Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7460 odpowiedzi w tym temacie

#4261 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 291 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 18 grudzień 2015 - 10:56

ta policja to jakieś ,,gamonie"- mandat za 200zł, ten p. GOŁ... pewnie się tylko uśmiechną i przyjął kwit z wielkim uśmiechem... To powinien być wniosek o ukaranie do sądu a nie mandat, a w sondzie taka grzywna żeby więcej nawet nie pomyślał o rybach!!!  ta ekipa z Terespola cały czas tam szarpie...


  • Mariusz Gulbiński lubi to

#4262 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 grudzień 2015 - 11:46

Gamoniem można nazwać PSR, która skontrolowała kłusownika. Strażnik PSR ma prawo wlepić mandat, bądź skierować o ukaranie wniosek do sądu bez konsultacji z policja. 



#4263 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 291 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 18 grudzień 2015 - 13:27

Gamoniem można nazwać PSR, która skontrolowała kłusownika. Strażnik PSR ma prawo wlepić mandat, bądź skierować o ukaranie wniosek do sądu bez konsultacji z policja. 

strach im nie pozwolił...



#4264 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 18 grudzień 2015 - 15:07

Za co tu chwalić PSR??? Frajerstwo, tak działać to może sobie SSR.(wzywanie Policji bo de facto nic innego nie mogą..,.)


Użytkownik Majo edytował ten post 18 grudzień 2015 - 15:07


#4265 OFFLINE   krzysiek-es

krzysiek-es

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 18 grudzień 2015 - 16:59

Kpina

#4266 OFFLINE   Olczykim

Olczykim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jakub

Napisano 18 grudzień 2015 - 18:16

Nie ma tu co komentować. Kłusownictwo to jedno, było, jest i będzie. Typowy Janusz jest bez karny przy naszym sądownictwie, niska szkodliwość społeczna lub nie ma z czego zapłacić i prace społeczne. Wiecej szkody robią "wędkarze" z 4-ma wêdkami, nie trzymający się wymiarów i limitów. Jest to zjawisko nagminne w naszych rejonach wschodnich, a nie tępione. Dziwnym trafem każdy przechodzi obojętnie.



#4267 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów

Napisano 18 grudzień 2015 - 18:53

Z tego co się orientuje  i niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę(szczególnie Bosman, bo on tu zamieszania narobił) w Białej jest tylko terenowy posterunek PSR w Lublinie więc to nie mogło być PSR BP? Po drugie jak nawet PSR wzywa policję w celu ustalenia tożsamości to i tak sama nakłada mandat? I po trzecie policja, SG, SL nie może nałożyć  mandatu za nielegalny połów ryb i jak coś to kieruje sprawę do sądu i jedynie PSR ma uprawnienia aby za to nałożyć mandat.

Więc to nie mogła być PSR tylko była SSR a policja zapewne nałożyła mandat za np niewylegitymowanie się SSR.

A swoją drogą przed świętami zawsze SSR w BP była aktywna 


Użytkownik radek_u edytował ten post 18 grudzień 2015 - 18:54


#4268 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 19 grudzień 2015 - 18:05

Już prostuję informację. Mandat nałożyła Policja na tak jakby polecenie SSR a nie PSR, tutaj pogłębiłem temat i faktycznie to była SSR. Także mój błąd, że napisałem, że to PSR wezwała Policję. Za zamieszanie z góry przepraszam, ale chciałem się podzielić z wami tym wydarzeniem. Wyszło za szybko.

#4269 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 21 grudzień 2015 - 13:37

Jeden wyszarpany sum pokrywa  taki mandat . To co się dzieje teraz w Łęgach to nic więcej jak pseudo wędkarstwo i mię ........................... . Kontroli to na Bugu granicznym bym się nie spodziewał . Kłusownicy robią co chcą bo się nie boją mandatów . Jestem ciekaw czy PZW w Białej P . chociaż poinformowało o zakazie wędkowania na danych odcinkach i czy próbowało nawiązać współpracę z SG w celu ochrony ryb w Bugu . PZW tylko zakazuje ale nie egzekwuje więc ludzie maja to w d...  i kłusują na zimowiskach . Jak ktoś myśli że jeden mandat coś załatwi to chyba się w głowę za mocno uderzył . 


  • peter78 lubi to

#4270 OFFLINE   bamm

bamm

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • Lokalizacjawschód
  • Imię:mirek

Napisano 21 grudzień 2015 - 18:16

Witam 

Na odcinku granicznym z Uk miałem jedną kontrole przez 5 lat gdzie jest ta straż?



#4271 OFFLINE   przemo1676

przemo1676

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaStrzyzów
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:M.

Napisano 21 grudzień 2015 - 22:05

Witam 

bamm to jestes dobry zawodnik :) ja karte mam 18lat kiedys prawie codziennie bywałem na granicznym ( mieszkam 15m od Rzeki ) iiiiiii zero kontroli a szarpakowców  tyle ile wody w rzece : ( nikt nic z tym nie robi jedynie zamkneli odcinki rzeki i tam szarpaki czuja sie teraz jak na wlasnych odcinkach specjalnych bo nikt tam nie zaglada ani wedkarz ani strażnik :( poityka PZW  ......



#4272 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 21 grudzień 2015 - 22:37

Proszę mi wybaczyć off-topa, ale zastanawiam się czy nie ma jakiejś metody żeby utrudnić lub wręcz uniemożliwić kłusowniczy proceder, np. poprzez wrzucenie do wody, gdzie ryby mają zimowisko, stalowej konstrukcji na kształt zasieków ? Wiem, że to miecz obosieczny ponieważ siebie też pozbawiamy możliwości łowienia, ale suma korzyści jest zdecydowanie większa ... ? 



#4273 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 21 grudzień 2015 - 22:47

Ew kamerki - monitoring taki jak jest w lasach  - jesli to z punktu technicznego jest mozliwie 


Użytkownik robisum1 edytował ten post 21 grudzień 2015 - 22:57


#4274 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów

Napisano 21 grudzień 2015 - 23:32

Ew kamerki - monitoring taki jak jest w lasach  - jesli to z punktu technicznego jest mozliwie 

Jest to jak najbardziej możliwe tylko trzeba mieć duuuuuuuuużo tych kamerek  :D

Woytec ja bym chciał żeby każda woda w PL była pod taka kontrola jak graniczny Bug. Krzyczeć i ubliżać każdy potrafi, ale żeby mieć jakieś pojęcie to już nie za bardzo  :P Tam cały czas masz SG a oni jeżdżą, kontrolują, mają patrole, obserwacje. Fakt, że jak mają po 20 km rzeki to nie będzie ich w każdym miejscu, ale się kręcą . Do tego masz w placówkach taką rotację, że naprawdę nie wiadomo kto pracuje, skąd i to działa. 



#4275 OFFLINE   Norbert 78

Norbert 78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 21 grudzień 2015 - 23:41

Czy którykolwiek z Was, widząc co się dzieje zgłaszał to do SSR, SG lub na policję, czy olał sprawę i wylał żal na forum? Zgłaszałem szarpakowca na Woroblinie i siatkę na Łęgach, oba przypadki zgłaszałem do PSG Bohukały, co prawda szarpakowiec zwiał chłopakom, ale siatkę przejęli szybko i sprawnie. Na Bindudzę zgłaszałem siatkę do SSR, była niedziela i nikt nie odebrał telefonu. Co nie znaczy że dałem za wygraną, zadzwoniłem na policję do Janowa Podlaskiego, po kilku dniach złapali kłusola na gorącym uczynku. Dzwonić, zgłaszać, nie oglądać się na innych. ;)  



#4276 OFFLINE   piotrek245

piotrek245

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaZąbki
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:T.

Napisano 21 grudzień 2015 - 23:56

No to tak na rozluźnienie-w niedzielę wybrałem się na tegoroczne pożegnanie z Bugiem.Ilościowy efekt super bo 7 szt.szczupłych wylądowało na brzegu.Trafiłem 5 szt krótkich,jeden 50+ i taki ciut poniżej forumowego minimum.Jedna ryba z rzeki a reszta ze starorzecza.Najlepiej reagowały na wolno prowadzony 7 cm ripper mannsa uzbrojony 3 gramową główką a rzeczny zażarł sporą wirówkę.

Ostatnio coś mało fotek to pozwolę sobie wrzucić tego największego-jeśli mod uzna że te "ciut"mu brakuje to do kosza poproszę.

Załączony plik  IMG_7756.JPG   86,21 KB   17 Ilość pobrań



#4277 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 22 grudzień 2015 - 00:18

Jest to jak najbardziej możliwe tylko trzeba mieć duuuuuuuuużo tych kamerek  :D

Woytec ja bym chciał żeby każda woda w PL była pod taka kontrola jak graniczny Bug. Krzyczeć i ubliżać każdy potrafi, ale żeby mieć jakieś pojęcie to już nie za bardzo  :P Tam cały czas masz SG a oni jeżdżą, kontrolują, mają patrole, obserwacje. Fakt, że jak mają po 20 km rzeki to nie będzie ich w każdym miejscu, ale się kręcą . Do tego masz w placówkach taką rotację, że naprawdę nie wiadomo kto pracuje, skąd i to działa. 

Potwierdzam .Bylem raz na granicznym i bylem kontrolowany -co prawda na drodze  dojazdowej do rzeki ale kontrola byla  -)



#4278 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 22 grudzień 2015 - 10:11

Woytec ja bym chciał żeby każda woda w PL była pod taka kontrola jak graniczny Bug. Krzyczeć i ubliżać każdy potrafi, ale żeby mieć jakieś pojęcie to już nie za bardzo  :P Tam cały czas masz SG a oni jeżdżą, kontrolują, mają patrole, obserwacje. Fakt, że jak mają po 20 km rzeki to nie będzie ich w każdym miejscu, ale się kręcą . Do tego masz w placówkach taką rotację, że naprawdę nie wiadomo kto pracuje, skąd i to działa. 

 

@radek_u, krzyk, ubliżanie ... gdzie ? Weź łaskawie pod uwagę, że Bug nie jest jedyną rzeką nękaną przez problem kłusownictwa i pisałem w szerszym kontekście ochrony zimowisk w PL. Ze względu na to, że ich lokalizacja nie jest szczególną tajemnicą i wielu wędkarzy wie gdzie się znajdują, kamerki i całodobowy monitoring takich m-c, mógłby być dobrym rozwiązaniem. Niestety kłusole to nie tylko gumofilce, prymitywne zestawy i truchła ryb w worku po nawozie, ale również eleganccy panowie w kamizelkach i z porządnym sprzętem, którzy namiętnie łowią potężnymi wahadłówkami, "kogutami" na 100g główkach albo największymi woblerami boleniowymi z wielkimi kotwicami ... Życzę powodzenia i wytrwałości w udowadnianiu takim "wędkarzom", że kłusują. Nie żebym nie próbował, ale pewnego razu bardzo sugestywnie udowodniono mi, że czasami lepiej odwrócić głowę.



#4279 OFFLINE   przemo1676

przemo1676

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaStrzyzów
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:M.

Napisano 22 grudzień 2015 - 10:25

 

Napisano wczoraj, 22:32

robisum1, on 21 Dec 2015 - 22:47, said:snapback.png

Ew kamerki - monitoring taki jak jest w lasach  - jesli to z punktu technicznego jest mozliwie 

Jest to jak najbardziej możliwe tylko trzeba mieć duuuuuuuuużo tych kamerek   :D

Woytec ja bym chciał żeby każda woda w PL była pod taka kontrola jak graniczny Bug. Krzyczeć i ubliżać każdy potrafi, ale żeby mieć jakieś pojęcie to już nie za bardzo   :P Tam cały czas masz SG a oni jeżdżą, kontrolują, mają patrole, obserwacje. Fakt, że jak mają po 20 km rzeki to nie będzie ich w każdym miejscu, ale się kręcą . Do tego masz w placówkach taką rotację, że naprawdę nie wiadomo kto pracuje, skąd i to działa. 

 
Kolego SG jak najbardziej kontroluje zaglada ale nic nie ma do kłusownictwa to jest Straż Graniczna nie wedkarska rozmawialem nie raz maja zbyt wiele swoich obowiazków i nie beda nianczycz wedkarzy i kłusowników jeszcze ,od tego sa innw służby. Co do Policji nie mamy czym dojechac i nie postawie Panu policjanta pod kazdym krzakiem na rzece . Wiec zapraszam ze swoimi mądrosciami do mnie na ryby nocleg i przewodnik gratis chetnie zobacze jak rozprawisz sie z procederem ciach ciach .


#4280 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 291 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 22 grudzień 2015 - 10:49

SG ma wyjeba..e na ryby, może 1/100 osób z SG zwraca uwagę na to co robią pseudo wędkarze, co innego jak mają oficjalne zgłoszenie wtedy ,,muszą" już się tym zająć...

zresztą tych kłusoli co złapali kilka lat temu w Woroblinie na szarpaniu sumów  to dwóch czy trzech z nich pracowało w SG ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych