Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z czego wynika zakaz połowów nocą w wodach krainy pstrąga i lipienia (Dunajec)?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
245 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 01 grudzień 2014 - 21:36

Panowie , podtrzymajmy jeszczechwilę luźną konwencje sporu , a zaraz dojdziemy do nieodzownego konsensusu , opartego na czystej prawdzie - o co od samego poczatku wnoszę .. :)

Ludzie są do siebie dość podobni , co wcale nie przeszkadza , aby jedni byli wyżsi od drugich , albo odwrotnie . Muzyka jest podobno jedna i ta sama ,  co nie zmienia w niczym faktu , że niektóre jej rodzaje są do muzyki dość luźno podobne , a także melomani lepszym słuchem są obdarzeni albo gorszym . Niektórzy słyszą tylko kowadło albo kafar - co ich nie wyklucza z grona ludzi muzykalnych . Ryby mozna łowić na wiele przedziwnych sposobów , tudziez wieloma metodami - fazą , siatką , z głodu albo np z opadu . Ale naturalna wielowiekowa hierarchia jedną metodę stawia wyraźnie wyżej od pozostałych . I nie ma się co pienić  :D Tewje mleczarz  szanował tradition , to goje nie powinni być od niego gorsi , a mogliby w porywach nawet być lepsi . Wielu tutaj - moich miłych adwersarzy , nie jest w stanie się z tym pięknym ładem pogodzić  , złośliwie przecząc prostym faktom .. :)

Nie ma równości !  

 

Z lekka ziewajac przy kolejnej bufonadzie stwierdzilem, ze dalsze pisanie zastapie komiksem (sugerowalbym zmiane conajmniej nicka, a moze nazwiska? )

 

Buffon_2.jpg?1342433444


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#182 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 01 grudzień 2014 - 21:37

Te muchowe osy zostały stworzone za poprzedniego systemu z pieniędzy wszystkich wędkarzy.

#183 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 21:40

Masz pełne niezbywalne prawo wziąć muchówkę w dłoń i iść łowić na OS zgodnie jego regulaminem.

 

 

Wielu to przerasta, nawet jak sam dasz muchowke w reke, nauczysz rzucac i ukrecisz 1000 much, lepiej sie przyp.....ic do 20 km wylaczonych dla spina rzek w Polsce i wylewac publicznie zale bo tam to by sie dopiero polowilo.

 

Ja sugeruje OS na Drawie, przepiekna ale pusta rzeka, miejscowek wystarczajaco duzo dla kabanow, gleboko, dziko wiec ci wredni muszkarze jakby chcieli to sie do ryb nie dobiora ze swoimi witkami i cienkimi zylkami.

 

Bujo



#184 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 grudzień 2014 - 21:45

Dobra. Skoro muszkarstwo jest take fajne to po co Wam przywileje  w postaci OS-ów na wyłączność?



#185 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 21:46

To nie jest prawo tylko przywilej. Prawo to jest wtedy kiedy moge sobie wziac spining badz muchówkę i łowić ryby w tym odcinku rzeki na jakim sie znajduje w danym momencie swoją ulubioną sztuczną przynętą.

 

 

ta, jasne, czemu chcez na sile wlesc komus z brudnymi buciorami do domu i jeszcze mowic co i jak ma robic, to co robisz obecnie nazywa sie trolowaniem.


  • Dienekes lubi to

#186 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 grudzień 2014 - 21:49

ta, jasne, czemu chcez na sile wlesc komus z brudnymi buciorami do domu i jeszcze mowic co i jak ma robic, to co robisz obecnie nazywa sie trolowaniem.

Chłopie zadałem Ci konkretne pytanie, może raczysz dookreslić.



#187 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 01 grudzień 2014 - 21:52

Te muchowe osy zostały stworzone za poprzedniego systemu z pieniędzy wszystkich wędkarzy.

Moczar  był na otwarciu tych bardziej nizinnych :D


  • wojciiech lubi to

#188 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 grudzień 2014 - 21:56

To wiec do wszystkich uważajacych muszkarstwo za coś lepszego, powtórka pytania - Skoro muszkarstwo jest takie fajne to po co Wam OS-y na wyłączność? Po co chcecie sie bawić w przywileje?


Użytkownik mtz25 edytował ten post 01 grudzień 2014 - 21:56


#189 ONLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 01 grudzień 2014 - 22:13

To wiec do wszystkich uważajacych muszkarstwo za coś lepszego, powtórka pytania - Skoro muszkarstwo jest takie fajne to po co Wam OS-y na wyłączność? Po co chcecie sie bawić w przywileje?

