Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon na... zakup pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2916 odpowiedzi w tym temacie

#2421 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5513 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 luty 2021 - 20:18

Tylko fotel /krzesło z oparciem zblizonym jak najbardziej do kąta prostego, żadne wychylone do tylu. Coś w stylu stadionowych, poduszka.pod d. I jest git. Nie trzeba tygodnia i 12h..., wystarczy z 4-5h

#2422 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 12 luty 2021 - 08:20

.

Użytkownik elmo edytował ten post 12 luty 2021 - 08:26


#2423 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 881 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 luty 2021 - 09:45

Pływał ktoś w konfiguracji ponton 360 + 6HP w 1 osobę z gratami? Interesuje mnie jaką prędkość przelotową i maksymalną może rozwinąć taki zestaw.

#2424 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 12 luty 2021 - 11:16

Posiedź na balonie przez tydzień po 12 h dziennie, przeprosisz się z fotelem.

Pewnie jak ktoś by mi kazał bzykać cztery top modelki na zmianę przez tydzień po 12h dziennie to też bym podziękował. Jestem wędkarzem, ne masochistą. 


  • thug lubi to

#2425 OFFLINE   BiałyKieł

BiałyKieł

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sebastian

Napisano 12 luty 2021 - 17:38

Panowie , czy kupował ktoś może w ostatnim czasie Ponton Bush Crab ?  Zmieniłem taki model po 8 latach  z wersji  330 cm  na  400 cm . Wiecie może czy producent cały czas korzysta z tego samego materiału  ( z tego pamiętam wcześnie był to niemiecki  Hey tex ) . Stary ponton miał naklejkę z informacją o materiale , nowy już takiej nie posiada . Zauważyłem dużo  białych zagniecenia na materiale i zastanawiam się jak z jego  trwałością   . Przez 8 lat korzystania z wersji 330  ( często łowiłem w temperaturze mocno minusowej ) i  nigdy nie zauważyłem takiego zjawiska  . Czy to prawda jak twierdzi dystrybutor , że takie zagniecenia znikną w wyższej temperaturze ( 24 godziny w temperaturze pokojowej nic nie zmieniły )  ?

Załączone pliki



#2426 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 12 luty 2021 - 18:19

Dystrybutor mówiąc to,może miał na myśli temperaturę letnią i balony pod większym ciśnieniem. Mam Craba 360 i mam coś podobnego ale jakoś nie zwracałem na to uwagi jak do tej pory

Użytkownik Sławomir edytował ten post 12 luty 2021 - 18:30


#2427 OFFLINE   BiałyKieł

BiałyKieł

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sebastian

Napisano 12 luty 2021 - 18:41

Dystrybutor mówiąc to,może miał na myśli temperaturę letnią i balony pod większym ciśnieniem. Mam Craba 360 i mam coś podobnego ale jakoś nie zwracałem na to uwagi jak do tej pory

  Od jak dawna posiadasz swojego Craba ?  Jak się sprawuje ? Czy w sezonie letnim takie białe zagniecenia "znikają " ?


Użytkownik BiałyKieł edytował ten post 12 luty 2021 - 18:52


#2428 OFFLINE   -Power-

-Power-

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów

Napisano 12 luty 2021 - 21:08

Zmienili materiał i takie rzeczy się dzieją. Po kilku złożeniach przy niższej temperaturze materiał się łamał i siało powietrzem. Ludzie reklamowali nowe pontony, informacja od magazyniera. Myślałem o kupnie Busha ale jak gościu pokazał jak wygląda (oddany na reklamacji) dosłownie nowy ponton po kilku złożeniach to nie mogłem uwierzyć. Stwierdził że musiała pójść partia kiepskiego materiału...

#2429 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 12 luty 2021 - 23:03

Kiepski materiał   :D  :D  :D  , szukają oszczędności i taki kupili materiał  z tą różnicą że nie myśleli że będzie  aż  tak zile że okresu gwarancji nie przetrzyma  , tylko kto pokryje koszty  :ph34r:  zapewne przyszli nabywcy  , powiedzą że materiał podrożał 



#2430 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 12 luty 2021 - 23:29

Od jak dawna posiadasz swojego Craba ? Jak się sprawuje ? Czy w sezonie letnim takie białe zagniecenia "znikają " ?


Mam już kilka lat i kupiłem używkę, niestety nawet latem to widziałem

#2431 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2021 - 23:40

Mam ze dwa lata kupionego jako używkę Craba 400 i brak takich śladów.



#2432 OFFLINE   -Power-

-Power-

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów

Napisano 13 luty 2021 - 00:36

Z wypowiedzi zrozumiałem że to temat świeży, czyli problem był z ostatnimi wypustami... Starszymi modelami znajomi pływają wiele lat i zero takich oznak.

#2433 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 13 luty 2021 - 00:59

Tu może być problem w tym że go składamy, Tak jak napisał Power, niska temperatura i składanie gumiaka robi swoje

#2434 OFFLINE   -Power-

-Power-

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów

Napisano 13 luty 2021 - 11:04

Ogólnie mocno jesienne temperatury nie służą pontonom przy składaniu, składałem sam ponton 3 sezony w grudniu kończąc sezon to lód odpadał przy składaniu od powłoki... Nie zwijałem mocno, tyle żeby wszedł do bagażnika terenówki. Ale 12 sezonów Promarine wytrzymał bez problemu. A tu musi być jakiś feler, nie ma innej opcji. Stare bushe chodzą u znajomych i nie ma żadnego problemu.

#2435 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 13 luty 2021 - 13:24

Jak  dla mnie to wybitnie wada materiałowa  . Choć sam mam gumiaka napompowanego na stałe to jednak często jestem na gościnnych występach gdzie ponton jest pompowany i takich śladów nie ma . Obstawiam za dużo talku w mieszance. Jak wyżej napisał @power w tamtym roku oglądałem na wodzie 12 letnie promarine i żadnych tego typu fuckupów nie miał .                                                      . .



#2436 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 13 luty 2021 - 21:02

no nie wiem oszczędności przede wszystkim....miałem kolibri 8 lat sprzedałem bo chciałem dłuższy...kupiłem i co się okazuje... to połowa materiału co był tzn miałem 280cm TL i guma była gruba nie bałem się o przebicie  a teraz mam 330PP i jak wkładam podłogę to się boje że dziurę zrobie. No cóż świat się zmienia...



#2437 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 14 luty 2021 - 00:31

no nie wiem oszczędności przede wszystkim....miałem kolibri 8 lat sprzedałem bo chciałem dłuższy...kupiłem i co się okazuje... to połowa materiału co był tzn miałem 280cm TL i guma była gruba nie bałem się o przebicie  a teraz mam 330PP i jak wkładam podłogę to się boje że dziurę zrobie. No cóż świat się zmienia...

Zwróciłem uwagę że Producent Kolibri deklarował grubość lub gramaturę (nie pamiętam) i dla pontonów z kilem jest większa. Mierzyłem i dno było takie jak deklaracja, ale tuby jakby minimalnie cieńsze, albo kiepsko zmierzyłem. Jak dla mnie to tuby ok, ale dno mogłoby być nieco grubsze, np. za dopłatą. Jakość materiału jak na razie bez zastrzeżeń.



#2438 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 14 luty 2021 - 00:34

Pływał ktoś w konfiguracji ponton 360 + 6HP w 1 osobę z gratami? Interesuje mnie jaką prędkość przelotową i maksymalną może rozwinąć taki zestaw.

Płynąłem z synem 27kg, to trochę tak jak z gratami. Płynęliśmy w ślizgu, ale szaleństwa nie było, około 20km/h tak na oko.


  • elpojo lubi to

#2439 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 14 luty 2021 - 10:22

Pływał ktoś w konfiguracji ponton 360 + 6HP w 1 osobę z gratami? Interesuje mnie jaką prędkość przelotową i maksymalną może rozwinąć taki zestaw.

 

Jeżeli Ci to pomoże, to pływam obecnie na Kolibri 330 PP + 6 HP

W pojedynkę bez gratów max 30 km/h, z jednym dzieckiem  ok 26km/h, z żoną (ok 60 kg)  ok 23km/h ale to już na pograniczu ślizgu.



#2440 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 524 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 luty 2021 - 11:11

....... za dopłatą.......

Jeśli tak to za kilka stówek (taśma+klej+benzynka) itp) takie coś:

 

https://www.youtube....bed/YQXomAyqIzM


  • pawlo29 lubi to