Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z czego wynika zakaz połowów nocą w wodach krainy pstrąga i lipienia (Dunajec)?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
245 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 02 grudzień 2014 - 12:55

I to z elity, Panie  :lol:



#222 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 02 grudzień 2014 - 12:58

spinningista  :lol:  :innocent:

 

 

 

a8419e6095a50741f7fd3d6ee059b8d2.jpg

Podobno bez pytania wchodzi na kazdy OS.Także zagraniczny :D


  • Dagon, Dienekes i Hesher lubią to

#223 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 02 grudzień 2014 - 13:13

Omotka do przewinięcia, a rodbuildier do gułagu.


Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 02 grudzień 2014 - 13:13


#224 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 13:16

Bujo, a nie starczy jakaś "mucha" o wadze małego koguta i prowadzeniem jak zwykły twister ?

 

 

Nie starczy, chocbys wylewal tu zale przez nastepne 30 stron i tak nie pozwola ci lowic na spining na OS-ach bo sa zrobione dla muszkarzy przez muszkarzy a Tobie wara, jak chcesz to naucz sie na muche, zaplac i low, proste i logiczne :)

 

Edit: robi sie to bardzo nieprzyjemne jak wraz z kolega chcecie gdzies sie na sile wedrzec w imie Waszego ego spiningowego, by sobie odbic niepowodzenia tam gdzie ktos latami dbal by jakies ryby byly, tak ten swiat nie dziala i smiem twierdzic, ze nigdy nie bedzie OS-a spiningowego bo to was przerasta, mi wsio ryba, umiem sie poslugiwac w miare sprawnie obiema metodami i lowie tak jak nakazuje gospodarz lowiska a nie bo JAAAAAA CHCE I KONIEC!!!


Użytkownik Bujo edytował ten post 02 grudzień 2014 - 13:23

  • Dienekes i Zielony lubią to

#225 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 02 grudzień 2014 - 13:20

Nie starczy, chocbys wylewal tu zale przez nastepne 30 stron i tak nie pozwola ci lowic na spining na OS-ach bo sa zrobione dla muszkarzy przez muszkarzy a Tobie wara, jak chcesz to naucz sie na muche, zaplac i low, proste i logiczne :)

Ja ciagle czekam na odpowiedz do mojego pytania.

 

A odcnoszac sie do tego, taka przyneta jak naisal kolega to tez mucha. To co nie wolno mu łowić taką muchą? Uzbrojona w pojedynczy hak, moze nawet byc bezzadziorowy i co nie mozna tak sobie muchować?


Użytkownik mtz25 edytował ten post 02 grudzień 2014 - 13:27


#226 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1850 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 02 grudzień 2014 - 13:30

Dobra. Skoro muszkarstwo jest take fajne to po co Wam przywileje  w postaci OS-ów na wyłączność?

Po to że potrafili się zebrać, zorganizować, dogadać się z ZO okręgu, wziąć pod opiekę kawałek wody na którym obowiązują ich zasady, by mieć co łowić, a nie mieszać wodę w pustym cieku. Po to by nie musieć się użerać z ludzmi którym wydaje się że wszystko im się należy, a w szczególności korzystanie z czyjejś pracy.

 

PS. "muchowanie" to nie tylko przynęta na końcu kija, a wg. Twojej definicji, to kogut sandaczowy też jest muchą??


Użytkownik venom_666 edytował ten post 02 grudzień 2014 - 13:32


#227 OFFLINE   pontonss

pontonss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 grudzień 2014 - 13:46

I ma chlop jaja

#228 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 02 grudzień 2014 - 13:52

Po to że potrafili się zebrać, zorganizować, dogadać się z ZO okręgu, wziąć pod opiekę kawałek wody na którym obowiązują ich zasady, by mieć co łowić, a nie mieszać wodę w pustym cieku. Po to by nie musieć się użerać z ludzmi którym wydaje się że wszystko im się należy, a w szczególności korzystanie z czyjejś pracy.

 

PS. "muchowanie" to nie tylko przynęta na końcu kija, a wg. Twojej definicji, to kogut sandaczowy też jest muchą??

To jest ciagle w kolko powtarzanie tego samego, bo umiemy, bo chcemy, bo potrafimy tak jakby nikt inny nic nie potrafil i nie chcial i na tym sie konczy.

 

Kazda klasyfikacja przynet jest umowna, ale z tego co wiem to kogut sandaczowy chyba nie ma symulować owada. Ale już ta wasza mucha jaka by nie była sucha czy mokra oraz to co sie nazywa jigiem, czyli tez taka miniaturka koguta to juz ma symulowac owada ktory wpadl do wody. Wiec taką przynetę jaką uzyl w swoim poscie jeden z kolegów, ktora miala byc prowadzona jak twister także mozna nazwać muchą.


Użytkownik mtz25 edytował ten post 02 grudzień 2014 - 13:52


#229 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 02 grudzień 2014 - 14:08

Nie starczy, chocbys wylewal tu zale przez nastepne 30 stron i tak nie pozwola ci lowic na spining na OS-ach bo sa zrobione dla muszkarzy przez muszkarzy a Tobie wara, jak chcesz to naucz sie na muche, zaplac i low, proste i logiczne :)

 

Nie zrozumiałeś mojego pytania. Czy żeby się dostać do tych okazów pod kamieniem czy gdzie tam mają stac te wielkie głowacice nie wystaczy wedka muchowa, sznurek, a na koncu jig tfu, nimfa ciezka i bardzo podobna do twistera czy innego koguta.

Za wyjątkiem nimfy (a może i włącznie z nią - jedynie wymagałaby dociążenia)  wszystko się wala gdzieś w szafie. Co prawda nie używałem nigdy takiej jak pozwalają w regulaminie (<15cm mucha - to więcej niż większość moich woblerów) i nawet chyba nie miałem w rękach, ale jak się uda rzucić to dalej już chyba jak zwykły streamer czy inna guma ?

Traktuj to jako pomysł, bo ja tam na pewno nie pojadę. Ciągle zakaz spiningowania uważam za głupi, ale już wcześniej pisałem - takie zbójeckie prawo zarządcy. Nie chcą mojej kasy, mucha w oko ;> Bardziej mnie boli że nie mogę pojechać na typowo górską wodę żeby pospinningować bo wszystkie zostały zawłaszczone przez muszkarzy - wystarczy żeby klenie były, nie muszą być głowacicie (i jeszcze raz, nie na żaden OS tylko na zwykłą górną Rabę, Skawę czy inną Białkę, chyba żeby Pan Jeleński zezwolił na spina, wtedy chętnie bym kupił tam licencję ze wzgl na alternatywę dla PZW, a nie z powodu ryb których AFAIK wcale tak wiele nie ma).



#230 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 15:11

Witam,

 

@newrom,

 

Kiedys mialem takie same dylematy, zaczalem lowic na muche. Na glowacicach sie nie znam, lowilem kilka dni na OS Dunajec, jedna widzialem u kolegi na kiju na bardzo duzego streamera ( ok 25-30 cm). Oczywiscie  kilka miejscowek na jakich bylem tak sobie sie nadawalo pod muche ale takie zycie, jedyna rybe na jerkbaitowych zlotach za glowatka zlowil Milo, na spina :) 

 

Pozdrawiam,

 

Bujo



#231 Guest_SławomirW_*

Guest_SławomirW_*
  • Guests

Napisano 02 grudzień 2014 - 15:20

No to z putinkiem to już jest już cios poniżej pasa ! :D

 

Może coś z drugiej mańki.....dla muszkarzy. Prawdziwy old school ! ;) Tradycja zobowiązuje !

http://www.rawsonand...hing-priest.htm


Użytkownik SławomirW edytował ten post 02 grudzień 2014 - 15:21


#232 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 02 grudzień 2014 - 15:25

@newroom Mylisz sie piszac
"Bardziej mnie boli że nie mogę pojechać na typowo górską wodę żeby pospinningować bo wszystkie zostały zawłaszczone przez muszkarzy"

Jest ogromny kawal rybnej wody gorskiej na Sanie. Lowie tam na spina. Po cholere jeszcze pchac sie na OS?

Jest jeszcze spiningowy OS na Lupawie z wielkimi rybami.

Użytkownik ictus edytował ten post 02 grudzień 2014 - 15:26


#233 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 02 grudzień 2014 - 15:41

spinningista  :lol:  :innocent:

 

 

 

a8419e6095a50741f7fd3d6ee059b8d2.jpg

Bez jaj - to akurat nie jest odpowiedni przykład. Ten koleś dziś lansuje się z wędką,, jutro jest miłośnikiem tygrysów, pojutrze jeździ konno, następnie nurkuje, jest myśliwem, miłośnikiem misia pandy czy koali i tak w nieskończoność - w zależności od tego co mu jego świta dla lansu przygotuje. A tak naprawdę jak pozuje z wędką i udaje łowienie to trzyma ją za koniec dolnika zaraz powyżej dociążenia... :D



#234 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 02 grudzień 2014 - 15:44

12 stron biadolenia, a podstawa dokładnie tam, gdzie inne biadolenie, że za drogo, że nie ma porozumień, że składka powinna być jedna niska na cały kraj.

Następne pytanie powinno być, dlaczego na OSach nie wolno zabierać ryb. Itd, pierdu, pierdu, ja się zdrzemnę.

Miał i parówa koledzy.


  • Fugazi lubi to

#235 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 02 grudzień 2014 - 15:46

Trzeba wysłać list do MSZ Federacji Rosyjskiej że to jednak muszkarstwo jest bardziej sexy i niech Władimir Władimirowicz Putin pokazuje sie z muchówką w ręku a wszyscy zacni muszkarze sie ucieszą :D :lol:



#236 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1850 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 02 grudzień 2014 - 15:54

Wstydzisz się kolegi po kiju???

#237 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 02 grudzień 2014 - 15:59

Wstydzisz się kolegi po kiju???

Ja? A daczego mialbym sie wstydzić. A może Ty sie wstydzisz że tez jest wedkarzem jak Ty?



#238 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 16:01

No to z putinkiem to już jest już cios poniżej pasa ! :D

 

Może coś z drugiej mańki.....dla muszkarzy. Prawdziwy old school ! ;) Tradycja zobowiązuje !

http://www.rawsonand...hing-priest.htm

 

 

Jak najbardziej przydatne narzedzie. Ci obrzydli muszkarze stworzyli sobie specjalne jeziora/rzeki ( te drugie poza Polska) gdzie wpuszczaja sobie podrosniete ryby by po jakims czasie je zlowic i dac w lep, by nie meczyc zwierza zabija sie szybko. Taki teczak jak poplywa miesiac bez pelletu wytapia tluszcz i smakuje duzo lepiej niz z Tesco. Wszyscy szczesliwi, wlasciciel lowiska zarabia, zatrudnia, fermy podobnie, placa muszkarze, duzo wiecej niz w supermarketach, kobity im nie narzekaja, ze znowu do domu bez ryby itd. Wszyscy szczesliwi :) 

 

Bujo



#239 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 02 grudzień 2014 - 16:22

To jest ciagle w kolko powtarzanie tego samego, bo umiemy, bo chcemy, bo potrafimy tak jakby nikt inny nic nie potrafil i nie chcial i na tym sie konczy.

 

Kazda klasyfikacja przynet jest umowna, ale z tego co wiem to kogut sandaczowy chyba nie ma symulować owada. Ale już ta wasza mucha jaka by nie była sucha czy mokra oraz to co sie nazywa jigiem, czyli tez taka miniaturka koguta to juz ma symulowac owada ktory wpadl do wody. Wiec taką przynetę jaką uzyl w swoim poscie jeden z kolegów, ktora miala byc prowadzona jak twister także mozna nazwać muchą.

A dlaczego koledzy łowiący na DS nie mogą zarzucić mini twisterka w nurty Dunajca i na krzesełku wyczekiwać na przygięcie szczytówki przez wypasionego pstrągala ???



#240 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 02 grudzień 2014 - 16:31

A dlaczego koledzy łowiący na DS nie mogą zarzucić mini twisterka w nurty Dunajca i na krzesełku wyczekiwać na przygięcie szczytówki przez wypasionego pstrągala ???

Nie wiem ale Ty chyba wogole jestes za zniesieniem regulaminu wod krainy pstraga i lipienia zeby muc łowić na wszystkie metody.