Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrąg - jaki blank?

pstrąg glass blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
696 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 14 luty 2008 - 13:45

Bujo

Popieram kol. Mifka. Przyjedz lub przyleć. Jest autobus lub samolot z Londynu do Wrocławia. Będzie fajnie.

pozdrawiam
  • kacpik lubi to

#42 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 luty 2008 - 13:48

a poza tym kol standersu wybiera się swoim półśmiertelnym lande więc jak masz ochotę się podpiąć to może się da ... :D

#43 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 14 luty 2008 - 14:02

Witam,

@ Mifek, @ Thymallus,

Przyjazd na zlot rozwazalem juz dawno temu. Dziekuje bardzo za zaproszenie aczkolwiek tym razem nie jest to mozliwe gdyz przyjezdza do mnie dwojka przyjaciol polowic tutejsze pstragi i lipienie na muche. Wszystko mamy juz zarezerwowane lacznie z samolotami i licencjami :( :( :(

Obiecuje ze na nastepnej tego typu imprezie melduje sie na 100%. Jesli nie bede mial jeszcze pstragowego casta to zabiore chociaz jakis jednoczesciowy spining zebyscie mnie nie zlinczowali :D :D :D

Pozdrawiam i zycze udanego zlotu i duzych pstragali.

Bujo

#44 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 luty 2008 - 14:38

Chciałem coś napisać na pytania ale już nie mam co. Wszytko zostało napisane i wyłożone na stół. Teraz tylko zastanawiam się czy w ogóle warto jechać na ten zlot Rafałów nad rzeką Kwisą. Mój kij chyba się nie nadaje. Ma za mało części składowych, nieodpowiednią długość, za małą moc blanku i za mały ciężar wyrzutowy. Jak tak głębiej pomyślę to może nawet pęknąć przy próbie mocniejszego wyrzucenia pstrągowej przynęty. a gdzie jeszcze nurt silnej rzeki.
Trzba będzie ten problem skonultować z Mifkiem i Spigotem.



Nie martw się Andrzeju. W najgorszym razie.....Razem będziemy robić zdjęcia :lol: ?

#45 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 14 luty 2008 - 14:44

To mi Waldku już raźniej. Jak nam ryby połamią patyczki to przerzucimy się na fotografię. Podoba mi się takie założenie taktyczne.

pozdrawiam

#46 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 14 luty 2008 - 17:57

Czy któryś z forumowiczów użytkuje kijek na blanku pacific bay T2SH993-2?
Pytanie do Łukasza Masiaka: Mam batsona ISP843F i zależy mi na kijku trochę dłuższym niż 2,13, czy blank PB można uznać za podobny do rzeczonego batsona, który mi bardzo odpowiada :mellow: ?
Pzdr


#47 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2008 - 19:35

@Mdah

z tego co się orientuję Pacific Bay w swojej ofercie aktualnie mają pracownie Art-Rod oraz X-Rod. Ale może Łukasz też go zna, niewykluczone :D

pozdrawiam

#48 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 14 luty 2008 - 19:46

Dzięki Friko, jak widać błędnie założyłem, że jeśli Daniel ma w swej ofercie PB, to i Łukasz go posiada :lol:
Tak czy inaczej podtrzymuję swoje pytanie odnośnie tego blanku.
Pzdr

#49 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 15 luty 2008 - 10:50

Witaj, ja niestety- mimo że mam go w ofercie -przyznam się publicznie że jeszcze na nim nic nie budowałem... Tu niestety musiałby Tomek z Art-Rod jako główny dystrybutor wypowiedzieć się na jego temat...

Pozdr



#50 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 15 luty 2008 - 10:56

Cześć
Już zapuściłem wici do Tomka :D Potwierdził, że jest to pstrągowa klasyka.
Pzdr

#51 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 luty 2008 - 12:36

A ja króko:
CD Seria Sunrise, blank BLSWM2112M, materiał G III, 2,85m
długości i c.w. 5-21g. moc 6-12 lb.
I kwotowo, prawie się zmieścisz.
Wiem o czym pisze - mam nieco mocniejszą wersję tegoż ;)



#52 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 luty 2008 - 09:57

Hej! Nie mówiliśmy o CD, ponieważ zakładana kwota 1500zł ma wystarczyć na dwa wędziska..
Co do modelu Pacific Bay TR2SH993-2, bardzo zbliżony blank to Batson RX7 IST993F. RX7 ma trochę twardszą, bardziej sprężystą szczytówkę.

#53 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 16 luty 2008 - 10:04

To i ja się włącze :mellow: , czy tn blank BLCJWPIKEL2108 nada się pod kropka?

