Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon na... zakup pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2877 odpowiedzi w tym temacie

#1721 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 02 sierpień 2018 - 11:04

Hej! A co sądzicie o pontonach STORM?

 

Parametry niby:

 

PCV 5-warstwowej 1100gr/m2

Długość: 333cm
Szerokość: 151cm
Wysokość: 41cm
Ilość modułów ciśnienia: 3szt.
PCV 5-warstwowa 1100gr/m2
Podłoga rolowana: 4 deski
Pasażerów: 4
Nośność: 470kg
Silnik: 10KM
Waga pontonu: 33kg
Wymiary opakowania łodzi: 106 x 58 x 28cm

 

https://www.olx.pl/o...html#24febee2c6

 

Przymierzam sie do zakupu, troche tańszy niż kolibri ;)

Podstawowy warunek to MINIMUM !!! 0.25 atm. Taki ponton bez wzgledu na producenta jest zrobiony z solidniejszego/grubszego PVC . Ponton im cięższy tym lepszy . 1 m pontonu powinien ważyć minimum 15 kg (z podłogą aluminiową 2 kg wiecej), wszystko co ponizej to cienkie PVC . Podłoga rolowana to porażka MUSI ! ! ! być pełna abyś spokojnie stanął . Jesli chodzi o kil to lepiej kup z kilem , nawet gdybyś plywał tylko na wiosłach to masz sztywną podłogę . Kolega Mawerik sprzedaje całkiem sensowne pontony , zadzwoń do Jego firmy wszystko Ci wyjaśni . Lepiej dać parę groszy więcej ale posłuży napewno dłuzej .


Użytkownik Włodziu edytował ten post 02 sierpień 2018 - 11:07

  • thug lubi to

#1722 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 13:03

Nie powiem bo nie zakładałem. Sam mam z kilem.

 

Niestety, to co piszą na tabliczkach znamionowych producenci pontonów bez kila woła o pomstę do nieba. Ja rozumiem, że wagowo pawęż zniesie nawet i te 12 koni, ale co z tego jak pływać tym się nie da.

 

Reasumując - do silnika 5 hp w 4t można

10 hp+  - tylko kil.



#1723 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5495 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 sierpień 2018 - 13:17

Dodam cos od siebie. Szukaj detki którą ma dziob w kształcie D a nie V . Daje to znacznie więcej miejsca z przodu.
  • gooral lubi to

#1724 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2018 - 13:23

Niestety, to co piszą na tabliczkach znamionowych producenci pontonów bez kila woła o pomstę do nieba. Ja rozumiem, że wagowo pawęż zniesie nawet i te 12 koni, ale co z tego jak pływać tym się nie da.

 

Reasumując - do silnika 5 hp w 4t można

10 hp+  - tylko kil.

Tyle ze 5-6 KM w pontonie 3,00-3,30 może dać ślizg ok. 25 km/h tak więc kill przydatny już będzie. Lepsza sterowność.

Przy dwóch osobach czy też silniku 2-4 KM kill już nie jest taki istotny pewnie. 



#1725 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 13:24

Niestety, to co piszą na tabliczkach znamionowych producenci pontonów bez kila woła o pomstę do nieba. Ja rozumiem, że wagowo pawęż zniesie nawet i te 12 koni, ale co z tego jak pływać tym się nie da.

Reasumując - do silnika 5 hp w 4t można
10 hp+ - tylko kil.

Na X-Boat 320 zakładałem 15 KM i czyste szaleństwo :-)
  • Viking lubi to

#1726 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 03 sierpień 2018 - 17:45

Jakby ktoś był zainteresowany Bush Crab 400 + cały zestaw

http://jerkbait.pl/t...ush-ponton-rib/



#1727 OFFLINE   Enio

Enio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaWrocław/DE/NL
  • Imię:Janusz

Napisano 10 sierpień 2018 - 15:16

Witam. Przymierzam się do zakupu pontonu + silnik. Mam taki zestaw na oku:
https://m.ebay-klein...550947-211-1302
Ponton Yamaha 340s i silnik 5km 2 suw. Sprzęt ma pewnie swoje lata ale jak widać zadbany. Chciałem silnik w 4 suwie ale waga tych starszych modeli to ok. 37kg. Zestaw przewozony w bagazniku. Samodzielny montaż byłby więc probematyczny a ten 2 suw waży tylko 23kg. Będę pływał głównie sam po kanale (trolling) oraz po zalewie (spinning).
Tylko nie wiem czy taki 2 suw chłodzony powietrzem znów sprawdzi się przy trollingu (duży hałas, małe obroty)?
Na razie brak patentu (według prawa w NL max do 20km/h) więc większe silniki odpadają.
A może lepiej kupić nowy Kolibri km330d + jakiś nowszy i lżejszy silnik w 4 suwie?


Użytkownik Enio edytował ten post 10 sierpień 2018 - 15:25


#1728 OFFLINE   wlohan

wlohan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 wrzesień 2018 - 20:23

Witam,

Mam pytanie, czy ktoś pływał na pontonach Gala? Pontony te dostępne są w Tokarexie.

Szukam pontonu w rozmiarze 330 x160 do170 z pawężą i kilem najlepiej z airmatą.

