Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon na... zakup pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2916 odpowiedzi w tym temacie

#2381 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 12 wrzesień 2020 - 15:58

Szukam posiadacza ponton Yam, najlepiej Yamaha Yam 340S.



#2382 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 27 październik 2020 - 18:16

Panowie, czy ma ktoś z Was doświadczenia z trzymaniem pontonu przez cały sezon na przystani (maj-październik)? Jakieś doświadczenia, sugestie, opinie? Czy to w znaczny sposób przyczynia się do "starzenia" się pontonu?. Zakładam że zabezpieczałbym taki ponton pokrowcem/plandeką przed słońcem, ptasimi kupami i deszczem. 



#2383 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 27 październik 2020 - 20:56

Trzymam nie przykryty nie zabespieczony juz 4 zime desz snieg grad upal nic mu nie jest trzyma powietrze wyblakl 9 miesiecy w roku wisi 20hp i mysle ze nastepne 4 sezony smialo wytrzyma
  • pawello lubi to

#2384 OFFLINE   notebooker

notebooker

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWielgolas Brzeziński
  • Imię:Przemysław

Napisano 08 luty 2021 - 15:26

Szybkie pytanie,

jaka jest grubość pawęży w Maweric 330DS?

Z góry dzięki



#2385 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 08 luty 2021 - 17:01

 szybko - 2,5 cm


  • notebooker lubi to

#2386 OFFLINE   koruss89

koruss89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 08 luty 2021 - 18:52

Czy istnieje ponton 300 DS Maweric ? Albo 270 DS ?. Szukam czegoś malego sprytnego zamiast plywadelka

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

#2387 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 luty 2021 - 19:36

Samo D Ci nie wystarczy? Ja mam 300D i jestem zachwycony, czasami myślę czemu nie kupiłem jak planowałem 270D.



#2388 OFFLINE   koruss89

koruss89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 08 luty 2021 - 20:01

Lubie miec więcej miejsca jezeli jest to możliwe:) szukam konkretnie pontonu o największej powierzchni użytkowej na podłodze. Lubię wziac troche więcej sprzętu. Echo aku z 2 spiny torby jakis grill :) . Ogólnie ma mi służyć na wypady na male jeziorka z strefa ciszy, na wieksze wypady plywam łodzią. Mam 185 i okolo 100kg . Postawialem na Mavericka albo Krakena. W krakenie podoba mi się wytrzymałość materialu 1,2mm co zaden i na producent nie ma. Mawerick tez jest ok i cena mniejsza

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

#2389 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 08 luty 2021 - 20:03

Czy istnieje ponton 300 DS Maweric ? Albo 270 DS ?. Szukam czegoś malego sprytnego zamiast plywadelka

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

Może istnieć, tylko po co ??? 270D czy 300D to szerokość 154 cm, jak dla tych modeli to szeroko.

Ale klient ma racje mogę zrobić 270DS lub 300DS ( tylko po co :) )

 

1,2 mm nie problem, materiał jest, ale i waga i cena w górę, a w chłodne dni na jesieni ciężej złożyć i rozłożyć, materiał bardziej sztywny.


Użytkownik maweric edytował ten post 08 luty 2021 - 20:07

  • delux64 lubi to

#2390 OFFLINE   koruss89

koruss89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 08 luty 2021 - 20:32

Sluszna uwaga co do ciężaru i składania. W 90 % pontonu uzywal bym stojąc (twitch) . W sumie jezeli bede chciał to ponton moge sam wzmocnić. Jeżeli sie domyślam to Pan Maweric jest właścicielem Pontonow Maweric? Jezeli tak to proszę powiedzieć tak obiektywnie czy model 270 bedzoe wystarczający dla jednej osoby elektryk akumulator noni sprzęt?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

#2391 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 08 luty 2021 - 20:52

W doborze długości Ci nie pomogę, ja pływam sam na 330D i mam duży komfort, ale tak lubię. Pływam po dużych akwenach i ta długość mi pasuje,

@Tresor pływa na 300D, ale i tak uważa że 270D jest wystarczający.

Jeśli pływasz sam i nie są to duże akweny i zamierzasz często wędkować to praktycznie między 270D, a 300D nie ma dużej różnicy.

A jeśli chodzi o stanie na pontonie to spokojnie, tu też brak różnicy. Szerokość i podłoga aluminiowa zapewnia komfort.

Zresztą zapytaj użytkowników jakie mają odczucia.



#2392 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 08 luty 2021 - 20:54

Sluszna uwaga co do ciężaru i składania. W 90 % pontonu uzywal bym stojąc (twitch) . W sumie jezeli bede chciał to ponton moge sam wzmocnić. Jeżeli sie domyślam to Pan Maweric jest właścicielem Pontonow Maweric? Jezeli tak to proszę powiedzieć tak obiektywnie czy model 270 bedzoe wystarczający dla jednej osoby elektryk akumulator noni sprzęt?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Kolego właścicielowi firmy nie zręcznie jest namawiać na konkretny model , ja jako właściciel firmy chciał bym sprzedać jak najdroższe rzeczy ,  ale weż pod uwagę że jesteś kawał chłopa i jak się położysz żeby kości rozprostować to tylko chlebak w nogi położysz bo braknie miejsca . Mam łódkę 320 i teraz zmieniam na 400  . Rozważ żebyś nie kupował drugiego 



#2393 OFFLINE   marcin_ketrzyn

marcin_ketrzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 08 luty 2021 - 21:01

Ja miałem 330, teraz zmieniam na 370C jeżeli się uda ;) wziąłbym 400D-S, ale mała różnica względem 370C

#2394 OFFLINE   koruss89

koruss89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 08 luty 2021 - 21:03

Jak pisałem wyżej na dłuższe wyprawy na duze akweny plywam na łodzi. Ponton ma byc na kameralne wypady w pojedynkę. Model 300 mysle ze bedzie dobrym wyborem. Ciekawe jak jest z dostępnością Mavericka ale tu zadać takiego pytania chyba nie wypada

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

#2395 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 08 luty 2021 - 21:18

Nie wypada. Masz stronę, masz priv, znajdziesz też tel.


  • bartsiedlce i Przemek_M lubią to

#2396 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Arek

Napisano 09 luty 2021 - 08:40

Miałem 330 i spaline, przesiadłem się na 270 i elektryk , komfort spadł drastycznie , za to mobilność , szybkość rozłożenia i złożenia bajka . Dla mnie to było istotne  .



#2397 OFFLINE   koruss89

koruss89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 09 luty 2021 - 09:11

Czyli 300 bedzie akurat. Wiec wystarczy odlozyc miedziaki i biore merwicka. Mial byc kraken ale nie robią rozmiaru 300 z tego co się dowiedzialem

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

#2398 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 luty 2021 - 10:33

Będziesz zadowolony.

Ja łowie sam 99,95% mam 300D. wszystko daje na przód (Dużą skrzynię, 2 spinery, paliwo 12 litrów, sztormiaki, koryto, podbierak...) Z tyłu tylko wisi silnik i małe echo w narożniku. Po dopłynięciu na miejscówkę przesuwam ławkę prawie na max do przodu. Spokojnie jest miejsca do stania, przy siedzeniu nogami nie sięgam do pawęży. Ponton stabilny można chodzić po burtach. Ja jestem niższy od ciebie (176cm) ale za to szerszy (115kg) :)

A w lato zabieram córkę 13 lat i syna 11 i spinerujemy we 3. Nie jest mega wygodnie ale daje radę. :)


  • koruss89 i Przemek_M lubią to

#2399 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 09 luty 2021 - 11:39

Naj bardziej cenne informacje są od ludzi którzy uźytkują dany sprzęt i się chcą podzielić tymi informacjami , a kolega Tresor do takich ludzi się zalicza
  • tost lubi to

#2400 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 09 luty 2021 - 16:43

Będziesz zadowolony.
Ja łowie sam 99,95% mam 300D. wszystko daje na przód (Dużą skrzynię, 2 spinery, paliwo 12 litrów, sztormiaki, koryto, podbierak...) Z tyłu tylko wisi silnik i małe echo w narożniku. Po dopłynięciu na miejscówkę przesuwam ławkę prawie na max do przodu. Spokojnie jest miejsca do stania, przy siedzeniu nogami nie sięgam do pawęży. Ponton stabilny można chodzić po burtach. Ja jestem niższy od ciebie (176cm) ale za to szerszy (115kg) :)
A w lato zabieram córkę 13 lat i syna 11 i spinerujemy we 3. Nie jest mega wygodnie ale daje radę. :)


Tu was podziwiam w trójkę na takim rozmiarze, żeby nie powiedzieć że prawie czwórkę 😁🙊