Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon na... zakup pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2877 odpowiedzi w tym temacie

#1661 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 11 lipiec 2018 - 13:24

Spokojnie, wszystko zależy od potrzeb :) Kolega nie będzie pływał ani na spalinie, ani na dużych zbiornikach. Inaczej mówiąc kil zwiększałby mu tylko niepotrzebnie wagę pontonu (więcej materiału) oraz zabierał czas (dodatkowa komora do pompowania).

 

Kiedyś za herezje palili na stosie. :)

 

Kil przy 330 to jakieś max 2 kg, pompowanie akurat kila to ze 3 min max. Różnica w pływaniu czy na wiosłach, czy z silnikiem duża.

A tego bujania nawet nie skomentuje.


  • godski i Dano. lubią to

#1662 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 11 lipiec 2018 - 13:47

A tego bujania nawet nie skomentuje.

 

Może się niejasno wyraziłem (edytowałem posta później) - chodziło o bujanie podczas wędkowania (nie pływania). Na spokojnej wodzie płaskodenny kolibri jest stabilniejszy i łowi się w pozycji stojącej zdecydowanie bardziej komfortowo niż na wspomnianej hondzie z kilem. To są moje doświadczenia i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej. Dla porządku dodam, że gorsza stabilność hondy po części wynika również z mniejszej szerokości tego pontonu.



#1663 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15596 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2018 - 15:11

 

Dla porządku dodam, że gorsza stabilność hondy po części wynika również z mniejszej szerokości tego pontonu.

Pewnie głównie albo tylko i wyłącznie z tego wynika.



#1664 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 lipiec 2018 - 15:26

Popatrzyłem na wymiary T32 i wychodzi,że szerokość 153 cm, co daje -7 cm w porównaniu do KM330PP.

Także obawiam się, że to nie jest czynnik decydujący, Szerokość pokładu większa jest w Kolibrii, ale przecież to nie RIB-y i balony leżą na wodzie


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 11 lipiec 2018 - 15:30


#1665 OFFLINE   JERONIMO

JERONIMO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 lipiec 2018 - 08:46

Panowie mam na oku dwa pontony kolibri 360dsl i maweric 370C który z tych pontonów będzie lepszy i czy warto doplacac do podłogi aluminiowej  w przypadku kiedy będzie używany 2 razy w roku na wyjazdach nad morze ?



#1666 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 16 lipiec 2018 - 15:10

Pamietaj podłoga aluminiowa lubi sie nagrzewać i do pływania rekreacyjnego lepiej wybrać podłogę ze sklejki . Chyba że pływać bedziesz w butach lub położysz jakąś wykładzinę  na podłogę. Jesli różnica w cenie nie jest duża kup jednak z aluminiową jest bardziej trwała . Podłoga ze sklejki szczególnie w kontakcie ze słoną wodą może po paru latach puchnąć , aluminium pokryje się tylko szarym nalotem .Maverik jest sporo większym pontonem od Kolibrii , ale i cena o ponad 1 tys wyższa ( ceny sprawdziłem na OLX .Maverik 3800,- Kolibrii 2600,-). Ja wybrał bym Kolibrii a różnicę w cenie zainwestował w silnik , no ale to moje zdanie . 



#1667 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 16 lipiec 2018 - 16:21

Pamietaj podłoga aluminiowa lubi sie nagrzewać i do pływania rekreacyjnego lepiej wybrać podłogę ze sklejki . Chyba że pływać bedziesz w butach lub położysz jakąś wykładzinę na podłogę. Jesli różnica w cenie nie jest duża kup jednak z aluminiową jest bardziej trwała . Podłoga ze sklejki szczególnie w kontakcie ze słoną wodą może po paru latach puchnąć , aluminium pokryje się tylko szarym nalotem .Maverik jest sporo większym pontonem od Kolibrii , ale i cena o ponad 1 tys wyższa ( ceny sprawdziłem na OLX .Maverik 3800,- Kolibrii 2600,-). Ja wybrał bym Kolibrii a różnicę w cenie zainwestował w silnik , no ale to moje zdanie .


Nie chciałbym psuć parady, ale jako użytkownik kolibra z aluminiową podłogą muszę jasno stwierdzić, że nawet w największą lampę pokład się nie nagrzewa nadmiernie. Normalnie można albo na boso, albo w klapkach/skarpetach chodzić i nie ma dyskomfortu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1668 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 16 lipiec 2018 - 16:45

Nie chciałbym psuć parady, ale jako użytkownik kolibra z aluminiową podłogą muszę jasno stwierdzić, że nawet w największą lampę pokład się nie nagrzewa nadmiernie. Normalnie można albo na boso, albo w klapkach/skarpetach chodzić i nie ma dyskomfortu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może mamy inne "amelinium" w moim Shark Dominika 380 nagrzewa się jak cholera dlatego mam położoną wykładzine . Problem wystepuje w pełnym słońcu , rano i wieczorem jest ok . 



