Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7460 odpowiedzi w tym temacie

#3981 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 291 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 13 wrzesień 2015 - 15:18

dzisiejszy smok 70 cm

Załączone pliki

  • Załączony plik  70cm.jpg   144,79 KB   23 Ilość pobrań

Użytkownik Remek107 edytował ten post 13 wrzesień 2015 - 15:18

  • BOSMAN 76 lubi to

#3982 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaŚrem

Napisano 13 wrzesień 2015 - 16:53

Kolego zmień ten chwyt jesli rybki wypuszczasz bo tylko ranisz rybę.



#3983 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2246 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 14 wrzesień 2015 - 07:17

I po weekendzie.

Złowiłem Bolenia 74cm, szczupaka trochę ponad wymiar i 12 okoni, 2 ok 30, reszta 20-25cm.
1442210534p9113594.jpg

Woda zaczyna się podnosić.
Trochę od lipca pozmieniało mi miejsca.
Miałem takie fajne rozpoczynające się przykosą, potem szła kamienista rynna zakończona rafą. Teraz wszystko przysypane piachem.
Inna rafa też przysypana, wystają pojedyncze kamienie.

Za to odkryłem inne kamienisko w miejscu z bardzo trudnym dojazdem, bez terenowego samochodu ani rusz. Także potencjał jest. Łowią tam tylko pojedynczy miejscowi i to raczej na przystawkę.



 



#3984 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 14 wrzesień 2015 - 09:28

Fajny Bolo!! Na co się skusił?? Ja za tydzień uderzam bo w ten weekend żonka wyciągnęła mnie do siebie ale na lubelsko/świętokrzyskiej Wiśle też fajnie :)

 

Pozdr!!


  • korol lubi to

#3985 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2246 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 14 wrzesień 2015 - 10:22

Pękaty tonący wobler 4cm w kolorze ciemnoniebieskim. Rwący nurt w sąsiedztwie kamieni. To już któryś boleń, który bierze mi w tym roku w ten sposób.

Kiedyś mi się wydawało, że ciemne kolory są lepsze na słoneczną pogodę, a jasne gdy jest ciemno, bądź pochmurno. Ten sezon wszystko zweryfikował i jestem przekonany, że nie ma reguły. Ważniejsze jest podanie przynęty i obecność ryb :)

 


Użytkownik korol edytował ten post 14 wrzesień 2015 - 10:22


#3986 OFFLINE   Olczykim

Olczykim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jakub

Napisano 14 wrzesień 2015 - 20:01

Starorzecze Rogal. Kilka małych okoni, szczupły troche ponad wymiar i przyłowy szczupłego na okoniowe paproszki ;p 3 szt.



#3987 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 14 wrzesień 2015 - 23:34

Od początku lipca z rzadka zaglądam nad Bug. Za bardzo wciąga Wisła i jej sumy, a niestety czasu na ryby zawsze mało i nie da się być wszędzie. Plan był taki, żeby wrócić nad Bug w końcu września, ale przy tym stanie wody trzeba będzie chyba przemyśleć plany. Lubię łowić z pontonu, ale przy takiej niżówce pływać się sensownie nie da. W sumie to takiego niskiego stanu nie pamiętam. Jak ktoś nie był dawno nad Bugiem, to warto pojechać chociażby żeby popatrzeć. Dla mnie widok był na tyle niecodzienny, że aż sięgnąłem po aparat.

Poniżej kilka widokówek. Pierwsze 3 zdjęcia z połowy sierpnia, kolejne dwa z początku września. Na trzecim zdjęciu stoję w wodzie w najgłębszym miejscu na całej szerokości rzeki. Gdzie indziej przerzucałem rzekę bez problemu większością przynęt, a to bynajmniej nie jest górny Bug, tylko mazowiecki. Woda ledwo płynie. Jeśli chodzi o ryby, to miałem nadzieję że będzie lepiej, jeden przeciętny bolek i tyle.   