Może szukam ideału-gramatura 1100/m2, grubość 0,9mm, ciśnienie w komorach min. 0,25bar- 4 komory, kil 0,35 bar, pawęż laminowana, listwa odbojowa, kolory jasne. Niestety mojego ideału na forum nie spotkałem...Myślałem że to będzie właśnie Gala, ale brak jednoznacznych danych, nawet na stronie producenta.



#1729 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 03 wrzesień 2018 - 07:03

Pływam na Kolibri KM330PP z kimś i wtedy nie mam szans wejścia w ślizg na silniczku 3.5 krótka stopa. Jednak samemu się udaje i można pływać 14-18 km/h. Problem jest gdy są fale. Wchodzi w ślizg ale co jakiś czas łapie powietrze. Próbowałem wszystkiego z trymem ale to nic nie daje. Gdzieś na forum motorowodnym wyczytałem że pawęż jest za wysoko w tym pontonie. Ma ktoś podobnie?

#1730 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 03 wrzesień 2018 - 07:25

To nie kwestia pawęży. Brak kila jest tu problemem. 

Sam nie wierzyłem jak mi doświadczeni koledzy mówili że gdy kupię 9.9 KM do 330 PP to będę miał problemy. 

Kilka dni po zakupie ww. silnika wisiało na OLX moje ogłoszenie ze sprzedażą pontonu. 


  • wicher_dziki_koń lubi to

#1731 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 03 wrzesień 2018 - 08:17

Ponton bez kila nie jest do pływania w ślizgu tylko do spokojnego poruszania się na elektryku w strefach ciszy.
  • wicher_dziki_koń lubi to

#1732 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 03 wrzesień 2018 - 08:43

Dzięki. Rzadko bo rzadko pływam sam ale kupię promarine z kilem jak zbiorę fundusze. :)

#1733 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 03 wrzesień 2018 - 08:55

Witam,

Mam pytanie, czy ktoś pływał na pontonach Gala? Pontony te dostępne są w Tokarexie.

Szukam pontonu w rozmiarze 330 x160 do170 z pawężą i kilem najlepiej z airmatą.

Może szukam ideału-gramatura 1100/m2, grubość 0,9mm, ciśnienie w komorach min. 0,25bar- 4 komory, kil 0,35 bar, pawęż laminowana, listwa odbojowa, kolory jasne. Niestety mojego ideału na forum nie spotkałem...Myślałem że to będzie właśnie Gala, ale brak jednoznacznych danych, nawet na stronie producenta.

Pogadaj z tym kolegą: http://jerkbait.pl/user/55787-maweric/  .Ma takie pontony jakich szukasz



#1734 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5495 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 wrzesień 2018 - 16:36

Gala jest naprawdę fajna... , ale cena jest przegieta i stopa.dla.silnika L. Też to.chcialem kupić, jednak wzielem od mawerica. Jest 5cm wezszy i 2000zl tanszy ...I ma stopę s

#1735 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 03 wrzesień 2018 - 17:10

Gala jest naprawdę fajna... , ale cena jest przegieta i stopa.dla.silnika L. Też to.chcialem kupić, jednak wzielem od mawerica. Jest 5cm wezszy i 2000zl tanszy ...I ma stopę s

I jest zajebisty! Pod każdym względem, chociaż brak mu jednego uchwytu na dziobie. Dokleić oczywiście można...

#1736 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 wrzesień 2018 - 17:13

Witam

Mam pytanko czy pontony Maweric i Kolibri pod względem materiałów i jakości wykonania są tożsame? Czy jednak któryś ma przewagę nad konkurentem?

Pozdrawiam



#1737 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 03 wrzesień 2018 - 17:28

Witam
Mam pytanko czy pontony Maweric i Kolibri pod względem materiałów i jakości wykonania są tożsame? Czy jednak któryś ma przewagę nad konkurentem?
Pozdrawiam

@siarq zmieniał z Busha bodaj, ja zmieniałem z X-Boat 320 I 360. Jak dla mnie jakość gumy, jakość wykonania jest na OGROMNY plus dla Mawerica. Nie wiem w co celujesz, ale ja wziąłem 370 cm poszerzony w środku do 90 cm. Kozak na maksa. Z 15 KM silnikiem działa przepięknie... Mówię ja, który pływał I siedział w wielu pontonach ;-)
Jedno może konkurować z tymi pontonami. RIBy, ale to inna para kaloszy...

#1738 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5495 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 wrzesień 2018 - 17:32

Ja promarine mialem..Ogólnie stara dętka była.ok..., ale nową jest dużo szersza, dziób w D... jest moc, guma bardziej przyjazna u mawerica niż w promarine

#1739 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 wrzesień 2018 - 18:57

@Nie wiem w co celujesz, ale ja wziąłem 370 cm poszerzony w środku do 90 cm.

Szukam czegoś dla jednej osoby, okazyjnie dwóch pod silnik 9,9 KM, który już mam. Ponton wożony będzie na przyczepie, ale mimo to chyba 360cm to za dużo. Dlatego z parametrów super wydaje się Kolibri 330 DSL, który wymiary w środku ma zbliżone do 360 cm pontonów konkurencji.



#1740 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 wrzesień 2018 - 19:07

czy ktoś jest zorientowany dlaczego w pontonach pawęż jest przesunięta do środka pontonu, a nie na jego końcu jak w łodziach? Przez to traci się dużo miejsca względem długości całkowitej.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych