Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7446 odpowiedzi w tym temacie

#4281 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 22 grudzień 2015 - 11:34

SG ma wyjeba..e na ryby, może 1/100 osób z SG zwraca uwagę na to co robią pseudo wędkarze, co innego jak mają oficjalne zgłoszenie wtedy ,,muszą" już się tym zająć...

 

A z jakiego powodu mają nie mieć? Jak napisał kolega Przemo to nie jest służba od łapania kłusoli. Jest PZW więc powinni odpowiednio chronić to co mają. Policja rzeczna w Warszawie jeszcze 2-3 lata wstecz sprawdzała karty wędkarskie, ale teraz jak podpływają to sprawdzają tylko dowód rejestracyjny łodzi i środki ratunkowe. Też mają to gdzieś czy masz opłaconą kartę i słusznie bo to nie ich sprawa.


  • Majo lubi to

#4282 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 22 grudzień 2015 - 11:43

ja wypuszczam każdego i każdą rybę Wiślaną, jadam tylko jak jestem w Szwecji  ;)



#4283 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 22 grudzień 2015 - 11:49

A z jakiego powodu mają nie mieć? Jak napisał kolega Przemo to nie jest służba od łapania kłusoli. Jest PZW więc powinni odpowiednio chronić to co mają. Policja rzeczna w Warszawie jeszcze 2-3 lata wstecz sprawdzała karty wędkarskie, ale teraz jak podpływają to sprawdzają tylko dowód rejestracyjny łodzi i środki ratunkowe. Też mają to gdzieś czy masz opłaconą kartę i słusznie bo to nie ich sprawa.

przeczytaj pierw ustawę o SG to zobaczysz jakie ma obowiązki SG, KŁUSOWNICTWO JEST PRZESTĘPSTWEM  A  SG  MA REAGOWAĆ NA WSZYSTKIE PRZESTĘPSTWA I WYKROCZENIA W REJONIE PEŁNIENIA SŁUŻBY...



#4284 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 326 postów

Napisano 22 grudzień 2015 - 11:59

@radek_u, krzyk, ubliżanie ... gdzie ? 

Dla mnie teksty typu"frajerstwo" "kpina" to ubliżanie. A żeby ciekawiej wystarczy rzucić jakieś hasło i jazda, bez żadnego zastanowienia się nad sensownością danej sytuacji.

SG jest do czego innego, ale jeśli widzi przestępstwo to musi reagować.  Jeśli zgłosisz na komendę i przyjmą zgłoszenie musi sprawdzić. 

Do tego nastąpiła ogromna rotacja w SG, że nie sposób zgadnąć na kogo się trafi. Już sam fakt widoku munduru z daleka jest straszakiem.

SG nie sprawdzi legitymacji czy ma się ma znaczki, ale jak najbardziej kartę wędkarską. I ja takie sytuacje miałem. Dostali rozkaz i tyle. 


Użytkownik radek_u edytował ten post 22 grudzień 2015 - 12:27


#4285 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 22 grudzień 2015 - 15:45

Zgadzam się prosty przykład jesteś elektrykiem to nie bierzesz się za hydraulikę ;)



#4286 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 22 grudzień 2015 - 18:02

Z działalności  Społecznej Straży Rybackiej Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego

w Białej Podlaskiej w okresie 01.01.2014 do 31.12.2014r. 
1. Ogólna ilość akcji - kontrole w terenie 255 w tym:
     - rzeki  inne zbiorniki 
2. Uczestnictwo w akcjach: 
-  współdziałanie z policją:                       ilość akcji  17      
-  współdziałanie z PSR:                           ilość akcji  22  
-  wspólnie ze strażą Graniczną :             ilość akcji    9           

 

To tylko udowadnia że PZW jest firmą , której żadne państwowe jednostki nie szanują i nie chcą z nią współpracować . Jestem przekonany że w statystyce zgłoszenia wynikały z informacji telefonicznych aniżeli z inicjatywy PZW i współdziałanie zostało wymuszone . Ale za to dobrze wygląda . 9 z SG to żart . Niestety prawda jest taka , że puki przynajmniej na szczeblu wojewody nie zostanie wydana decyzja o takiej współpracy , żadna instytucja palcem nie kiwnie . A wyjątkami będą funkcjonariusze , którzy na własną rękę chcą coś zrobić . I bardzo dobrze , bo znam kilku z Policji i SG , którzy nie mają z tym problemu . Jedno jest pewne zgłaszać trzeba , jeżeli jest zgłoszenie musi być reakcja . 



#4287 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 22 grudzień 2015 - 18:18

4 ostatnie sezony łowiłem na ich głównej wodzie czyli Bugu. Przez te 4 lata można założyć ok. 150 wędkodni nad rzeką. Kontroli czy SSR czy PSR na oczy nie widziałem.


  • NAD BUGIEM lubi to

#4288 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 326 postów

Napisano 22 grudzień 2015 - 18:46

Neor, ale Ty masz świadomość, że członkowie SSR nie są na etatach i to tacy sami kolesie jak Tyi ja?  Pracują np po 12 godzin później zamiast odpoczywać, spędzać czas z wnukami, dzieciakami czy sobie i iść na ryby tak jak Ty, to jedzie na kontrole. Z mojej strony szczun dla nich, że w ogóle jeszcze im się chce. 

I nie rozumiem jaką decyzje wojewoda ma wydawać? 


Użytkownik radek_u edytował ten post 22 grudzień 2015 - 18:47


#4289 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 22 grudzień 2015 - 18:55

Ja sobie liczę , że wędkuję od 7 roku życia czyli ponad 30 lat . Kiedyś jeździłem z ojcem dwa razy w tygodniu  , teraz z kumplem jestem nad woda 3 - 4 razy w tygodniu  . I z pełną odpowiedzialnością stwierdzam że nie miałem nigdy  kontroli SSR czy PSR nad rzeką Bug . Ale za to często  miałem  3 x  dziennie wylegitymowanie przez SG. Trzepał każdy patrol . Jedyny sprzeciw jaki mogę zrobić to opłacenie karty w innym okręgu z podpisaną umową na rzeki nizinne . Za co im płacić . Darmozjady i tyle . 

 

Wojewoda - decyzję  o ochronie wód i współpracy służb z PZW w walce z kłusownictwem  . Decyzje Wojewody lubelskiego są honorowane przez SG i Policję . Np. ROZPORZĄDZENIE NR 1 WOJEWODY LUBELSKIEGO z dnia 2 lutego 2015 r.


Użytkownik neor edytował ten post 22 grudzień 2015 - 19:01


#4290 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 22 grudzień 2015 - 21:25

Zamiast klepać w klawisze i wysnuwać teorie spiskowe proponuję wstąpić w szeregi SSR lub nawet pojeździć tylko przez sezon z chłopakami i  zobaczyć jak to wygląda od kuchni ;)Teraz jest najlepszy okres , żeby się wykazać ....i pokazać, że nie tylko w gębie jesteście mocni.....

 

 Braki są zawsze ....w ludziach...w sprzęcie...w budżecie....w wolnym czasie....w teleporterach( bo bez nich nie mozna byc w stu miejscach na raz).....

Dobra "zabawa" dla małolatów-zapaleńców ;) .....dla kogoś kto ma żonę, dziecko,dom i firmę na głowie i do już mniej ;) ale jeśli komuś zależy zawsze znajdzie wolną chwilę....

 

.....a z kłusolami i tak nie wygramy..... puki macierewicz nie ogłosi odstrzału kontrolnego wędkarzy drugiego sortu :D



#4291 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 grudzień 2015 - 23:59

Dokładnie, SSR to wolontariusze, także chwała im za poswiecanie własnego czasu na nieodpłatna ochrone wód. PSR - Bug podlaski omija chyba szerokim łukiem (jak i wiekszość wód ;-) ).  A co do PZW i ochrony to widać, że nasz "ukochany" związek ma daleko gdzieś ochrone wód, bo tak naprawdę PSR i SSR są to oraganizacje nijak nie związane z PZW. Dużo osób myśli, że P i SSR działaja pod zwierzchnictwem PZW, a w rzeczywistości jest inaczej. P i SSR chronią wody, a PZW zarybia, a następnie grabi.



#4292 OFFLINE   krzysiek-es

krzysiek-es

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 23 grudzień 2015 - 00:24

Wasza wrażliwość i obecność nad wodą są najlepszymi strażnikami. Dbajmy o nasze spędzając jak najwięcej czasu na łowisku.

#4293 OFFLINE   Piotrek454

Piotrek454

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:P

Napisano 23 grudzień 2015 - 06:56

Jak to jest wogóle z tym SSR? Sam sobie taki strażnik organizuje zasiadke na kłusoli? Czy z góry narzucają im obszar i czas kontroli?

#4294 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 23 grudzień 2015 - 09:12

przeczytaj pierw ustawę o SG to zobaczysz jakie ma obowiązki SG, KŁUSOWNICTWO JEST PRZESTĘPSTWEM  A  SG  MA REAGOWAĆ NA WSZYSTKIE PRZESTĘPSTWA I WYKROCZENIA W REJONIE PEŁNIENIA SŁUŻBY...

Wszystkie przestępstwa czy te związane z charakterem pełnienia służby? Przeleciałem pobieżnie ustawę i nic takiego nie było napisane. Nawet jeśli, to już widzę jak SG robi zasiadki żeby złapać kłusola bo inaczej to raczej nie trafisz takiego który zna rzekę jak własną kieszeń. Takie teksty że MA REAGOWAĆ to pobożne życzenie i nic więcej, więc SG tak jak Policja mają gdzieś kłusoli. Owszem jak przy okazji go trafią lub ktoś zgłosi to zareagują w innym przypadku nie liczmy że w ogóle pomyślą o kłusownikach, chyba że sami łowią to wtedy ponad obowiązki służbowe zainteresują się kłusownikiem. Poza tym trzeba mieć świadomość że ci ludzie często mieszkają obok siebie, więc z różnych powodów nie chcą się mieszać w pewne sprawy.


  • Guzu lubi to

#4295 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 23 grudzień 2015 - 10:54

 Policja rzeczna w Warszawie jeszcze 2-3 lata wstecz sprawdzała karty wędkarskie, ale teraz jak podpływają to sprawdzają tylko dowód rejestracyjny łodzi i środki ratunkowe. Też mają to gdzieś czy masz opłaconą kartę i słusznie bo to nie ich sprawa.

Mnie kontrolowała w tym roku w Warszawie. Łowiłem z brzegu. Podpłynęli i kartę jak najbardziej sprawdzali.

Wychodzi na to , że wszystko zależy od ich nastroju  :mellow:



#4296 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 23 grudzień 2015 - 14:01

Jak to jest wogóle z tym SSR? Sam sobie taki strażnik organizuje zasiadke na kłusoli? Czy z góry narzucają im obszar i czas kontroli?

 

Patrol SSR zgłasza Komendantowi Powiatowemu miejsce i czas planowanej kontroli, po jej wykonaniu pisze sprawozdanie.

Nikt nikomu nie narzuca, strażnicy z własnej inicjatywy organizują akcje. Komendant czasem sugeruje kierunek i zbiornik, ot tyle.



#4297 OFFLINE   Lewy013

Lewy013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Dawid

Napisano 23 grudzień 2015 - 15:07

Jak ma być dobrze jak rządzący mają gdzieś dobro narodowe jakim są ogólnie pojęte wody należące do Skarbu Państwa a będące w zarządzie poszczególnych RZGW. To RZGW powinno zależeć na dbaniu o stan naszych łowisk i to pod nich powinna podlegać SR. SR powinno łapać kłusoli i pseudo wędkarzy oraz kontrolować dzierżawców wód czyli PZW, osoby prywatne lub stowarzyszenia z prowadzonej gospodarki na tych łowiskach. SSR nie powinno w ogóle istnieć. Ludzie z SSR powinni dostać etaty w SR by zwiększyć ilość funkcjonariuszy by kontrole były częstsze a nie robić tego w swoim czasie wolnym kosztem rodziny nie mając z tego nic prócz satysfakcji. Dopóki nie będzie prawdziwej kontroli nad łowiskami to nie będzie ryb

#4298 OFFLINE   dariusz262

dariusz262

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski

Napisano 25 grudzień 2015 - 14:17

Pojechałem zobaczyć jak woda płynie i trochę się dotlenić przed obżarstwem .

Łowiłem shadrapem 9cm, dały  się oszukać trzy sztuki z czego największy mierzył 93cm.

 

Załączone pliki



#4299 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 25 grudzień 2015 - 15:09

Ja od nowego roku będę w szeregach SSR :-) a tak przy okzji odwiedzilem Bug dzień przed Wigilią...efekt to 2 sandaczyki ok 40 cm i spory krąp za kapote + 1 szarpiący dziadek pogoniony do domu :-)
  • Mr.Happy lubi to

#4300 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1495 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 grudzień 2015 - 00:13

U mnie dzisiaj 3 brania jazia, co dziwne atakował tylko 4cm sendalka a gumki miał w nosie. Nie mogę trafić na fajne miejsca, gdzie woda będzie wolno płynąć i będzie przynajmniej z 1,5 metra wody. 😠