Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Please log in to reply
1762 replies to this topic

#741 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 posts
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Posted 22 November 2016 - 20:22

Ciesze się marckus że będę mógł sobie w weekend nią pomachać  :D



#742 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,194 posts
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Posted 22 November 2016 - 22:15

Za wcześnie żeby dać miarodajną opinię, napisze cos wiecej za kilka miesiecy


No dobra, ale czy pływa dobrze, bo jak słabo pływa od nowości to po paru miesiącach raczej lepiej nie zacznie. ..

#743 OFFLINE   marckus

marckus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 posts
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Marcin

Posted 22 November 2016 - 22:20

No dobra, ale czy pływa dobrze, bo jak słabo pływa od nowości to po paru miesiącach raczej lepiej nie zacznie. ..

 

Dobrze pływa.



#744 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 posts

Posted 23 November 2016 - 10:58

No i są... nie wiem czy najlepsze ale na pewno przyzwoite. ;-)
Moda znam, bo łowiłem na tę wędkę w mijającym sezonie, (posiadam już egzemplarz zbrojony przez Wojtka G.)

Ten mój różni się od oryginału znacząco. Rozstaw przelotek i waga robią swoje. Jeśli miałbym pokusić się o "suchą" ocenę,

to zbrojony leży mi bardziej. Jest lekko szybszy, mam wrażenie, że więcej jest w nim dynamiki.

Circa na sucho wydaje się być bardzo fajnym patykiem lipieniowym. Wędka z gatunku tych lejących, ale ma coś w sobie.

Prawdą jest, że Sage powinien jednak zwracać więcej uwagi na przelotki jakie seryjnie zakłada do tego typu lekkich konstrukcji. Moim zdaniem ta wędka była by dużo fajniejsza na odchudzonym osprzęcie.
Teraz jeszcze dostawa Clicka do kompletu i o ile mróz nie pokrzyżuje planów pierwsze wędkowanie na Sanie.

Attached Files


Edited by MichałZ, 23 November 2016 - 11:15.

  • K.Kalisz and marckus like this

#745 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2,132 posts
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Posted 23 November 2016 - 12:01

Michał, jak ma sie ten Circa389 do LL 389, ktorego miales?

#746 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 posts

Posted 23 November 2016 - 12:24

Tak, miałem 389LL, lecz mój egzemplarz był zbrojony przez Wojtka Grocholę. Pewnie lekko różnił się od oryginału, chociażby ze względu na przelotki, które z pewnością Wojtek lepiej dobrał.

Nigdy nie miałem oryginalnego LL w rękach. Jeśli miałbym porównywać tego co miałem z oryginalnie zbrojoną Circą, to LL był deczko szybszy i mocniejszy w dolnej części.

Cirka jest wolniejsza z pełniejszym ugięciem, delikatniejsza. Myślę, że Circa 489 byłaby zbliżona do LL389, jednak akcje obu wędek pomimo jakiegoś tam podobieństwa, są różne :-)

Z eLeLem nie bałem się iść na tęczaki z suchą muszką, z Circą bym się nie odważył ;-)

Podsumowując krótko, LL 389 to bardziej uniwersalny patyk i  jak dla mnie jedyny w swoim rodzaju.

Gdyby jeszcze był robiony w 4-składzie... eh marzenie ;-), no ale może wtedy nie byłby tym wyjątkowym eLeLem.


  • Kacper.K likes this

#747 OFFLINE   Włodzimierz Janowicz

Włodzimierz Janowicz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 posts
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Włodzimierz
  • Nazwisko:Janowicz

Posted 25 November 2016 - 19:58

No i są... nie wiem czy najlepsze ale na pewno przyzwoite. ;-)
Moda znam, bo łowiłem na tę wędkę w mijającym sezonie, (posiadam już egzemplarz zbrojony przez Wojtka G.)

Ten mój różni się od oryginału znacząco. Rozstaw przelotek i waga robią swoje. Jeśli miałbym pokusić się o "suchą" ocenę,

to zbrojony leży mi bardziej. Jest lekko szybszy, mam wrażenie, że więcej jest w nim dynamiki.

Circa na sucho wydaje się być bardzo fajnym patykiem lipieniowym. Wędka z gatunku tych lejących, ale ma coś w sobie.

Prawdą jest, że Sage powinien jednak zwracać więcej uwagi na przelotki jakie seryjnie zakłada do tego typu lekkich konstrukcji. Moim zdaniem ta wędka była by dużo fajniejsza na odchudzonym osprzęcie.
Teraz jeszcze dostawa Clicka do kompletu i o ile mróz nie pokrzyżuje planów pierwsze wędkowanie na Sanie.

 

Panie Michale,

Prawdę mówiąc, czekałem czy zauważy Pan, w jak grube przelotki uzbrojona jest fabrycznie CIRCA. Proszę uwierzyć, że jest działanie jak najbardziej celowe ze strony Sage.

Włodek.


Edited by Włodzimierz Janowicz, 25 November 2016 - 20:03.


#748 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 posts

Posted 25 November 2016 - 20:37

Panie Michale,

Prawdę mówiąc, czekałem czy zauważy Pan, w jak grube przelotki uzbrojona jest fabrycznie CIRCA. Proszę uwierzyć, że jest działanie jak najbardziej celowe ze strony Sage.

Włodek.

Panie Włodzimierzu, tak jak napisałem, to moje odczucia na "sucho". Może się zdarzyć, że wszystko odszczekam po pierwszych próbach nad wodą.
Póki co mam dwie wędki to sprawdzenia i prawda jest taka, że nie mam nawet czasu o nich pomyśleć a co dopiero wyjść z nimi w plener.

Na pewno napiszę dwa słowa jak tylko uda mi się wyrwać z roboty mad wodę.

pzdr



#749 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 posts
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Posted 26 November 2016 - 14:50

No i są... nie wiem czy najlepsze ale na pewno przyzwoite. ;-)

Circa na sucho wydaje się być bardzo fajnym patykiem lipieniowym. Wędka z gatunku tych lejących, ale ma coś w sobie.

Prawdą jest, że Sage powinien jednak zwracać więcej uwagi na przelotki jakie seryjnie zakłada do tego typu lekkich konstrukcji. Moim zdaniem ta wędka była by dużo fajniejsza na odchudzonym osprzęcie.
Teraz jeszcze dostawa Clicka do kompletu i o ile mróz nie pokrzyżuje planów pierwsze wędkowanie na Sanie.

Michale, mam prośbę, czy mógłbyś zdradzić źródło zakupu kija?.

Wiem że obecnie na wyprzedażach chodzą pomiędzy 485-495$ ...może jednak da się taniej ?

PS

Przepraszam za zamieszanie

Teraz dopiero doczytałem - w poście #718 Michał wszystko wyłożył jak kawa na ławę (489 Euro)


Edited by K.Kalisz, 26 November 2016 - 15:16.


#750 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 posts
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Posted 26 November 2016 - 21:18

W nie tak odległym czasie Krzysztof Rydel zamieścił linki do jednego ze sklepów w Walii. Skorzystałem z możliwości poszperania i przyciągnąłem do kraju blank Winston LT #6 w pięciu kawałkach. Trochę na niego musiałem poczekać, ale w końcu doszedł i trafił do pracowni Sergiusza Kasprzaka (Fishing Rod). I tak powstała świetna, mobilna "szóstka", "Zielony badylek" w świetnym wykonaniu. Czy będzie najlepszy, nie wiem. Zapewne będzie wyjątkowy, bo może stanowić wędkę uniwersalną na pstrągowe łowy, kijek z którym będzie można przemierzać ostępy a po złożeniu zapakować go do plecaka (tuba o długości 60 cm). Wręcz walizkowy kijek.

 

Oto on w zestawie z przynależnym już do niego kołowrotkiem.

 

Attached File  Winston_LT_6 01 - 1.jpg   63.39KB   6 downloads   Attached File  Winston_LT_6 02 - 1.jpg   58.08KB   6 downloads

 

 

Attached File  Winston_LT_6 03 - 1.jpg   52.66KB   6 downloads   Attached File  Winston_LT_6 04 - 1.jpg   64.28KB   6 downloads

 

 

 


  • Paweł Bugajski, Andrzej Stanek, dariusz and 3 others like this

#751 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,064 posts
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Posted 26 November 2016 - 21:38

Super "trawelek" - nie ma co gadać...., no i kołowrotek w nurcie bliźniaczego tematu.
  • Marszal likes this

#752 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 posts
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Posted 26 November 2016 - 21:46

Robert, trochę nakręcony Twoimi opiniami o posiadanej przez Ciebie "szóstce" i jej uniwersalności, zacząłem poszukiwać czegoś podobnego. Mam nadzieję, że trafiłem. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Teraz muszę poczekać, aż zrobi się cieplej i sprawdzę go pod linką. 