#1669 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 16 lipiec 2018 - 16:47

To powiedz jaką masz wykładzinę bo też o tym myślę, tyle że z powodu piasku a nie słońca.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1670 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 16 lipiec 2018 - 17:19

Zwykła najtańsza dywanowa wykładzina z długim włosem. Kupiłem z końcówki beli za 20 zł + 10 zł obrzucenie na około . Wożę ponton napompowany na przyczepie i łatwiej mi wyjąć i wyczyścić wykładzinę niż całą podłogę demontować 


Użytkownik Włodziu edytował ten post 16 lipiec 2018 - 17:22

  • WojtekCIN lubi to

#1671 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 16 lipiec 2018 - 17:37

Myślałem że podgumowana czy coś, widziałem taką a’la sztuczną trawę (wykładzina na chodnik) z podgumowaną lewą stroną... takie coś się nada?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1672 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 16 lipiec 2018 - 17:56

Myślałem że podgumowana czy coś, widziałem taką a’la sztuczną trawę (wykładzina na chodnik) z podgumowaną lewą stroną... takie coś się nada?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

sprawdza się wykładzina łazienkowa ( na metry na znanym portalu, wzory ciekawe :) , ale i zwykła dywanowa również , ale nie z długim włosem , normalna , najnormalniejsza najlepiej z końcówek bo ceny śmieszne.


  • godski i WojtekCIN lubią to

#1673 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 16 lipiec 2018 - 18:13

Specjalnie kupiłem z długim włosem aby lepiej piach i inne dziadostwo sie zatrzymywało . Prze tą łazienkową czy sztuczną trawę pisek , woda z mułem , zaneta i cały inny syf przeleci i dalej mamy wszystko na pododze . Po wędkowaniu wyciągam wykładzinę czyszcze i jest ok , a podłoga jak nowa .



#1674 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 16 lipiec 2018 - 19:05

Specjalnie kupiłem z długim włosem aby lepiej piach i inne dziadostwo sie zatrzymywało . Prze tą łazienkową czy sztuczną trawę pisek , woda z mułem , zaneta i cały inny syf przeleci i dalej mamy wszystko na pododze . Po wędkowaniu wyciągam wykładzinę czyszcze i jest ok , a podłoga jak nowa .


Może jakiś link podaj.Czy ktoś użytkuje wykładzinę o nazwie Liverpool z znanego portalu i może się na jej temat wypowiedzieć.

Użytkownik Intro edytował ten post 16 lipiec 2018 - 19:25


#1675 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 17 lipiec 2018 - 08:09

Może jakiś link podaj.Czy ktoś użytkuje wykładzinę o nazwie Liverpool z znanego portalu i może się na jej temat wypowiedzieć.

 

Każda wykładzina będzie dobra, ta akurat ma rowki , ale i tak będzie OK.

Praktycznie co rok idzie do wymiany , chyba że wypinasz rybki za pontonem,



#1676 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 17 lipiec 2018 - 09:30

Kolega dobrze zaznaczył "WYCHACZAĆ RYBKI ZA PONTONEM" . Znajomemu gryzonie pocięły ponton bo czuły zapach ryb . Całkiem nie da się tego uniknąć , zawsze jakaś żwawsza rybka wskoczy do środka ale trzeba uważać . Ja stosuje taki patent: kostkę 1 lub 2 do czuszczenia kibla ( domestos czy inne cholerstwo )wkładam do pontonu jak stoi w garażu pod plandeką . Po zdjęciu plandeki mam nie dość że nie pogryziony ponton to jeszcze ładnie cytryna pachnie . Sposób sprawdzony ! ! !  działa w samochodzie . Parę razy jakaś cholera właziła mi pod maske i robiła sobie gniazdo po powieszeniu tego smorodu od 2 lat spokój. 



#1677 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15596 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 lipiec 2018 - 10:40

Nie chciałbym psuć parady, ale jako użytkownik kolibra z aluminiową podłogą muszę jasno stwierdzić, że nawet w największą lampę pokład się nie nagrzewa nadmiernie. Normalnie można albo na boso, albo w klapkach/skarpetach chodzić i nie ma dyskomfortu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Potwierdzam. Jak dla mnie tylko alu istnieje.



#1678 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 lipiec 2018 - 10:43

Jeśli chodzi o kolor wykładziny to który będzie najbardziej praktyczny..

#1679 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 17 lipiec 2018 - 11:22

Tylko różowa :) ,a tak na poważnie nie ma różnicy, wszystkie odcienie szarości. Znajomy ma trawę i też nie narzeka.



#1680 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 lipiec 2018 - 11:47

Tylko różowa :) ,a tak na poważnie nie ma różnicy, wszystkie odcienie szarości. Znajomy ma trawę i też nie narzeka.


Ja wolę niebieskie.... kajdanki.