Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4744 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 28 grudzień 2015 - 23:37

Mnie ściska że brakuje ciut kasy do Ultegry 4000
Ale zimowe porządki w toku, może ktoś coś jeszcze wrzuci.
  • Kuballa44 lubi to

#182 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 28 grudzień 2015 - 23:38

Catrol ale te podstawowe mlynki z przelozeniem 5;1 maja wiecej mocy do prowadzenia przynety niz ich odpowiedniki z wiekszym 

przelozeniem. Przekonalem sie o tym np. uzywajac TP 98r z przelozeniem 6;1 porazka to nie ma sily zwijac 15g glowki z 4 guma. Pisze o rozmiarze 4000


Użytkownik bomber edytował ten post 28 grudzień 2015 - 23:42

  • Czapecki lubi to

#183 OFFLINE   Lewy013

Lewy013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Dawid

Napisano 28 grudzień 2015 - 23:52

Mnie ściska że brakuje ciut kasy do Ultegry 4000
Ale zimowe porządki w toku, może ktoś coś jeszcze wrzuci.

Ja też muszę kupić jakiegoś 4000 zamiast tego super x 3000 gt, ale o tym będę myślał gdzieś w marcu-kwietniu, bo w tej chwili nie mam kasiory i też muszę nazbierać. 



#184 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 29 grudzień 2015 - 10:02

Bomber, a ja się przekonałem o tym jak zajechałem Saharę 2000 HGS :D  Complex'a 2500 HGS nie zamęczyłem ale minimalnie zmęczyłem główkami 8g :/

 

No niestety coś za coś "pałer" albo szybkość...chociaż te Shimaniaki od Biomistrza w górę mogły by chociaż częściowo ten problem pokonywać ale jednak mimo ich nie najniższych cen jak widać nie dają sobie z tym rady :/

 

Wracając do Rarenium'a 4000 FA którego jedni z Was polecają inni odradzają - czym ewentualnie go zastąpić ? Biomasterem 4000 ? A może Sustain 4000 FG ? :/

 

Etherni, zbierasz kasiutkę na Ultegrę 4000 - tą starą , "Mejd in Dżapan" czy tą nową tą czarno - srebrną ?



#185 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 29 grudzień 2015 - 20:05

Zastanawiam się nad kupnem nowego  stradica 2500 FKHG ale też chodzi mi po głowie Biomaster 2500FB (tym kręciłem ma go kumpel już chyba 3 rok i dalej chodzi idealnie).Różnica w cenie to jakieś 100 zeta więcej za biomastera.

Jakieś sugestie ?. Kręciołek będzie używany do łowienia z opadu w 80% główki max 18g + 3-4 " guma). A i takie jeszcze pytanko czy ten Stradic ma szpule zapasową (Biomaster wiem ,że ma)



#186 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 30 grudzień 2015 - 01:12

Oczywiście że starą, japan , super ship.

#187 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 grudzień 2015 - 09:59

Raczej spinfisher 3500 ssv 

Mój przy Alga 3 dawał sygnały klekotania starego diesla, sprzedałem póki nowy był..



#188 OFFLINE   Adrian K

Adrian K

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Kasprowy

Napisano 30 grudzień 2015 - 10:51

3500 nie miałem problemów 

za to 4500 ten sam problem co u ciebie 2 razy reklamacja ,az oddali kase 



#189 OFFLINE   Taurone

Taurone

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 21:09

Zastanawiam sie nad kołowrotkiem Dragon Flash FD600 bądź FD1000. Do tego również nad rozmiarem 30 czy 40 ?

Wędka mikado 2.4m do 40g, plecionka 0.18mm, 150m 

Łowię szczupaki na starorzeczach oraz czasami na rzece. planuje równiez wyjazd na szwecje.

Ma ktoś taki?


Użytkownik Taurone edytował ten post 30 grudzień 2015 - 21:13


#190 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 30 grudzień 2015 - 21:31

Wracając do Rarenium'a 4000 FA którego jedni z Was polecają inni odradzają - czym ewentualnie go zastąpić ? Biomasterem 4000 ? A może Sustain 4000 FG ? :/

 

Biomaster 4000 FB albo Sustain 4000FG, obydwa warte uwagi.Daja poczucie mocy w korbie w przeciwieństwie do tego Rareniuma FA i pod obciązeniem kręcą dużo płynniej i lżej.



#191 OFFLINE   MARCIN W

MARCIN W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 13:00

Witam,
Czy warto zaopatrzyć się w młynek Ryobi Tresor FD4000? Obecnie używam intensywnie od dwóch sezonów Jaxon ZX Machine400 który powoli zaczyna się ,,rozkładać". Nie łowię ciężko, wobki max 10g, gumy obciążone rzadko 20 gramami ołowiu. Nie chcę inwestować w naprawy starego młynka a potrzebuję po prostu go zastąpić. Przy okazji zejść z gramatury, Jaxon waży ponad 400 g, a Ryobi wykonany jest w całości z tworzywa. Chyba, że może ktoś polecić coś lepszego do max 160 pln w tym samym rozmiarze, który sprawdzi się przez najbliższe dwa sezony?
Pozdrawiam

#192 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 31 grudzień 2015 - 13:06

Do 160zł to może być Spro Passion 740FD

Użytkownik Artek edytował ten post 31 grudzień 2015 - 13:07


#193 OFFLINE   MARCIN W

MARCIN W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 13:10

Ok za chwilę zrobię rozpoznanie.