Edited by Marszal, 26 November 2016 - 21:48.


#753 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1,974 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Posted 26 November 2016 - 21:49

Super "trawelek" - nie ma co gadać...., no i kołowrotek w nurcie bliźniaczego tematu.

Jak najbardziej.Marszał nieźle to wymyślił, uzbrojenie wyglada bardzo rasowo...

Dwa lata temu opisałem ciut delikatniejszą wersję...

http://jerkbait.pl/t...kowników/page-2


  • Marszal likes this

#754 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2,132 posts
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Posted 26 November 2016 - 21:52

Więc to Twój Winston był u Sergiusza, kolega miał go obejrzeć ale dzień przed jego przyjazdem, wędkę wysłał ;).
Gratulacje, świetny wybór !
  • Marszal likes this

#755 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 posts
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Posted 26 November 2016 - 22:17

Wybór jak to wybór - ten bardzo cieszy, ale uzbrojenie bardzo przypadło mi do gustu. Tam gdzie trzeba są wzmocnienia nicią, szyld Winstona położony na odpowiednio pogrubionym lakierem blanku (dolniku). Oczywiście dodaje to trochę masy kijkowi ale nawiązuje do winstonowskiego stylu. Kijek waży 104 g, co dziś nie jest rewelacją ale poprawnie wyważa go Nautilius FWX 5-6. Cały zestaw stanowi zgraną całość i mam nadzieję, że sprawi mi dużo radości.

Sergiusz naprawiał mi też omotki w Sage Xi3 #7. Jedna przelotka była luźna (ta w części szczytowej, przy złączu). Dwie pozostałe zostały przewinięte dla poprawy ich estetyki. Dodatkowo dorobił zaczep na przynętę, bo ten w uchwycie jakoś mnie nie przekonuje. Wykonane zaprawki naprawdę bardzo wysokiej jakości.



#756 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,086 posts
  • LokalizacjaŚLĄSK

Posted 26 November 2016 - 22:48

Mariusz - luźna przelotka to Twoja robota czy tak kupiłeś. Kij zacny, u mnie ciągle w użyciu, nawet dzisiaj tyle, że #8. Jutro znowu jadę...



#757 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 posts
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Posted 26 November 2016 - 23:07

Jak kupiłem kijek, "rozmachałem" go porządnie linką na trawie i wyczułem klikanie. Okazało się, że to właśnie pierwsza przelotka w ostatniej części. Złapałem mocno, zacząłem nią ruszać i ... ruszyła się. Sergiusz powiedział, że w wielu kijach to standardowa przypadłość po kilku latach eksploatacji. Przelotka zamontowana jest praktycznie na złączu i często łapie się za nią przy rozłączaniu segmentów. Ale już wszystko naprawione i kijek czeka marca i Sanu.



#758 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,086 posts
  • LokalizacjaŚLĄSK

Posted 26 November 2016 - 23:14

Miałem podobna przypadłość przy całkowicie nowym kiju tej samej serii #9. Przeciążałem kij linką BD 10/11, trwało to 2-3 miesiące, po tym czasie przelotki podłapały mikro brud i uszczelnione przestały klikać. Powodów może być wiele, ważne, że gotowy i czeka sezonu.



#759 OFFLINE   randomrodmaker

randomrodmaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 posts
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Paweł

Posted 27 November 2016 - 09:39

Koledzy, czy ktoś używał i może opisać akcję Orvisa Frequent Flyera? 



#760 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 381 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Posted 27 November 2016 - 12:17

Koledzy, czy ktoś używał i może opisać akcję Orvisa Frequent Flyera? 

"Macałem" pierwszą wersję kilka lat temu we Flyhousie. Dł 8'6" #4- bardzo fajne wędzisko .Akcja "podobna" do Winstona LT.Nie czuło się przesztywnień,mimo 7 części. W klasie #5 to była pała.Nowej wersji nie "macałem"

Marian.


  • Paweł Bugajski and randomrodmaker like this