 

 

3268231_Bug_niwka2015017.jpg

 

3268232_Bug_niwka2015023.jpg

 

3268233_Bug_niwka2015025.jpg

 

3268235_Bug_niwka2015027.jpg

 

3268234_Bug_niwka2015031.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 



#3988 OFFLINE   Tszonek

Tszonek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 wrzesień 2015 - 00:33

znajome miejsce :)


  • mazur.t lubi to

#3989 OFFLINE   Olczykim

Olczykim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jakub

Napisano 15 wrzesień 2015 - 04:33

Też mnie korciło aby wyciągnąć ponton i popływać trochę na odcinku Serpelice - Mierzwice, lecz jak dowiedziałem się że nawet kajakiem już są problemy z pływaniem zrezygnowałem. Ogólnie rzekę można przejść... do 3/4 szerokości rzeki poziom wody to 60 cm.... max, czasami jakieś koryto.



#3990 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1909 postów
  • Imię:Robert

Napisano 15 wrzesień 2015 - 05:44

Ach ta susza , wszystkim doskwiera . U mnie wody 20 cm. 



#3991 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 15 wrzesień 2015 - 07:42

W niedzielę od 15:30 do 18:30 w ok. Niemirowa i zero, nawet pstryknięcia. Dobrze że byłem nad wodą tylko 3h, spotkałem dwóch wędkarzy którzy chodzili od rana i mieli tak sam wynik.



#3992 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 16 wrzesień 2015 - 10:25

Wczoraj od 15 do 19:30. 2 m rynna pod brzegiem w Sutnie z glizdami i zero brań :( . Bolki biją na płytkim pod drugim brzegiem, po środku 2x zafurkotała brzana. Na środku jest 70-80cm. A skąd wiem? Dwóch kajakarzy sobie płynęło i jeden mierzył wiosłem i tyle zameldował.

Powiedzieli też że jestem pierwszym wędkarzem od Janowa Podlaskiego na obydwu brzegach :rolleyes: jakiego spotkali. Nie wiem ile to będzie wodą ale pewnie ok. 20km, czyli tak jak pisałem wcześniej - miejscowi nie chodzą na ryby.

Dzisiaj od 5:30 czyli jeszcze po ciemaku byłem w Niemirowie, też gliździarstwo i efekt taki sam, no prawie. W zanętę leszczową weszły .......... babki :rolleyes: . Co Wy wiecie o łowieniu :rolleyes:? Zauważcie branie 4-5cm babki w rynnie  :rolleyes: to jest sztuka .

Jedyna atrakcja to to że jak tylko zajechałem nad wodę to gdzie blisko jeszcze stękał jeleń (a może lenin? nigdy nie wiem który jest który :P ). Wieczorem słyszałem go z tarasu z 2-3km a rano może z 200-300m, niezapomniane wrażenie.



#3993 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 16 wrzesień 2015 - 10:39

Przy tym stanie wody 2m to już nieźle,szkoda że rybki nie chcą współpracować.



#3994 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 16 wrzesień 2015 - 10:42

Od początku lipca z rzadka zaglądam nad Bug. Za bardzo wciąga Wisła i jej sumy, a niestety czasu na ryby zawsze mało i nie da się być wszędzie. Plan był taki, żeby wrócić nad Bug w końcu września, ale przy tym stanie wody trzeba będzie chyba przemyśleć plany. Lubię łowić z pontonu, ale przy takiej niżówce pływać się sensownie nie da. W sumie to takiego niskiego stanu nie pamiętam. Jak ktoś nie był dawno nad Bugiem, to warto pojechać chociażby żeby popatrzeć. Dla mnie widok był na tyle niecodzienny, że aż sięgnąłem po aparat.

Poniżej kilka widokówek. Pierwsze 3 zdjęcia z połowy sierpnia, kolejne dwa z początku września. Na trzecim zdjęciu stoję w wodzie w najgłębszym miejscu na całej szerokości rzeki. Gdzie indziej przerzucałem rzekę bez problemu większością przynęt, a to bynajmniej nie jest górny Bug, tylko mazowiecki. Woda ledwo płynie. Jeśli chodzi o ryby, to miałem nadzieję że będzie lepiej, jeden przeciętn bolek i tyle.   

 

Nie cytujemy zdjęć

 

Pierwsze zdjęcie bajka.


Użytkownik mario edytował ten post 20 wrzesień 2015 - 20:46


#3995 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 16 wrzesień 2015 - 10:49

Sacha - jakiś pomysł bądź przemyślenia gdzie się podziały w takim razie ryby? Przecież całe wodne życie nie mogło wyparować? Nie biorą czy ich nie ma?



#3996 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 11:27

Tak złego sezonu  na Bugu jak ten nie mialem nigdy . .Co sie stalo? .Nie możliwie  by ryby sie przeniosly bo i gdzie miałyby  sie przenieść .

Plytko jet wszedzie a dołków jak na lekarstwo ,dopływy starorzecza poodcinane od koryta .



#3997 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 16 wrzesień 2015 - 13:38

Panowie bez paniki sezon w pełni. Jeszcze będzie lepiej :)



#3998 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 16 wrzesień 2015 - 15:32

Sacha - jakiś pomysł bądź przemyślenia gdzie się podziały w takim razie ryby? Przecież całe wodne życie nie mogło wyparować? Nie biorą czy ich nie ma?

Widzisz, moje ok. 40 letnie doświadczenie wędkarskie podpowiada mi żeby w takim wypadku jak teraz łowić w głębszych miejscach czyli w tych rynnach. Od granicy do Mielnika (ok. 10-11km) wodą są takie dwie w których łowiłem a o efektach napisałem. Widziałem brzany i ataki boleni. Dzisiaj rano w rynnie ataki chyba małych kleni albo okoni a na środku i pod płd. brzegiem na płytkim waliły bolki, jeden nawet i to duży wyleciał z rozpędu na piach a widziałem dobrze bo Bug ma teraz jakieś 35-40 a miał 2x więcej. Przyznaję że nie mam pomysłu gdzie, jak i na co :unsure: a mam jeszcze 2 1/2 tygodnia urlopu. Są jednak tacy jak Piotrek (Korol) który na wyniki nie może narzekać ale ostatnio łowił jakieś 30km na zachód ode mnie.

Reasumując - ryby widać ale na płytkim z drugiej strony rzeki. Sięgnąć ich nie sięgnę a po mojej stronie na płytkim łowić nie umiem bo dla mnie za bardzo ciągnie :unsure: . W starorzeczu ...... brak wody :( , może zacznę jeździć gdzieś dalej niż 3-4km ale po co? Jak u mnie nie biorą to czy tam będą brały? Sąsiad mieszkający na stałe był w niedzielę na rybach z wynikami takimi jak moje :unsure: , posiedział 2h i poszedł do domu bo w/g niego jak nie weźmie to nie weźmie i wychodzi na to że ma rację.


Użytkownik sacha edytował ten post 16 wrzesień 2015 - 15:33


#3999 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 16 wrzesień 2015 - 16:39

Darek a mniej więcej w jakich okolicach łowisz. Pytam bo jeżeli chodzi o miejsca w których ja łowię to nie ma jakiejś tragedii oczywiście jeżeli chodzi o spinning bo z białą rybą (której nie zwykłem łowić) krucho.. Chociaż ostatnio dostałem info że Leszcze się ruszyły... Może moje spojrzenie na Bug w tym roku jest troszkę wypaczone bo bywam tam bardzo sporadycznie w tym sezonie...



#4000 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 16 wrzesień 2015 - 19:36

Darek a mniej więcej w jakich okolicach łowisz.

Od Niemirowa do Osłowa czyli do słynnego Trojana.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych