Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7460 odpowiedzi w tym temacie

#4041 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Jacek

Napisano 24 wrzesień 2015 - 09:51

Słyszałem o wilkach w tych okolicach a nawet wyżej od okolic Trojana. Rozmawiałem nie dawno ze strażnikami granicznymi z Janowa Podlaskiego i potwierdzają ich obecność u nas.


  • czocho lubi to

#4042 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 24 wrzesień 2015 - 10:02

Wilki są spotykane w tej okolicy. Ale znacznie częściej w niedalekiej okolicy wsi Kózki.



#4043 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 24 wrzesień 2015 - 15:16

Skupcie się na rybach lepiej :P ładne bolki powyżej 70 cm wyjeżdżają codziennie :)
Od tych informacji krew mnie w pracy zalewa, bo gdy ja duszę się w Stolycy inni mi ryby wybierają z mojego Bugu :P

#4044 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2246 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 24 wrzesień 2015 - 15:34

Potwierdzam, że są wilki. Brat cioteczny zrobił nawet jednemu zdjęcie.

Co do bolków, wygląda, że wszędzie zaczęły ładnie żerować.

 



#4045 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 24 wrzesień 2015 - 16:33

Skupcie się na rybach lepiej :P ładne bolki powyżej 70 cm wyjeżdżają codziennie :)
Od tych informacji krew mnie w pracy zalewa, bo gdy ja duszę się w Stolycy inni mi ryby wybierają z mojego Bugu :P

No i mnie w Stolicy krew zalewa. Ale może w ten weekend uda się wycisnąć godzinkę między weselem a poprawinami :D Ale tak jak pisze Piotrek wszędzie zaczęły przygotowania do zimy :)


Użytkownik Qcyk edytował ten post 24 wrzesień 2015 - 17:25


#4046 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 24 wrzesień 2015 - 17:54

Czy to są okolice Trojana?

Nie, 10km na wschód, starorzecze w Niemirowie musiałem pokonać żeby wleźć na niby plażę której kiedyś nie było.


  • spinnerman lubi to

#4047 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 24 wrzesień 2015 - 18:21

O tym że marne wyniki wędkarskie już pisałem, i lepsze nie będą :( . Byłem dzisiaj w wędkarskim w Siemiatyczach i oto co usłyszałem od jednego z klientów:

w sierpniu i na początku września był z kolegą ok. 10x w Niemirowie, Sutnie, Olendrach przy moście kolejowym i Mielniku. Obydwaj łowili na tyczkę i za dobry uznać można wynik 3-4 krąpiki :unsure: bo generalnie babki biorą, zero płotki, leszcza, jazia czy klenika nawet najmniejszego. Na całodziennym łowieniu trafiały się 1-2 uklejki a nie tak jak rok czy dwa temu na setki. W II tygodniu września zaczeli jeździć za Janów Podlaski albo pod Drohiczyn i tam jest zdecydowanie lepiej, są krąpie, płotki, ukleje i leszcze, leszcze nie jakieś wielkie ale takie do 1-1,5kg. Dlaczego na ok. 20-25km rzeki b. ciężko złowić białoryb? Ani oni, ani właściciel sklepu ani ja nie wiemy  :unsure:. Ma ktoś pomysła ?



#4048 OFFLINE   Arek M

Arek M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 24 wrzesień 2015 - 21:34

Odnośnie wilków w okolicy, w której wędkuję( między Nurem, a Małkinią) też słyszałem o wilkach. Wędkarz pływający łódką często po tej okolicy mówił mi, że widział wiosną młodego wilczka biegnącego brzegiem rzeki. W innym miejscu znalazł przy brzegu w płytkiej wodzie do połowy zjedzonego bobra. Ja, w ubiegły weekend idąc dróżką nad rzeką o mały włos nie wdepnąłem w martwego lisa, nie wiem co mogło mu się stać, myślę, że spotkał na swojej drodze wilka. Kilkanaście metrów dalej na świeżym błotku znalazłem to: 

 

Załączony plik  IMAG1173.jpg   76,4 KB   19 Ilość pobrań


Użytkownik Arek1990 edytował ten post 24 wrzesień 2015 - 21:36

  • spinnerman i TomekSudety lubią to

#4049 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2246 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 25 wrzesień 2015 - 08:25

O tym że marne wyniki wędkarskie już pisałem, i lepsze nie będą :( . Byłem dzisiaj w wędkarskim w Siemiatyczach i oto co usłyszałem od jednego z klientów:

w sierpniu i na początku września był z kolegą ok. 10x w Niemirowie, Sutnie, Olendrach przy moście kolejowym i Mielniku. Obydwaj łowili na tyczkę i za dobry uznać można wynik 3-4 krąpiki :unsure: bo generalnie babki biorą, zero płotki, leszcza, jazia czy klenika nawet najmniejszego. Na całodziennym łowieniu trafiały się 1-2 uklejki a nie tak jak rok czy dwa temu na setki. W II tygodniu września zaczeli jeździć za Janów Podlaski albo pod Drohiczyn i tam jest zdecydowanie lepiej, są krąpie, płotki, ukleje i leszcze, leszcze nie jakieś wielkie ale takie do 1-1,5kg. Dlaczego na ok. 20-25km rzeki b. ciężko złowić białoryb? Ani oni, ani właściciel sklepu ani ja nie wiemy  :unsure:. Ma ktoś pomysła ?

Ciekawe z którymi tyczkarzami rozmawiałeś. Jeśli to Krzysiek z ojcem, albo reszta ekipy to daje do myślenia.

Właściciel sklepu jest laikiem.


Miejscowi łowią na przystawkę z 1 kukurydzą, albo na brązowe pijawki na rafkach.