 Może nie powinienem odpowiadać, bo nie uważam że mucha jest czymś wyższym od spina (odwrotnie też z resztą nie). Ale się pokuszęna Twoja modłę:

 

Bo maja takie prawo. Dlaczego? Bo sobie je wywalczyli i konsekwentnie realizują. Z dobrym skutkiem dla wody. Wszak ryb, niewątpliwie jest tam znacznie więcej.

 

Mam wrażenie że za chwilę argumenty spinningistów oprą się o nieśmiertelne "płacę i wymagam. I chcę!" (i tu tup nóżką). Dziecinada i totalna zazdrość.

Aha, generalnie jestem zagorzałym spinningistą, nad którym pracują od kilku co najmniej lat środowiska muszkarskie w celu "zagospodaroawnia rezerwuaru"  ja to Sławek był uprzejmy określić.

 

Proponuję więcej taktu i szacunku dla osiągnięć niewielkiej acz zgranej grupy pasjonatów umiejących stworzyć sobie swój kawałek świata.


Użytkownik DanekM edytował ten post 01 grudzień 2014 - 22:15


#190 OFFLINE   pontonss

pontonss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 grudzień 2014 - 22:16

Nie zgranej tylko bogatej i wpływowej. A to się właśnie nazywa przywilejem. Zresztą kolega Śławomir idealnie potwierdza opinie o zadufanych muszkarzach pisząc brednie i podsycając temat a chodziło o to czemu nie woelno łowić w nocy i tyle. Pozdro


Użytkownik pontonss edytował ten post 01 grudzień 2014 - 22:20

  • mtz25 lubi to

#191 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 01 grudzień 2014 - 22:18

To nie jest prawo tylko przywilej. Prawo to jest wtedy kiedy moge sobie wziac spining badz muchówkę i łowić ryby w tym odcinku rzeki na jakim sie znajduje w danym momencie swoją ulubioną sztuczną przynętą.

Większych bzdur niż twoje dawno tu nie czytałem .To ja postuluję za połowem Głowacicy na żywca i pstrągów na czerwonego ewentualnie mogę się zgodzić na łowienie lipieni na białe robaki tak chcę i koniec .To są moje ulubione metody połowu łososiowatych i tak właśnie chce łowić na Dunajcu pod trzema koronami .

Myślę że większość wędkarzy z okręgu NS będzie za tym postulowała .JA chcę równo uprawnienia dla wszystkich wędkarzy a nie dla wybrańców.



#192 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 grudzień 2014 - 22:28

Zero argumentów, powtórzony cały pijar muszkarzy o mniej-inwazyjnosci, ze wiecej ryb, ze dobry skutek dla wody, blebleble...aż sie chce pawia puścić na to. Ale jedna prawda sie przebiła - wywalczone, a moze lepiej powiedzieć podpłacone.

 

Kolego @Tomi78 nawet ja nie jestem zwolennikiem takiej wolnosci żeby łowić ryby szlachetne na co tylko sie chce, bo Twoje rozumowanie moze jeszcze doprowadzić do wniosku - a ja lubie lowic pstragi na siatke i tak własnie chce łowić na Dunajcu pod trzema koronami. Skoro już zgodziliśmu sie na pewne ograniczenie naszych praw, ograniczajac sie sami do przynet sztucznych to juz przy tym zostanmy i nie wprowadzajmy sobie w tej sferze dalszych podziałów.


Użytkownik mtz25 edytował ten post 01 grudzień 2014 - 22:29


#193 ONLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 01 grudzień 2014 - 22:29

Nie zgranej tylko bogatej i wpływowej. A to się właśnie nazywa przywilejem. Zresztą kolega Śławomir idealnie potwierdza opinie o zadufanych muszkarzach pisząc brednie i podsycając temat a chodziło o to czemu nie woelno łowić w nocy i tyle. Pozdro

 

 

A wśród spinningistów takich nie ma?? No bez jaj!

 

Tomi, a ja chcę na DSa. Ostatecznie założę hak bezzadziorowy i...kukurydzę.

 

Aha, co do łowienia w nocy: czy my, wędkarze być wszedzie i zawsze? Może tak dla równowagi dajmy rybom odetchnąć? Przedałoby się, aby na odcinkach rzek i częściach jezior ustanowić mateczniki. Tylko znów się zacznie totalna gadka z tyłka że dlaczego nie mogę iść tam i napierniczać? Umiaru, ludzie, umiaru...


  • Darek P i venom_666 lubią to

#194 OFFLINE   pontonss

pontonss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 grudzień 2014 - 22:42

Mateczniki jak najbardziej OK, albo łowimy razem albo nikt. I to właśnie jest tkzw. równouprawnienie.



#195 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 grudzień 2014 - 22:46

Zatem proponuje spisać protokół niezgodności, jedni bedą ZA inni PRZECIW. Każda strona wypowie swoje argumenty i wszyscy bedą zadowoleni, że nikt nie został pominiety.


Użytkownik mtz25 edytował ten post 01 grudzień 2014 - 22:46


#196 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 01 grudzień 2014 - 22:56

Przykra ta przepychanka  :(  Nie znudziło się Wam? 



#197 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 01 grudzień 2014 - 23:01

Zero argumentów, powtórzony cały pijar muszkarzy o mniej-inwazyjnosci, ze wiecej ryb, ze dobry skutek dla wody, blebleble...aż sie chce pawia puścić na to. Ale jedna prawda sie przebiła - wywalczone, a moze lepiej powiedzieć podpłacone.

 

 

Faktycznie kolego mtz25 ,aż się chce pawia puścić czytając pierdoły które wypisujesz.Niespełna miesięczny staż na forum ,arogancja i idiotyczne sugestie.Rzadko zdarza mi się pisać w ten sposób,ale czasem nie można inaczej.Skończ te trolowe harce i poczytaj o OS ach które dopuszczaja spinningowanie vide Łupawa.


  • flytier i Dienekes lubią to

#198 OFFLINE   pontonss

pontonss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 grudzień 2014 - 23:09

Wiesz wielu tu napibło po 800 postów wyliczając brak zdjęć na giełdzie kilku takich już wytropiłem



#199 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 01 grudzień 2014 - 23:09

Zero argumentów, powtórzony cały pijar muszkarzy o mniej-inwazyjnosci, ze wiecej ryb, ze dobry skutek dla wody, blebleble...aż sie chce pawia puścić na to. Ale jedna prawda sie przebiła - wywalczone, a moze lepiej powiedzieć podpłacone.

 

Kolego @Tomi78 nawet ja nie jestem zwolennikiem takiej wolnosci żeby łowić ryby szlachetne na co tylko sie chce, bo Twoje rozumowanie moze jeszcze doprowadzić do wniosku - a ja lubie lowic pstragi na siatke i tak własnie chce łowić na Dunajcu pod trzema koronami. Skoro już zgodziliśmu sie na pewne ograniczenie naszych praw, ograniczajac sie sami do przynet sztucznych to juz przy tym zostanmy i nie wprowadzajmy sobie w tej sferze dalszych podziałów.

 

Zero argumentów, powtórzony cały pijar muszkarzy o mniej-inwazyjnosci, ze wiecej ryb, ze dobry skutek dla wody, blebleble...aż sie chce pawia puścić na to. Ale jedna prawda sie przebiła - wywalczone, a moze lepiej powiedzieć podpłacone.

 

Kolego @Tomi78 nawet ja nie jestem zwolennikiem takiej wolnosci żeby łowić ryby szlachetne na co tylko sie chce, bo Twoje rozumowanie moze jeszcze doprowadzić do wniosku - a ja lubie lowic pstragi na siatke i tak własnie chce łowić na Dunajcu pod trzema koronami. Skoro już zgodziliśmu sie na pewne ograniczenie naszych praw, ograniczajac sie sami do przynet sztucznych to juz przy tym zostanmy i nie wprowadzajmy sobie w tej sferze dalszych podziałów

A dlaczego nie na robaka w czym ty jesteś lepszy ze swoim spinningiem że nie chcesz dopuścić do łowienia pstrągów na robaka .Wygląda że chcesz równouprawnienia  pod warunkiem że jest po twojej myśli .Czy koledzy którzy łowią na tyczkę czy spławik są niegodni bycia w twoim towarzystwie pod trzema koronami ?.

Pierdoły piszesz a ja nie mam zamiaru w tym uczestniczyć dlatego kończę  tą dziecinadę .



#200 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 23:15

Wiesz wielu tu napibło po 800 postów wyliczając brak zdjęć na giełdzie kilku takich już wytropiłem

 

Ta jasne, posty na gieldzie sa kasowane co miesiac.