zjawisko wypuszzcania ryb jest jeszzce zjawiskiem raczej obcym. Tym bardziej przydala sie lekcja pogladowa i moze niektorym cos tam zaswita w przyszlosci.

Odnosnie sprzetu na sumy bylo kilka razy.
Ja jak na razie podchodze do wislanego suma z dobrej klasy kijkiem 25-30LB i linka 30LB. Penn Slammer 360. Detale, typu przypon, kretliki, agrafki w wysokim gatunku - warto pamietac bo zasada jest taka, ze sprzet jest tak mocny jak jego najslabszy element.

Tam, gdzie wiadomo ze wystepuja potworki powiedzmy powyzej 200cm warto wzmocnic sprzet na tyle, zeby sie dalo nim operowac. Po doswiadczeniach stwierdzilem, ze nie ma za mocnego sprzetu w pewnych okolicznosciach...

Ponizej taki gimnazjalista z Wisełki.

.

Gumo

Załączone pliki



#170 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 wrzesień 2009 - 11:47

Ten Dragon ma cw. bodajże do 42g. To solidny kij, z dobrą plecionką można się spokojnie pokusić o bardzie forsowny hol. Ale na trolling go nie polecam, jest (jak sama nazwa wskazuje) dość sztywny.


#171 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 11 wrzesień 2009 - 12:42

Gratulacje Dragon, ladny sumek. A juz na pewno warto bylo popatrzec na miny ludzi przy wypuszzcaniu.
Jak zaobserwowalem w tamtym rejonie zjawisko wypuszzcania ryb jest jeszzce zjawiskiem raczej obcym. Tym bardziej przydala sie lekcja pogladowa i moze niektorym cos tam zaswita w przyszlosci.



Wiesz bardzo często spotykam się ze zdziwieniem ludzi gdy wypuszczam ryby, często ludzie którzy żadko wędkują albo całkowicie tego nie robią pytają mnie dlaczego wypuszczam trudno to wytłumaczyć ale od małego Tata kazał wypuszcać i tak zostało nigdy nie przychodzi mi na myśl że mógłbym coś takiego zabrać do domu. Dla mnie najwazniejsza jest szansa spotkania się z taką rybką i zdjęcie które pozostanie długo.

Jest to mój pierwszy sumek powyzej metra wszystkie wcześniej walki przegrałem no ale wkońcu sie udało. Niestety wszystkie te walki odbywały sie z rzecznymi sumkami ale za to widzę że ty dobrze sobie z nimi radzisz :D Wielkie gratki :D

#172 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 11 wrzesień 2009 - 12:45

Ten Dragon ma cw. bodajże do 42g. To solidny kij, z dobrą plecionką można się spokojnie pokusić o bardzie forsowny hol. Ale na trolling go nie polecam, jest (jak sama nazwa wskazuje) dość sztywny.


Krzysiu powiem ci że w mojej perspektywie troszkę się mylisz co do kija do trollingu. Choć każdy ma swoję zdanie, mi kij bardzo pasuje co do długości 225 i gramatura również kij wcale nie jest taki sztywny. Nie przepadam za kijami typu shimano beastmaster
a podobno ludzie je chwalą podczas holu sumka w pewnych momętach żałowałem że nie miałem mocniejszego kijka ze względów na brak mocy kij podczas holu się rozkleił w dolniku co mnie zaskoczyło.

Pozdrawiam:)

#173 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 wrzesień 2009 - 13:14

Dragon, taki jest podstawowy cel istnienia tego portalu - zwiekszenie liczby zachowań takich jak Twoje.

Do sumkow czasu mam ostatnio malo a to jest pdst.warunek, nie tylko zreszta w przypadku sumow.
Na rzece bez lodzi ja juz w ogole nie prubuje...za mala szansa w przypadku czegos wiekszego...

Gumo

#174 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 11 wrzesień 2009 - 14:44

.
Do sumkow czasu mam ostatnio malo a to jest pdst.warunek, nie tylko zreszta w przypadku sumow.
Na rzece bez lodzi ja juz w ogole nie prubuje...za mala szansa w przypadku czegos wiekszego...

Gumo


Powiem ci że kilka miałem z brzegu kilka z łodzi i niestety zabrakło szczęścia ale gdybyśmy każdą rybę wyciągali na brzeg to nie było by takiej andrenaliny :):P:D

Pozdrawiam:)

#175 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 12 wrzesień 2009 - 20:03

http://www.flickr.com/photos/39857725@N07/sets/7215762222390 9951/detail/
Odrzański Sumek z sandaczowej miejscówki :mellow: . Około 110cm, przynętą była agresywnie prowadzona guma. Sprawdzona plecionka+odpowiedni kij zapewniły szybki hol, ryba zmęczyła się umiarkowanie.

#176 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 wrzesień 2009 - 06:35

[quote]
Ten Dragon ma cw. bodajże do 42g. To solidny kij, z dobrą plecionką można się spokojnie pokusić o bardzie forsowny hol. Ale na trolling go nie polecam, jest (jak sama nazwa wskazuje) dość sztywny.

[/quote]

Krzysiu powiem ci że w mojej perspektywie troszkę się mylisz co do kija do trollingu. Choć każdy ma swoję zdanie, mi kij bardzo pasuje co do długości 225 i gramatura również kij wcale nie jest taki sztywny. Nie przepadam za kijami typu shimano beastmaster
a podobno ludzie je chwalą podczas holu sumka w pewnych momętach żałowałem że nie miałem mocniejszego kijka ze względów na brak mocy kij podczas holu się rozkleił w dolniku co mnie zaskoczyło.

Pozdrawiam:)
[/quote]

Łowiłem na ten kij na ZZ przez całą jesień 2007. Po prostu (przez brak amortyzacji - i przy braniu, i przy holu) gubi ryby, szczególnie te mniejsze. Myślę, że lepiej sie sprawdza do zastosowań, do których go przeznaczono. Ale cóż, o gustach się nie dyskutuje.



#177 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 wrzesień 2009 - 09:08

W ramach przegladu gimnazjalistow, ponizej hiszpanski z soboty.

Na DT16...

.


Guzu

Załączone pliki



#178 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 14 wrzesień 2009 - 09:11

z trola?

:mellow:

#179 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 wrzesień 2009 - 09:12

Tak - z dorochy :D


Guzu




#180 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 wrzesień 2009 - 10:19

widze ze kolega Guzu powolutku sie rozkreca :mellow:

Beda z Ciebie ludzie na tej obczyznie Danielu