Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1762 odpowiedzi w tym temacie

#1061 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 15 luty 2018 - 22:17

Ten wątek powinien mieć tytuł ... samochwała muchowa. 

Bo widzisz, pomiędzy odrobinę upuszczoną naszą próżnością znajduje się poważna porcja informacji o sprawdzonych i wysokiej klasy jakościowej i użytkowej wędziskach muchowych. Trzeba jedynie potrafić odczytać informacje.


Użytkownik Marszal edytował ten post 15 luty 2018 - 22:18

  • Paweł Bugajski i marian-56 lubią to

#1062 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 15 luty 2018 - 23:30

Ładny kij Mariusz, ta Twoja busola ostatnimi czasy pokazuje tylko jeden kierunek... ;)

@aigle nie prowokuj bo zaczniemy pisać o Teściowych...  :D  


  • Paweł Bugajski lubi to

#1063 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 16 luty 2018 - 01:42

Witam!

Ja znów o kijach dwuręcznych. Jakiś czas temu trafił do mnie kijek R.B Meiser na blanku Highlander S 13' 6/7

Wędka genialna, po dwóch rzutach wiedziałem  że to jest to. 

Należy tu dodać że te kije może iż nie są nalżejsze, czy też mające nie kazdemu odpowiadający "old schoolowy" design, mają w sobie to coś

Od razu zaczłem szukać następnego Highlandera S. Nie jest to sprawa prosta, bo kije na tym blanku już nie są robione ( meiser zastąpił higlandera s i highlandera classic, jednym kijem  - highlanderem CX) ale po paru tygodniach udało się.

Dziś poczta przytargała mi następnego highlandera s prosto ze słonecznej kalifornii.

Tym razem 13'6'' #8. Klasyczna steelheadowa długość i klasa. Nie mogę się doczekać do prób nad woda. 

pozdrówka

 

P2150417.jpg

 

P2150418.jpg
P2150419.jpg
P2150420.jpg
P2150422.jpg
P2150424.jpg



#1064 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 luty 2018 - 06:08

Ten wątek powinien mieć tytuł ... samochwała muchowa. 

 

A guzik prawda! Powinien mieć tytuł - wędki które kochamy.. :)  


  • Janusz Wałaszewski, Paweł Bugajski i Andrzej Stanek lubią to

#1065 OFFLINE   romasz

romasz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Roman
  • Nazwisko:Czajkowski

Napisano 17 luty 2018 - 00:41

o to to ;-)

Peresada - fajny kijek, Meiser vintydżnie rzeźbi i utrwala swoje rękojeści,

ergonomiczne do Twoich dłoni?

u mnie dotarła wspomniana czternastka IIITH, w kwietniu przetestuję skutecznie, mam nadzieję...

urocza zieleń :-)



#1066 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 17 luty 2018 - 01:15

R.B.Meiser pięknie wykonane wędziska. miałem okazję porzucać w zeszłym sezonie. Modelu nie pamiętam ale wykonanie poezja. Rzucają same. Zazdroszczę bo wykonanie rękojeści jest jak dzieło sztuki...gdyby jeszcze zmienić kolor blanku na bordowy..

#1067 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 17 luty 2018 - 04:58

Witam!
Wędki Meisera, wykonane są bardzo przyzwoicie i ciężko temu wykonaniu coś zarzucić, ale myślę że wielu z jerkbaitowych wykonawców wędek ma podobny lub nawet lepszy "warsztat"
Największe zalety tych wędzisk to moim zdaniem kapitalne blanki, świetny spacing i wyjątkowo przemyślane i wykonane gripy.
Grip w moim przypadku ma kolosalne znaczenie. Kiedy trzymam meisera w grabie same rzuty to formalność, te gripy są wrecz stworzone dla mojego uchwytu. Kije czy Sage czy winstona nie siedzą mi tak dobrze w grabie.
Winstona BIII TH chciałem nawet przerabiać, ale mam teraz meisera więc Winston czeka na nowego właściciela.
Pozdrówka

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

#1068 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 17 luty 2018 - 11:54

Mi wizualnie te rękojeści wcale się nie podobają. Ale ergonomia i pewność uchwytu w DH chyba jest najważniejsza. Wygląd to kwestia gustu.
  • Franc lubi to

#1069 OFFLINE   Andrzej Adamiak

Andrzej Adamiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaMosty
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Adamiak

Napisano 18 luty 2018 - 21:22

Ostatnio ogladalem meisera mkx 13,6 -7/8. Zakupiona przez kolegę z Dębicy. Potwierdzam, jest to wędka pięknie wykonana, ciekawostką jest to, że trzy części są zrobione z blanku podobnego do blanków scotta g. Wyczuwalne jest spiralne zakręcenie blanku, wizualnie również. Szczytówka zaś jakby z innego materiału lub gładko polakierowana. Potwierdzam wagę wędki jest to wędka do dwóch rąk, czuć jej niesamowitą moc. Porównywaliśmy ją do winstona 13.6 7/8. To rzemieślniczy produkt, posiadam winstona ale kiedyś kupię meisera
  • peresada lubi to

#1070 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 18 luty 2018 - 23:20

Andrzeju, jeżeli to ten sam kolega z Dębicy to z czasem sprzeda ją w nasze strony. Coś tak podejrzewam  czekając wiosny z pewną #3 -ką ;) o złotych przelotkach.


Użytkownik Hansolo edytował ten post 18 luty 2018 - 23:26


#1071 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 19 luty 2018 - 00:15

Ostatnio ogladalem meisera mkx 13,6 -7/8. Zakupiona przez kolegę w Dębicy. Potwierdzam jest to wędka pięknie wykonana, ciekawostką to, że trzy części są zrobione z blanku podobnego do blanków sccota g. Wyczuwalne jest spiralne zakręcenie blanku wizualnie również. Szczytówka zaś jakby z innego materiału lub gładko polakierowana. Potwierdzam wagę wędki jest to wędka do dwóch rąk, czuć jej niesamowitą moc. Porównywaliśmy ją do winstona 13.6 7/8. To rzemieślniczy produkt, posiadam winstona ale kiedyś kupię meisera

Tych nowych meiserow w grabie jeszcze nie miałem, ale mają bardzo dobrą opinię. Trzymają klasę starszych przy czym są trochę lżejsze. Ja celuje jeszcze w jakiegoś microspeya w #4 również mesiera, ale to w przyszłości raczej. Ciężko trafić na rynku wtórnym, nowe trochę za drogie dla mnie.
Pozdrowka

#1072 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 02 marzec 2018 - 12:06

Dobre ranko,
właśnie odebrałem swojego pierwszego szklaka Epic 580. Kijek został uzbrojony w pracowni Pstrągman Custom Rods przez Wojciech Grochola.
Waga gotowej wędki to 97g. Razem z kołowrotkiem Hatch Finatic 4 Plus stanowią całkiem zgrany duet. Kołowrotek świetnie wyważa wędkę. Sam szklaczek to poezja. Szybki, nie leje się, dynamicznie wraca, jak przystało na szklaka piękne głębokie ugięcie. Wydaje się, że będzie to moja ulubiona wędka do suchej muchy i zadań specjalnych (jak mi dziewczyna pożyczy). Z niecierpliwością czekam pierwszych rójek.
Czuwaj!



 

Załączone pliki

  • Załączony plik  ff1.jpg   65,51 KB   9 Ilość pobrań
  • Załączony plik  ff2.jpg   67,07 KB   9 Ilość pobrań
  • Załączony plik  ff3.jpg   63,76 KB   9 Ilość pobrań
  • Załączony plik  ff4.jpg   52,5 KB   9 Ilość pobrań
  • Załączony plik  ff5.jpg   50,82 KB   9 Ilość pobrań
  • Załączony plik  ff6.jpg   49,92 KB   9 Ilość pobrań

  • Sławek Oppeln Bronikowski, Paweł Bugajski, Maciek Rożniata i 19 innych osób lubią to

#1073 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 03 marzec 2018 - 08:00

Bajka

#1074 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 marzec 2018 - 11:13

Nie wiem czy najlepszy ale mocny silny:))  BORON III SX

Załączone pliki


  • randomrodmaker i Grzegorz78 lubią to

#1075 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 18 marzec 2018 - 13:50

Hej!

Czy napiszesz parę słów o akcji, wadze, przeznaczeniu?

A moze jak trafił do Ciebie jesli to nie tajemnica?

No wiesz Mateuszu, tak troche bardziej szerzej :)

Obiegowa opinia mowi, ze to kije bardzo szybkie, przeznaczone do linek cięższych od opisywanych na blanku, co u Winstona nieczęste.

pozdro-Paweł



#1076 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 marzec 2018 - 14:06

Kij jest faktycznie bardzo szybki mocny nie zamierzam go jednak przeciazac linkami w wyższych klasach. Podobnie jak nie przeciazalem mx. Będzie służył do streamera jako ze Lubie troszkę ciężej łowić dostanie linki w 6 i 3 stopniu toniecia. Zastanawiam się nad bottom express visiona. Więcej o kiju napisze po testach nad wodą.

#1077 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 18 marzec 2018 - 14:51

Piękny kij Nie napiszę „połamania”, ale niech dobrze służy
Mi ostatnio siedzi w głowie Sage X w piątej klasie. Ot taki allrounder do wszystkiego. Staram się stłumić te myśli, ale na razie z miernym skutkiem
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Włodzimierz Janowicz lubi to

#1078 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 marzec 2018 - 14:57

Grzesiek masz  winstona w klasie 4 to 5 ja wiem? dlatego ja zdecydowałem się na zakup bo to 6. a czwóreczkę do sucharka mam WT:) ale jak coś wpadnie człowiekowi to głowy to chyba lepiej od razu zrealizować:) jak z kobietami jak moja sobie coś upatrzy to jedziemy od razu bo po co mam słuchać o powiedzmy płaszczyku czy kiecce tydzień czy dwa:))


  • Grzegorz78 lubi to

#1079 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 18 marzec 2018 - 15:35

A ja swojego SXa połamałam🤣
A do rzeczy, mój 907 obskakiwał linki w klasie lecz łatwiej łowiło mi się gdy wędkę przeciążałem o klasę (linki Inter i Sink Tipy)
Z moich odczuć mogę powiedzieć, że bardzo dobrze wędka spisywała się pod rybami typu sei, lyr, i pozostałe dorszowate. Nie sprawdzał się w moich rękach na troci👍

Co by nie zapeszać...życzę połamania👍

#1080 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 18 marzec 2018 - 15:35

Mam BIIx w czwartej klasie, praktycznie na niego nie łowię, bo nie mam gdzie :( Szóstka II MX czasami za mocna. Jest to moja podstawowa wędka i lubię ją właśnie dlatego że jest szybka. Ogólnie bardziej mi leżą kije szybsze. Ten Sage X w piątej klasie plasował by się właśnie gdzieś pomiędzy, ten kij to prawie taka klasa 6...

Z Twojej rady, żeby pomysły od razu realizować, póki co nie skorzystam :D :D :D Na ten czas grzecznie się wyloguję i może poczytam jakąś książkę :D

 

Pozdrawiam

 

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)