Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1805 odpowiedzi w tym temacie

#621 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 18 październik 2016 - 18:14

A może to tak jest, że trzydziestaczek pstrąg lub lipień nie stanowi już dla nas atrakcji?

Tyle ich złowiliśmy na przestrzeni lat...

Czasami zdarza się, że jestem niespecjalnie zadowolony, gdy się taki wyrostek uwiesi.

Na Rudawie, rzece, na której wędkuję w kwietniu-maju, a która płynie w sztucznie usypanych wałach, łowienie jest o tyle ciekawe, że nader często widać biorącą rybę, jak wypływa ze swojego domu i łapie muszkę. Wtedy urządzam sobie zabawę: schodzę wolno brzegiem, rzucam mokrą muchę i staram się zabrać ją sprzed pyska wychodzącego pstrąga. I cieszę się, widząc jego głupią minę, jak chwilę stoi, myśli(?), może klnie?

Mówię mu wtedy: a widzisz łakomy piegusie !

Chyba sprawia mi to większą przyjemność, niż gdybym go wytarmosił w garści.

 

I jeszcze dwa słowa do Roberta.

Nie możemy uznawać, że wszystko już mamy, że nie potrzeba nam już niczego z przyborów wędkarskich.

Cały czas trzeba dążyć do zakupu czegoś nowego, choćby wbrew rozsądkowi. Jeżeli nie będziemy mieć pragnień, to co nam zostanie? Czekanie na co? Na ...hm...

Mam takiego farta, że jestem z mądrą kobietą, z wykształcenia psy...:)

Jak widzi, chodzę jakiś taki niezadowolony, mówi: a kupiłbyś sobie coś nowego na ryby! Zawsze jej wtedy daję posłuch :)


  • Marszal, Janusz Wałaszewski, Paweł Bugajski i 9 innych osób lubią to

#622 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 18 październik 2016 - 18:40

Witam serdecznie Kolegow . Piekne opisy Waszych wedek . Zbieram sie juz od dawna aby opisac moja szpade ATC TF 690-4 ( kij ma rdzen z wlokna szklanego ) sam rzuca , zacina i sam holuje ):) p.s Brzana 70 cm wyjezdza do 2 min nawet w mocnym nurcie . Juz wkrotce bedzie opis . Ale mam pytanko czy mozna jako podklad na kolowrotek muchowy plecionke nawinac ?mam duzo nieuzywanych plecionek . Jade na trocie nad morze przetestowac nowa betoniarke Rossa f 1 . Kij jest ubrany w tytany i recoile . Dziekuje bardzo . Pozdrawiam Zbigniew

Użytkownik krokop edytował ten post 18 październik 2016 - 18:49

  • Paweł Bugajski lubi to

#623 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1983 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 18 październik 2016 - 19:08

Witam serdecznie Kolegow . Piekne opisy Waszych wedek . Zbieram sie juz od dawna aby opisac moja szpade ATC TF 690-4 ( kij ma rdzen z wlokna szklanego ) sam rzuca , zacina i sam holuje ) :) p.s Brzana 70 cm wyjezdza do 2 min nawet w mocnym nurcie . Juz wkrotce bedzie opis . Ale mam pytanko czy mozna jako podklad na kolowrotek muchowy plecionke nawinac ?mam duzo nieuzywanych plecionek . Jade na trocie

Opisz proszę wędzisko, trochę się ostatnio offtopowo rozgadaliśmy, a przecież tytuł watku zobowiązuje... :)

Plecionka jest zbyt cienka, podkład bywa trzymany w ręce podczas holu dużej ryby.W przypadku troci w morzu tak bywa,

Podkłady np. Jaxona bywają przyjazne finansowo i są całkiem dobre.No i fajne kolory... ;)

 

Załączony plik  kołowrotek-podkład.jpg   43,82 KB   6 Ilość pobrań


  • Marszal, Andrzej Stanek i robert.bednarczyk lubią to

#624 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 18 październik 2016 - 20:09

No niech będzie merytorycznie :)

 

Dzisiaj kurier przywiózł szklaka. Zamówiłem, korzystając z podpowiedzi kolegi pisarza (dziękuję!), w sklepie Legis, wielobranżowym.

Szklaczek Exori Reflex GF, 8 stóp,#5. Tani, nawet bardzo tani, stówa z groszami z przesyłką.

Teraz refleksje, oczywiście na sucho.

Blank cieniutki, cięższy nieco od podobnej długości grafitu, co raczej zrozumiałe, w kolorze granatowym. Dwuczęściowy, łączony na spigot.

Uchwyt kołowrotka czarny, aluminium, bez szykan ozdobnych. Rękojeść korkowa wydająca się dobrej jakości, z pewnością nie gorsza, a może lepsza niż w oglądanych kilka dni temu muchówkach firmy na "V". Przelotki wężykowe, pierwsza z wkładem ceramicznym. Uzbrojenie, omotki, lakierowanie bez zarzutu, a oględziny przeprowadziłem w okularach :)

Wędka wręcz idealnie prościutka, co dla mnie jest bardzo ważne, jednak trochę zwisająca pod własnym ciężarem. Wygina się aż do rękojeści, co zaletą chyba nie jest. Akcją przypomina dawne klejonki od Guta, lipieniówki.

Do łowienia w małych, pełnych zawad strumieniach, nie bardzo tę muchówkę widzę. Raczej nie pozwoli na zatrzymanie czegoś większego na krótkim dystansie.

 

Jak tylko czas pozwoli, przeprowadzę testy na Rabie, ale chyba na razie jest duża woda.

Wnioski wrzucę na forum.

Zdjęć nie robiłem, bo i tak porządnych nie zrobię, a kolega Forest kilka stron wcześniej zamieścił tekst o tejże wędeczce, z fotografiami, w języku Goethe'go.


  • Paweł Bugajski i Forest-Natura lubią to

#625 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 październik 2016 - 20:32

Dlaczego nie pozwoli na zatrzymanie czegoś większego?? Wg mnie wręcz przeciwnie nie popuszczasz linki szklak amortyzuje zrywy ryby



#626 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 18 październik 2016 - 20:41

Szklakowi musisz zaufać, tak samo jak kijom węglowym z dobrej stajni o akcji full.


  • Paweł Bugajski i robert.bednarczyk lubią to

#627 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 18 październik 2016 - 21:12

Szklak szklakowi nie rowny, mam takiego #4 co zatrzyma kazdego kabana i takiego #3 co pod ryba 30 wymieka
  • Pluszszcz i trout master lubią to

#628 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 18 październik 2016 - 21:46

Witam.

Sierżant ... do mnie przyjeżdża jutro ...

Zróbmy więc dla ciekawości tak - Ty opiszesz ten kijek pod kątem muchowego wyjadacza, a ja umieszczę tu wrażenia soby, która dotknęła muchówki pierwszy raz w życiu kilka miesięcy temu.

Zobaczymy w jakiej części nasze relacje będą się pokrywać a w jakiej różnić  :)

Dla porównania będę w najbliższy weekend testował też świeżo nabyte za równie okazyjne ceny, dwa bardzo fajne (dla mnie osobiście - podkreślam to), kijki Robinson Diaflex 9'#4 w dwuskładzie i 8'6''#4 w czteroskładzie. Pierwszym już połowiłem lipienie na suchą muszkę w ostatni weekend ... ze sznurkiem DT#4 łowiło mi się wręcz bajkowo. Drugi kij jest też świeżo nabyty, jeszcze nie łowiony - ale od razu stał się moim faworytem do delikatnego "suszenia" - całkiem inny, niesamowicie delikatny i miękki w porównaniu do dwuskładowego "brata".

Obydwa kije są dla mnie (podkreślam to) pięknie wykonane i określił bym je jako muszkarz początkujacy (podkręślę to) mianem "topowe" a być może niedoceniane (no bo firma nie ta ...  :P ...).

Paweł pisał parę stron temu że brakuje tu opisów kijów zwanych potocznie "budżetowymi". Pomimo niewielkiego stażu w muchołowieństwie ( ;) ) mam w tej chwili muchowych kijków ... 18 (słownie osiemnaście). Jako nieco "techniczny" z wykształcenia i wykonywanego zawodu dostałem lekkiego kręćka na tym punkcie i nie poprzestaję ...

Wszystkie w sumie do tej pory nabyłem za cenę ... około połowy jednego z kijów, które tu Koledzy wcześniej opisujecie. Po częściokazyjnie, a po części - bo te kije "tak po prostu mają".

I bynajmniej nie są to "badyle z plastiku i badziewia", tylko po wielokroć ciekawe wędki, które dla początkującego muszkarza mogą okazać się nabytkiem na wiele lat przyjemnego łowienia.

