Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Piwko piwo piweczko...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1019 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 899 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 24 listopad 2014 - 23:51

Panowie jak ktoś nie pił albo pił wcześniej i był zawiedziony polecam spróbować BOJAN Black IPA - warka 28 01 2015. Kolejna warka i z warki na warkę jest coraz lepiej. Pierwsza to był kompletny niewypał. Piłem później jakoś w lato było zdecydowanie lepiej, a teraz jest super(biorąc pod uwagę cenę i to że nie muszę jechać godziny po piwo)  Podoba mi się to, że słuchają i poprawiają, duży plus. Moim zdaniem nie odstaje teraz jakoś drastycznie od Black IPA z alebrowaru.  W fresh market, czy żabkach tam najłatwiej i najtaniej dostaniemy. W fresh przy zakupie 2sztuk płacimy 10zł ! Zdecydowanie polecam tą warkę jeżeli ktoś lubi piwka w tym stylu. Cena rewelacja w stosunku do tego co mamy w środku. (Mówię o tej warce)


Użytkownik dekosz edytował ten post 25 listopad 2014 - 00:10

  • WiktorK lubi to

#102 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 25 listopad 2014 - 08:06

Piłem niedawno i mi to Black IPA nie podeszło...

#103 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 899 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 25 listopad 2014 - 13:14

Piłem niedawno i mi to Black IPA nie podeszło...


Jeden lubi blondynki drugi brunetki ;)
Mi smakowalo, może nie jest to najlepsze piwo jakie piłem, ale w tej cenie dla mnie super. Czuć amerykańskie chmiele, palonosc (może trochę za duża), goryczka dla mnie bardzo fajna, nie wykrzywia buzi, alkohol ukryty, czuć tej kawę jak piwo trochę sie ogrzeje.

Użytkownik dekosz edytował ten post 25 listopad 2014 - 13:16


#104 ONLINE   WiktorK

WiktorK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacja

Napisano 26 listopad 2014 - 08:42

A propos kupowania piw ja jak jestem we Wrocławiu to odwiedzam 3 sklepy, Drink Hale, Graff Alkohole lub Piwnice. Nie to, że robie reklamę, ale każdy z nich ma duuuży wybór piw zarówno Polskich jak i zagranicznych. Z Polskimi nowościami jest tak, że trzeba sobie zaklepać i wtedy zatrzymają butelkę bądz dwie inaczej rozchodzą sie te piwka na pniu, szczególie z małych browarów, bądz piwa z "małym nakładem". Osobiście polecam jak ktos uzywa, polubić ich profile na fb, tam wrzucaja zdjecia co nowego na sklepie sie pojawiło i mozna od razu pisac by piwo np zatrzymali do piatku i sklep odwiedzić na spokojnie, piwo odebrac. aha mają tez różnej maści szkła do piwa i  koszulki.


Użytkownik WiktorK edytował ten post 26 listopad 2014 - 08:43


#105 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisano 26 listopad 2014 - 17:19

Lwówek Jankes!!! Udało mi się wreszcie kupić w ostatni weekend. Wypiłem jedno i w końcu znalazłem to czego szukałem, a co choć namiastką przypominałoby dla mnie klasykę klasyk Stone Brewing czy moje ulubione wyroby Ballast Point (notabene piwo dla wędkarzy :) ). Wróciłem i kupiłem duuużo. :D  Piwo rewelacja, ale dostanie graniczy z cudem.

Ja kupiłem w "Piotrze i Pawle"

Do tego komplet z browaru Sulimar z Piotrkowa (trzy różne Wetlinery ;-) ) i trzy benedyktyńskie (opat, przeor i szafarz). Ciekawe, czy te z Sulimaru to kolejna zmiana tylko etykietki w stosunku do serii Rebel z tesco i tych z żabek i freshy (valkiria et consortes)?



#106 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 listopad 2014 - 18:50

Browary regionalalne są spoko. Mieszkając w Lublinie mogłem popróbować wielu "specyfików" serwowanych prze brwoary lubelskie, nie tylko klasycznej i dobrej Perły Chmielowej. Jakoż że jestem tez strażakiem (ochotnikiem) chętnie spróbowałbym takiego oto specyfiku.

Załączony plik  Bojan-Strażackie.jpg   48,44 KB   9 Ilość pobrań



#107 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 26 listopad 2014 - 20:22

Proponuję browar warzony w Hotel Silvia Gold Gliwice. Kilka smaków, mała produkcja, piwo dla konesera. Miałem okazję degustować - PRIMA! Jeśli konsumpcja na miejscu koniecznie odwiedźcie kibelek... :D

 

/fotki robiłem na trzeźwo/... :P

 

 

S29_zpsc64e96a8.jpg

 

Klub-13_zpsd5572ca7.jpg

 

Klub-15_zps22006145.jpg


  • Kamil Z., woblery z Bielska i bertold12 lubią to

#108 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2014 - 20:55

A ja dzisiaj odwiedziłem Lidla i kupiłem z 10 gatunków po 2 buteleczki. Czeskie i czeskopodobne. Na razie Argus Maestic Czech Lager Beer na stole. Taki sobie, ale lepszy od naszych żywcolechotyskowarek.

A i alkohol tak jak lubię 4-5%


Użytkownik godski edytował ten post 26 listopad 2014 - 20:56


#109 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 26 listopad 2014 - 21:05

Witam,

 

Osobiscie pomimo niklego spozywania alkoholu zdecydowanie najbardziej lubie produkty krajowe, mocno schlodzone, podawane po 50 ml z jakich Polska slynie na calym swiecie.Sledz badz tatar bardzo wskazane przy spozyciu :) 

 

Bujo



#110 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 899 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 28 listopad 2014 - 16:35

Dzisiaj pojechałem po jakieś fajne piwko na andrzejki, zobaczymy jak wypadną. Bardzo ciekawy jestem śrupa

Pozdrawiam

Załączone pliki



#111 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 listopad 2014 - 17:36

Piwa w zielonych butelkach typu eksport są niedobre, powinny być trzymane w ciemnym miejscu nie mogą stać na słońcu dlatego mają inny (niedobry) smak.

Hmm. To ciekawe dlaczego spora część czeskich i słowackich piw rozlewana jest w zielone butelki... . I to wcale nie tych najtańszych.



#112 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 28 listopad 2014 - 18:12

Hmm. To ciekawe dlaczego spora część czeskich i słowackich piw rozlewana jest w zielone butelki... . I to wcale nie tych najtańszych.

Pewnie dlatego, że nie wiedzą smutnej prawdy o zielonych butelkach. Jeśli, któryś z ichnich decydentów wejdzie na nasze forum i przeczyta ten temat nastanie przełom wśród browarów naszych południowych sąsiadów ;)



#113 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 listopad 2014 - 18:28

To pewnie taka prawda jak o tytanowych wałkach w Stelli  ;)  :ph34r:



#114 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 28 listopad 2014 - 21:50

Hmm. To ciekawe dlaczego spora część czeskich i słowackich piw rozlewana jest w zielone butelki... . I to wcale nie tych najtańszych.

Dlatego, że  zielone butelki zostały wypromowane przez molochy produkujące "wyroby piwopodobne"  na "zawierające produkty premium".

 

A do tego zielona butelka powoduje, wskutek działania światła, powstanie charakterystycznego posmaku w piwie rozpoznawanego przez wyznawców...

Wielu chce być "premium", wielu producentów i wielu konsumentów ;)



#115 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 28 listopad 2014 - 23:35

Odnośnie piwa w zielonych butelkach........to nie wiem jak to działa ,ale każde z nich ,nawet w małych ilościach,działa u mnie dziwnie na układ gastryczny...mówiąc delikatnie :ph34r:

 

Odnośnie małych browarów-Staram się będąc przejazdem ,kupować lokalne produkty piwowarskie,i jest pewna reguła:dopóki są lokalne ,to są dobre,ale jeśli trafiają już na większą skalę .....to robi się chuj..ia niestety. Znaczy to pewnie że pośpiech wymuszony przez większą sprzedaż ,nie służy jakości,ale to chyba w każdej dziedzinie tak jest........


  • Dagon i jaro75 lubią to

#116 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 listopad 2014 - 23:38

 

 .....to robi się chuj..ia niestety. ...

 

Rozwaliła mnie na atomy ta delikatność, to staranie, gdy wykropkowałeś "n", starając się nie przekląć.  :lol:

Mistrzostwo!   ;)


Użytkownik Dagon edytował ten post 28 listopad 2014 - 23:41

  • Marcin Rafalski lubi to

#117 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 28 listopad 2014 - 23:45

 

 
 

 

Rozwaliła mnie na atomy ta delikatność, to staranie, gdy wykropkowałeś "n", starając się nie przekląć.  :lol:

Mistrzostwo!   ;)

 

Wiesz ,jedno ostrzeżenie na koncie..........trzeba uważać :ph34r:



#118 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 listopad 2014 - 23:48

I czujnym być.  :lol:



#119 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 28 listopad 2014 - 23:53

Zawsze....... :D



#120 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 899 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 10 grudzień 2014 - 15:37

Próbował ktoś Zywiec APA ? Nie ma nigdzie obok mnie tego piwa i nie mogę spróbować. Jest sens jechać i kupić większą ilość za 3,3 ? Czy nie ma sensu ?

 

Pozdrawiam


Użytkownik dekosz edytował ten post 10 grudzień 2014 - 15:37





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych