Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4613 odpowiedzi w tym temacie

#3861 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 12 październik 2021 - 09:21

Widzisz. Stoisz po stronie sklepów a ja po stronie kupujących.
Więcej osób podobnie ale nikt nic. Dlaczego? Bo zawsze usłyszą

Panie Pesca proponuje wizytę u psychiatry :D


Przytaczam tylko fakty i dziwne zbiegi okoliczności. Udzielam rad. W odpowiedzi otrzymuję argumenty rodem z willakarpatia.

#3862 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 12 październik 2021 - 09:50

Gdyby poszło info, że jakiś wielki sklep sieciowy sprzedaje na promocjach wadliwe serie, to byłbym skłonny się zastanowić.
Mefisto ma nieco inną filozofię handlu, inną skalę, i zwyczajnie nie wierzę, że handluje „lewymi” TP.
Nie znam człowieka - widzę pewien model biznesowy, do którego takie działanie nie pasuje.
Nijak ma się to do innej, też niezupełnie przychylnej opinii, że Mefisto sprzedaje niedostępne w Europie modele JDM z dużą marżą, a nie są ponoć lepsze niż odpowiedniki.
Celowanie w klientelę zamożną i nieco snobistyczną wyklucza strategię „dużo bubli, szybko i tanio”.
Tak może robić bardzo mały sprzedawca gotowy na szybkie zamknięcie interesu albo całkowitą zmianę profilu, albo - wielka sieciówka, której nawet 1000 złych opinii nie zaszkodzi.
Mefisto to taki trochę salon Jaguara. Mogę się mylić, ale podejrzewam ze sprzedaje więcej Stelli niż Nasci. Inny target, inna strategia.
Bez emocji czy ocen moralnych.
  • przemo_w i Pablo54 lubią to

#3863 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 12 październik 2021 - 10:04

Widzisz. Stoisz po stronie sklepów a ja po stronie kupujących.
Więcej osób podobnie ale nikt nic. Dlaczego? Bo zawsze usłyszą


Przytaczam tylko fakty i dziwne zbiegi okoliczności. Udzielam rad. W odpowiedzi otrzymuję argumenty rodem z willakarpatia.

 

Fakty są takie, że czego byś się nie dotknął to zepsujesz....

 

Łatkę już mam przypiętą na jerku więc lepiej by było dla wielu sklepów w których robię zakupy żeby o nich nie wspominać ¯\_(ツ)_/¯

 

Łatkę wystawiłeś sobie sam. Jedynie do Ciebie pewne rzeczy nie docierają i wszędzie doszukujesz się spiskowych teorii, manipulacji itp.

Szkoda mi tylko tych sprzedawców, którzy mieli wątpliwą przyjemność obsługiwać Ciebie, a potem Twoje roszczenia.

 

p.s. W tym 2017 czy tam pobliskim roku, wpadłeś już na ten genialny pomysł by nie kupować bubli na promocjach.  Po czym za jakiś czas idziesz do sklepu stacjonarnego, masz wybór z kilku, wybierasz tego jedynego, cena jest dobra promocyjna, ale marudzisz jeszcze o rabat. Dostajesz lepszą cenę, zajezdzasz Stellę raz, idzie przez sklep na serwis, wraca, zajezdzasz drugi raz i robisz dramy... Kuriozum istne i pokazuje z kim mamy do czynienia :) A już inne Twoje zagrywki jak ktoś ma różne od Twojego zdanie trącają zażenowaniem i dopełniają całokształtu.


Użytkownik nyny edytował ten post 12 październik 2021 - 10:14

  • GregorS i przemo_w lubią to

#3864 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 12 październik 2021 - 11:55

Łatkę już mam przypiętą na jerku więc lepiej by było dla wielu sklepów w których robię zakupy żeby o nich nie wspominać ¯\_(ツ)_/¯

Mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę z konsekwencji swoich wpisów? Mefisto jest oficjalnym dystrybutorem Shimano i Daiwy. Jeśli stwierdzi że stracił choć jednego klienta z powodu Twoich bezpodstawnych pomówień to może pociągnąć Cię do odpowiedzialności. Wspomniane marki też się pod tym podpiszą a i sklep A..... od Stelli się podłączy. Kary srogiej za to nie dostaniesz ale koszt sprostowania Cię zaboli.
W żaden sposób Cię nie straszę a tylko uświadamiam.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 12 październik 2021 - 11:56

  • nyny lubi to

#3865 OFFLINE   Umbra

Umbra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wielkopolska
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Mikołajczak

Napisano 12 październik 2021 - 13:02

Wczoraj dotarł do mnie Vanford c2000s od Mefisto i nie mogę na ten sklep nic złego powiedzieć.
Kołowrotek zapakowany pancernie, chodzi jak marzenie

#3866 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 12 październik 2021 - 13:07