 


Użytkownik korol edytował ten post 25 wrzesień 2015 - 08:46


#4050 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 25 wrzesień 2015 - 08:43

Ciekawe z którymi tyczkarzami rozmawiałeś. Jeśli to Krzysiek z ojcem, albo reszta ekipy to daje do myślenia.
Właściciel sklepu jest laikiem.

Nawet nie wiem czy gość był z Siemiatycz, nie mówił o synu czy ojcu tylko powiedział z kolegą.
Po wczorajszym przedwieczornym przedzieraniu się przez choinki w poszukiwaniu maślaków padłem na pysk i już przed 23 byłym w łóżku. No to po 6 wstałem i poszedłem z wędką nad wodę na burtę w Sutnie. Wzdłóż burty wody tak od 1,6 do 2m maksymalnie a na środku gdzie jest mniej jak metr trochę kamieni leży i jakieś patyki. Ponownie zero brań, w rynnie nawet drobiazg nie chlapie, pod drugim brzegiem przez 2h widziałem na płyciźnie 3 ataki chyba bolków ale raczej małych.Zniechęciłem się i wróciłem do domu. Może pod wieczór przejadę się gdzieś pod Kózki albo dalej popatrzeć jak tam woda wygląda bo został mi tydzień urlopu.Czy ktoś coś słyszał lub był na jakiś żwirowiska w Mężeninie?
ps. dlaczego nie mam aktywnych emotikonów i piszę cięgiem w jednej linii?

#4051 OFFLINE   andrus

andrus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Andrzej

Napisano 25 wrzesień 2015 - 09:07

Czy ktoś coś słyszał lub był na jakiś żwirowiska w Mężeninie?

Mężenin to moje rodzinne strony. Ja jeżdżę na Drażniew. Byłem w tamtym tygodniu na Drażniewie na starorzeczu i jeden 40 tak na Morsa 2. Ludzi sporo chodzi ale nie słychać żeby coś się ruszyło, albo się za bardzo nie chwalą. Jak byłem to widziałem ataki szczupaków i okoni na drobnice.



#4052 OFFLINE   ziemson

ziemson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaŚwk

Napisano 25 wrzesień 2015 - 09:34

Słyszałem o wilkach w tych okolicach a nawet wyżej od okolic Trojana. Rozmawiałem nie dawno ze strażnikami granicznymi z Janowa Podlaskiego i potwierdzają ich obecność u nas.

Ja rozmawiałem z kolegą leśnikiem z Sobiboru i mówił że często z Ukr i Białorusi przechodzą na naszą stronę



#4053 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1149 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 26 wrzesień 2015 - 06:07

Wilk to jedyny naturalny wróg bobra. Bór uchodzi za przysmak, więc może wilki trochę przetrzepią ich populację. Jeszcze kilka lat a nad Bugiem będzie łyso jak na mojej głowie, w tej sytuacji wilki mogą pomóc w zachowaniu krajobrazu naszej pięknej rzeki.
  • spinnerman i Qcyk lubią to

#4054 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 26 wrzesień 2015 - 07:52

Wilk to jedyny naturalny wróg bobra. Bór uchodzi za przysmak, więc może wilki trochę przetrzepią ich populację. Jeszcze kilka lat a nad Bugiem będzie łyso jak na mojej głowie, w tej sytuacji wilki mogą pomóc w zachowaniu krajobrazu naszej pięknej rzeki.

To by chyba musiałyby być ich tysiące. Tutaj gdzie przebywam na Bugu jest wyspa (akurat teraz nie bo woda wyschła) ale jak zaczeliśmy tu przyjeżdżać to rosło jeszcze kilka byle jakich wierzb. Teraz nie rośnie nic. Sąsiad mówił że 8-10 lat temu to była wyspa porośnięta i dużymi wierzbami, i olchami ale jak bobry się pokazały to wycięły wszystko. Za każdym razem jak jestem nad wodą to kilka widują, zresztą podobnie jak norki amerykańskie. Jedna kilka dni temu w odległości 3-4m od miejsca gdzie stałem wylazła z wody z babką. I nie specjalnie się bała, dopiero jak się odezwałem to uciekła.

#4055 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 26 wrzesień 2015 - 12:03

Panowie, już jakieś 5 lat temu populacja wilka się pojawiła. Nie raz z ojcem myśliwym jeździłem posprzątać sarne czy cielaka zostawionego na noc na łące, a raczej ich resztki. Więc temat, że podchodzą bliżej czy jest ich więcej jest zrozumiały.



#4056 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1149 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 27 wrzesień 2015 - 06:36

Sacha tysiące to jest bobrów, w okolicach Bugu wystarczy jedna wataha by zrobić z nimi porządek 2 może 3 lata i znów widok bobra będzie rzadkością.

#4057 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 wrzesień 2015 - 10:38

Panowie jak poziom wody po deszczach ? Podniosło sie troche ?



#4058 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 27 wrzesień 2015 - 11:43

U mnie trochę mniej niż 10cm. 



#4059 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 27 wrzesień 2015 - 16:39

U mnie też mniej więcej tyle. Ale co innego mnie dzisiaj zdziwiło. Bociany przyleciały. Na sąsiedniej działce jest gniazdo i coś grzebałem w ziemi i zobaczyłem jak jeden ląduję na gnieździe. Za chwilę chciał drugi ale został pogoniony i siedzi na latarni koło mojej bramy.Cała reszta odleciała w ostatnim tygodniu sierpnia, czy te wróciły? czy może zima odwołana?
  • tomi101 lubi to

#4060 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 wrzesień 2015 - 18:49

Pewnie odwołana....oby nie...  jeżeli nie będzie porzadnej wody pośniegowej to cieńko będzie z Bugiem :blink:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych