Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Nasci - opinie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
148 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 05 listopad 2021 - 23:50

Kołowrotek odesłany na reklamację, wrócił praktycznie po tygodniu do mnie - nowy ;)
Zobaczymy czy tym razem będzie wszystko ok.
  • scOOtt lubi to

#82 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 10 sierpień 2022 - 21:35

Nasci 4000 do przynęt max 50g będzie ok?

#83 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 11 sierpień 2022 - 20:35

Nasci 4000 do przynęt max 50g będzie ok?


Tak, przez 2 tygodnie. Później spodziewaj się stukupuku łubudubu 😎 Gwarancja, wymiana i dalej to samo. Na papierze wyglada dobrze, ale w boju sie nie sprawdził. Zbyt delikatne bebechy żeby ciągać 50g. Przerobiłem temat w zeszłym roku. Teraz katuje go mój ojciec, ale jemu nic nie przeszkadza 😀

Użytkownik spinspektor edytował ten post 11 sierpień 2022 - 20:37

  • Biesan, Gadget i mopar lubią to

#84 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 12 sierpień 2022 - 14:57

Dzięki, zostaję w takim razie przy Slammerze😉
  • Jacek_Dgl lubi to

#85 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 12 sierpień 2022 - 22:08

Nasci 4000 do przynęt max 50g będzie ok?


U mnie wysypał się przy wędce "boleniowej" max latały fantomy 24g. Po kilku wypadach chodził jak stary traktor, na szczęście był kupiony przez net i zdarzyłem go zwrócić do sklepu.

#86 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 13 sierpień 2022 - 13:21

Teraz jeszcze kwestia, o którym Nasci mowa-2021, tym srebrnym (o ten mi chodziło), czy wcześniejszym, tym czarno-złotym), chyba ze nie ma to żadnego znaczenia?

Pomyślałem, ze skoro nie do 50g, to może takie Nasci 3000 byłoby dobrym wyborem do kija do 30g ale skoro 4000 rozsypało się przy max 24g, to…
Niby kuta na zimno przekładnia HGN itd ale wychodzi na to, ze ten młynek do niczego się nie nadaje.
Przy kiju do 50g zostanę przy Slammerze, a przy kiju do 30g pójdę chyba w takim razie w stronę którejś z Daiw LT-Prorex X LT albo Exceller LT. To kompaktowe młynki więc nie wiem który rozmiar-3000, czy 4000(?)

Użytkownik PatLove edytował ten post 13 sierpień 2022 - 13:42


#87 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 13 sierpień 2022 - 17:45

Ja pisze właśnie o tym srebrnym ;) 4000FC
Nie wiem jak jest skonstruowany, ale chyba coś poszło nie tak 🥴

#88 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 13 sierpień 2022 - 19:32

Aha, to nie mam więcej pytań…

Użytkownik PatLove edytował ten post 13 sierpień 2022 - 19:33


#89 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 14 sierpień 2022 - 07:26

@PatLove do 30g używam Daiwy freams 4000 LT - DC
Nie ma dramatu ;) szczególnie ze serwisował go Spigot 😀
Spokojnie mogę polecić.

#90 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 14 sierpień 2022 - 11:04

Przy kiju do 15g mam Fuego LT 2500D, 3000 to to samo body, tylko większy rotor i szpula. Do 30g rzeczywiście 4000 będzie znacznie lepsze.

#91 OFFLINE   x-games

x-games

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marek

Napisano 29 grudzień 2022 - 20:11

Mam Nasci c3000 Przełożenie 5,0:1 oraz kupiłem do obrotówek Nasci 4000 FC

Przełożenie: 4,7:1

Nasci w środku mało smaru oraz susza w zawiasach kabłąka jak zawsze:)

Dałem smaru Super Lube +Oliwka dla zrobienia innej gęstości.Wydaje sie lepszy od dg13 orad dg06.

Kołowrotki razem może tylko z 10 rybach.

Co moge stwiewrdzić ?Nasci c3000 spokojnie daje radę obrotówkę nr.4 Dam i myśle do 30 gram jest ok.Leciały blachy po 28 gram

Nasci 4000 ? Mimo mocnego przełożenia jestem średnio zadowolony ? Szpula podczas ruchu góra dół słychać ciche puk puk:)

Nie idzie tego naprawic z powodu duzego luzu między łożyskie dolnym a pinionem luz około 1 mm.Dołożenie podkładek mięzy górne łożysko a pinion nić nie daje tak samo podkładka gumowa miedzy łożysko dolne a pinion.Tak jest już spasowany:) Nasci c3000 dużo lepiej spasowany brak pukania i luzów na pinionie:) Jedynie co mnie martwi to to że przestawiłem przypadkiem w Nasci c3000 zebatke względem piniona !!! A jak wiadomo przy Przełożenie 5,0:1 tryby dokładnie muszą sie zazębiać w tym samym mniejscu aby przekładnia nie chrobotała !!! Po prostu jeden obrót korby a korbka jest dokładnie w tym samym miejscu  !! U mnie troche czuć chrobotanie:) ZAMÓWIE LATEM ZNOWU CAŁY GEAR SET  u Mefisto

PS,Miałem z 4 lata Ultegre c5000 HGXG z przełożeniam 6.2.1 sam grzebałem bo setki filmów z serwisów widziałem:) 2 razy wymieniony cały napędz mojej winy  !!! A nie łowioe ciężko :) Gumy max 12 cm na 10 gramach,jedynie obrotókami dużo łowie oraz blachami.

Te nowe shimano to trzeba trafic na dobrą partie:) Macałem w sklepie kilka shimano i nawt Twin Power 4000PG Hałasowal.Ultegra nowa najlepiej chodziła i cicha jedynie była.A 2 nowe nasci w sklepie co kreciłem to masakra !!!1 dużu luz szpuli boczny a 2 jak kręciłęm to rotor wpadał w wibracje.Sprzedawca sciemniał ze to normalne:) Po prostu trzeba kupić znowu Ultegre no wormie bo ze Stradic różnie bywa :) Tylko nie ma mocnego przełożenia 4.7.1 lu 4.8.1.

A jak ktoś chce smarować sam jak jak ogłądająć filmiki z serwisu to słaby sposób:) Nie zawsze wychodzi to na dobre jak sie domontuje zebatki nawet jeżeli sie zanaczy jak była ustawione przed serwisem !!! Chyba najbezpieczniej  otworzyć kołowrotek z boku obudowę i poczyścić wszystko patyczkami i przedmuchać i dać smar !! Bez rozbierania całkowicie i wyjmowania zebatek :) Miałem kupować mocnego Daiwa exceller 4000CP ale wsklepie 2 chodziły tragicznie a Nasci jak masło.Niby ta sama pólka ale ale trzeba trafić na model dobrze spasowany :)


  • rej i Gnat lubią to

#92 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 29 grudzień 2022 - 20:19

Radził bym nie ingerować zbytnio w kołowrotki, po przeczytaniu tego co piszesz… stukanie w nasci jak dla mnie nie ma związku z luzem na pinionie
  • przemo_w i WedkarzIncognito lubią to

#93 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 postów

Napisano 30 grudzień 2022 - 11:42

Po tym co przeczytałem uważam że sposób z przedmuchiwaniem i czyszczeniem patyczkami będzie tutaj najbezpieczniejszy.

#94 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 30 grudzień 2022 - 11:50

Tylko bym nie dmuchał za mocno i patyczek tez raczej delikatny taki dla dzieci :)
  • Biesan lubi to

#95 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 30 grudzień 2022 - 14:37

Zawsze jest giełda , dwa razy nad wodą 🤣🤣😂

#96 OFFLINE   dropshot

dropshot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaBielawa
  • Imię:Krystian

Napisano 05 marzec 2023 - 22:17

Ja nie wiem co się dzieje z tymi firmami. Były stare ultegry o Przełożeniu 4,8 i nawój 77 w rozmiarze 4000 teraz nowa w tym samym rozmiarze ma przełożenie 5.3 i nawój 87. Daiwy znowu poszły w LT. Sam szukam młynka do przynęt 50gr żeby nie przekraczał 300gr wagi Zastanawiałem się nad tym nasci. Slamer nie wchodzi w grę ze względu na dużą wagę a na twin powera mnie niestac😁

Użytkownik dropshot edytował ten post 05 marzec 2023 - 22:19


#97 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 06 marzec 2023 - 12:16

Nasci moim zdaniem długo nie pociągnie bardziej już bym wolał zaubera niż nasci.
Tylko weź traf dobrego zaubera.

#98 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 07 marzec 2023 - 22:47



#99 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 09 marzec 2023 - 12:05

Może trochę zbyt mocno się zafiksowali w Shimano nad kształtem młynka vs budowa wnętrza

#100 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 09 marzec 2023 - 17:08

Czy to Shimano, czy Daiwa z serii LT, to znalezienie młynka który bez problemów obsłuży 30-35g i nie rozsypie się po sezonie albo nie zacznie stukać, jak lokomotywa niestety jest nie lada wyzwaniem.
Takie czasy…