Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Piwko piwo piweczko...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1025 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 11 grudzień 2014 - 23:44

Ostatnio trafiłem na dwa ciekawe piwa
Pierwsze to American Witbier z doctora brew - totalnie mi nie podeszło, z pewnością coś ciekawego dla fanów grejpfruta, fajna gorycz ale piana do dupy, bardzo ale to bardzo grejpfrutowy, mocne indyjskie przyprawy, chyba ma trafić w konkretne gusta, jeśli piliście Lady Blanche z AleBrowaru i wydawało wam się mało wyraziste to tem Brew powinien być strzałem w dychę :)
Drugie Pszeniczna Bomba, super pozycja dla fanów pszenicznego piwa - polecam, fajna pianka, miła goryczka, orzeźwiające, mętne i fajny aromat



#142 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 11 grudzień 2014 - 23:48

Gdzie Ci się je udało jeszcze kupić?

We Wrocawiu na Rydygiera.  Przeogromny wybór piw polskich i zagranicznych. Załoga sklepu także konkretnie się zna co jest co. Sklep ogólnie warty polecenia. Tutaj chyba nawet swoją stronę mają: http://www.drink-hala.pl/


Użytkownik Drago edytował ten post 11 grudzień 2014 - 23:48


#143 OFFLINE   WiktorK

WiktorK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacja

Napisano 12 grudzień 2014 - 08:46

ja wczoraj próbowałem tego rocznego grand championa dubbel i jestem miło zaskoczony, nie wiem czy swoją reakcją czy tym piwem. Piwo mocne 8,5 % i jak nie lubie dubblow i tripplow, to ten wyjątkowo mi smakował. czuc w nim nuty rumu i lekkiej wiśnióweczki moim zdaniem. trudne do dostania jest bo z racji stosunkowo niewielkiej ceny piwosze wykupuja dużą ilość na leżakowanie jak podejżewam. jedyne do czego mozna by sie przyczepic w tym piwie to malutka i z czasem nikła piana.

 

ostatnio też miałem okazje spróbować Muerto z browaru kingpin, czyli pumpkin ale z rokitnikiem, dobre było, ale nie tego oczekiwałem, myslałem, że bedzie treściwsze bardziej od tej dyni i kwaśniejsze od rokitnika.

 

i ostatania rzecz, którą próbowałem to Rauchbock z kormorana.

bardzo dobre dymione piwo. piana, kolor, smak i zapach w sam raz. chociaz jak by ciut ciut wiecej dawało wędzonką to bym się nie obraził:)



#144 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 12 grudzień 2014 - 16:31

Super smakoszem piwnym nie jestem szczególnie w chłodniejsze pory roku preferuję mocniejsze trunki jednak z ciekawości zakupiłem 2 rodzaje żywca, których nie piłem do tej pory.

Bock szczerze mówiąc lepszy niż myślałem, ciemne, chmielowe, gęste o słodkawym smaku i słomkowej gęstej piance jednak 6,5% niestety czuć nutkę etanolu na szczęście niezbyt nachalnie, wypiłem w sumie ze smakiem.

Apa, chmielowe, palone o cytrusowym posmaku. Sromotna porażka, chyba do wylania pójdzie :(



#145 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 12 grudzień 2014 - 21:13

Apa, chmielowe, palone o cytrusowym posmaku. Sromotna porażka, chyba do wylania pójdzie :(


No to mnie podlamales trochę :/ Kupilem w ciemno karton apy ..była po 3,3zł.
Zestaw świąteczny skompletowany :) mam jeszcze nadzieję , ze dorwe swiatecznego dr brew przed wyjazdem na mazury. U mnie niestety tylko kilka kormoranow można dostać, bez serii podróży.

Załączone pliki


Użytkownik dekosz edytował ten post 12 grudzień 2014 - 21:18

  • sucks_one lubi to

#146 OFFLINE   TOMIS1975

TOMIS1975

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaTarnow
  • Imię:Tomasz

Napisano 12 grudzień 2014 - 23:51

6 kasztelan i smak jest ok.jeszcze 2 szt mi zostało-zobaczymy . ..

#147 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 grudzień 2014 - 00:03

U mnie niestety Leszek dzisiaj. Wszystkie czeskie juz poszły.....Piąty i smak z górki.



#148 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 13 grudzień 2014 - 20:36

Kamil odpusc tego "chlebowego", bo Miodu to tam nawet w aromacie nie czuć i jest bardzo nagazowany, a też do najtańszych nie należy (3 +). Piana po chwili redukuje sie do zera

Nie byłbym sobą, jakbym nie spróbował ;)

 

 

1457778_chleb-z-miodem.jpg

 

Ale muszę przyznać Ci rację. Szału nie ma. Ot, lager z mocniejszym aromatem słodowym, da się wyczuć przypieczoną skórkę chlebową, ale miodu za wiele nie ma. Piana gruba, szybko robią się dziury i szybko minimalizuje się praktycznie do zera. Z racji, że w tym gatunku piwa (miodowe) przerobiłem naprawdę sporo pozycji z naszego rynku, to muszę przyznać, że bez rewelacji. Pomijając cenę(około 3,5 pln za butelkę), bo jakby było dobre, to mogłoby kosztować sporo więcej. Raczej do niego nie wrócę.

 

 

Pozdrówka

Kamil



#149 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 13 grudzień 2014 - 21:01

No i znalazłem Dubbla, rzucili do Tesco za rogiem.

Powiem tak, ciekawe piwko, ale wiecej niż jedno na wieczór to może niekoniecznie.

Zeszłoroczna IIPA była zdecydowania bardziej w moim guście.

Zakopałem dwie buteleczki Dubbla, jedną otworzę za pół, a drugą za rok.

Obaczym co z tego wyjdzie.



#150 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 13 grudzień 2014 - 22:00

Dzisiaj sprawdziłem 2 pszeniczne nowe smaki z czego jedno mistrzowskie a drugie pomyłka.
Pierwsze na warsztat poszło:
"Świeże" pszeniczne niepasteryzowane browar Cormoran Olsztyn - no cóż nic dodać nic ująć, nawet w pokojowej temperaturze wypiliśmy z kolegą ze smakiem :) (Jakby było 1% słabsze to mniemam, że byłaby prawdziwa uczta dla podniebienia)
Drugie:
"Miłosław" PILZNER z otwartej fermentacji browar Fortuna - w pokojowej temperaturze nie obroniło się, nie mogłem z początku go ocenić z czym mi się kojarzy, teraz wiem, że gdyby nie pszczeniczne nutki to przypomina wino domowej roboty przed końcem fermentacji i faktycznie zrobiło mi się niedobrze potem i był koniec testów ;)

Użytkownik Tomek88 edytował ten post 13 grudzień 2014 - 22:13


#151 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 13 grudzień 2014 - 22:23

Dzisiaj w sklepie wpadły mi 2 opcje z serii "Podróże Kormorana". Z racji, że wziąłem też Lwówka Jankesa, to American IPA został na inny raz, a dzisiaj zdegustowałem Coffee Stout. Od otwarcia mocno czuć intensywny kawowy aromat+ lekka gorzka czekolada/kakaowiec. Czuć paloność. W smaku, oprócz w/w lekko kwaskowe. Przyjemna goryczka. Ciemne, wręcz czarne. Bardzo pełne i treściwe(4,8% alkoholu przy 14,5% ekstraktu). Piana ciemna, może nie bardzo trwała, ale ładnie oblepia szkło. Bardzo fajne i pijalne piwo. Nawet z 2 godziny po opróżnieniu butelki aż przyjemnie przytknąć ją do nosa. Aha. Super design butelki. Bardzo ładna etykieta, wykończenie, kapsel itd. Cena niemała, bo ponad 7pln, ale zdecydowanie warto.

 

1458468_coffe-stout.jpg

 

 

Zdrówko!


  • Panek, Dagon i marcin.f lubią to

#152 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 14 grudzień 2014 - 00:43

W podróżach bardzo podobają mi się te etykiety. Są bardzo dopracowane, nawet napisy są wypukłe.

Chyba tylko grafika Deep Love je przebija


Użytkownik dekosz edytował ten post 14 grudzień 2014 - 00:46


#153 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 14 grudzień 2014 - 21:01

Dzisiaj na tapecie dolnośląska AIPA, czyli Lwówek Jankes. Warka do 05. 01. 2015 r. 12,5% ekstraktu i 4,2% alko. Etykieta już zdradza 4 z 5 chmieli użytych podczas procesu produkcji: Sybilla, Cascade, Citra i Magnum. "5" to  nadal zagadka. Stawiam na Amarillo, zobaczymy niebawem ;) Piwo w barwie bursztynowej, mocno zmętnione(słód pszeniczny + dodatkowo wzburzyły mi się osady z dna). Aromat świetny, bardzo mocno wyczuwalne cytrusy i słodkie owoce z mango na czele. Dodatkowo czuć aromat iglasty i żywiczny. Goryczka bardzo fajna, dość konkretna, mocno grejpfrutowa, lekko zalegająca. Dla amatora koncernowych lagerów może być wręcz bardzo wysoka. Niskie nasycenie. Piwo bardzo pijalne, każdy łyk zachęca do kolejnego. Kolejny już Jankes, próbowałem te z rożnych warek. Póki co trzymają poziom i naprawdę do piwa chętnie wracam. A że butelczyna jest zwrotna, to tak jakoś z automatu do mnie wraca... ;) U mnie w sklepie 5,90 pln na etykiecie :)

 

 

1463456_Jankes.jpg

 

 

Pozdrówka

Kamil


  • Dagon, Drago i Karol Krause lubią to

#154 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 14 grudzień 2014 - 21:28

Właśnie zajrzałem do lodówki i.....

otworzyłem jedyne piwko jakie było, czyli to co kupiła w piątek żona.

Pierwsze łyki...

syf, ohyda...

no ale twardy jestem...

kwaśne jakieś, jest goryczka ale nie szlachetna chmielowa tylko taka co ryj wykrzywia, kwaśna ohydna goryczka.

Aromat słodowo - kiblowy, autentycznie śmierdzi jak w bramie żulkamienicy.

Odczucie w ustach, jakbym ropuchę polizał, brrry.

Pijalność, rany nie dopiję....

... końcówka w zlew.

Jak ja się kiedyś mogłem tym zachwycać?

Wstyd i sromota.

Co to było?

Najnowsza puszka limitowana Lecha Premium, w takim niby sweterku namalowanym na puszce, warka do 12 maja 15 z Poznania.

Kurfa, co oni tam dodają?

Żółć skunksa?

Jednak człowiek szybko się do dobrego przyzwyczaja.



#155 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 14 grudzień 2014 - 23:33

 Żywe - nie wiem co to za browar.

O ile mnie pamięć nie myli, "Żywe"(nie mylić z Żywcem), to wytwór browaru Amber z Bielkówka :)



#156 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 14 grudzień 2014 - 23:49

Jankes fajne piwko, ale jak ostatnio piłem wysycenie było bardzo duże, aż musujące. Muszę spróbować nowej warki. U mnie cena tylko mniej korzystna 6,5 + butelka, której nigdzie później nie chcą przyjąć, tylko na wymianę. Daje to nam 7zł, a w tej cenie mam Atak Chmielu, a za 7,5zł rowing jacka. W ogóle z butelkami zwrotnymi jest problem... Zazwyczaj kupuję w większych sklepach i butelki można oddać tylko na  podstawie paragonu. Dobra zostawiałem te paragony, idę oddać do punktu obsługi i co się okazuje ? Jedna kolejka do gwarancji, reklamacji itp. masakra zrezygnowałem. Poszedłem do innych sklepów, wszędzie paragon... Wkurzyłem się i mówię to ja zostawię te butle za darmo, no ale Pani w sklepie nawet nie chciała :o  Suma sumarum zostawiłem dla" Pana pod sklepem " :/ Powinni coś z tym zrobić, browarom chyba powinno zależeć na tym, aby te butelki do nich trafiały. Produkcja, chyba jednak jest droższa niż umycie


Użytkownik dekosz edytował ten post 15 grudzień 2014 - 00:20


#157 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 15 grudzień 2014 - 23:04

Problem z butelkami jest taki, że płuczka do mycia kosztuje kilkaset tysięcy, więc nijak nie opłaca się skupować butelek. Cena na poziomie 50 gr to koszty, a potem trzeba umyć. Koszt produkcji butelki to około 85 gr, czyli tyle samo, co skup i umycie. Absurd?



#158 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 15 grudzień 2014 - 23:33

Jedyna nadzieja w Uni... :lol:  Może wkrótce dowalą jakąś ustawę, dzięki której browar myjący więcej butelek będzie miał zieloną gwiazdkę EKO :D i oczywiście dotacje na ten cel ;)  


  • bartsiedlce lubi to

#159 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 17 grudzień 2014 - 00:33

Dzisiaj próbowałem żywca apy. Gdyby była w cenie ok 3 zł byłaby to rewelacja. Przyjemne piwo zdecydowanie lepsze od wszystkich innych zywcow, żubrów, tyskie itd. Jest chmiel, jest aromat, jest trochę goryczki(dla koleżanki bylo za gorzkie), jak sie ogrzeje czuć nawet mango i zywice. Ogólnie Ok bez szału. Do browarów rzemieślniczych startu nie ma, ale startu miec nie może, bo ludzie by nie kupowali. Mam nadzieję, ze zostanie na rynku dłużej i cena będzie w okolicach 3 zł

Użytkownik dekosz edytował ten post 17 grudzień 2014 - 00:49


#160 OFFLINE   WiktorK

WiktorK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacja

Napisano 17 grudzień 2014 - 13:59

dla wszystkich jerkbaitowych fanów piwa polecam zapoznać się z ofertą browaru Sweetwater z Atlanty.

http://sweetwaterbrew.com/brews/

 

etykiety mają bardzo ładne. czy piwo jest dostępne w Polsce, to nie wiem, raczej wątpie.