#194 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 31 grudzień 2015 - 13:12

Ok za chwilę zrobię rozpoznanie.

W tej cenie chyba nic lepszego nie znajdziesz, nowego.

#195 OFFLINE   MARCIN W

MARCIN W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 13:16

A ten Ryobi taki zły? Sugerowałem się pięcioletnią gwarancją

#196 OFFLINE   MARCIN W

MARCIN W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 13:32

Mam jeszcze na uwadze firmę Mistrall. W tej cenie jest chyba pięć modeli: amundson, scot, red titan itp. Co do spro fajny młynek ale może być problem z dostępnością :(

#197 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 31 grudzień 2015 - 13:34

Nie znam tego Ryobi, ale pisałeś, że cały jest z tworzywa, to raczej szału nie będzie. Spro w części jest z alu plus jakiś grafit, waga 305g. Dobre opinie są o nim, jako o kołowrotku niskobudżetowym. Wybór należy do Ciebie. :)



#198 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 31 grudzień 2015 - 13:36

Mam jeszcze na uwadze firmę Mistrall. W tej cenie jest chyba pięć modeli: amundson, scot, red titan itp. Co do spro fajny młynek ale może być problem z dostępnością :(

Dlaczego jest problem z dostępnością? Na priv mogę Ci podać sprawdzonego sprzedawcę, jak chcesz.



#199 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 31 grudzień 2015 - 15:04

Jaxona ZX wychwalano na forum pod niebiosa, i to w ciężkiej orce w morzu, a tu taka wtopa...
Wg. katalogu waży 367g, a mówisz że realnie ponad 400?

W cenie zbliżonej do 160zł chyba da radę znaleźć ryobi applause albo arctica. Generalnie mają dobre opinie, chociaż oczywiście zdażają się felerne egzemplarze.
Spro passion nie mam ale macałem kilka w sklepie i robiły dość dobre wrażenie.
W tej cenie to zadziwiająco fajna jest okuma inspira, jakkolwiek dość delikatna - mam rozmiar 30 i to młynek do lekkiego łowienia, nie uniwersał.

#200 OFFLINE   orczyk

orczyk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 01 styczeń 2016 - 17:49

Przeglądnąłem filmiki zamieszczone przez kolegę Orczyka traktujące o połowie kołowrotkiem Nelma.

Cóż, kołowrotek jak kołowrotek, centerpin. Ruski, ale z dawnymi wyrobami przemysłu radzieckiego niewiele mający wspólnego, chyba. Wygląda na wykonany dość precyzyjnie, choć odbiega zapewne jakością od czołowych światowych producentów.

Ale co innego mnie zafascynowało: umiejętności rosyjskich wędkarzy w posługiwaniu się takim sprzętem. Mistrzostwo!!!

O czymś takim bym chętnie poczytał. I dowiedział się, dlaczego żyłka wyprowadzana jest od strony wędziska.

"O czymś takim bym chętnie poczytał. I dowiedział się, dlaczego żyłka wyprowadzana jest od strony wędziska."

Witam. Cieszę się, że ktoś skorzystał  z tych linków. Odpowiem na pytanie. Decyduje o tym konstrukcja terkotki. W tym kołowrotku włączenie jej praktycznie nie wpływa na zwiększenie oporów obracania się szpuli przy zwijaniu żyłki. Natomiast oddawanie linki ( czyli obroty szpuli w przeciwną stronę) jest możliwe przy użyciu pewnej siły - około 2,5 kilograma. Jest to bardzo pomocne przy niespodziewanych braniach - siła terkotki jest wystarczająca do zacięcia i jednocześnie oddaje żyłkę tak jak hamulec przy kołowrotkach ze stałą szpulą. Produkowane są dwa modele - dla prawo i leworęcznych. Żyłka zawsze zwijana jest od strony kija. Przy zwijaniu żyłki bez włączonej terkotki lepiej asekurować podawanie żyłki i samą szpulę palcami ręki trzymającej kij. Cieszę się, że na tym portalu są też wędkarze posługujący się kołowrotkami typu centre pin. Od pewnego czasu jestem nimi bardzo zainteresowany i już " trochę o nich wiem ". I tych wyprodukowanych w Chinach ale też i angielskich - też mam trudexa i BOBa JAMESa.  Informację o Nelmie umieściłem tylko dlatego, że wielu wypowiadających się porusza temat zużywania się kołowrotków  ( ich przekładni i łożysk ) podczas spinningowania - szczególnie ciężkiego i w rzekach. Kołowrotkami typu centre pin też można tak łowić i nie ma problemu z rolką kabłąka i zębatkami. Rozłożyłem i nasmarowałem już sporo kołowrotków - szczególnie z przekładniami ślimakowymi - mechanizmy obecnie produkowanych - nawet PENNów zatrważają. Gdyby miał Pan jakieś pytania to chętnie odpowiem. Na pewno nie będę pisał tylko dla tego żeby zabrać głos. Pozdrawiam.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych