Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Piwko piwo piweczko...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1019 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 10 grudzień 2014 - 15:52

Ja swojego czasu sam robiłem piwo... ostrzegam wciąga tak jak robienie woblerów! Już od dwóch lat nie robie bo jakoś czasu brakowało, ale zabawa fajna, piwo tanie, a satysfakcja ogromna:)

 

292840_274906419203229_593758_n.jpg?oh=6

 

Nie ma czasu więc pije te filtrowane siki...

Jak mam zamiar wypić kilka piw, to nie robi mi różnicy czy to piwo z małego browaru z tradycją z Zadupowa Małego czy wielkich tanków z centrum Tychów.

Kiedy jest upał wypije każdego sikacza, byleby był zimny (i tylko do momentu aż się wygazuje)

A jak mam ochote usiąść wieczorem z książką lub przed dobrym filmem, wtedy najczęściej wybieram pszenicznego Paulanera lub inne piwo z półki "prawdziwe". Lubię pszenicznego Ciechana (nie tylko dlatego że nie lubię pe... gejów), dobre też są piwa "Zamkowe". Swego czasu Trybunał tez mi podchodził.


  • Kamil Z. lubi to

#122 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 21:39

No wciąga, wciąga, piwowarstwo domowe :D Ja woblerka od czasu do czasu wystrugam a piwo ciągle warzę, w zasadzie pijam tylko własne.



#123 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 10 grudzień 2014 - 21:54

Próbował ktoś Zywiec APA ? Nie ma nigdzie obok mnie tego piwa i nie mogę spróbować. Jest sens jechać i kupić większą ilość za 3,3 ? Czy nie ma sensu ?

Pozdrawiam

Dzisiaj udało mi się trafić w cenie około 5pln za butelkę. Dupy nie urwało. Tzn to okaże się jutro ;) Jak na robiącą wrażenie metryczkę, to bardzo silnego aromatu nie ma, mimo iż piwa zbyt mocno nie chłodziłem. Smakowo nie jest źle, ale piana słaba i moim zdaniem podeszli zbyt asekuracyjnie i ostrożnie do kwestii goryczki, która jak na ten styl jest wg mnie bardzo niska. Czuć trochę cytrusy, ale niewiele żywicy. Chmiele użyte do produkcji zacne, ale aż tak mocno ich nie czuć. Oczywiście w porównaniu do innych koncerniaków to jest mocno chmielone, ale nie tak, jak się spodziewałem w takim piwie. W cenie około 3pln, jak piszesz, to ok. Za 5 pln, to wole dołożyć do Ciechana Grand Prix, albo Lwówka Jankesa...

Pozdrówka
Kamil

#124 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 22:24

Marek Suliga swoja nazwa Rebel sygnuje jeszcze 2 bardzo przyjemnie smaki: Vienna Lager i Bohemia Pilsner. Polecam!

Użytkownik Żbiku edytował ten post 10 grudzień 2014 - 22:24


#125 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 22:50

Dzisiaj udało mi się trafić w cenie około 5pln za butelkę. Dupy nie urwało. Tzn to okaże się jutro ;) Jak na robiącą wrażenie metryczkę, to bardzo silnego aromatu nie ma, mimo iż piwa zbyt mocno nie chłodziłem. Smakowo nie jest źle, ale piana słaba i moim zdaniem podeszli zbyt asekuracyjnie i ostrożnie do kwestii goryczki, która jak na ten styl jest wg mnie bardzo niska. Czuć trochę cytrusy, ale niewiele żywicy. Chmiele użyte do produkcji zacne, ale aż tak mocno ich nie czuć. Oczywiście w porównaniu do innych koncerniaków to jest mocno chmielone, ale nie tak, jak się spodziewałem w takim piwie. W cenie około 3pln, jak piszesz, to ok. Za 5 pln, to wole dołożyć do Ciechana Grand Prix, albo Lwówka Jankesa...

Pozdrówka
Kamil

Kamil, a czego spodziewałeś się po odpowiedniku Pale Ale chmielonym innymi chmielami niż wyspiarskie w tym przypadku chmielami z "Nowego Świata"?

 

A tu konkretne wytyczne ;) :

http://www.piwo.org/...rican-pale-ale/



#126 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 10 grudzień 2014 - 22:53

Pił już ktoś Dubbla z Cieszyna?

Szukam go i nigdzie trafić nie mogę.



#127 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 23:00

http://browar.biz/fo...ad.php?t=110848

 

Nie gniewajcie się, że wrzucam linki do innych forumów ;)  ale nie chcę nic nowego tworzyć, są fora podobne do naszego, fachowe, konstruktywne, bardzo konkretnie traktujące inne nasze zainteresowania.



#128 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 10 grudzień 2014 - 23:13

Kamil, a czego spodziewałeś się po odpowiedniku Pale Ale chmielonym innymi chmielami niż wyspiarskie w tym przypadku chmielami z "Nowego Świata"?

A tu konkretne wytyczne ;) :
http://www.piwo.org/...rican-pale-ale/

Właśnie nieco silniejszego aromatu cytrusów, więcej żywicy, goryczki bardziej "grejpfrutowej". Troszkę więcej intensywności. Nie twierdzę, że piwo jest złe. Zresztą, jak na produkcję z wielkiego koncernu to i tal szok i przełom ;)

#129 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 23:33

Bo Ty już jesteś "zwichniety" przez te piwa mocno chmielone, z dużą goryczką i pełne nowych, innych, smaków ale nazwa piwa jednak zobowiązuje aby trzymać się stylu. Koncerny nie są rewolucyjne, one tylko stoją w cieniu rewolucji i wypuszczają produkty zgodne z nurtem rewolucji.



#130 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisano 11 grudzień 2014 - 00:00

Marek Suliga swoja nazwa Rebel sygnuje jeszcze 2 bardzo przyjemnie smaki: Vienna Lager i Bohemia Pilsner. Polecam!
attachicon.gifsulimarrebelseria_zpsbc719a3a.jpg

Jest jeszcze podwójny pszeniczniak w butelkach "bączkach" 0,33.



#131 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 899 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 11 grudzień 2014 - 00:27

Ten bączek i dunkel lager godne polecenia :)



#132 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 grudzień 2014 - 00:38

Ostatni spróbowałem prawie wszystkie modele z oferty Lidla. Czeskie piwa. Róznie bywało , ale i tak wrażenia smakowe dużo lepsze niż typowy Lech czy Warka.



#133 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 899 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 11 grudzień 2014 - 01:35

Ja kupilem ostatnio w lidlu cerna hora i demon polciemny. Odłożone czekają na święta. Polowalem na staropramen niefiltrowany, ale wszędzie wykupili:(
P.S.
Niedługo premiera świątecznego piwa od Doctorow

Użytkownik dekosz edytował ten post 11 grudzień 2014 - 01:36


#134 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 11 grudzień 2014 - 15:22

Bo Ty już jesteś "zwichniety" przez te piwa mocno chmielone, z dużą goryczką i pełne nowych, innych, smaków ale nazwa piwa jednak zobowiązuje aby trzymać się stylu. Koncerny nie są rewolucyjne, one tylko stoją w cieniu rewolucji i wypuszczają produkty zgodne z nurtem rewolucji.

Ja nie twierdzę, że nie jest stylowe, bo aż tak się "na siłach" nie czuję, ale po prostu porównując do innych piw w tym stylu, które piłem, nie wypadło oszałamiająco.

Seria Książęce. Chlebowo-miodowe. Nowy wynalazek. Ktoś miał do czynienia? Ogólnie dotychczas wielkiego szału w tej serii nie było, ale chyba jedną butelczynę skosztuję...

#135 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 899 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 11 grudzień 2014 - 16:32

Kamil odpusc tego "chlebowego", bo Miodu to tam nawet w aromacie nie czuć i jest bardzo nagazowany, a też do najtańszych nie należy (3 +). Piana po chwili redukuje sie do zera

#136 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 11 grudzień 2014 - 20:33

Niedługo premiera świątecznego piwa od Doctorow

W sobotę we Wrocławiu ;)

 

Tymczasem przedpremierowo...

 


  • dekosz lubi to

#137 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 11 grudzień 2014 - 22:39

Dziś dałem się w sklepie namówić na zakup Brackie Imperial IPA i.... żałuję. Przećeńszczyzna okrutna.



#138 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 11 grudzień 2014 - 23:16

Zeszłoroczny Grand Champion?

#139 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 11 grudzień 2014 - 23:35

Dokładnie. Po otwarciu fajnie pachniało, ale pierwszy łyk i dominujący etanol na języku. Naprawdę, dominacja alkoholu bardzo duża, jak dla mnie także za słodkie i za mało goryczki. Nawet po wypiciu całości dalej mi gdzieś ten etanol nieprzyjemnie po języku latał. Piłem kiedys takie ruskie piwo, co miało około 9% i efekt był identyczny. Byc może wśród koneserów to piwo jest doceniane, niemniej dla mnie bardzo dziwne smakowo, raczej do niego nie wrócę.

 

Ale, ale żeby nie było. Piłem także Doctor Brew Cascade IPA i było bardzo przyjemne. :D


Użytkownik Drago edytował ten post 11 grudzień 2014 - 23:39


#140 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 11 grudzień 2014 - 23:41

Gdzie Ci się je udało jeszcze kupić?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych