Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Piwko piwo piweczko...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1022 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 11 styczeń 2015 - 23:27

Polecam nowe Grzane sezonowe od kasztelana ;) Bardzo fajne korzenny posmak. Idealne na zimowe wieczory ;)



#182 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 12 styczeń 2015 - 16:03

Widzę, że nikt wcześniej nie wspomniał o Leffe blonde - świetne jasne piwo, z dobrze wyczuwalną goryczką złamaną jakimś słodkawym (pewnie owocowym :) ) posmakiem. Jedynym minusem może być cena, bo za 330ml płaci się około 8zł; chociaż są jeszcze miejsca gdzie 700ml można dorwać w podobnej cenie!



#183 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 902 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 15 styczeń 2015 - 22:59

Dzisiaj mała degustacja Bojan Czarny, czyli stary black Ipa, o którym już kiedyś pisałem.
Jak zobaczyłem na półce,mówię sobie pewnie zepsuli piwo... Obok stoi Black Ipa za 6zl a czarny jest za 5.

Nowy kapsel, poprawiona jakoś rysunku, teraz jest wyraźny i całkiem ładny, etykieta ta sama tylko zamiast Ipa jest Czarny. Pierwsza myśl pewnie mniej chmielu i idą na latwiznę, ze to już nie Ipa i nie muszą mocno chmielic. Dobra a teraz w skrócie :

Zapach : cytrusy, żywica w tle kawa. Wyraźny zapach amerykańskich chmieli, typowe black Ipa.

Smak - wyraźnie chmielowy, cytrusowy, w końcówce kawa i nuty palone. Goryczka średnia(nie wykreca buzi ale jest wyraźna, okreslilbym na poziomie innych piw z deklaracja 50-60 ibu) przyjemna, lekko zalegajaca.

Piana fajna, ladnie sie tworzy po zamieszaniu.

Naprawdę dobre piwo, zmiana na lepsze, nie rozumiem czemu zmienili nazwę. Nie czułem wad w piwie, nie ma masła, ani żelaza. Super za piątkę bede wracał często jeżeli utrzyma sie jakość. Inne piwa z Bojanowa odpuszczam. Sa fatalne metal i masło. Wczoraj pół butelki Wielkopolskiego do wc, toporek wypity na siłę... :/

Edit warka 09.03.2015 - polecam

Grupa BRJ chyba w tym roku chce ostro zaatakować rynek swoim piwem. W sklepie wielki balon w kształcie butelki ciechana, panie polecajace ciechana miodowego i portera tekstem "wygrał test u Kopyra najlepszy porter w Polsce" no no ;) Cen nie mają złych jak wyeliminuja wady z innych piw to czemu nie :) Porterem ani czarnym rynku nie przejmą. Za malo osób to kupuje, ale jak ciechan wyborny, czy bojan strazacki albo wlk jest w formie to koncerny umywaja sie w smaku. Najgorsza wadą grupy jest cena butelki 60gr :o ! Niech działają, warza dobre piwa bez wad, trzymam kciuki. Wolę pić na imprezach ciechana wybornego jak będzie bez wad niż tyskie:)

Użytkownik dekosz edytował ten post 16 styczeń 2015 - 00:01


#184 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 23 styczeń 2015 - 11:05

Doctorzy wypuścili Barley Wine i RISa. Ponoć w bardzo małych ilościach. Jakby ktoś u siebie namierzył, to prosiłbym o info ;)

#185 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 902 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 23 styczeń 2015 - 11:14

Będzie ciężko.... przynajmniej w Wawie. W sklepach gdzie kupuje mają dostać po około 10 butelek i zapisy już były w grudniu. Zainteresowanie piwem jest ogromne, a to takie małe perełki na naszym rynku. Ostatnio jeden sklep upadł i wyprzedawal się. Ceny były tańsze o 1-2 zł na piwach po 10-15zl, czyli po 10-20% a po 4h od ogłoszenia zostały praktycznie puste półki...

#186 OFFLINE   WiktorK

WiktorK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacja

Napisano 23 styczeń 2015 - 11:16

Doctorzy wypuścili Barley Wine i RISa. Ponoć w bardzo małych ilościach. Jakby ktoś u siebie namierzył, to prosiłbym o info ;)

jutro (sobota ) we Wrocławiu w pubie włodkowica 21 mozna iśc i sie napic obydwu, pogadac z doktorami i z kopyrem.

w sklepach to sie pozabijaja o te piwa cos czuję.



#187 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 902 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 23 styczeń 2015 - 11:39

Ciekawe jaka będzie cena. Mikeller George kosztuje ok 20 zł jak taka cena będzie za Doctora to nawet jak bede miał możliwośc zakupu to zrezygnuje. Po degustacji u Kopyra stwierdzam ze rewelacji chyba nie ma...

#188 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 23 styczeń 2015 - 11:46

jutro (sobota ) we Wrocławiu w pubie włodkowica 21 mozna iśc i sie napic obydwu, pogadac z doktorami i z kopyrem.
w sklepach to sie pozabijaja o te piwa cos czuję.

Widziałem filmiki degustacyjne, ale niestety nie mam możliwości się ruszyć :(

Stąd moje pytanie, bo na premierze oprócz beczkowego, mają też być zabutelkowane.

Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 23 styczeń 2015 - 12:47


#189 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 23 styczeń 2015 - 22:59

autocenzura


Użytkownik cristovo edytował ten post 05 marzec 2015 - 15:01


#190 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 902 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 24 styczeń 2015 - 00:59

Demeter faktycznie bardzo słabo. Posmak taki trawiasto-cytrynowy i dotego wodniste piwo. Goryczka praktycznie nie wyczuwalna. Browar olimp zawiódł mnie na całej lini. Wypuścili średniego risa i nic poza tym ciekawego. No może jeszcze Hera jest ciekawa. Akurat tak się złożyło, że piłem ich wszystkie nowości(oprócz persefony, zefira i zeusa i tego risa z limitowanej edycji), chyba ze względu na etykiety, które mi się podobają. 

 

Dzisiaj kupiłem ponownie Bojana Czarnego i porażka... masło... chmiel prawie nie wyczuwalny, goryczka na poziomie zywca APA. Kurcze powtarzalność piw z małych browarów jest beznadziejna, a wręcz jej nie ma :/


Użytkownik dekosz edytował ten post 24 styczeń 2015 - 01:00


#191 OFFLINE   marek_moto

marek_moto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Marek

Napisano 24 styczeń 2015 - 17:49

Piwko dobra rzecz na gorące dni i nie tylko   :)



#192 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 24 styczeń 2015 - 17:59

Piwko dobra rzecz na gorące dni i nie tylko :)

Jeszcze kilka postów i giełda będzie stała przed Tobą otworem... ;)
  • cristovo lubi to

#193 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1965 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 24 styczeń 2015 - 18:06

Jeszcze kilka postów i giełda będzie stała przed Tobą otworem... ;)

Chyba kilka piw. :P



#194 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 24 styczeń 2015 - 20:36

autocenzura


Użytkownik cristovo edytował ten post 05 marzec 2015 - 15:01


#195 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 902 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 24 styczeń 2015 - 20:49

Jak lubisz portery to spróbuj Komes porter do kupienia w większych marketach w cenie ok 4,5 - 5zł

 

Jak coś pijalnego fajnego na amerykańskim chmielu to np Dr Brew Suny Ale . Ja teraz polubiłem milk stouty :) Ciemne piwa z dodatkiem laktozy (sweet nygus browar Solipiwko, milkołak browar Reden) Dzisiaj piłem Sleeping Car porter z browaru Inne Beczki, styl określony jako milk porter ale bardzo podobny do milk stoutów. Ja jako początkujący "piwosz" za bardzo nie wyczuwam różnic stylowych, ale zdecydowanie jest to najlepsze piwo z tych 3 :) Cena niestety słaba 9 zł :/


Użytkownik dekosz edytował ten post 24 styczeń 2015 - 20:50

  • cristovo lubi to

#196 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 20:42

autocenzura


Użytkownik cristovo edytował ten post 05 marzec 2015 - 14:59


#197 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 30 styczeń 2015 - 18:12

Kolejna podróż odbyta wraz z Kormoranem, za mną ;)

Weizenbock- czyli koźlak pszeniczny.

Piwo dość ciemne, bardzo pijalne, średnio nasycone i bardzo treściwe. Bogaty aromat goździków, bananów i piernika. W smaku rzeczywiście nieco jak ciasto piernikowe.. Alkohol fajnie ukryty. Pierwszy raz piłem piwo w tym stylu i muszę przyznać, że bardzo dobre. Polecam :)



#198 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2668 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 01 luty 2015 - 15:03


  • Zwierzu lubi to

#199 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 02 luty 2015 - 16:32

Piter :), szlagier znany (wprawdzie ten "teledysk" pasuje do tego jak pięść do nosa), u nas istnieje coś takiego jak śląska pieśń biesiadna niestety w większości błędnie utożsamiana z ...coś tam polo <_<.
 
No to może jeszcze jeden piwny szlagier ?
 


Ja z tytułu dużej różnorodności i dostępności w okolicznym sklepie, raczę się Raciborskim - klasycznie ważone, Pils i Twierdzowe.


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 02 luty 2015 - 16:35

  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#200 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15611 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2015 - 16:49

Ja ostatnio wielokrotnie spożywałem takiego średniaka - Trybunał trójsłodowe. I pózniej spróbowałem Tyskie i Warkę. Ale syf. To już Perła Export jest o niebo lepsza.