Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon na... zakup pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3006 odpowiedzi w tym temacie

#3001 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 811 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 wrzesień 2024 - 11:19

Sprawdź sobie jeszcze ponton Navipoland serię Predator. Przy 330 cm jest szeroki na 180 cm. Dużo więcej miejsca niż w tradycyjnych - tej długości.



#3002 OFFLINE   Aries

Aries

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • Lokalizacjaobok S7
  • Imię:Maciej

Napisano 05 wrzesień 2024 - 19:40

Żeby nie zaśmiecać forum nowym wątkiem napisze tutaj. Potrzebuje dodatkowo uszczelnić korek spustowy w pawęży bo zaczął puszczać od dołu. 

 

Polecicie jakiś dobry uszczelniacz do tego typu zadania? Myślałem o jakieś masie poliuretanowej ewentualnie takie coś https://allegro.pl/o...1waAqXYEALw_wcB

Ja na wiosnę korek w Kolibri skleiłem Wurth Klej i Szczeliwo K+D i do tej pory jest sucho.
 


  • robbertzam lubi to

#3003 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 651 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 10 wrzesień 2024 - 11:31

Witam

Zastanawiam się nad pontonem na wyjazdy typu Szwecja, drugi koniec Polski itp, chodzi o to żeby nie brać przyczepy z łódką. Ma być komfortowe spiningowanie dla dwóch wędkarzy z gratami i torbami (ciuchy wiosna/jesień, jedzenie, dziobówka, Aku itp), miałem 330, łowiłem na 360 i stwierdzam że do moich potrzeb będzie mało, a więc długość min 4m, silnik to 20 HP (ok 55kg). Budżet max 5k.

Moje typy to Maverick I Proscan. Na oeliksie jest kilka sztuk do wyboru. Proszę użytkowników o poradę i  opinie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 10 wrzesień 2024 - 11:33


#3004 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2024 - 12:56

Witam

Zastanawiam się nad pontonem na wyjazdy typu Szwecja, drugi koniec Polski itp, chodzi o to żeby nie brać przyczepy z łódką. Ma być komfortowe spiningowanie dla dwóch wędkarzy z gratami i torbami (ciuchy wiosna/jesień, jedzenie, dziobówka, Aku itp), miałem 330, łowiłem na 360 i stwierdzam że do moich potrzeb będzie mało, a więc długość min 4m, silnik to 20 HP (ok 55kg). Budżet max 5k.

Moje typy to Maverick I Proscan. Na oeliksie jest kilka sztuk do wyboru. Proszę użytkowników o poradę i  opinie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Wkrótce będę miał na sprzedaż Crab 400 + koła wchodzące pod ponton największe z nierdzewki Proscan. Jakieś 3500


  • drChlubicz lubi to

#3005 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1356 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 10 wrzesień 2024 - 16:13

Witam

Zastanawiam się nad pontonem na wyjazdy typu Szwecja, drugi koniec Polski itp, chodzi o to żeby nie brać przyczepy z łódką. Ma być komfortowe spiningowanie dla dwóch wędkarzy z gratami i torbami (ciuchy wiosna/jesień, jedzenie, dziobówka, Aku itp), miałem 330, łowiłem na 360 i stwierdzam że do moich potrzeb będzie mało, a więc długość min 4m, silnik to 20 HP (ok 55kg). Budżet max 5k.

Moje typy to Maverick I Proscan. Na oeliksie jest kilka sztuk do wyboru. Proszę użytkowników o poradę i  opinie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Mam Mawerica 4m , silnik 20 i od kilku lat co roku( już 9 sezon) śmigam po norweskich fiordach i morzach południowej Europy. Pancerny ponton.


  • drChlubicz lubi to

#3006 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2546 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 wrzesień 2024 - 17:11

Witam
Zastanawiam się nad pontonem na wyjazdy typu Szwecja, drugi koniec Polski itp, chodzi o to żeby nie brać przyczepy z łódką. Ma być komfortowe spiningowanie dla dwóch wędkarzy z gratami i torbami (ciuchy wiosna/jesień, jedzenie, dziobówka, Aku itp), miałem 330, łowiłem na 360 i stwierdzam że do moich potrzeb będzie mało, a więc długość min 4m, silnik to 20 HP (ok 55kg). Budżet max 5k.
Moje typy to Maverick I Proscan. Na oeliksie jest kilka sztuk do wyboru. Proszę użytkowników o poradę i opinie.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Mam Maverica 370C. Używam go dokładnie w taki sposób jaki opisałeś. Komfortowe łowienie we dwie osoby z dużą ilością gratów. Ponton wybitnie szeroki, dosyć ciężki jak na swój gabaryt co dla mnie jest akurat plusem. Ładnie pływa już na 9.9 km. Mógłby jedynie mieć bardziej zadarty dziób ale jeśli nie pływasz po metrowych falach to nie ma tematu. Polecam.
  • drChlubicz lubi to

#3007 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 939 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 10 wrzesień 2024 - 21:15

Witam

Zastanawiam się nad pontonem na wyjazdy typu Szwecja, drugi koniec Polski itp, chodzi o to żeby nie brać przyczepy z łódką. Ma być komfortowe spiningowanie dla dwóch wędkarzy z gratami i torbami (ciuchy wiosna/jesień, jedzenie, dziobówka, Aku itp), miałem 330, łowiłem na 360 i stwierdzam że do moich potrzeb będzie mało, a więc długość min 4m, silnik to 20 HP (ok 55kg). Budżet max 5k.

Moje typy to Maverick I Proscan. Na oeliksie jest kilka sztuk do wyboru. Proszę użytkowników o poradę i  opinie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

mocno zastanów się nad zakupem używki, zwłaszcza starszej... może być w idealnym stanie, ale klej w pontonach ma ograniczoną trwałość - jakieś kilkanaście lat i ponton do wymiany... mój pro marine wytrzymał 11 lat:(

 

ps. podobno nowe konstrukcje (konkretnie mawerik) powinny wytrzymać 20, są lepsze kleje...


Użytkownik czarny1 edytował ten post 10 wrzesień 2024 - 21:18

  • drChlubicz lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych