Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7461 odpowiedzi w tym temacie

#2081 OFFLINE   Pold3k

Pold3k

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn

Napisano 08 lipiec 2013 - 12:02

szkoda ze nie ma dalszej czesci filmika .. ostatnio nie słyszałem o wiekszych sumach łowionych na Bugu.. Gratulacje.

no chyba ze dzisiaj ja złowię ;) połomania..

Dokładniej opisane czemu filmik skończył się w tym miejscu jest u mnie w wątku. Jest to jedyna pamiątka po tej rybce, mało brakowało i filmik z karty komórki mógł by być nie do odzyskania..

 

a ja chciałbym wiedzieć czy ryba wróciła do wody...

(może być na priv.)

 

No i graty (jeżeli nadal pływa ,bo takie okazy dla Bugu to skarb)!!!

Tak, nadal pływa, trzeba szanować takie skarby rzeki ;)  


Użytkownik Pold3k edytował ten post 08 lipiec 2013 - 12:02


#2082 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 08 lipiec 2013 - 12:43

Woda opada szybciej, dziś muszę pobawić się z Yamka bo chyba gaznik złapał syf z paliwa i muszę dysze skontrolować. Gaśnie na wolnych obrotach.
Nowe Widelce odebrane więc jutro pobudka o 3 rano i nad wodę.
Pamiętam jak w czasie przyduchy podobne sumy leżały padniete więc tym bardziej cieszy że nie wszystkie zginęły.

#2083 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 13:16

Jest ich sporo, przyducha wcale tak dużo nie wybiła. Co innego je łowić, a zwłaszcza regularnie :)



#2084 OFFLINE   uczeń

uczeń

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Lokalizacja.

Napisano 08 lipiec 2013 - 15:04

Mam pytanie  moze ktoś sie orientuje , czy nadal na mazowieckim Bugu okolice  wywłoki tuchlina ,wilczogębów nadal mogą odławiać sieciami . Wczoraj jak byłem nad woda to stojac w krzakach słyszałem jak na lodce płynących dwóch chłopków gadało " o tu jak spadnie jeszcze z pół metra bedzie mozna stawić siatkę "   ?



#2085 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 08 lipiec 2013 - 15:14

Tak, niestety w tych okolicach jest dwóch aktywnych rybaków, dane sprzed roku, ale wątpię żeby coś się zmieniło. 



#2086 OFFLINE   uczeń

uczeń

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Lokalizacja.

Napisano 08 lipiec 2013 - 15:45

Mi to się odechciewa lowić i od razu pakuje się i wracam do domu .



#2087 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 lipiec 2013 - 16:19

uczeń dobre :) trzeba wziąść wiatrówke .. ;)

#2088 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 lipiec 2013 - 16:27

a ryba z siatek rybaków laduje gdzie? restauracja ,rynek, sklep rybny?

#2089 OFFLINE   uczeń

uczeń

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Lokalizacja.

Napisano 08 lipiec 2013 - 16:46

Też się zastanawiam , Ja rozumiem gdzies blizej Zegrza to tak kupe knajpek .Ale w takim tuchlinie gdzie jest pare domków



#2090 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 08 lipiec 2013 - 18:17

Pewnie sprzedaje sąsiadom w okolicy. Każdy kłusol ma popyt, więc "legalny" rybak pewnie też bez problemu rybę opycha. Najlepiej pewnie mu schodzą 30-40cm sandaczyki i szczupaczki, taki kraj.


  • Przemek lubi to

#2091 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 08 lipiec 2013 - 19:32

Yamka ogarnięta tyka aż miło, test na wodzie w sobotę :)

#2092 OFFLINE   kamilos

kamilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Lokalizacjawasilkow
  • Imię:kamil
  • Nazwisko:sienko

Napisano 08 lipiec 2013 - 21:53

bylem caly weekend nad bugiem w okolicy mielnika i wielka lipa 3 male sumiki i pare krapi



#2093 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 09 lipiec 2013 - 05:59

Dziś od 3 do 6. Wraz z odpadająca woda postanowiłem zmienić miejsce celem namierzenia sanadaczy.
W sumie sanadaczy nie trafiłem ale brań innych rybek sporo. Szkoda że nie powalały wielkością.
Na Flat Rap dwa bolusie, na Mrm-a dwa szczupaki w tym jeden wymiar, na Perch-a szczupak 50 cm przed 6 rano pogoda się zmieniła, zrobiło się zimno, schowało się słońce woda zaczęła parować chyba jakiś front się zbliża.
Dziś jak nie będzie padać pojadę tam znów tym razem wieczorem.

#2094 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 09 lipiec 2013 - 08:36

bylem caly weekend nad bugiem w okolicy mielnika i wielka lipa 3 male sumiki i pare krapi

To nie wielka lipa tylko letni standard,nawet nieźle poł ;) wiłeś. Wpisy typu że na Bugu (poza odcinkiem granicznym) jest dużo suma traktuję z ironią ,rozmawiam z kolegami którzy w to wierzą i słyszę ,, jest tylko nie bierze" dziwne,bo na Wiśle czy Odrze jak jest w dołku to przeważnie siada... Na bugu w 5-6 metrowych jamach,zwaliskach itd. siadają kijaneczki 40-60cm albo szczupaczki,może sobie leżą w bezpiecznym cieniu mamusiek którym się nie chce.... :P


  • MaleX lubi to

#2095 OFFLINE   piotrek245

piotrek245

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaZąbki
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:T.

Napisano 09 lipiec 2013 - 18:21

Dziś od 3 do 6. Wraz z odpadająca woda postanowiłem zmienić miejsce celem namierzenia sanadaczy.
W sumie sanadaczy nie trafiłem ale brań innych rybek sporo. Szkoda że nie powalały wielkością.
Na Flat Rap dwa bolusie, na Mrm-a dwa szczupaki w tym jeden wymiar, na Perch-a szczupak 50 cm przed 6 rano pogoda się zmieniła, zrobiło się zimno, schowało się słońce woda zaczęła parować chyba jakiś front się zbliża.
Dziś jak nie będzie padać pojadę tam znów tym razem wieczorem.

Cześć,Przemek mam pytanie,czy rybki były aktywne cały czas czy bardziej o świcie?Woda ładnie opada to może wybrałbym się na dawno nie odwiedzane bużańskie miejscówki :)



#2096 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 09 lipiec 2013 - 18:31

To nie wielka lipa tylko letni standard,nawet nieźle poł ;) wiłeś. Wpisy typu że na Bugu (poza odcinkiem granicznym) jest dużo suma traktuję z ironią ,rozmawiam z kolegami którzy w to wierzą i słyszę ,, jest tylko nie bierze" dziwne,bo na Wiśle czy Odrze jak jest w dołku to przeważnie siada... Na bugu w 5-6 metrowych jamach,zwaliskach itd. siadają kijaneczki 40-60cm albo szczupaczki,może sobie leżą w bezpiecznym cieniu mamusiek którym się nie chce.... :P

"Panie wczoraj to brały"  :D



#2097 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 10 lipiec 2013 - 08:11

Drugie podejście od 20.30 do północy. Ryby aktywne, jedno pobicie bolka we Flat Rapa prowadzonego z prądem lecz odbił się a na Widła też tylko jedno branie! Ryby były w łowisku, były aktywne lecz nie potrafiłem sprowokować ich do ataku mimo zmiany przynęt.

@Piotrek245 im wcześniej tym lepiej, o 5 rano to możesz już wracać do domu.

#2098 OFFLINE   piotrek245

piotrek245

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaZąbki
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:T.

Napisano 10 lipiec 2013 - 09:18

Dzięki za info,ciężko będzie ale trzeba spróbować :)



#2099 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 10 lipiec 2013 - 09:30

Ja narazie leczę bugową- spiningową depresje :( . Pare wypadów bez konretnych wyników, do tego odezwała się spiningowa kontuzja, łokieć i kręgosłup odmówił posłuszeństwa :( , Na szczęści żona fizjoterapeutka przywraca do stanu używalności ;)( mogę już podnięść kubek z kawą). Dwa razy wyskoczyłem nad jeziorko z feederem, połowione trochę białorybu, chwila przemyśleń i kontemplacji :lol:... i  stwierdziłem, że trzeba wracać na nadbużańskie tereny, bo przecież Bug uzależnia :lol: i długo bez niego się nie wytrzyma. W sobotę bedzie hardcore, planujemy wypad od 3:00 do 22:00 pewnie z małą przerwą na jakieś jedzenie. Z rana operacja Sum, w dzień szczupak i boleń, wieczór znowu sum. Woda ładnie spada. Mam tylko nadzieje,że żaden armagedon pogodowy nie nadejdzie i poziom, po raz kolejny w dwa dni nie pójdzie do góry o tyle ile spadał przez tydzięń :).



#2100 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4647 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 lipiec 2013 - 09:42

Drugie podejście od 20.30 do północy. Ryby aktywne, jedno pobicie bolka we Flat Rapa prowadzonego z prądem lecz odbił się a na Widła też tylko jedno branie! Ryby były w łowisku, były aktywne lecz nie potrafiłem sprowokować ich do ataku mimo zmiany przynęt.

@Piotrek245 im wcześniej tym lepiej, o 5 rano to możesz już wracać do domu.

Widzę Przemek, że stosujesz bardzo agresywne przynęty. Może warto spróbować czegoś o pracy uklei ? ;) pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych


    Facebook (1)