@przemo_w , to o czym piszesz to już pewna przesada i kojarzy mi się bardzo źle z praktykami oszustów z allledrogo, którzy sprzedają buble, albo towar niezgodny z opisem a potem straszą sądem za negatywne opinie.
Wolny rynek z wolnością słowa - każdy ma prawo gadać bzdury. Kupujący, sprzedający. I każdy ma prawo do własnej oceny opinii,reklam, ripost.
Dobrej marki nie robi wygrany proces z oszczercą. Tylko solidna, wieloletnia praca. Ale to tylko moje zdanie. Ja widzę kapitalizm zupełnie inaczej niż tzw. budowniczowie wolnego rynku w tym kraju. Bo oni wynieśli mentalność z szarej strefy PRL albo co gorsze - byli elementem tamtego ustroju.
Ale to inny już temat i na inne forum
  • luk_gda lubi to

#3867 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 12 październik 2021 - 16:49

Kupowałem u Mefiego duużo kołowrotków, i tych z promocji i tych, bez promocji. Z żadnym nie miałem problemu, czy to z półki niszowej, czy bardzo wysokiej.

Ze wszystkich byłem zadowolony.! Nie wiem, co kolega Pesca bierze, ale musi zmienić dealera i nikomu go nie polecać...

W tych wypowiedziach jest scenariusz dla kilku nurtów filmowych - horror, kryminał, dramat i komedio- dramat.  :ph34r:


  • nyny lubi to

#3868 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 12 październik 2021 - 18:14

Stella czy Stradic nie była od Mefisto i też mu się trafiły trafione :-) Obydwa młynki trafione się zrobiły po roku używania :-) a na początku było bajka.
Sam tak pisałeś na jb. Te wpisy nadal wiszą!
Akurat ja i @nyny znamy bardzo dokładnie sytuację i ze Stellą i ze Stradickiem który reklamowałeś. Cały czas kłamiesz.
Przestań bo zaraz ze szczegółami opiszę te sytuacje jak np cytowałeś kolegów z jb w sklepie i ci wstydu narobię. Będziesz musiał znów o pomoc żonę/dziewczynę poprosić ha ha ha :-)
Chociaż nie. Nie warto tracić czasu na takie pierdoły.
Ps. @Jano widzę że Ty moderujesz ten temat. Proszę wyczyść to bo są już ze 3 niepotrzebne strony.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 12 październik 2021 - 18:18

  • DanekM i nyny lubią to

#3869 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 12 październik 2021 - 19:25

Stradica nigdy nie miałem. Stella od początku źle pracowała. To był prezent od żony nawiasem mówiąc. Opisz co chcesz, jestem ciekaw jakich rzeczy się jeszcze nasłuchałeś. Wal

#3870 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 12 październik 2021 - 20:04

Stella od początku źle pracowała.

O losie....

 

az sobie zacytuję Ciebie:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Nie sądzę żeby jerkbait miał aż taki zasięg i wpływ :) poza tym jak pisałem wcześniej sam się tym zajmę. Jeżeli chodzi o historię kołowrotka dla detektywów jeszcze raz:

1) kupno przełom roku 2019/2020 (obecnie nie mam paragonu więc wybaczcie że nie doprecyzuję)

2) sierpień/wrzesień reklamacja  (ok 8-9miesięcy po kupnie). Sprzedawca kręci i potwierdza - kołowrotek stuka.

3) październik - powrót z serwisu (trochę długo co nie?). Ale kręci ok. Rzeczywiście masełko, żadnych stuków. Dziwne że na serwisie napisali że tylko smarowanie i nic więcej ale ok. Naprawdę nie wnikam. Takie info raczej dla detektywów :D

4) Po 2-3 wypadach czuć pracę kołowrotka. Bagatelizuję. Twarda metaliczna, pod główką 8g czuć minimalne ząbkowanie. Ok 4 miesięcy później kolejny serwis. 

 

„Objawy są inne, ale podobne" tzn na sucho między tą  twardą metaliczną pracą dało się wyczuć również te stuki sprzed pierwszego serwisu.

 

Teraz są trzy możliwości:

1) kołowrotek był od początku bublem

2) Stella 2500 nie wytrzyma traktowania przynętami o masie łącznej ok 11-12g na głębokośći 8-10m

3) P...a ze mnie a nie wędkarz. Nie potrafię obsługiwać kołowrotka"

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Powtórzę...

Ciebie naprawdę mało kto bierze na poważnie.

Jesteś w stanie wszystko zajechac.

Nie ważne gdzie cos kupiłeś, wazne ze wszedzie wietrzysz jakies chore teorie spiskowe. Ważne żeby sobie pokrzyczeć na forum i swoje uwagi w kwestii co gdzie i jak sprzedają wygłosić, jakby to kogoś poważnego obchodziło.

 

W tamtym wątku wystawiłeś sobie odpowiednią laurkę....

Jak ciężko krytykę znosisz przekonał się @Guzu i @Guciolucky - tylko z nimi też Tobie nie wyszło, i śledztwo Twoje i wstawiane zdjęcia świadczyły dobitnie jaką osobowością jestes :)


Użytkownik nyny edytował ten post 12 październik 2021 - 20:07


#3871 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 12 październik 2021 - 20:06

No tak bo to był Sustain.

#3872 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 12 październik 2021 - 20:23

Rzeczywiście w watku o Stelli trochę grały mną emocje. 2500zł w plecy. Miał być fajny prezent a były same problemy.

Natomiast od tego się nie odżegnuję:
Teraz są trzy możliwości:

1) kołowrotek był od początku bublem

2) Stella 2500 nie wytrzyma traktowania przynętami o masie łącznej ok 11-12g na głębokośći 8-10m

3) P...a ze mnie a nie wędkarz. Nie potrafię obsługiwać kołowrotka"

I sprawdzam te trzy opcje. Testuję certate 2500. Jeżeli ja zajadę to o tym napiszę. Jeżeli nie to też napiszę w wątku o Stelli. Zgodnie z zapowiedzią.

Załączony plik  IMG_20210919_104005.jpg   35,47 KB   23 Ilość pobrań

Teraz co ma sustain do tego?

Użytkownik Pescador de caña edytował ten post 12 październik 2021 - 20:24


#3873 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 12 październik 2021 - 20:26

I sprawdzam te trzy opcje. Testuję certate 2500. Jeżeli ja zajadę to o tym napiszę. Jeżeli nie to też napiszę w wątku o Stelli. Zgodnie z zapowiedzią.

Z racji tego, że to pancernik może chwilę trwać zanim znowu zaczniesz mieć żale do kolejnego sklepu.

Albo po tamtej lekturze, przyswoiłeś kilka rzeczy z technik łowienia i już nie zajedziesz kolejnych młynków :)



#3874 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 październik 2021 - 20:26

Jesteście siebie warci w tych komentarzach i wzajemnych wycieczkach osobistych,

zapraszam do powrotu do tematu, opluwajcie się na priv jak macie taką potrzebę,

od tej pory wycinam wszystko co nie związane z tematem wątku, a dalsze przepychanki i uwagi osobiste nagrodzę stosownym wpisem
 



#3875 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 12 październik 2021 - 20:51

Sytuacja się wyjaśni. Zapytałem kolegę co kupił ode mnie sustaina czy był zajechany czy nie. W sklepie niewiele mi powiedzieli na temat serwisu (rozmowa przez telefon). Na sucho pracował ok ale zobaczymy co kupujący powie. Tak. Teraz możemy przejść na priv.

A jeszcze jedno.

Z racji tego, że to pancernik może chwilę trwać zanim znowu zaczniesz mieć żale do kolejnego sklepu.
Albo po tamtej lekturze, przyswoiłeś kilka rzeczy z technik łowienia i już nie zajedziesz kolejnych młynków :)


Nawet gdybym postarzał sprzęt o 10lat w rok to warto sprawdzić co dłużej wytrzyma. Jakieś wnioski wyciągnąć. Stella i certate pracują w podobnych warunkach. Teraz w sezonie ceratka dostaje czasem 14g + 4". Niczego się nie nauczyłem - 90% podbić z korby. Jeżeli zajadę to dwie pozostałe idą na giełdę nieużywane w dobrej cenie :)

#3876 OFFLINE   wolf-77

wolf-77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Wolf

Napisano 15 październik 2021 - 19:27

Witam  :)

Właśnie przyjechał do mnie kijek  St.Croix PS76MLF2 i mam prośbę bo nie wiem który z 3 kołowrotków do niego zakupić a więc proszę o poradę  :rolleyes:

Zestaw ma służyć głównie do uganiania się za pstrągami ale także za okoniami a przynęty jakie mam zamiar używać to o masie max.6-7 gram.

Oto kręciołki które biorę pod uwagę :

Shimano UltegraFB 2500 5:0:1 waga 240gr.

Shimano UltegraFC 2500 5:3:1 waga 225gr.

Shimano Stradic CI4+ 2500FB 5:0:1 190gr.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi  B)



#3877 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 19 październik 2021 - 11:01

To nie jest ultra lait,moim zdaniem wszystkie będą pasowac,a osobiscie poz 2.

#3878 OFFLINE   PABL0

PABL0

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 19 październik 2021 - 11:47

ogólnie to troche lekkie te przynęty jak na tego premiera, nie jestem przekonany czy będzie się odpowiednio ładował



#3879 Guest_Marconi_*

Guest_Marconi_*
  • Guests

Napisano 03 listopad 2021 - 20:10

Taki bardziej budżetowy od Stelli czy Twin Powera na morze, Shimano spheros sw 4000 xg . czy ktoś coś morze powiedzieć ?



#3880 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 listopad 2021 - 20:18

To nie jest ultra lait,moim zdaniem wszystkie będą pasowac,a osobiscie poz 2.

Poz. 3 też może być.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych