Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon na... zakup pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2877 odpowiedzi w tym temacie

#1401 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 20 luty 2018 - 12:42

Mnie najbardziej ciekawi z tym myszkowaniem... Też mam teraz dętkę z płaską pawężą i nie jestem sobie w stanie przypomnieć żeby myszkował przy jakiejkolwiek prędkości, ani wietrze. 
Owszem, zdarza się to, ale tylko w jednym przypadku. Kiedy przetwornik wystaje mi poniżej pawęży dwa centymetry. Duży jest, bo totalscan. Wtedy faktycznie delikatnie lata na boki. 

 

Myszkowanie :) . Może tylko wystąpić jak pływasz na wiosłach i stoisz na dziobie. Wtedy mała szansa ( sprawdzę to ) ,  pawęż jest na równi ze stykiem wody.Może wtedy podmuch wiatru przesuwać tył pontonu.Nawet pusty ponton pod swoją wagą ma zanurzenie , balony ( dół balonów ) i pawęż jest poniżej lustra wody, nie wspomnę gdy mamy na pawęż spalinę, ( elektryka z  akumulatorem ). Pawęż jest zanurzona , w przypadku ołówków 90 stopni , też są zanurzone co daje dodatkowo 2 stabilizatory.

może foto, będzie bardziej wyraźnie

 

92b7f6c465da40cdmed.jpg


  • @Wyspa lubi to

#1402 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 20 luty 2018 - 12:46

mozesz pokazać tę taśmę ochronną?

 

 

Taśma ochronna tak zwany ocieracz zapobiega otarciu pontonu przez line: c69fe5e1c8dec099med.jpg



#1403 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 20 luty 2018 - 12:52

Jest tanie rozwiązanie aby nie "myszkował" .   http://allegro.pl/fi...41-a5fb10d9d61d



#1404 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 20 luty 2018 - 13:01

Taśma ochronna tak zwany ocieracz zapobiega otarciu pontonu przez line: c69fe5e1c8dec099med.jpg

Jest grubsza (na wysokość) od tej ? https://www.olx.pl/o...html#cf165c93f3


Użytkownik pmiszk1 edytował ten post 20 luty 2018 - 13:02


#1405 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 20 luty 2018 - 13:06

Nie , szerokość 7 cm , po bokach 2 prowadnice wysokości 8 mm , grubość taśmy +/- 2mm



#1406 OFFLINE   espe

espe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 luty 2018 - 13:34

Jest tanie rozwiązanie aby nie "myszkował" .   http://allegro.pl/fi...41-a5fb10d9d61d

Rewelka. Dzięki

Nie macie takiej refleksji, że te wszystkie patenty rodzą się z praktycznej potrzeby (wiadomo - matka wynalazków)? Czemu u licha producenci tego nie dostrzegają, przecież to wydaja się drobiazgi w stosunku do istniejących linii produkcyjnych, ale jak widać zainteresowanie jest. No ale to takie akademickie dywagacje. Dzwoniłem w zeszłym roku do Tokarexu, pytam o kaimana, nie ma i nie będzie. Pytam czemu - za drogi w produkcji, teraz jest crab. Ale też dodatkowo dostaję informacje, ze masa ludzi pyta, chce kupić, chce zapłacić, była partia robiona ekstra dla Tokarexu pare lat temu, zeszła szybciutko. Nie kumam tego. Może tez patrzę za bardzo subiektywnie, z punktu widzenia określonej grupy użytkowników, która niestety w tabelkach P&L-owych jest nieistotna. Nie wiadomo.

Dzięki Panowie za wymianę kilku informacji, trzeba będzie pomyśleć, jeszcze zapytam: jak aluminiowa podłoga się sprawdza, piszą, ze nagrzewa się niemiłosiernie na słońcu, jak to wygląda w praktyce?



#1407 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15591 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 luty 2018 - 13:39

Rewelka. Dzięki

Nie macie takiej refleksji, że te wszystkie patenty rodzą się z praktycznej potrzeby (wiadomo - matka wynalazków)? Czemu u licha producenci tego nie dostrzegają, przecież to wydaja się drobiazgi w stosunku do istniejących linii produkcyjnych, ale jak widać zainteresowanie jest. No ale to takie akademickie dywagacje. Dzwoniłem w zeszłym roku do Tokarexu, pytam o kaimana, nie ma i nie będzie. Pytam czemu - za drogi w produkcji, teraz jest crab. Ale też dodatkowo dostaję informacje, ze masa ludzi pyta, chce kupić, chce zapłacić, była partia robiona ekstra dla Tokarexu pare lat temu, zeszła szybciutko. Nie kumam tego. Może tez patrzę za bardzo subiektywnie, z punktu widzenia określonej grupy użytkowników, która niestety w tabelkach P&L-owych jest nieistotna. Nie wiadomo.

Dzięki Panowie za wymianę kilku informacji, trzeba będzie pomyśleć, jeszcze zapytam: jak aluminiowa podłoga się sprawdza, piszą, ze nagrzewa się niemiłosiernie na słońcu, jak to wygląda w praktyce?

Alu dużo lepsze od drewna. Nic się w sumie nie nagrzewa  a masz za to podłogę wieczna bez konieczności konserwacji. Poza tym ma wyżłobienia i nie jest ślisko.

Jedyny minus to cena. 



#1408 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 20 luty 2018 - 13:39

Rewelka. Dzięki

Nie macie takiej refleksji, że te wszystkie patenty rodzą się z praktycznej potrzeby (wiadomo - matka wynalazków)? Czemu u licha producenci tego nie dostrzegają, przecież to wydaja się drobiazgi w stosunku do istniejących linii produkcyjnych, ale jak widać zainteresowanie jest. No ale to takie akademickie dywagacje. Dzwoniłem w zeszłym roku do Tokarexu, pytam o kaimana, nie ma i nie będzie. Pytam czemu - za drogi w produkcji, teraz jest crab. Ale też dodatkowo dostaję informacje, ze masa ludzi pyta, chce kupić, chce zapłacić, była partia robiona ekstra dla Tokarexu pare lat temu, zeszła szybciutko. Nie kumam tego. Może tez patrzę za bardzo subiektywnie, z punktu widzenia określonej grupy użytkowników, która niestety w tabelkach P&L-owych jest nieistotna. Nie wiadomo.

Dzięki Panowie za wymianę kilku informacji, trzeba będzie pomyśleć, jeszcze zapytam: jak aluminiowa podłoga się sprawdza, piszą, ze nagrzewa się niemiłosiernie na słońcu, jak to wygląda w praktyce?

Mam aluminiową i nic mi się nie grzeje.Przy ewentualnym zakupie patrz również na serwis i ewentualną"pomoc"w razie problemu...



#1409 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 20 luty 2018 - 13:56

Nic się nie nagrzewa. Kolejna "urban legend" że alu się niemiłosiernie nagrzewa.



#1410 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 20 luty 2018 - 14:08

Jeśli chodzi o podłogę (ja mam aluminiową) to mam położoną w jednym kawałku dokładnie dociętą wykładzinę sztuczna trawa przymocowaną na rzepy aby się nie przesuwała ale była też łatwa do wyjęcia aby można było ją umyć (ponton wożę i przechowuje napompowany na przyczepie). Ma jeszcze te zalety że tłumi gdy coś upadnie na podłogę i chroni podłogę przed brudzeniem.  Nawet jak pływałem jeszcze bez wykładziny to bardziej burty sie nagrzewały niż podłoga . Jedyna wada podłogi aluminiowej jaką zauważyłem to ta że jak dostanie się trochę piachu np. przy wsiadaniu to potrafi nieprzyjemnie trzeszczeć .



#1411 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 20 luty 2018 - 14:10

Jeśli chodzi o podłogę (ja mam aluminiową) to mam położoną w jednym kawałku dokładnie dociętą wykładzinę sztuczna trawa przymocowaną na rzepy aby się nie przesuwała ale była też łatwa do wyjęcia aby można było ją umyć (ponton wożę i przechowuje napompowany na przyczepie). Ma jeszcze te zalety że tłumi gdy coś upadnie na podłogę i chroni podłogę przed brudzeniem. Nawet jak pływałem jeszcze bez wykładziny to bardziej burty sie nagrzewały niż podłoga . Jedyna wada podłogi aluminiowej jaką zauważyłem to ta że jak dostanie się trochę piachu np. przy wsiadaniu to potrafi nieprzyjemnie trzeszczeć .

Dlatego nie docina się na idealnie. Ja mam z włókniny z zakładką delikatną na burty i po całym sezonie nie ma grama piasku...

Użytkownik count_martin3z edytował ten post 20 luty 2018 - 14:11


#1412 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 20 luty 2018 - 14:36

Myszkowanie :) . Może tylko wystąpić jak pływasz na wiosłach i stoisz na dziobie. Wtedy mała szansa ( sprawdzę to ) ,  pawęż jest na równi ze stykiem wody.Może wtedy podmuch wiatru przesuwać tył pontonu.Nawet pusty ponton pod swoją wagą ma zanurzenie , balony ( dół balonów ) i pawęż jest poniżej lustra wody, nie wspomnę gdy mamy na pawęż spalinę, ( elektryka z  akumulatorem ). Pawęż jest zanurzona , w przypadku ołówków 90 stopni , też są zanurzone co daje dodatkowo 2 stabilizatory.

może foto, będzie bardziej wyraźnie

 

92b7f6c465da40cdmed.jpg

Rysiu,

po wiele ta szybka z przodu u Ciebie? :)



#1413 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 20 luty 2018 - 14:39

A czy jest, był śmiałek, który montował powyżej wklejonego FINa? http://allegro.pl/fi...41-a5fb10d9d61d

 

@maweric

Opłaca się to wklejać do 370 poszerzonego?



#1414 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1353 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 luty 2018 - 14:51

Co rozumiecie przez myszkowanie?
U mnie w Kolibri 280DL powyżej 30km/h jak płyne sam zaczyna przód lekko latać na boki, takie nieznaczne ruchy. Dla mnie to jest myszkowanie. W 1.5 osoby nie występuje.

#1415 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 20 luty 2018 - 15:00

A czy jest, był śmiałek, który montował powyżej wklejonego FINa? http://allegro.pl/fi...41-a5fb10d9d61d

 

@maweric

Opłaca się to wklejać do 370 poszerzonego?

 

 

Nie wiem , ja nie widzę takiej potrzeby. Ale ktoś musi przetestować :)



#1416 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1353 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 luty 2018 - 15:37

Na rzece o szybkim nurcie będzie przeszkadzać moim zdaniem. Będzie bardziej znosić w poprzek nurtu. W warkoczu będzie bardziej kręcić. To wady.
Za to na kotwicy w nurcie dyndka będzie bardziej stabilna na wietrze nie będzie nią kręcić.

#1417 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 20 luty 2018 - 15:41

Mi się wydaje, że na rzekę z szybkim nurtem, to tylko dwie kotwice po przynajmniej 10 kg każda :) 



#1418 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1353 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 luty 2018 - 15:44

Jedna 10 na długiej linie mnie trzyma, jak zaczyna ściągać wydłużam line. Prędkość wody to 4 na prostej do 7 w zakrętach.

#1419 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 20 luty 2018 - 17:02

Dlatego nie docina się na idealnie. Ja mam z włókniny z zakładką delikatną na burty i po całym sezonie nie ma grama piasku...

Piach miałem dopóki nie założyłem wykładziny . Wykładzina/sztuczna trawa jest na tyle wysoka ze nie trzeba zawijać na burty .



#1420 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 21 luty 2018 - 11:54

Piach miałem dopóki nie założyłem wykładziny . Wykładzina/sztuczna trawa jest na tyle wysoka ze nie trzeba zawijać na burty .

Ok, ale ona jest od spodu podgumowana czy jak, że nie przepuszcza ziarenek piachu? Te które widziałem były jak sito spod spodu. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych