Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Sezon na... zakup pontonu


  • Please log in to reply
2890 replies to this topic

#2281 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 posts

Posted 04 July 2019 - 14:55

To się dopytam zawsze warto wybrać dsl od zwykłego D ? Pytam oczywiście o Kolibri a dokładniej o 330 .



#2282 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,606 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 04 July 2019 - 15:04

To się dopytam zawsze warto wybrać dsl od zwykłego D ? Pytam oczywiście o Kolibri a dokładniej o 330 .

Masz dłuższy pokład. Sam sobie odpowiedz czy warto.



#2283 ONLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Posted 06 July 2019 - 20:20

Może ktoś polecić jakiś niedrogi a spełniający swoją funkcję uchwyt do ekranu echosondy lowrance? Myślę nad stolikiem z miejscem na aku i dwie wędki na alledrogo po 130 zeta lub takie naklejane na gumę po 40 zeta.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

#2284 OFFLINE   sez

sez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Bartosz

Posted 07 July 2019 - 19:14

U mnie czy to pod echo, czy teraz już praktycznie pod wszystkie inne dodatki sprawdza się Borika Fasten.

Za stówkę masz naklejany uchwyt + ta zwykła podstawka, za 130 już z regulowaną. No i w perspektywach na przyszłość możliwość rozbudowy o uchwyty na wędki czy relingi.



#2285 ONLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Posted 07 July 2019 - 19:32

U mnie czy to pod echo, czy teraz już praktycznie pod wszystkie inne dodatki sprawdza się Borika Fasten.
Za stówkę masz naklejany uchwyt + ta zwykła podstawka, za 130 już z regulowaną. No i w perspektywach na przyszłość możliwość rozbudowy o uchwyty na wędki czy relingi.

Mógłbyś podlinkowac o który dokładnie chodzi?

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

#2286 OFFLINE   sez

sez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Bartosz

Posted 07 July 2019 - 20:06

Wpisz sobie na alledrogo "BORIKA" i wyskoczy Ci jedynie 6 stron do przejrzenia.

Wybierasz pasujący kolor podstawy montażowej do przyklejenia na gumę + podstawkę pod echo.

 

U siebie rozbudowałem to w paru miejscach na pontonie, w jednym z miejsc wygląda to tak:

 

xbhmxaru81yj_t.jpg

 

Podstawa jest obrotowa i uchylna góra/dół. U mnie jest oczywiście na relingu, ale w wersji podstawowej była by to ta biała platforma na gumie + podstawka.


Edited by sez, 07 July 2019 - 20:07.

  • pikeft likes this

#2287 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,165 posts

Posted 07 July 2019 - 20:20

Może ktoś polecić jakiś niedrogi a spełniający swoją funkcję uchwyt do ekranu echosondy lowrance? Myślę nad stolikiem z miejscem na aku i dwie wędki na alledrogo po 130 zeta lub takie naklejane na gumę po 40 zeta.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka



Będziesz widział co na wędki jeśli oglądniesz film.
Jak chcesz pod echo, to kup ten stolik, o którym mówisz. Do tego będziesz musiał tylko dokleić kawałek taśmy i masz za grosze cały zestaw. Borika ładnie wygląda, ale droga przesadnie.

Edit :
Stolik możesz czasem kupić za kilka dyszek, tutaj na forum. Jak nie chcesz czekać, to Barkley się nazywa w sklepach, albo na AliExpress.com szukaj.

Edited by count_martin3z, 07 July 2019 - 20:24.


#2288 OFFLINE   sez

sez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Bartosz

Posted 08 July 2019 - 08:49

Przecież ten uchwyt eliminuje wiosło. No chyba, że macha się zestawem co było by chyba jeszcze bardziej oryginalne.


  • S.N. likes this

#2289 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,165 posts

Posted 08 July 2019 - 09:03

Odpłynąć i dopłynąć na wiosłach można bez problemu.

Powiedziałbym, że naklejonym relingiem ogranicza się cała burtę i wydaje przy tym kilka setek. Ale jak ktoś lubi, to naprawdę nie widzę problemu.
  • S.N. likes this

#2290 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 posts
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Posted 08 July 2019 - 09:15

Przecież ten uchwyt eliminuje wiosło. No chyba, że macha się zestawem co było by chyba jeszcze bardziej oryginalne.


W razie awarii pewnie można ten uchwyt zdemontować. Chociaż sytuacja może być taka, że może nie być czasu na takie kombinacje. Ale jest ryzyko - jest zabawa. Patent sprytny.

#2291 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,578 posts
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Posted 08 July 2019 - 09:24

Generalnie wioseł się używa do odbicia się od brzegu ... :D  A w razie awarii silnika wędki zapewne wędrują na dziób i ognia ile pary w łapkach :)



#2292 OFFLINE   sez

sez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Bartosz

Posted 08 July 2019 - 09:31

Ja mam relingi od zakończenia wioseł do końca balonu, wchodzi echo, wędki i pierdoły i nic nie mam poblokowane.

A wioseł używam dość często, chociażby do napływania na miejscówki z GPS'a więc machanie z zestawem wędek słabo by mi się sprawdziło.



#2293 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,165 posts

Posted 08 July 2019 - 09:39

Spoko, używaj dalej.

Kolega chciał tani sposób, to mu pokazałem. Będzie chciał wydawać, to niech kupi sobie Borikę, chociaż uważam, że jest zdecydowanie i przesadnie za droga.

#2294 OFFLINE   Grubyziom

Grubyziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 posts
  • LokalizacjaGrudZiadz
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Czerwiński

Posted 08 July 2019 - 11:12

Da ktoś namiar gdzie kupić taki komplet z filmiku ?

#2295 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,165 posts

Posted 08 July 2019 - 11:17

W opisie filmu masz linki

#2296 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,504 posts
  • Imię:adam

Posted 08 July 2019 - 17:43

borika to fajny system , sam uzywam i ogolnie jest ok , ale tez nie jest doskonaly. z wad napewno:

 

- relingi przy pontonach i wiekszych predkosciach lataja na boki- niestety guma pracuje i nie jest sztywa, jedyna opcja usztywnienia jest dokrecenie poprzeczki do podlogi , nie ma znaczenia wielkosc podstaway klejonej - duza czy mala. jest fala + predkosc >10kmh buja sie i koniec.

-cenowo tanie nie jest , ale chyba wszytsko co jest na patencie kosztuje... , tanio mozna kupic listwy do lawek + prowadnice i kawalek sklejki zamocowac. Jest jeszcze system railblaza , bardzo podobny do boriki , ale drozszy

-sztyce do przetwornikow to sie nadaja do kajkow i na flaute...

 

z zalet

:

szybkosc montazu , trwale , mozliwosc rozbudowy i konfiguracji pod wlasnie widzimisie.



#2297 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 posts
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Posted 08 July 2019 - 19:58

borika to fajny system , sam uzywam i ogolnie jest ok , ale tez nie jest doskonaly. z wad napewno:

 

- relingi przy pontonach i wiekszych predkosciach lataja na boki- niestety guma pracuje i nie jest sztywa, jedyna opcja usztywnienia jest dokrecenie poprzeczki do podlogi , nie ma znaczenia wielkosc podstaway klejonej - duza czy mala. jest fala + predkosc >10kmh buja sie i koniec.

-cenowo tanie nie jest , ale chyba wszytsko co jest na patencie kosztuje... , tanio mozna kupic listwy do lawek + prowadnice i kawalek sklejki zamocowac. Jest jeszcze system railblaza , bardzo podobny do boriki , ale drozszy

-sztyce do przetwornikow to sie nadaja do kajkow i na flaute...

 

z zalet

:

szybkosc montazu , trwale , mozliwosc rozbudowy i konfiguracji pod wlasnie widzimisie.

Sztyca teleskopowa do kamery zepsuła mi się po kilku użyciach - pękł element plastikowy blokujący wysuw. Nie do naprawy. Ten sam patent jest pewnie przy teleskopach do przetworników.



#2298 OFFLINE   sez

sez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Bartosz

Posted 09 July 2019 - 09:57



borika to fajny system , sam uzywam i ogolnie jest ok , ale tez nie jest doskonaly. z wad napewno:

 

- relingi przy pontonach i wiekszych predkosciach lataja na boki- niestety guma pracuje i nie jest sztywa, jedyna opcja usztywnienia jest dokrecenie poprzeczki do podlogi , nie ma znaczenia wielkosc podstaway klejonej - duza czy mala. jest fala + predkosc >10kmh buja sie i koniec.

 

 

Ano buja się, ale nie na tyle żeby to jakoś przeszkadzało. Zresztą mi te małe relingi ledwo co latają i kijami z racji długości trochę buja, ale echo stoi w miejscu. Powyżej 20km/h + fala faktycznie to lata, ale póki co trzyma się wszystko i nic jeszcze nie zgubiłem ;-)

 

 

-cenowo tanie nie jest , ale chyba wszytsko co jest na patencie kosztuje... ,

 

 

Też mnie trochę cena przy zakupie bolała...dopóki nie wziąłem tego do ręki. Jakość tych plastików, gum i mocowań w porównaniu do wcześniej niektórych mocowanych plasticzków na gumie jest nieporównywalna.

 

 

sztyce do przetwornikow to sie nadaja do kajkow i na flaute...

 

 

Sztyce od razu z systemu wywaliłem, w sumie niepotrzebnie ją brałem. Ale sprzedawca sam od razu zaznaczał, że to się do elektryka i wolnego pyrkania nadaje. Przynajmniej ta boczna cienka, coś jak Jaxona. Jest jeszcze wpinana ta gruba rurka, ale jej nie miałem okazji sprawdzić.



#2299 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,504 posts
  • Imię:adam

Posted 09 July 2019 - 14:35

Ta sztyca się nadaje do 3kmh , dwa zamki borika.maja lekkie luzy , co przy sztycy przekłada się na spore luzy. Uchwyty na relingu+ echo 9" + 20kmh + fala - buja się ostro (ponton) . Sytem jest ok, zdaje egzamin ale nie jest idealny :)

#2300 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 posts
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Posted 09 July 2019 - 17:31

Mam zamontowany przetwornik z boku pontony do verta. Borika system. Sprawdza się w 100% ach.
Moge pływać z przetwornikiem do 10kmh spokojnie.
I dodam że Borika jest 3x tańsza od uchwytów Ram.Attached File  20190604_152752.jpg   43.05KB   28 downloadsAttached File  20190604_152824.jpg   39.37KB   26 downloads