Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Sezon na... zakup pontonu


  • Please log in to reply
2890 replies to this topic

#2301 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 posts
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Posted 09 July 2019 - 17:37

Mam zamontowany przetwornik z boku pontony do verta. Borika system. Sprawdza się w 100% ach.
Moge pływać z przetwornikiem do 10kmh spokojnie.
I dodam że Borika jest 3x tańsza od uchwytów Ram.attachicon.gif 20190604_152752.jpgattachicon.gif 20190604_152824.jpg

Mam podobnie, tylko na relingu i jeszcze przedłużyłem w bok rurką aluminiową, żeby ominąć burtę. Na elektryku, 6km/h jest stabilne..



#2302 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,504 posts
  • Imię:adam

Posted 09 July 2019 - 18:11

10kmh na borice i jest stabilnie... ? Miałem na burcie z boku i na pawezy.
2 xdcr - 3d i tm150. Niema szans aby to było stabilne , no way. Plywalem na różnych elektrykach od 40lbs-500w do 6kW. Jedyne pewne mocowanie przy prędkościach powyżej 8/10kmh to pawez. Druga sprawa przetwornik na burcie to się sprawdzi przy dobrych warunakch- mala falka i małą.predkosc bądź przy postoju. Przy większym sfalowaniu obraz zaczyna falowac w rytmie lodzi . Przerabialem temat mocowania przetwornikow wzdłuż i wszerz...od burt, rufy po pawez. Jak macie pokażcie zapis echa z przetwornikiem.na burcie przy 10kmh mocowanym na borice i takiej sobie falki.
Dla.jasnosci sytuacji , nie neguje że borika jest be, bo sam używam .

Edited by siarq, 09 July 2019 - 18:13.


#2303 OFFLINE   pietryk

pietryk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 posts
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:P

Posted 11 July 2019 - 16:05

Co ktoś powie o tym
Attached File  FB_IMG_1562857331163.jpg   51.04KB   21 downloads

#2304 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 posts
  • LokalizacjaAFG...

Posted 11 July 2019 - 21:13

Co ktoś powie o tym
 

 

Na pierwszy rzut oka lipne wiosła. Porównaj sobie z wiosłami Kolibri


Edited by krakus, 11 July 2019 - 21:14.


#2305 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Posted 12 July 2019 - 00:39

Bush tez ma takie wąskie.

#2306 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 posts
  • LokalizacjaAFG...

Posted 12 July 2019 - 10:18

Wiem i jak na tą firmę to mogliby zrobić takie jak w Kolibri. Tak wogóle to zależy jak często ktoś tych wioseł używa.

#2307 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,363 posts
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Posted 12 July 2019 - 10:46

A może ktoś mi zmierzyć suwmiarką średnicę wiosła, długość pręta (dulki) i jego średnicę wiosła kolibri.
Musze zmienić w maverick bo te ori to porażka.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#2308 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,367 posts
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Posted 12 July 2019 - 11:21

Postaram się i staram się, szkoda tylko że nikt nie chce zrobić formy i robić takich wioseł jak kolibrii. Jak nie wyjdzie kupię w kolibrii. Klient musi być zadowolony.

Wiem , że tłumaczenie, że nie jest to ponton wiosłowy nic nie zmienia :). Biorę na klate.


  • thug likes this

#2309 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,165 posts

Posted 12 July 2019 - 11:25

Ja to się dziwię, jak można przykładać uwagę do wioseł w pontonie :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

#2310 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,606 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 12 July 2019 - 12:09

Ja to się dziwię, jak można przykładać uwagę do wioseł w pontonie :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Mnie się zdarzyło już ze dwa, trzy razy wiosłować jak pogoda się znacznie pogorszyła i musiallem pod wiatr zapierdzielać na wiosłach bo dwa czy nawet trzy aku poszły.

Duże jezioro ze strefą ciszy.



#2311 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,504 posts
  • Imię:adam

Posted 12 July 2019 - 16:55

Wiosła muszą być... awaria silnika bądź aku i może być niezly klops na wodzie... mi już kilka razy d. Uratowały.
@Godski jak Ci z 3 kwasow brakuje prądu, to kup sobie 1 litowego ze 120ah i zapomnisz o problemach z zasilaniem

#2312 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,578 posts
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Posted 12 July 2019 - 17:11

Ja to się dziwię, jak można przykładać uwagę do wioseł w pontonie :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D


A ja to się dziwię jak nie można na to zwracać uwagi ...

#2313 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,606 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 12 July 2019 - 17:24

Wiosła muszą być... awaria silnika bądź aku i może być niezly klops na wodzie... mi już kilka razy d. Uratowały.
@Godski jak Ci z 3 kwasow brakuje prądu, to kup sobie 1 litowego ze 120ah i zapomnisz o problemach z zasilaniem

W lato czasem się robi po 30 km w trollu w ciągu 10-12 godzin i jak kwasy nie są nowe to to prądu czasem brak. Nie wiem czy jeden Lit wystarczy na 30 km i 12 godzin pracy do Traxxisa 55.  

 

Ale i tak wkrótce kupię.



#2314 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,678 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 12 July 2019 - 17:29

Andrzej, jaką masz prędkość trollingową? 3-4km/h? to są prądy ok 10A, więc 120  ah w licie powinno styknąć w zupełności.



#2315 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,606 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 12 July 2019 - 17:37

Andrzej, jaką masz prędkość trollingową? 3-4km/h? to są prądy ok 10A, więc 120  ah w licie powinno styknąć w zupełności.

3-3,5 km/h, ale to ponton i pod wiatr idzie sporo prądu.



#2316 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,678 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 12 July 2019 - 17:45

Wiem, sam tak pływam robiąc mapy. Sprawdzę prądy u siebie jak będę pływał następnym razem. KM330 mam


  • godski likes this

#2317 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,165 posts

Posted 12 July 2019 - 18:06

Mnie się zdarzyło już ze dwa, trzy razy wiosłować jak pogoda się znacznie pogorszyła i musiallem pod wiatr zapierdzielać na wiosłach bo dwa czy nawet trzy aku poszły.
Duże jezioro ze strefą ciszy.

Wiosła muszą być... awaria silnika bądź aku i może być niezly klops na wodzie... mi już kilka razy d. Uratowały.
@Godski jak Ci z 3 kwasow brakuje prądu, to kup sobie 1 litowego ze 120ah i zapomnisz o problemach z zasilaniem

A ja to się dziwię jak nie można na to zwracać uwagi ...

Jasne, ale Panowie, na każdym wiośle się dopłynie, które jest wstawiane seryjnie. Proszę nie doklejajcie buk wie jakich teorii!
Na waszym miejscu skupiłbym się raczej na tym, czy materiał gumy wytrzyma tyle ile obiecuje chińczyk, lub akus wytrzyma tyle ile piszą, albo silnik za milion pięćset nie je więcej prądu jak powinien. Dajcie spokój i nie udowodniajcie na siłę czegoś, czego nie warto. Tobie @Sławek Nikt szczególnie, jeśli aż taką uwagę przykuwają ci wiosła...

Edit:
Zaraz dojdzie do tego, że jak to na Jerku, najlepiej aby wiosła były z grafenu, bo lżejsze i możesz szybciej dopłynąć do brzegu przed tymi tropikalnymi burzami w Polsce...

Edited by count_martin3z, 12 July 2019 - 18:09.

  • Paweł J likes this

#2318 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,678 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 12 July 2019 - 18:26

Nie wiem, czy debata jest tu potrzebna, czy nie. Ja traktuję wiosła jako awaryjny napęd, który musi być sprawny. Jeżeli są zastrzeżenia do jakości dulek, to trzeba je wymienić. Podobnie jak wiosła. To bardzo mała sprawa w stosunku do reszty naszych wydatków.



#2319 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,363 posts
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Posted 12 July 2019 - 18:37

A ja dopływam na miejscowkę na spalinie. Spalina w górę i spływam z prądem obawiając główki. Czasem trwa to godzinę czasem 4 bez odpalania silnika. Często musze korygować spływ. Kawałek popłynąć pod prąd. Różne takie, na kolibri nie było problemu, na maverick macham jak by w powietrzu.
Skradajac się za kleniami boleniami w płytkim nurcie cisza to podstawa duże wiosło ułatwia sprawę. Nie wyobrażam sobie spływania na silniku (czy to spaliną czy elelktryk) bo na przestrzeni metra głębokość potrafi się zmienić z 100cm na 15cm a ja spływam rufą do przodu.
Ktoś łowiący na dużych zbiornikach zeczywiscie może nie mieć potrzeby ich użycia przez pół roku. Ja używam cały czas.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#2320 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,165 posts

Posted 12 July 2019 - 18:44

A ja dopływam na miejscowkę na spalinie. Spalina w górę i spływam z prądem obawiając główki. Czasem trwa to godzinę czasem 4 bez odpalania silnika. Często musze korygować spływ. Kawałek popłynąć pod prąd. Różne takie, na kolibri nie było problemu, na maverick macham jak by w powietrzu.
Skradajac się za kleniami boleniami w płytkim nurcie cisza to podstawa duże wiosło ułatwia sprawę. Nie wyobrażam sobie spływania na silniku (czy to spaliną czy elelktryk) bo na przestrzeni metra głębokość potrafi się zmienić z 100cm na 15cm a ja spływam rufą do przodu.
Ktoś łowiący na dużych zbiornikach zeczywiscie może nie mieć potrzeby ich użycia przez pół roku. Ja używam cały czas.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

To sobie kup "kastomy" z grafenu, jeśli tak potrzebujesz ciszy na Odrze dzięki wiosłom.
  • Paweł J likes this