Jeżeli czytający to Forum będą ciekawi to podzielę się wrażeniami. Ale podkreślam - będą to wrażenia muszkarza początkujacego ... chociaż z drugiej strony łwiącego na inne wędki niż muchówki długo ... a nawet można powiedzieć bardzo długo, zważywszy że zaczynałem jeszcze od leszczynowych kijów przy pomocy taty i wujków wycinanych (na serio) oraz bambusówek ...

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 18 październik 2016 - 22:07

  • Paweł Bugajski, Pisarz.......ewski Piotr, Kacper.K i 1 inna osoba lubią to

#629 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 18 październik 2016 - 21:55

I jeszcze dwa słowa do Roberta.

Nie możemy uznawać, że wszystko już mamy, że nie potrzeba nam już niczego z przyborów wędkarskich.

Cały czas trzeba dążyć do zakupu czegoś nowego, choćby wbrew rozsądkowi. Jeżeli nie będziemy mieć pragnień, to co nam zostanie? Czekanie na co? Na ...hm...

Mam takiego farta, że jestem z mądrą kobietą, z wykształcenia psy... :)

Jak widzi, chodzę jakiś taki niezadowolony, mówi: a kupiłbyś sobie coś nowego na ryby! Zawsze jej wtedy daję posłuch :)

 

Ryszardzie - jak ja "okropnie" lubię jak ktoś tak mądrze mówi. Przecież wiesz, że te moje deklaracje to bardziej myślenie życzeniowe..., zaklinane rzeczywistości w ramach programu ochrony budżetu domowego. Póki co zagrożeń nie widać, ale.... , no właśnie, kto wie co we łbie zaświta ... Helios 3 (gdy się objawi), jakiś Winston, Sage, choć większym fetyszem da dla mnie kołowrotki, więc pewnie nowemu modelowi Hatcha się nie oprę, Einarssona, Nautilusa NV-G czy FWX, a może i nowego X też bym "przytulił".....

Dość tego, bo już płynę. Póki co marzenia spełnione i tego się trzymajmy.


  • Marszal, Paweł Bugajski i sierżant lubią to

#630 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 18 październik 2016 - 22:13

Robert, jak to marzenia spełnione? Nie wolno tak mówić. marzenia trzeba mieć, dzięki nim zdobywamy kolejne muchowe szlify, poznajemy nowe miejsca. No i oczywiście wydajemy kupę kasy na nasze zabawki, sprawiając sobie sporo przyjemności i radości. Oczywiście umiar jest potrzebny, roztropność wskazana ale odrobinę szaleństwa w tym temacie jest również wskazane, chociażby jako terapia na naszą przypadłość - PESEL.


  • Paweł Bugajski, robert.bednarczyk i sierżant lubią to

#631 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 19 październik 2016 - 15:16

Witam.

Jeżeli by tytuł wątku postawić jako pytanie, to chyba udało mi się właśnie znaleźć na nie odpowiedź ...

Jakież więc jest to najlepsze wędzisko (muchowe w domyśle) ?

Ano ... zdecydowanie takie, z którego człowiek cieszy się jak dziecko ... obojętne czy przez chwilę tylko, czy przez czas dłuższy ...  :D

 

Przyszedł właśnie do mnie ten sam szklak co do Sierżanta.

No i pierwsze wrażenie - jak czymś takim łowić ? I czy to jest w ogóle możliwe ?

Mając pierwszy raz w rękach taką szklaną muchówkę można mieć wątpliwość czy ta wędka aby nie jest "zepsuta" ...

Po kilku chwilach pomachiwania sobie "czymś takim" ogarnęła mnie jednak właśnie ogromna radość ... Chłopie (pomyślałem sobie) ... trafiło ci się jak ślepej kurze ziarno ... pierwszy w życiu szklak za cenę o połowę mniejszą niż kupujesz dla swojego dziecka klocki pewnej znanej firmy ... mniej więcej w cenie butelki alkoholu, który musisz mieć idąc na jakąś tam proszoną imprezę ... 

Po prostu fart  :P

I nie ważne czy ja ten kijek będę później często używał, czy po pierwszym łowieniu dojdę do wniosku że nie, że dziękuję bardzo, że mi nie pasuje ...

Jest radość.

Być może w weekend przyjdzie zwątpienie ... ale niech tam ... będę o tym myśleć dopiero wtedy ...

Pozdrawiam.

Załączone pliki


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 19 październik 2016 - 15:24

  • Paweł Bugajski, Pisarz.......ewski Piotr i sierżant lubią to

#632 OFFLINE   Zack

Zack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaTorun

Napisano 19 październik 2016 - 16:31

Witam,koledzy zakupiliście chyba ostatnie sztuki Exori Reflex, nie mogę znależć tej wędeczki w ofercie sklepu Lagis, szkoda chętnie spróbowałbym szlaczka :(



#633 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 19 październik 2016 - 22:04

Witam.

Też widziałem że zniknęły ... Pisarz - podziękowania  :)

Kolejna refleksja w szklanym temacie - zacząłem się rozglądać za mniejszym modelem (7'#4) dla mojego syna. Przeczuwam że będzie to dobra nauka potrzebnej w życiu i na rybach spokojności ducha i harmonii ciała w naszpikowanej gwałtownością i pośpiechem dnia codziennego teraźniejszości.

Ale tylko podejrzewam ... za dużo "flegmy" także szkodzi w życiu ...

Tymczasem nowe hasło rzucę ... Shakespeare Atlantis Salt ... 9'#8 z dodatkowym "uchwytem walki" ... wędka produkowana ok. 5-6 lat temu. Piękna, ciemno-niebieska przechodząca w fiolet, świetnie wykonana (wg mnie oczywicie), leciutka, przeznaczona do połowów w morzu, na szupaki (wtedy co prawda mało kto je łowił jeszcze na muchę w GB) oraz do połowu ... karpi ...

Nie wiem czy była sprzedawana w naszym kraju ... nie wie tego nawet przedstawiciel tej marki w Polsce ... (żenada tochę swoją drogą).

Ma ktoś ?

Spotkał ktoś ?

Łowił ktoś ?

Od kilku dni cieszy też moje oko ... taki egzemplarz nienaruszony wodą nawet ...

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 19 październik 2016 - 22:10

  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#634 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 19 październik 2016 - 22:09

Coś mi się zdaje, że na Śląsku powstają zalążki muzeum wędzisk muchowych.  ;)


  • trout master lubi to

#635 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 20 październik 2016 - 01:10

Ale mam pytanko czy mozna jako podklad na kolowrotek muchowy plecionke nawinac ?mam duzo nieuzywanych plecionek . Jade na trocie nad morze przetestowac nowa betoniarke Rossa f 1 . Kij jest ubrany w tytany i recoile . Dziekuje bardzo . Pozdrawiam Zbigniew

 

Wszystko zależy od tego jakie masz te plecionki oraz od praktycznego zasięgu rzutu, tak jak wspominał Paweł, trzymanie plecionki w palcach mało wygodne  - ale musiałbyś wywalić całą linkę żeby tak się stało.

Sam od dłuższego czasu używam tylko plecionek, grubych, mocnych, morskich - 60lbs lub więcej. Mają wtedy grubość zbliżoną do normalnego podkładu. Według mnie, wbrew pozorom ma to sens.

Czasami zdarza mi się po długim rzucie wypuścić jeszcze trochę linki w miejsca na tyle odległe że nikt nie rzuca, kontrola muchy i ryby wtedy praktycznie żadna ale wyobraźnia podpowiada żeby spróbować tam gdzie nikomu się nie chce.

I właśnie w taki sposób "nówka" RIO 24DC została w wodzie bo podkład po zaczepie strzelił bez najmniejszego powodu. Te zwyczajowe 20 i 30 lbs to bardzo teoretyczne, pewnie w momencie odwijania z fabrycznej szpuli. Słońce, woda, słońce, woda, czasami sól i najważniejsze czas......  i robi nam się może 10lbs a może tylko 5 w najgorszym miejscu.

Linki zmieniamy, coś tam kombinujemy ale kto zmienia podkłady regularnie ????

Gdybyśmy na co dzień łowili ryby odjeżdżające na 100 metrów pewnie byśmy o tym pamiętali, życie pokazuje że najczęściej podkład jest jedynie wypełnieniem szpuli.

Nieczęsto ale jednak zdarzają mi się duże ryby, wtedy dobrze jest mieć trochę zapasu mocy w każdym elemencie zestawu. Zresztą te wszystkie "nowe generacje" podkładów to nie dakron właśnie a dynema trochę inaczej spleciona.

 

tomaszek11


Użytkownik tomaszek11 edytował ten post 20 październik 2016 - 01:12

  • thymalus i trout master lubią to

#636 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 24 październik 2016 - 21:28

Witam.

No i jest już drugi szklak dla porównania ... tym razem krótszy 7'#5/6 Eagle Claw. Taka amerykańska budżetówka ... w najbliższy weekend będzie próbowana nad wodą.

Co do pierwszego - miałem okazję już pomachać - niestety warunki nad rzeką były totalnie nie do łowienia. Bardziej musiałem skupiać się nad tym żeby trzymać oburącz kij do brodzenia niż kij do łowienia ... trochę jednak porzucałem. I co mogę powiedzieć jako początkujący muszkarz ze szklakiem w ręce ... ?

Spodziewałem się większej różnicy. Przy krótkiej lince i przy suszeniu muchy wędzisko zachowuje się podobnie jak węglowe.

Ale przy długim sznurze i dalekich rzutach widać faktycznie różnicę. Tylko musiałem się nieco przyzwyczaić i wpaść w rytm tej wędki.

Bardzo celny kij - podejrzewam że tyczy się to chyba (?) każdego szklaka. Trafiałem muchą gdzie chciałem i za każdym razem z dużą dokładnością (powiedzmy że 100 % w kwadrat 30x30) , a nie czuję się wcale muszkarzem dobrze i technicznie rzucającym. Potwierdzę przy tem słowa wcześniej przez innego kolgę napisane że szklakiem można linkę bardzo w pętli zawęźić ... kurna - nie podejrzewałem nawet że takich fachowych terminów będę kiedyś używać ... :P

Przy tym łowiłem linką DT i łatwość, celność oraz odległość wykonywania rzutów szklakiem mogę porównać mniej więcej do łowienia tej samej klasy wędką węglową i linką WF. Myślę że to może mieć duże znaczenie dla początkujacego muszkarza.

Żałuję tylko że nie miałem okazji wypróbować Reflex'a w holu choćby najmniejszej rybki ... ale przyjdzie i na to czas.

Dwie rzeczy może tylko nieco przeszkadzają - spora waga kija, na co wpływu raczej nie ma, oraz dużo trudniejsze opanowanie robienia rolek takim szklanym kijem. Nad tym drugim muszę jeszcze popracować.

Generalnie - polecam innym początkujacym jako coś innego, co warto poznać i nauczyć się żeby wiedzieć o czym mowa. Na pewno będę często wracał do tego szklaka, chociażby dla samego urozmaicenia łowienia, a przede wszystkim przy łowieniu dużymi suchymi muchami - do tego wydaje mi się najsposobniejszy taki kijek.

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 24 październik 2016 - 21:32

  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#637 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 25 październik 2016 - 09:57

Nowy ranking : https://www.yellowst...o4x-winston-air.

Winston jest "bee" ;) .



#638 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 25 październik 2016 - 10:08

Nowy ranking : https://www.yellowst...o4x-winston-air.

Winston jest "bee" ;) .

 

Winston nie daje na tacę i są tego efekty w rankingach, całe szczęście, że to wędkarze decydują stojąc w kolejkach która firma przetrwa wyścig.


  • Marszal lubi to

#639 OFFLINE   randomrodmaker

randomrodmaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Paweł

Napisano 25 październik 2016 - 10:51

Tabelka nakręca rynek Panowie, dobre rzeczy bronią się same.

Winston, czytając między wierszami jest top. Wykonanie i wartość rynkowa uchwytu, chyba tylko Asquith mu dorównuje,

patrząc na foty.

Czy może być zarzutem brak dokładności przy 20+ metrach, gdy łowi się IMHO świadomie i efektywnie do 15m?

Ugięcie i opisana akcja sugeruje, że super trzyma rybę i pozwala łowić na duże suchary,

co dla mnie jest zaletą bo nie musi pracować jako typowy sztywniak-streamerowiec, strzelający przeciążoną linką na drugi brzeg Gangesu.

 

Mnie się podoba Scott meridian za brak hook keepera, i kolor blanku, oraz przelotki Rec.

Widać, że nie oszczędzano a priorytetem była lekkość i dynamika.

 

Świetny test pod względem real-fotek, naga prawda.


Użytkownik randomrodmaker edytował ten post 25 październik 2016 - 10:53


#640 ONLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 691 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 25 październik 2016 - 11:16

Mam nadzieje że spadek NRX-a na 3 miejsce wpłynie na jego cenę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych