Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7461 odpowiedzi w tym temacie

#2121 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 14 lipiec 2013 - 16:31

Oczywiście wczoraj zadziałało prawo Murphiego, czyli jak ma się coś spier... to stanie się w momencie kiedy jest najmniej pożądane lub spodzieawne.

Zaczęło się od tego, że niestety noc musiałem spędzić w pracy choć jeszcze w piątek o 17 przygotowywałem się do wyjazdu na ryby dnia kolejnego. O godzinie 17:29 telefon, i możecie się domyśleć, co sobie wykrzyczałem w myślach po zakończonej rozmowie...

Mimo to postanowiłem pojechać po pracy.

 

No i cóż by tu rzec o wczorajszym łowieniu?

Pogoda świetna pochmurno nie za gorąco, wyjeżdzam z pracy, godzina 7:10, kropi lekki deszcz, myślę sobie będzie dobrze. Pózniej to już było tylko... GOŻEJ :angry: . Dwie burze spędzone nad wodą, bardzo ekstremalne przeżycie swoją drogą, trzecia na szczęście w samochodzie :) między burzami słonecznie i duszno jak w Amazonii. Jakby tego było mało to trafiłem na wysyp bolęśnie kąsających much końskich zwanych też ślepakami. Pomyśleć można by, że chociaż ryby dopisały... Tutaj pewnie nikogo nie zaskoczę jak napiszę, że NIE, nie dopisały, boleni to nawet nie było widać, o sumach nie wspomnę, dwa szczupaki, jeden wymiarowy, okoń, pokąsane ręce i zajebisty ból łokcia i nadgarstka to efekt 10 godzin spędzonych nad najpiękniejszą polską rzeką :) .

 

I jak tu nie kochać wędkarstwa i naszego Bugu?

 

PS: Za dwa dni powtórka z rozrywki cały dzięń nad wodą, tylko teraz mam nadzieję, że zamiast tych wszystkich dziwnych zdarzeń, będą brania i udane hole.


Użytkownik misiek116p edytował ten post 14 lipiec 2013 - 16:35


#2122 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 14 lipiec 2013 - 16:44

Misiek głowa do góry!

Dwa dni pływałem i też nędza, jakieś rachityczne szczupaki okonki i sumik kijanka ok 70-80 cm.

w sobotę było dużo lepiej miałem szczupaka życiówkę na kiju, zassał głęboko prowadzonego DT wzdłuż skarpy ok 2.5 3 m wodzie.

Chwila holu, szeroko rozwarta morda i wobek już leci w powietrzu, no ale cóż kijek do 280 gr i plećka 40 lb robi swoje :D

Buzię mu troszkę pewnie zraniłem, bo dziś już się nie pokazał.

Ogólnie jednak sobota była duuuużo lepsza niż niedziela.

A co do much to witaj w klubie!!! Mnie tak wczoraj użarła że miałem dłoń jak Papaj :lol: wypiłem wapno w domu i opuchlizna zeszła.


  • mafijas lubi to

#2123 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 lipiec 2013 - 18:50

Serwus!

 

Przemek te 150cm dotyczy tylko Bugu, czy ogólnie :)? Czy akcent powinien paść na słowo raczej? :) Po części się z Tobą zgodzę, stąd pytanie!


Użytkownik Wojtek B. edytował ten post 14 lipiec 2013 - 18:51


#2124 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 14 lipiec 2013 - 18:57

Wojtek na opasce jest dokładnie 3.5 m, pod nogami 1 dalej 1.5 m wszystkie brania są zazwyczaj na dość krótkim dyszlu bo rzuty wykonuję wzdłuż linii opaski by wobler spotkał sandacza który płynie w górę. Nigdy nie miałem pobicia lowiąc tzw. wachlarzem.

#2125 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 lipiec 2013 - 19:01

Na Wiśle miewam brania zarówno "z wody", jak i spod nóg, choć mi niska woda nie służy (mniej brań, drobniejsze ryby), dlatego zadałem pytanie. Z 30-50cm wody trafiały mi się jedynie śledzie, a optymalna dla mnie woda do właśnie takie 120-150cm :)

 

P.S- wszystko jasne, również łowisz na nieco wyższej wodzie niż wspomniane 30cm+.



#2126 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 14 lipiec 2013 - 19:13

Kijek 3m na wodę więc swoje robi, ale widzę bardzo często jak gonią drobnicę do samego brzegu w trawy i szybki zwrot na wodę tak więc czasem są naprawdę blisko.
Dziś znalazłem nowe miejsca warte odwiedzenia nocą, dość głębokie główki jak na Bug ok. 3 m stare rozmyte z kamienia, baseny szerokie z urozmaiconym dnem. Może coś tam mieszka?

#2127 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 14 lipiec 2013 - 21:42

Misiek głowa do góry!

Dwa dni pływałem i też nędza, jakieś rachityczne szczupaki okonki i sumik kijanka ok 70-80 cm.

w sobotę było dużo lepiej miałem szczupaka życiówkę na kiju, zassał głęboko prowadzonego DT wzdłuż skarpy ok 2.5 3 m wodzie.

Chwila holu, szeroko rozwarta morda i wobek już leci w powietrzu, no ale cóż kijek do 280 gr i plećka 40 lb robi swoje :D

Buzię mu troszkę pewnie zraniłem, bo dziś już się nie pokazał.

Ogólnie jednak sobota była duuuużo lepsza niż niedziela.

A co do much to witaj w klubie!!! Mnie tak wczoraj użarła że miałem dłoń jak Papaj :lol: wypiłem wapno w domu i opuchlizna zeszła.

Nie załamuje się, dałem tylko upust swojej frustracji. A tak na serjo to taki jest Bug, trzeba być często nad wodą i w końcu trafisz ten dzień, dla tego replay po jutrze. I szczerze przykro mi z powodu życiówki, chyba każdy z nas zna ten ból. A twój szczupak odchoruje swoje i za parę dni powinien się pokazać po raz kolejny.


Użytkownik misiek116p edytował ten post 14 lipiec 2013 - 21:45


#2128 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 14 lipiec 2013 - 23:45

Dzisiaj było ciekawie, 3 brania boleni w trzech rzutach z rzędu, pierwszy mikrus niemierzony, drugi 61cm, a trzeci rozgiął ownera i się spiął po kilku sekundach. Szkoda bo zdecydowanie najfajnieszy był. A tak ogólnie to cicho było na wodzie, po zmierzchu też. Wszystkie bolki wzięły na ołówek Roberta. W mgnieniu oka polubiłem tą przynętę :D 

Ciekawie było też obok, napotkany spiningista zaliczył starcie z konkretnym sumem, przegrane. Ale fajnie wiedzieć że takie ryby w zasięgu rzutu pływają.  



#2129 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 17 lipiec 2013 - 09:41

Nie załamuje się, dałem tylko upust swojej frustracji. A tak na serjo to taki jest Bug, trzeba być często nad wodą i w końcu trafisz ten dzień, dla tego replay po jutrze. I szczerze przykro mi z powodu życiówki, chyba każdy z nas zna ten ból. A twój szczupak odchoruje swoje i za parę dni powinien się pokazać po raz kolejny.

Jak napisał kiedyś jeden redaktor ,,Bug więcej obiecuje niż daje..."  ;)



#2130 OFFLINE   easyhrub

easyhrub

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaHrubieszów
  • Imię:Arek

Napisano 17 lipiec 2013 - 23:07

Witam Wszystkich. Jestem tutaj nowy i wypadałoby napisac kilka słów o sobie. Mieszkam w Hrubieszowie ostatni raz łowiłem kilkanaście lat temu teraz znowu odezwała się we mnie chęć przebywania nad wodą. Próbowałem kilku metod ale najbardziej do gustu przypadł mi spinning z którym to dopiero w tym roku po zakupie wędziska miałem przyjemność obcować. Swojego wędkowania z racji zamieszkania próbuję na Bugu granicznym i choć to rzeka obiecująca wiele, to przez dwa miesiące łudziła mnie swoimi obfitościami. Udało mi sie wytrwać w tej bessie i po niespełna dwumiesięcznych oczekiwaniach Bug wynagrodził mi to prawie wymiarowym sumem jak i 30+ okoniem, co w tej chwili wiąże się z moimi rekordami życiowymi.

Rozumiem że temat dotyczy "wieści z nad Bugu", ale być może jest ktoś z okolicy kto łowi na granicznym i mógłby mi polecić miejsce na szczupaka którego jeszcze nigdy złowic mi się nie udało, a może nawet poświęcić swój czas i podzielić się swoją wiedzą i czasem przy wspólnym wędkowaniu.

Pozdrawiam.


Użytkownik easyhrub edytował ten post 17 lipiec 2013 - 23:08


#2131 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 18 lipiec 2013 - 09:31

W tym roku żeby szczupaka łowić regularnie trzeba wiedzieć gdzie i jak. Woda dużo pozmieniała, i niektóre miejscówki już nie istnieją :) Ciężko coś doradzić, obecnie szczupak na Bugu jest chimeryczny. Nie mówię o wysypie 15cm szczupaczków które atakują nawet i po trzy razy przynętę...



#2132 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 18 lipiec 2013 - 16:16

U mnie woda poszła w górę, wczoraj po 22 jedno sandaczowe maleństwo. Duże nie pokazywały się wcale.


Użytkownik Przemek edytował ten post 18 lipiec 2013 - 16:16


#2133 OFFLINE   dariusz262

dariusz262

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski

Napisano 20 lipiec 2013 - 09:27

Te miejsca które obławiam to kamieniste opaski, wypłycenia czyli tam gdzie sandacz nocą musi być więc szukam go na płytkiej wodzie a brania są mocne, agresywne.

Jeśli wobek pracuje na 30-80 cm to czasami haczy już o dno...jeśli nie sandacz i tak go zlokalizuje a nawet podniesie się do niego.

Jeśli jest głębiej niż 1.5 metra nie będzie tam raczej nocą sandacza...kamienie + płytko = wyżerka

Witam

Przemku dzięki za receptę na miejscówkę ,była trafiona

73 cm,kilka minut przed północąZałączony plik  20130719577.jpg   55,06 KB   257 Ilość pobrań



#2134 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 20 lipiec 2013 - 12:06

Gratuluję pięknego Bużańskiego Zanderka :P a fora są po to by sobie pomagać właśnie :D



#2135 OFFLINE   gregor931

gregor931

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaWarszawa-New York
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 20 lipiec 2013 - 14:52

Witam

Przemku dzięki za receptę na miejscówkę ,była trafiona

73 cm,kilka minut przed północąattachicon.gif20130719577.jpg

Ładna rybka. Gratuluję na jaką przynętę się skusiła ?



#2136 OFFLINE   dariusz262

dariusz262

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski

Napisano 21 lipiec 2013 - 10:32

Przynętą był lunatic 10cm kolor pearl/yellow,podstawowa moja przynęta na bug.



#2137 OFFLINE   andrzej1977

andrzej1977

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Karpinski

Napisano 22 lipiec 2013 - 20:06

Wczoraj od 3.00 do 12.00 w trójkę mieszaliśmy okolice Broku. Większych drapieżników nie złowiliśmy, moim łupem padło ok. 15 okoni w tym 2 fajne po 30 cm.   



#2138 OFFLINE   Pold3k

Pold3k

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn

Napisano 22 lipiec 2013 - 21:23

Dzisiejszy boleń 70cm mojego kolegi Przemka.

ehgp.jpg
 


#2139 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 23 lipiec 2013 - 20:58

I mi wreszcie udało się połowić pierwszy raz w tym roku w Bugu Mazowieckim

Wypad uważam do udanych dwa sandaczyki po 47 cm, dwa szczupaki 55 i 66 cm

no i piękny sandacz na kiju, zrobił ogromny lej w wodzie i tyle go widziałem

Przynęta guma, wahadła i woblery się nie sprawdzały



#2140 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 23 lipiec 2013 - 22:07

Gratuluje kolego Pięknie polowiles

Jeśli to nie tajemnica to jakich gum używałeś






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych