Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrąg - jaki blank?

pstrąg glass blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
696 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 25 luty 2011 - 13:29

orwon ja w tym roku zaczynam zabawe z pstrągami z kijem 20lb :mellow: ale to już zupelnie inna bajka i nie polecam naśladowania :D tym bardziej ze i konstrukcja wedki daleko odbiega od ogolnie przyjetych standardow :D



Jeszcze dwa, trzy lata temu byla by wojna na 15 stron :D 20 lbs na pstragi, Mifek?? Toc 6-8 wystarczy, zobacz sobie wedki Japoncow :D :D :D

#122 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18599 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2011 - 13:36

Tutaj jest bardzo dobra propozycja moim zdaniem:

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=17495&am p;start=0&



#123 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 25 luty 2011 - 14:28

Friko zdecydowanie dobrze prawi. ISP843F, to świetny kij na kropki. Lżejszymi i nieco cięższymi przynetami bardzo dobrze macha, a w dolniku dość powera, żeby nad konkretną rybą zapanować.

Pzdr,
Fatso

#124 OFFLINE   orwon

orwon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Przemek

Napisano 25 luty 2011 - 15:24

ISP843F, to świetny kij na kropki.



Jestem za.

#125 OFFLINE   mario6565

mario6565

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 349 postów

Napisano 25 luty 2011 - 16:42

fajna , ale cenowo poza moim zasięgiem

#126 OFFLINE   mario6565

mario6565

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 349 postów

Napisano 25 luty 2011 - 17:09

a z serii premier , jakie modele polecacie ??

#127 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 25 luty 2011 - 19:50

To jaki jest Twój przedział cenowy? W dziale Kupię reflektujesz na kijek za 500zł a ten, który zalinkował Friko jest za 420 total price :unsure: :unsure: :unsure: http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=15952&am p;start=0&

#128 OFFLINE   mario6565

mario6565

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 349 postów

Napisano 25 luty 2011 - 20:02

w dziale kupie napisałem że kijek 300 max 350zł

#129 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18599 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2011 - 20:24

To nie zawracaj głowy pytając się o markowe produkty na blankach renomowanych producentów W tym segmencie cztery stówki z wysyłką to okazja.

Jak masz mniejszy budżet kup sobie Dragona - też da się łowić ryby.

#130 OFFLINE   Lulu

Lulu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 październik 2011 - 10:06

Może ktos miał stycznosc z tymi blankami, mianowicie MHX Salmon/Steelchead 5-14g symbol to ST-1022 MHX, lub Batson Enterprises Salmon/Steelchead 7-14g IST993F RX7, lub z tej samej serii 10-21g IST1024F RX7.
Jest to mój pierwszy kijek, który bedzie dlamnie składany, więc nie chce aby mnie zawiódł.
Akcja pierwszych dwóch jest opisywana jako Fast Mod/L i boje sie że poga być za bardzo poddające sie woblerowi postawionemu w nurcie przy tym cw. Ostatni natomiast z cw. 10-21, moze okazac sie za bardzo pałowaty jak na pstraga, jednak powim szczerze, że tego oczekuje od kija, aby móc utrzymać większa rybe na krótkim dyszlu gdyz wszystkie moje kije do tej pory byly za miekkie.
Pisze na tym forum gdyz w opini moich znajomych jest jednym z lepszych o tej tematyce.
Prosze doradzcie:)

#131 OFFLINE   aTomek

aTomek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaTarnów i okolice

Napisano 02 październik 2011 - 13:03

Witaj na forum :mellow:

Tutaj: http://www.fishingcenter.com.pl/caly_nius.php?id=2011-08-08_ test_blankow_batson_enterprises_oraz_composite_developments& amp; amp;folder=testy&url=/testy.php masz opis IST 993F.
Tutaj: http://www.jerkbait.pl/?p=223 też.
W tym miejscu: http://www.jerkbait.pl/?p=206 jest opisany 1024F.

#132 OFFLINE   orwon

orwon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Przemek

Napisano 02 październik 2011 - 14:52

że tego oczekuje od kija, aby móc utrzymać większa rybe na krótkim dyszlu gdyz wszystkie moje kije do tej pory byly za miekkie.



Polecam CDRBR299ML. Pięćdziesiątaki wyciągasz nim na klatę na skarpie i jest na tyle spolegliwy, że mniejsze z niego nie spadają. IST993F raczej na mniejsze pstrągi, zaś 1024 to już niezła armata.

#133 OFFLINE   dzas

dzas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaGrudziądz

Napisano 02 październik 2011 - 17:21

Potwierdzam! IST993F raczej na mniejsze pstrągi, ma delikatną szczytówkę. Zbudowałem na nim kij właśnie pod pstrągi na średnią rzeczkę. Wyjąłem na niego pstrąga 50 cm, długo nie pływał, ale miejsce nie było zbyt trudne. W gąszczu ten blank przy większych rybach może okazać się zbyt ustępliwy i ryby nie przytrzyma. IST1024F to już niezła węglowa rurka - zamówiłem ten blank z myślą o pstrągach, ale z miejsca awansował na lekki kij szczupakowy. Jest za mocny jak na moje mikre pstrągi :(
MHX-ów nie znam, ale zamierzam to zmienić :D

#134 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18599 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 październik 2011 - 18:55

podany model MHX z trzech wymienionych blanków będzie najwolniejszy moim zdaniem.

Przy czym warto zwrócić uwagę, iż jeżeli mówimy o modelu 993 Batsona, to jakiś czas temu został on istotnie przeprojektowany. Obecne blanki w kolorze grafitowym są wyraźnie szybsze i jakby odrobinę mocniejsze od blanków starszej serii w kolorze olympic green. Można powiedziec że blank lekko przesunął się z kategorii okoniowej w kierunku kategorii pstrągowej. Pod wieloma względami był i jest to bardzo ciekawy przykład tak poszukiwanego u nas blanku na uniwersalny spinnig klasy ML.

#135 OFFLINE   Lulu

Lulu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 październik 2011 - 21:04

Wielkie dzięki chlopaki za wypowiedzi w tej kwesti, natomiast chyba najbardziej bedzie mi odpowiadał ten blank, mimo ze nie co krótszy Batson RX7 IP963F Rainshadow . z tego co wyczytałem tutaj http://www.jerkbait.pl/?p=206, ma odpowiedni zapas mocy, ale i ładnie pracuje podczas holu, bo ten 1024 żeczywiscie moze byc troche za palowaty... Miał ktoś z Was do czynienia z ta wędką (blankiem)?

#136 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18599 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 październik 2011 - 21:09

W tym artykule który zacytowałeś pada takie zdanie:

Na początek IST993, klasyka pstrągowa: 2,55m, do 14g, dolnik 10LB, szybka akcja, poręczny, celny, dobrze obsługuje typowe (a więc niewielkie) przynęty. Uniwersalny, na małe i duże rzeki oraz na małe i średnie pstrągi. Są bowiem łowiska, na których pstrąg 40cm to maluch, a 60-tak nie „rzuca na kolana”. I tu przydałaby się nieco większa „armata”, jaką jest IST1024.


I to jest kwintesencja tematu moim zdaniem. Wszystko zależy od tego gdzie, na jakie przynęty, jakie ryby etc - w zalezności od tego ten sam blank może się albo sprawdzić, albo nie.

#137 OFFLINE   prusak

prusak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaKrupski Młyn

Napisano 03 październik 2011 - 07:16

Witam
Jeśli można podepnę się do dyskusji. Od dłuższego czasu używam na pstrągi kijka zbudowanego na blanku Pacyfic Bay (stara seria w kolorze bordowym (?), zbudowany przez Artura Banachowskiego - sen łowcy), 2,4m i c.w. 7-14g. Kijek mi pasuje, w zasadzie mógłbym łowić nim jeszcze przez lata. Ale wymyśliłem sobie (sami wiecie - rodbuilding wciąga :mellow: ), że szukam czegoś dłuższego, o nieco głębszym ugięciu i ewentualnie bardziej spolegliwej szczytówce (ale niewiele).
Interesuje mnie różnica pomiędzy blankami Pacific Bay SH 993-2 a Batsonem IST993F.
Batson jest jednym z dwóch blanków które chcę uzbroić właśnie pod pstrąga (drugi brany pod uwagę to wymieniony wcześniej MHX). Niestety nie miałem okazji macnąć żadnego z nich. Miałem za to w ręce Pacyfica o którym w artykule o kijkach pstrągowych napisano, że Pacyfic jest ulubieńcem na Pomorzu i w Wielkopolsce i mi ten kijek nie pasuje nie w ząb. Przypomina mi wklejankę - koniec szczytówki jest zbyt miękki. Nie łowiłem nim w rzece ale wydaje mi się, że 45mm Hornet (lub jemu podobny wobek) postawiony w nurcie wygnie mu szczytówkę dość mocno.
Jak przy nim wygląda Batson? W tym samym artykule PB opisany jest jako o numer delikatniejszy od Batsona. Czy w takim razie Batson (jako o numer sztywniejszy) utrzyma takiego wobka bez mocnego gięcia?
A jakby jeszcze ktoś potrafił mi odpowiedzieć jak w takiej akcji wygląda MHX będę dozgonnie wdzięczny.

#138 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18599 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 październik 2011 - 08:05

o, wygrzebałem taką fotkę:



... z tegorocznych testów, rzeczka mała nizinna ale odcinek dosyć wartki, z tego co pamiętam 993 w nowym wydaniu małym woblerkiem dawał radę, starsza wersja tego blanku miała bardziej miękką szczytówkę niż obecna która jest dużo szybsza

Załączone pliki



#139 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 15 październik 2012 - 23:52

Jaka wedke pstragowa polecicie. Najchetniej z tych firm ktore wymienilem w tytule. Moga byc tez oczwiscie inne propozycje. Wiele dobrego slyszalem o wedkach Seeker. Przynety ktorych glownie uzywam to obrotowki 1-2 i woblerki do 5 cm.

#140 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1889 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 16 październik 2012 - 06:43

Proponuje CD BR 2.52m do 18g. Szybki blank, pieknie pracujacy pod rybka. Na forum znajdziesz kilka zdjec tego blanku i jak sie nie myle to Piotr Matusiak w filmie nakreconym z TV Trwam lowi bolenie kijem zrobionym na tym blanku. Mysle, ze blankow pod takie zastosowanie jest sporo i spokojnie cos znajdziesz.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pstrąg, glass, blank