#54 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 16 luty 2008 - 10:32

peresada@ pstrąg 64 cm to piękna ryba na Shikari. Też mi się podoba twój wybór. Można na przykład spóbować połowić pstrągi tym kijem z zastosowaniem koguta. Ja również bym polecał ten blank na duże pstrągi, a na wielkie to taki jak ma Bujo. Na tamten to siadają 0,7metra. Cholera jak ja wam zazdroszczę chłopaki.

pozdrawiam

#55 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 16 luty 2008 - 10:54

Witam,

@ Thymallus,

Strasznie sie usmialem :D :D :D Moj kij nie nadaje sie do polowu takich ryb, na prawde. Pstragi same tez na niego nie siadaja, szczegolnie takie 70 cm :D :D :D

Feroxow w UK jeszcze troche zostalo... zaproszenie tez masz :D :D :D

Pozdrawiam,

Bujo

#56 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 16 luty 2008 - 14:03

peresada@ pstrąg 64 cm to piękna ryba na Shikari. Też mi się podoba twój wybór. Można na przykład spóbować połowić pstrągi tym kijem z zastosowaniem koguta. Ja również bym polecał ten blank na duże pstrągi, a na wielkie to taki jak ma Bujo. Na tamten to siadają 0,7metra. Cholera jak ja wam zazdroszczę chłopaki.

pozdrawiam


przepraszam, usunelem posta na ktorego odpisales - nie doczytalem ze watek odnosi sie raczej do dluzszych wedzisk pod korbe. wracajac do tego shikari, jest to rozsadny kompromis pomiedzy lekkim wabikiem a relatywnie mocnym kijem. ma to kolsalne znaczenie szczegolnie na mojej rzece gdzie losos jest czestym przylowem co prawda te najwieksze raczej tu nie wchodza, ale lepij byc ubezpieczonym. ten szklak pieknie sie laduje i nie ma problemu nawet z malymi wabikami pstargowymi 3-5g. oczywiscie w takim wypadku nalezy wspomniec o odpowienim mlynku, bo jak sie lowi ponizej minimalnego ciezaru wyzutowego to dobry mlyn to koniecznosc. reasumujac kij na blanku kompozytowym w moim odczuciu jest duzo lepszy od typowo pstagowego czysto weglowego castingu
( takiego mialem wczesniej rowniez na blanku shikari )
lowi sie przyjemniej i jezeli mialbym znow podjac decyzje o zakupie kija na pstragi to byl bo to na pewno kompozyt.
pozdrawiam!


#57 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 16 luty 2008 - 14:28

peresada@
Tak się składa, że kilka lat łowłem pstrągi właśnie na szklaka tylko innej firmy i nawet moje rekordowe pstrągi (mam na myśli te złowione w Polsce) to padły właśnie na szklaka i żaden nie spadł.
Obecnie mam pstrągówkę na blanku węglowym ale już nie mieszkam nad pstrągową rzeką i na pstrągi muszę specjalnie jechać kilkaset kilometrów. Dlatego chyba na ten czas może wystarczy mi ta mała i mizerna węglóweczka.
Poza tym tam gdzie jeżdzę na pstrągi to żadne łososie nie mają prawa wpłynąć bo są po drodze tamy. One w większości co prawda mają t.z. przepławki ale jeżeli jakiś łosoś odważyłby się tamtędy przepłynąć w górę rzeki to zostanie sromotnie ukarany przez lokalnych mieszkańców lub pracowników na tamie wyrokiem ostatecznym!!! Dlatego nie mam obawy, że mi połamie tą moją lichą wędeczkę. Dodatkowo ja łowię z kołowrotkiem o ruchomej szpuli, który ma jakiś tam hamulec. Niektórzy mówią, że jest to obecnie najlepszy mechaniczny kołowrotek na świecie tej wielkości. Więc jeżeli jakiemuś łososiowi udało by się przechytrzyć czujnych tubylców (w co nie wierzę) to zawsze zadziała mi hamulec bardzo wysokiej klasy i ryba nie powinna złamać mojego wątłego kijka.
Końcowym gawarantem jest całkowity brak w tych łowiskach pstrągów > 0,64 metra!
Tak, że spoko.

pozdrawiam


#58 OFFLINE   krist444

krist444

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaBanagher (Ireland)

Napisano 09 kwiecień 2008 - 01:26

Witam
Prosze o porade o dobor kija do polowu pstragow i lososi mysle o kiju min 2.30m ,multik pod ten kijek to chyba daiwa stezz 100HLA

#59 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 09 kwiecień 2008 - 06:34

Witam,

Sorry but this is Mission Impossible :D :D :D

Pozdrawiam,

Bujo

#60 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 kwiecień 2008 - 07:30

Bujo to zależy na jakie pstrągi. Bo jak na 60cm to dałoby się coś uniwersalnego zrobić. O wędkach trociowych było na stronie głównej http://www.jerkbait.pl/?p=198, a co do hybrydy? Myślę, że tutaj powinien wypowiedzieć się jakiś rodbuilder.

Pozdrawiam
Remek





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pstrąg, glass, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych