Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1762 odpowiedzi w tym temacie

#1121 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4390 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 24 marzec 2018 - 21:55

Niby tak. Może masz i rację a ja za bardzo wszedłem w linki WF do dalekich rzutów, choć stosuję je tylko do strima.   :good:

Moja sucha WF5F ma mniej (444Classic) lub jest DT.

Bardzo rzadko (lub prawie wcale) staram się wywalić jak najwięcej linki na suchą. Zarówno przy połowie na strima, spinning czy suchą lubię mieć pełną kontrolę nad przynętą, miejscówką i rybą. Czyli krótki lub bardzo krótki dystans. Na wodach stojących (jeziora, stawy-hodowlane) nie łowię. Czasami strim, boleń, sandacz, zębaty.  



#1122 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 24 marzec 2018 - 21:55

Bardzo nie lubię, gdy kij leci na pysk- nawet delikatnie. Waga tego Hatcha (175gr) + linka z wysnutą głowicą wyważają wędkę idealnie według moich preferencji. Kilka gram w jedną, czy w drugą stronę naprawdę nie robi różnicy. Natomiast Nautilus XM (116gr) z linką #5 (w całości na szpuli) już sprawia, ze kij leci do przodu, a po wysunięciu głowicy siłą rzeczy jeszcze bardziej. Wiem że można to rekompensować przesuwając rękę wyżej, na blank, ale ja tak nie lubię. Obecnie wśród większości producentów jest trend do odchudzania wagi kołowrotków.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Użytkownik Grzegorz78 edytował ten post 24 marzec 2018 - 22:02

  • Stan Spin i trout master lubią to

#1123 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4390 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 24 marzec 2018 - 22:02

Bardzo nie lubię, gdy kij leci na pysk- nawet delikatnie. Waga tego Hatcha (175gr) + linka z wysnutą głowicą wyważający wędkę idealnie według moich preferencji. Kilka gram w jedną, czy w drugą stronę naprawdę nie robi różnicy. Natomiast Nautilus XM (116gr) z linką #5 (w całości na szpuli) już sprawia, ze kij leci do przodu, a po wysunięciu głowicy siłą rzeczy jeszcze bardziej. Wiem że można to rekompensować przesuwając rękę wyżej, na blank, ale ja tak nie lubię. Obecnie wśród większości producentów jest trend do odchudzania wagi kołowrotków.

 

Dlatego po to mamy móżdżek żeby myśleć a nie ślepo wierzyć reklamom czy panującym (nadchodzącym) modom.

Rozsądek, przemyślenia, doświadczenie i wiarygodne dane techniczne same stworzą najlepsza opcję. Nie zawsze wizualną czy modną, ale wygodną i praktyczną.


  • Pisarz.......ewski Piotr, sierżant, Grzegorz78 i 1 inna osoba lubią to

#1124 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 24 marzec 2018 - 22:07

Dokładnie tak I po to mamy także to Forum


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Paweł Bugajski lubi to

#1125 OFFLINE   romasz

romasz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Roman
  • Nazwisko:Czajkowski

Napisano 24 marzec 2018 - 22:11

Marianu - pozdrawiam,

a wielce podoba mi się entuzjazm Kolegi Grzegorza 78, zwłaszcza po "amazing" :-)

radiana nie znam ale muchowych i londonnych okoliczności zazdraszczam cokolwiek...

też szukam kija, który się pozna na moich nieumiejetnościach, jak dotąd i sam wywali całą linkę ;-)


  • Grzegorz78 lubi to

#1126 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 24 marzec 2018 - 22:19

Wywalić całą linkę to nie problem.
Gorzej utrzymać ją w powietrzu.

#1127 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 24 marzec 2018 - 22:28

...muchowych i londonnych okoliczności zazdraszczam cokolwiek...
też szukam kija, który się pozna na moich nieumiejetnościach, jak dotąd i sam wywali całą linkę ;-)


Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma mi brakuje natomiast polskich lasów i małych górskich potoczków, nawet tych bezrybnych
A co do szukania kija, to te poszukiwania czasami sprawiają większą satysfakcję, niż samo kupno i późniejsze łowienie
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Stan Spin lubi to

#1128 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4390 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 24 marzec 2018 - 22:59

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma mi brakuje natomiast polskich lasów i małych górskich potoczków, nawet tych bezrybnych


Wolę "kanały" z pstragami 50+ jedzącymi od czasu do czasu suchą, niż najpiękniejsze puste górskie potoki na których możesz spacerować bez wedki. Chyba że nadzieję masz tak niesamowicie silną to weź. Lepiej jednak wziąć kiełbaskę, aparat i ... piwko. 😕😥
  • Stan Spin lubi to

#1129 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 24 marzec 2018 - 23:13

Wywalić całą linkę to nie problem.
Gorzej utrzymać ją w powietrzu.

Łowiłem kiedyś na suchą muchę nad niewielką rzeka w Irlandii. Przypatrywał mi się straszy pan. Chyba farmer, bo dookoła łąki a niedaleko niewielka zagroda. Więc machałem tą wędka susząc muche, kiedy jegomość rzucił celnie że w powietrzu to ja pstrąga nie złowię
Pozdrowka

Użytkownik peresada edytował ten post 24 marzec 2018 - 23:17

  • Stan Spin, Fatso, Pisarz.......ewski Piotr i 3 innych osób lubią to

#1130 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 25 marzec 2018 - 00:46

Dzięki Grzesiu (@Grzegorz 78) za fajną relacje, a także za osobisty akcent. Zazdroszczę świetnej imprezy i sfinalizowania jej zakupem. Serdeczności.
  • Grzegorz78 lubi to

#1131 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 25 marzec 2018 - 00:50

Wywalić całą linkę to nie problem.
Gorzej utrzymać ją w powietrzu.


A tak na marginesie ....., ciężko wywalić całą linkę bez uprzedniego utrzymania jej w powietrzu.

#1132 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 25 marzec 2018 - 07:33

Dzięki Grzesiu (@Grzegorz 78) za fajną relacje, a także za osobisty akcent. Zazdroszczę świetnej imprezy i sfinalizowania jej zakupem. Serdeczności.


Nie ma sprawy Robert
Pozdrawiam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1133 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 25 marzec 2018 - 08:27

A tak na marginesie ....., ciężko wywalić całą linkę bez uprzedniego utrzymania jej w powietrzu.


No właśnie nie,bo linkę można wywalić w dwóch trzech międzywymachach.Ale utrzymać dłuższy czas takie lasso w powietrzu to już nie tak łatwo.

#1134 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 25 marzec 2018 - 08:30

Łowiłem kiedyś na suchą muchę nad niewielką rzeka w Irlandii. Przypatrywał mi się straszy pan. Chyba farmer, bo dookoła łąki a niedaleko niewielka zagroda. Więc machałem tą wędka susząc muche, kiedy jegomość rzucił celnie że w powietrzu to ja pstrąga nie złowię
Pozdrowka


Oczywiście...dlatego te świstania sznurami nad naszymi wodami są bardzo zabawne.
Pach,pach(ewentualnie jeszcze raz pach) i mucha na wodzie.

#1135 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 marzec 2018 - 08:43

Cześć, wczoraj był test Winstona:) Tak jak myślałem nie rozczarowałem się, używałem linki w klasie kija i w 6 klasie tonięcia, łowiło się świetnie, dalekie rzuty nie problem:) kij szybki choć nie jest to sztywna pała co pokazał przy cholu:) bardzo dzobrze trzyma ryby na dwie zacięte dwie wycholowane:) mogę śmiało obalić stwierdzenie ze sx trzeba przeciążać :) połamania


  • Paweł Bugajski i Grzegorz78 lubią to

#1136 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 25 marzec 2018 - 08:54

No to gratulacje. Fajnie że kijek przypasował, a i rybki dopisały mi się może jutro uda wyskoczyć nad wodę
Dzięki i pozdrawiam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1137 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 25 marzec 2018 - 09:55

Dlatego po to mamy móżdżek żeby myśleć a nie ślepo wierzyć reklamom czy panującym (nadchodzącym) modom.

Rozsądek, przemyślenia, doświadczenie i wiarygodne dane techniczne same stworzą najlepsza opcję. Nie zawsze wizualną czy modną, ale wygodną i praktyczną.

Pełna zgoda trout! :good:

Móżdżek bardzo ważny jest dla muszkarza(zachowanie równowagi itp), mózg zaś przy wyborze sprzętu, muchy  i decyzji z kim i dokąd pojechać :) ;) 

Powazniej zaś mówiąc nasz ranking choć nazwany subiektywnym zawiera bardzo wiele informacji  OBIEKTYWNYCH, co czyni go zbliżonym, wręcz bliźniaczym w stosunku do wątku Roberta Bednarczyka o kołowrotkach muchowych.

Nie do przecenienia są informacje o wadze kolowrotka z typowym dla jego klasy wypełnieniem( tu chyba Marszał poswięcił dla nas najwięcej wysiłku), :good:  ktore z wedzisk idealnie balansuje, jaki dzwięk wydaje przy zwijaniu i odwijaniu linki...

Ktore wędzisko wbrew pozorom nie jest sztywne jak cholera, a które pomimo tego, ze jest bardzowieloczęściowe :D ugina się perfekcyjnie i nie rozluźnia się na złączach po calym dniu łowienia.

Cieszę się, bo udaje nam się coś wartosciowego-pojawiaja się wnikliwe opisy uzupełnione zdjeciami, osobiste refleksje umieszczone jednak w kontekscie literaturowych opinii.

Tu MATIQUES komentujacy uzycie Winstona... :clappinghands:

Zauwazam także( sygnały w korespondencji prywatnej), że zerkacie do poczatków watku, myslę, że kazdy z nowych komentujacych Kolegów nie straci czasu zerkając do pierwszych opinii, :D

Jesli przez nastepne lata uda się utrzymać dotychczasowy sposob oceny, jesli na kazdej ze stron znajdzie się merytoryczna ocena nowosci lub staroci, a my powstrzymamy sie przed wielopietrowymi dygresjami dotyczacymi tematow pobocznych to ... :rockon:

pozdrawiam Paweł



#1138 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4390 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 25 marzec 2018 - 10:24

Cześć, wczoraj był test Winstona:) Tak jak myślałem nie rozczarowałem się, używałem linki w klasie kija i w 6 klasie tonięcia, łowiło się świetnie, dalekie rzuty nie problem:) kij szybki choć nie jest to sztywna pała co pokazał przy cholu:) bardzo dzobrze trzyma ryby na dwie zacięte dwie wycholowane:) mogę śmiało obalić stwierdzenie ze sx trzeba przeciążać :) połamania


_______
Pochwal się dystansami i linka jaka łowiłeś i wtedy może będziemy "obalać". :)

#1139 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 marzec 2018 - 10:25

A pewnie:) rzuty ok 20 metrów nie jest problem, a i całą linke jestem wstanie wyrzucic



#1140 OFFLINE   randomrodmaker

randomrodmaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Paweł

Napisano 25 marzec 2018 - 10:34

Byłem, widziałem SX-a i szczęśliwego właściciela w akcji.

Potwierdzam "obalone" mity na temat tego genialnego kijaszka.

Po prostu petarda i konkretne "klocki" wyholowane...

Gratulacje Mateusz!


  • Paweł Bugajski i Grzegorz78 lubią to