Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary polaryzacyjne

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1484 odpowiedzi w tym temacie

#1481 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 981 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 17 maj 2024 - 20:34

https://www.costadel...080-97963911207
To są chyba te z pleciony nie będą za jasne twoim zdaniem one nie są rozjaśniające ?

#1482 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15608 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 maj 2024 - 20:42

https://www.costadel...080-97963911207
To są chyba te z pleciony nie będą za jasne twoim zdaniem one nie są rozjaśniające ?

Mam te i zielone. Jak dla mnie OK bo są uniwersalne. Kup, przymierz i zostaw lub zwróć.



#1483 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 437 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 18 maj 2024 - 06:48

Im większy parametr Visible Light Transmission, czyli VLT (to miara ilości światła widzialnego, które przechodzi przez soczewki okularowe) tym szkła wpuszczają więcej światła i są jaśniejsze


Jak brałem moje Costa z Vision Express to była taka informacja. Na Twoim miejscu bym kupił i ewentualnie odesłał gdyby nie przypasowały.

Tu masz katalog, jest tam parametr light transmission. W przypadku tego koloru z pleciony czyli Sunrise Silver Mirror to 25%. Mam też Green Mirror i tam jest 10%. Niebieski mają 10% a Cooper 12 % itd. Im więcej tym są ciemniejsze.

https://www.costadel...080-97963911207

Im większy parametr Visible Light Transmission, czyli VLT (to miara ilości światła widzialnego, które przechodzi przez soczewki okularowe) tym szkła wpuszczają więcej światła i są jaśniejsze

@jackob1993 nie ma okularów rozjaśniających, każde w jakimś stopniu ograniczają przepuszczalność światła.

Użytkownik damien79 edytował ten post 18 maj 2024 - 06:52

  • HaDe lubi to

#1484 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15608 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2024 - 10:17

Im większy parametr Visible Light Transmission, czyli VLT (to miara ilości światła widzialnego, które przechodzi przez soczewki okularowe) tym szkła wpuszczają więcej światła i są jaśniejsze

@jackob1993 nie ma okularów rozjaśniających, każde w jakimś stopniu ograniczają przepuszczalność światła.

Czyli pochrzaniłem, im więcej VLT tym jaśniejsze.

 

Tutaj dokładne wyjaśnienie i przejście z VLT na kategorię.

 

https://www.wokulara...VLT-w-okularach

 

 

W skrócie:

 

Kategoria 0 (80-100% VLT)

Soczewki tej kategorii są idealne na wieczór lub pochmurne dni. Charakteryzują się przepuszczaniem od 80% do 100% światła widzialnego. Zwykle są przezroczyste, jasnożółte, jasnopomarańczowe lub żółte. Wartość VLT sprawia, że są one odpowiednie do stosowania w warunkach słabego oświetlenia, na przykład podczas wieczornej jazdy rowerem.

Kategoria 1 (43-80% VLT)

Kategoria 1 sprawdza się w częściowo pochmurne dni, oferując przepuszczalność światła od 43% do 80%. Soczewki tej kategorii mogą mieć różowy lub pomarańczowy odcień. Są delikatnie przyciemnione, co sprawia, że są odpowiednie dla warunków oświetleniowych, które nie są ani zbyt jasne, ani zbyt ciemne.

Kategoria 2 (18-43% VLT)
Idealna dla zmiennych warunków, zarówno słonecznych, jak i pochmurnych. Oferuje przepuszczalność światła od 18% do 43%. Soczewki tej kategorii często posiadają mocniejsze kolory, takie jak fioletowy, czerwony, bursztynowy i jasnobrązowy. Nadają się do codziennego użytku, gdy intensywność światła jest zmienna.

Kategoria 3 (8-18% VLT)
Doskonała dla jasnych, bardzo słonecznych warunków oraz dla osób po operacji wzroku. Soczewki o wartości VLT od 8% do 18% są uniwersalne, z popularnymi szarymi i brązowymi odcieniami. Idealne na codzienne użytkowanie w intensywnym słońcu, chroniąc oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Kategoria 4 (3-8% VLT)
Soczewki o wartości VLT od 3 do 8% są przeznaczone dla bardzo jasnych warunków, takich jak wędrówki górskie czy alpinizm. Charakteryzują się ciemniejszymi odcieniami, takimi jak ciemnoszary czy ciemnobrązowy. Nie można korzystać z nich podczas jazdy samochodem ze względu na silne zaciemnienie.


Użytkownik godski edytował ten post 18 maj 2024 - 10:36

  • damien79 lubi to

#1485 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18606 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 maj 2024 - 16:47

Kilka lat temu na jerkbaitowym "garażu" zamówiłem u Wiktora:

 

[osprzęt] Okulary korekcyjne z polaryzacją , wszelkie rodzaje co komu się zamarzy - Sprzedaż sprzętu wędkarskiego - jerkbait.pl - spinning, baitcasting, flyfishing

 

oprawki  i okulary - bez korekcji, polaryzacyjne. Wybrałem akurat kolorystykę pomarańczową bo jakoś najlepiej mi pasowała na ostre słońce a głownie pod tym kątem kupowałem. Okularów używam do dziś, nie dzieje się nic z oprawkami, nie mam rys na powłokach - odpukać ale po prostu nic. Teraz wzrok mi zaczął siadać więc myślę żeby zamówić u Wiktora kolejne, tym razem już z korekcją.

 

Na wzroku nie warto oszczędzać, mamy jedną parę oczu i niczym ich nie zastąpimy. Żeby uniknąć dylematów odnośnie podróbek itp, dobrze wszystko sobie dobrać pod swoje potrzeby najlepiej korzystać ze sprawdzonego źródła. 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary