Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

MHX P904-2 vs P844-2

blank mhx

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kilobear

Kilobear

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 207 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, pwizer

Napisano 25 październik 2014 - 11:55

Ale kolega ci dosłownie odpowiedział. Tylko nie wprost.

Ja ci odpowiem wprost: TO marketingowy bełkot i walenie w banie. MHX-y to dobre blanki, dobrze zrobiona wędka na nich będzie super fajnym narzędziem do uprawiania ulubionego hobby.



#22 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 25 październik 2014 - 12:00

Nie zrozumiałeś właściwie mojej wypowiedzi.

Życzę Ci wielu sukcesów nad wodą i ..... wcale nie musisz posiadać takiego jak pisałem wcześniej sprzętu, by te sukcesy odnosić.

Po prostu nie mogłem się zgodzić, np. z tym  że "mhxy w stosunku do sklepowych kijków to nie taka wielka różnica" bo różnica jest WIELKA.

Znajdź chociaż jeden model "sklepowego kija" który zastąpi Ci wędki z tytułu Twojego posta "mhx p904-2, a p 844-2"

 

#23 OFFLINE   spitek

spitek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Lokalizacjaaleksandrow kujawski
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Stachowiak

Napisano 25 październik 2014 - 14:08

Trzeba było inaczej to ująć jesli nie mogłes sie z tym zgodzic np. jak wyżej chociażby,a właśnie takich opini potrzebuje do wyboru kija i czym wiecej opini tym lepiej i pole do przemyslen wieksze



#24 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 25 październik 2014 - 21:11

Seba to ten "marketyngowiec" chciał Cię ładnie naciągnąć tym żenującym tekstem. Łowiłem prywatnie np. dragonowskimi HM80 i porównując je do MHXów , drogie hm-ki niestety wypadają średnio, nawet bardzo. O TDkach, GSach w ogóle nie wspomnę. I właśnie po HM80 nastał okres MHX z których byłem bardzo zadowolony. Ale że ciągle szukam swego Graala-kija idealnego pod moje potrzeby, przeszedłem na najwyższe półki jak Hers czy ostatnio Vegter Boron Nano. I tu faktycznie ( ww. blanki FA versus MHX) jest ogromna różnica. Ale mudholowskie wykałaczki są naprawdę warte swojej ceny, a niektóre modele przebijają nawet sporo droższe konstrukcje.



#25 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 25 październik 2014 - 21:16


Znajdź chociaż jeden model "sklepowego kija" który zastąpi Ci wędki z tytułu Twojego posta "mhx p904-2, a p 844-2"

 

Święta prawda! Nie chcąc się chwalić dodam że ten P844-2 dał bez problemowo radę 212cm wąsowi w ok 40 min więc o czymś to świadczy.



#26 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1850 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 25 październik 2014 - 21:24

potwierdzam opinię kolegów, MHX moim zdaniem nie mają konkurencji w swojej półce cenowej, a szeroki wybór blanków sprawia, że można zbudować kijek praktycznie na każdą okazję. A porównanie ze sklepówkami...pozstawię bez komentarza.  :D



#27 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 październik 2014 - 01:10

mysle ze zoga 4kg ogarnie idealnie



#28 OFFLINE   spitek

spitek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Lokalizacjaaleksandrow kujawski
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Stachowiak

Napisano 26 październik 2014 - 10:08

Dzieki panowie ,a tak w kwestii doradztwa właścicieli pracowni ,to w tym momencie zaczynam zastanawiać się ,czy aby jest ono zawsze rzetelne , bo jak odczytać to że dwie osoby mówią zupełnie co innego na ten sam temat ,a wiadomo jaka jest zależność między kupującym ,a sprzedającym  .Oczywiście nie wszyscy muszą być tacy więc pochopnych wniosków nie wyciagam ,ale to na pewno uczula.


Użytkownik spitek edytował ten post 26 październik 2014 - 10:10


#29 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 03 listopad 2014 - 20:26

Ja mam MHX p844 i mb844.  Nad Wisłę bardziej mi pasuje mb843 i mb844 modele te są mniej spolegliwe, można pokicać 35gram + 3' kopytko. Dużo czytałem że mhxy są łamliwe, ale po tym jak moja druga połowa niezuważyła dolnika (mb844) na łodzi i położyła się na nim plecami mam do nich zaufanie. Czułość wędek jest spoko ;) z moim refleksem zacinam w tempo. W sumie bardzo dobry stosunek ceny do jakości ;). Jestem zadowolony.


Użytkownik DP Fishing edytował ten post 03 listopad 2014 - 20:28


#30 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 03 listopad 2014 - 21:03

I ja dodam swoje 2 grosze...Mimo , że p844-2 mhx jest blankiem dosyć tanim , to nie dam zlego słowa na niego powiedzieć. Co do urazowości itp.? To na nim uczyłem sie omotkowac, lakierować zmieniać rękojeści itp. Po moich wyczynach nawet nie jęknał mało tego po dzień dzisiejszy żyję i ma sie bardzo dobrze  i łowię nim do dziś. Moim skromnym zdaniem stosunek jakości do ceny ? Rewelacja. Tak z czystej ciekawości myśle o p904  :) 

 

PZdr P.



#31 OFFLINE   piotrcarp

piotrcarp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaLippstadt
  • Imię:piotr
  • Nazwisko:kaftan

Napisano 03 listopad 2014 - 22:16

Mam mb 843-2 i p 904-2 i powiem ze obydwa kije sa dobre ale na rzeke bardziej pasuje mi mb bo poping ma za delikatna szczytowke:)



#32 OFFLINE   spitek

spitek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Lokalizacjaaleksandrow kujawski
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Stachowiak

Napisano 06 listopad 2014 - 16:38

A ten mb 843 jaką gramaturę ogarnia bo pan Matuszewski zapewnił że do 10 - 30 plus gumiak wystarczy ten mod
el niżej czyli 842 ,nie przepadam za przesadnym zapasem .

#33 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 06 listopad 2014 - 17:06

A ten mb 843 jaką gramaturę ogarnia bo pan Matuszewski zapewnił że do 10 - 30 plus gumiak wystarczy ten mod
el niżej czyli 842 ,nie przepadam za przesadnym zapasem .

MB843-2 opad wyraźnie znaczy od 15g+gumiś za to pełen komfort rzutowy 10-30g+4" wabik. O stopień niżej 842-2 opad: 12g a rzutowo jakieś od 7-8g do 25g z 10cm gumeczką. Choć z MB843-2 rzucałem też i 35g z czwóreczką tylko że było to już niezbyt wygodne.



#34 OFFLINE   spitek

spitek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Lokalizacjaaleksandrow kujawski
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Stachowiak

Napisano 06 listopad 2014 - 18:49

Jak zwykle Tomek można na ciebie liczyć,czyli wg. Ciebie lepszy ten oczko wyżej?

#35 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 06 listopad 2014 - 20:02

Seba to zależy jak chcesz łowić. Jeśli 10-25g i nie więcej jak te 25g to stanowczo MB842-2. Ciężej 10-30g, bez wskazania opadu na topie przy 10g, idealny będzie mocniejszy MB843-2.



#36 OFFLINE   spitek

spitek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Lokalizacjaaleksandrow kujawski
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Stachowiak

Napisano 10 listopad 2014 - 15:22

No jeśli tak to skłaniałbym się do 843



#37 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 29 listopad 2015 - 11:21

Odświeżam temat. Czy ma ktoś doświadczenia, jak kije na tytułowych blankach, zwłaszcza na P904-2-MHX sprawdzają się w warunkach, gdzie częstym przyłowem są okonie, tzn. czy pasiaki nie spadają z nich?



#38 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 29 listopad 2015 - 13:54

Jesli mi wczoraj taki pasiak nie spadł z MB843-2 to o Poppinga możesz być spokojny. 086673a388393c1e8a67b8c6b3160a49.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Krzysiek Rogalski lubi to

#39 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 29 listopad 2015 - 14:57

Dzięki za informację, ale muszę przyznać, że nie rozwiewa to do końca moich wątpliwości. Łowię w rewirach, gdzie pomimo nastawienia się na sandacza, przez kilka dni z rzędu w łowisku może być tylko okoń, który wciąga również 3-4 calowe gumy na główkach 15-25 g. Zastanawiam się, czy w takich warunkach łowienie aż tak specjalistycznym kijem na sandacza jak P904-2-MHX, to nie będzie trochę robota głupiego.

Innymi słowy potrzebuję niezbyt długiego kija do łowienia gumami, który w powyższym przedziale wagowym przynęt ma tyle mocy w dolniku, żebym mógł dać po zębach sandaczowi, ale z którego nie będą spadać okonie... Powiedzmy, że na 10 brań pasiaków 8-9 wyjedzie na powierzchnię.

Czy P904-2-MHX spełnia ten warunek?



#40 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 29 listopad 2015 - 15:21

Dzięki za informację, ale muszę przyznać, że nie rozwiewa to do końca moich wątpliwości. Łowię w rewirach, gdzie pomimo nastawienia się na sandacza, przez kilka dni z rzędu w łowisku może być tylko okoń, który wciąga również 3-4 calowe gumy na główkach 15-25 g. Zastanawiam się, czy w takich warunkach łowienie aż tak specjalistycznym kijem na sandacza jak P904-2-MHX, to nie będzie trochę robota głupiego.

Innymi słowy potrzebuję niezbyt długiego kija do łowienia gumami, który w powyższym przedziale wagowym przynęt ma tyle mocy w dolniku, żebym mógł dać po zębach sandaczowi, ale z którego nie będą spadać okonie... Powiedzmy, że na 10 brań pasiaków 8-9 wyjedzie na powierzchnię.

Czy P904-2-MHX spełnia ten warunek?

 

Poszukaj na forum, kiedys ktos tam pisal ze mial duzo spadow okoni z tego popinga. 


  • Krzysiek Rogalski lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, mhx

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych