Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7438 odpowiedzi w tym temacie

#7381 OFFLINE   SYMBIOZA

SYMBIOZA

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • Lokalizacjabużysko
  • Imię:VOLF

Napisano 19 lipiec 2023 - 20:42

"wędkarze " w poprzedni weekend 9 lipca nie dogasili ogniska i sobie pojechali, a 12tego w środę  się rozpaliło na dobre .... strażacy mieli problem z dotarciem , ale na szczęście pożar nie poszedł jeszcze w górę i paliła się głównie ściółka i jakoś to ugasili ....... ALE po kilku dniach w niedzielę 16tego na nowo się rozpaliło, gdyż niedokładnie było zlane wodą ... Teraz skończą się wycieczki wędkarskie na wyspę autami bo straż leśna i straż rybacka dostały polecenie konkretnych działań wobec osób które tam wjeżdżają samochodami...... 



#7382 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 20 lipiec 2023 - 11:00

…i bardzo dobrze auto trzeba zostawić i kawałek nad wodę przejść. Jak się chodzi po krzakach 3 km wzdłuż rzeki to nie ma problemu ale jak trzeba zostawić samochód 300m od łowiska to jest lament bo skrzynka ciężka.
  • grey lubi to

#7383 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 21 lipiec 2023 - 08:11

Rybka wzięła na niewielkiej kamienistej rafce ułożonej na środku rzeki.
Mały bezsterowy wobler Tomka M
Linka 1,0
Stradic 3000
SLS 10015

Załączone pliki



#7384 OFFLINE   maxxx

maxxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPustynia wlkp
  • Imię:Mateusz

Napisano 22 lipiec 2023 - 21:36

Spływ zaliczony od Niemirowa do Kamieńczyka   na pontonach  co przy kiepskiej pogodzie (silny wiatr) udało nam się  zrobić w równy tydzień  w tym czasie płynąc - wiosłując po około  10-11h dziennie  w tym trochę  przypadkowego , losowego wędkowania na spinning oraz chlebek za kleniem a wyniki to tak
 1 branie na spinning w Drohiczynie  i gdzieś poniżej Broku  za dużą  przykosą  z "czarnym punktem kąpielowym" tutaj na wahadełko pokusił się sandaczyk  który spadł i to tyle z ryb spinningowych - NĘDZA  natomiast na chlebek to wyrzuciłem 8 bochenków chleba  celem zanęcania , szukania żerujących kleni  i z nimi było tragicznie  bo jedyne miejsce w którym  one były to poniżej broku  tam są kamieniste brzegi  w ogóle to bardzo ciekawy odcinek oraz okolice Szumina   w ogóle Szumin i ten odcinek zrobił na mnie największe wrażenie ponieważ  najbardziej przypominał mi Bug z okolic Włodawy , Uchańki  itp a reszta  rzeki hmmm  kolo Niemirowa woda szambo , ultra szambo mortale  z  przejrzystością  0cm  po prostu brązowa breja + taki zawieszony w toni pył  i taki syf był  + - do NURu   a niżej  już minimalnie lepiej gdzie na mecie nawet mętność spadła do tego stopnia że było widać pióro wiosła czyli jakieś 20cm co  patrząc na ogół było bdb wynikiem a w porównaniu do innych rzek jest nieporozumieniem  , chcę wierzyć  że  bezrybie na jakie trafiłem to wynik bardzo brudnej wody , wylęgu jętki której były miliony  i w ogóle  wybuchu Betalgezy  więc  kiedyś  będzie lepiej.
Nad brzegami spotykaliśmy bardzo dużo wędkarzy  poprostu ilości jakich nigdzie , nigdy prędzej nie widziałem   , wędkarze i biwakowcy  na dodatek  zaliczyłem nocną kontrolę PSR gdzieś przed Brokiem .
Jak "PISDA"  to za rok spływ będzie  Narwią  od ostatniej zapory , jazu czy innego k..twa  ale już na silniku żeby  się  nie brandzlować  10 dni   walcząc z stojącą rzeka w czasie cyklonicznego wiatru .

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   82,83 KB   24 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   90,46 KB   24 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   49,2 KB   24 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   65,44 KB   25 Ilość pobrań
  • Załączony plik  5.jpg   70,38 KB   24 Ilość pobrań
  • Załączony plik  6.jpg   101,8 KB   24 Ilość pobrań

Użytkownik maxxx edytował ten post 22 lipiec 2023 - 22:23


#7385 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 23 lipiec 2023 - 18:25

Ostatnio jak spinningowałem na Bugu przy Szumienie z zwijanej plecionki wyciskał się nieprzyjemny szlam .

Tak to czystość naszych wód jest . Nie ma co zwalać winy na oczyszczalnie  to szlam z  letniskowych domków  .

Wystarczy tylko sobie przypomnieć brak domków nad Bugiem woda w miarę czysta .

Mijasz domki zaczyna się syf .

Maxxx wypad super , tylko umyj ponton bo woda zeżre gumę . ;)


  • Byniek lubi to

#7386 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 24 lipiec 2023 - 04:51

Maxxx świetna wyprawa, pozazdrościć. Ryby w Bugu są niczym dinozaury na wyginięciu. Piszę to z ogromnym bólem serca ale chyba czas darować sobie to łowisko i przeskoczyć na inną wodę.

#7387 OFFLINE   maxxx

maxxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPustynia wlkp
  • Imię:Mateusz

Napisano 24 lipiec 2023 - 19:37

Zaliczyłem kilka spływów  
 między innymi  z takich dluższych 
  2017  Warta od Jeziorska   do Nowego miasta  i wtedy udało się  złowić  trochę  szczupaków , okoni  ale wszystko w okolicach Koła
 2020 Warta od Dębna do Kostrzyna nad Odra 335km  w 10 dni   i tam na spinning ani brania ale za to na chleb kleni opór i w tym kilka takich 50+ ale to też  były miejscami   za to  mnogo
 2021  Pilica od Tomaszowa do Góry Kalwarii na Wiśle   na spinning 0  za to na chlebek kleni    kilkadziesiąt w tym kilka 50+   to chyba najbardziej "zakleniona" rzeka jaką  widziałem
2022  Warta  od Jeziorska do Dębna   na spina szczupaczek , sumek  w okolicach Lądu  i to jedyne brania  a na chleb  dopiero w ostatani dzień było je widać  5km od  mety  i to dało wynik kilka sztuk.
2022 Warta od Jeziorska do Sławska  na spina pusto  a na chleb ja na pusto a "konkubina"  xD 1 klenia
 2023 Bug - zdecydowanie najsłabiej  a liczyłem na opór krótkich szczupaczków , opór brań  , opór zaczepów i to się  akurat potwierdziło  ,, na  bardzo dużo kleni przy skarpach  no coś  nie przypasiło  , może nie ten termin ale rzeka sama w sobie ładna z potencjałem
w roku kolejnym  spróbujemy  spłynąć  Narwią to może tam się odkuję na spinning .



#7388 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 24 lipiec 2023 - 20:42

Maxxx  jeśli lubisz takie spływy , polecam Bug od mostu koło wsi Tonkiele do Nuru i nastaw się tylko na wieczorowe bolenie .

Z dłuższym przystankiem koło  wsi Mołożew .

 Przepiękna okolica przy skarpie Mołożewskiej  można trafić na piękne okazy bolenia ale  trzeba  umieć je łowić .

Szkoda że łódką ciężko się tam pływa ale pontonem chyba da radę .



#7389 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 24 lipiec 2023 - 20:46

Bug jest piękną rzeką, niestety pustą wg mnie przytrutą bo nie znajduję innego wytłumaczenia czemu 12 lat temu wszystko siadło

#7390 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 25 lipiec 2023 - 20:58

Jak pisalem wcześniej za mojego życia czasy z przed 30 lat nie wrócą .

Chyba że wprowadzi się  całkowity zakaz zabieranie wszystkich ryb przez co najmniej kilka lat .

Ścisła  kontrola jakości wody i kary za jej  zanieczyszczanie .

Jeśli nie można ukarać kłusownika bo ma piątkę dzieciaków albo nie wiadomo kto wypuszcza słoną wodę do Odry .

Radbraw przyducha na Bugu i Liwcu to zbieg niekorzystnych warunków pogodowych .

Oczywiście jeśli woda w Bugu by nie była tak mocno zanieczyszczona inaczej by sie potoczyły losy ryb a tak wszystko razem 

doprowadziło do katastrofy ekologicznej na niewyobrażalną skalę .

Czy były dodatkowe zarybienia -nie kur...a mać .

Sprawa się rozmyła jak na Odrze .

Nie możemy im skur....m nic zrobić .

Jesteśmy bandą  nieudaczników i hipokrytów .

Nic nie możemy  

To tyle.

 Do jakiego dna dochodzą nasi politycy.

Ostatnio jeden z moich znajomych powiedział  z cała stanowczości że ryby zanieczyszczają wodę .

Mam jednego znajomego mniej .


  • Byniek i PrzemekPK lubią to

#7391 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 25 lipiec 2023 - 22:04

25 lat temu na ,,moim odcinku,, było 15/20 kłusowników wszyscy łapali ile im się podobało a i ja przy ich siatkach wyłowiłem się jak ma dzieciaka przystało. Ludzie ryb mieli tyle że sąsiadom rozdawali bo im się skrobać nie chciało. Nie pochwalam tego nie mniej jednak jest to dowód na zupełnie odmienny rybostan. Szczupaki i okonie łowiłem tylko na starorzeczu na tyle w zadowalających ilościach że na Bug nie miałem potrzeby iść mimo iż łączył się ze starorzeczem cały rok. Teraz w sezonie nawet kaczek nie ma o rakach nie wspomnę.
  • Byniek lubi to

#7392 OFFLINE   jarekbialapodl

jarekbialapodl

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaBIAŁA PODLASKA
  • Imię:Jarek

Napisano 26 lipiec 2023 - 07:47

25 lat temu na ,,moim odcinku,, było 15/20 kłusowników wszyscy łapali ile im się podobało a i ja przy ich siatkach wyłowiłem się jak ma dzieciaka przystało. Ludzie ryb mieli tyle że sąsiadom rozdawali bo im się skrobać nie chciało. Nie pochwalam tego nie mniej jednak jest to dowód na zupełnie odmienny rybostan. Szczupaki i okonie łowiłem tylko na starorzeczu na tyle w zadowalających ilościach że na Bug nie miałem potrzeby iść mimo iż łączył się ze starorzeczem cały rok. Teraz w sezonie nawet kaczek nie ma o rakach nie wspomnę.

Dokładnie tak samo to widzę jak wspominam "tamten" Bug. Mniej więcej 15-20 lat temu u mnie na wiosce co drugi dom ktoś stawiał żaki, sznury, siatki  , a wędkarze nad Bugiem bili się o lepsze miejsca. Ryb było dużo, każdemu starczało. Rano jak jeszcze było ciemno woda aż się gotowała od spławów ryb. Już w ostatnich ok 4-5 latach zanim ogrodzili  mój graniczny odcinek ok 7 km, nad woda bywało 2-3 auta wędkarzy, gdzie kiedyś było ich 20 to samo mówi za siebie.....



#7393 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6256 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 lipiec 2023 - 08:39

"Czy były dodatkowe zarybienia -nie kur...a mać .

Sprawa się rozmyła jak na Odrze ."

 

To nieprawda Sławku. Okręg siedlecki cały czas prowadzi zarybienia restytucyjne na Bugu i Liwcu, wprowadzono całkowity zakaz zabijania  brzany, zostały ustanowione limity ilości ryb dozwolonych do zabrania, w tym białej ryby, wprowadzone zostały górne wymiary ochronne, rozszerzone zostały odcinki "no kill". Weź w garść siedleckie zezwolenie, przeczytaj, a potem pisz, proszę. I wyjaśnij mi, proszę, co masz na myśli pisząc, że sprawa się rozmyła? Nie rozumiem porównania do Odry.


  • HaDe i Przemek_M lubią to

#7394 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 26 lipiec 2023 - 18:16

Jak pisalem wcześniej za mojego życia czasy z przed 30 lat nie wrócą .

Chyba że wprowadzi się  całkowity zakaz zabieranie wszystkich ryb przez co najmniej kilka lat .

Ścisła  kontrola jakości wody i kary za jej  zanieczyszczanie .

Jeśli nie można ukarać kłusownika bo ma piątkę dzieciaków albo nie wiadomo kto wypuszcza słoną wodę do Odry .

Radbraw przyducha na Bugu i Liwcu to zbieg niekorzystnych warunków pogodowych .

Oczywiście jeśli woda w Bugu by nie była tak mocno zanieczyszczona inaczej by sie potoczyły losy ryb a tak wszystko razem 

doprowadziło do katastrofy ekologicznej na niewyobrażalną skalę .

Czy były dodatkowe zarybienia -nie kur...a mać .

Sprawa się rozmyła jak na Odrze .

Nie możemy im skur....m nic zrobić .

Jesteśmy bandą  nieudaczników i hipokrytów .

Nic nie możemy  

To tyle.

 Do jakiego dna dochodzą nasi politycy.

Ostatnio jeden z moich znajomych powiedział  z cała stanowczości że ryby zanieczyszczają wodę .

Mam jednego znajomego mniej .

Sławku, skorelowałeś brak wylewów Bugu ze spadkiem rybostanu? Jestem nad tą rzeką rzadkim gościem, ale zauważam tę zależność w mojej ukochanej rzece - Wieprzu. Odkąd zabrakło wylewów skończyły się ryby. Jest szansa, że po tej wiośnie będzie ciut lepiej :)


  • Byniek lubi to

#7395 OFFLINE   SYMBIOZA

SYMBIOZA

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • Lokalizacjabużysko
  • Imię:VOLF

Napisano 26 lipiec 2023 - 20:48

Niestety nie wytrzymałem ........... muszę stwierdzić, że nasza ukochana i piękna rzeka Bug to dla wędkarza mordęga i pustynia. Płynąc pontonem czy łódką stadartem jest że na odcinkach nawet kilku kilometrów można na nie zobaczyć na echu nawet rybki. Mówię tu o odcinkach - najczęściej zewnętrznych zakrętach gdzie głębokość pozwala na wykorzystanie echa. Tylko specjaliści wysokiej klasy łowią na spining bolenie lub sandacze, bo ich w rzece jest sporo.

Pozostałym pozostało wdychanie świeżego powietrza, obserwacja bielików lub bocianów czarnych a czasem i zimorodków. Walka jest zazwyczaj z meszkami.....dopuki łąk nie skoszą , bo wtedy ich mniej lata. Wniosek prosty - chcesz połowić, mieć brania , kontakt z rybą ...... SZUKAJ INNEGO ŁOWISKA!!!!!!!!

 

10 LAT WSTECZ BYŁO NIEŹLE, 20 LAT WSTECZ BYŁO DOBRZE, 30 LAT WSTECZ BYŁO BARDZO DOBRZE itd....itd....itd....


Użytkownik SYMBIOZA edytował ten post 26 lipiec 2023 - 20:52


#7396 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 26 lipiec 2023 - 21:12

Niestety nie wytrzymałem ........... muszę stwierdzić, że nasza ukochana i piękna rzeka Bug to dla wędkarza mordęga i pustynia. Płynąc pontonem czy łódką stadartem jest że na odcinkach nawet kilku kilometrów można na nie zobaczyć na echu nawet rybki. Mówię tu o odcinkach - najczęściej zewnętrznych zakrętach gdzie głębokość pozwala na wykorzystanie echa. Tylko specjaliści wysokiej klasy łowią na spining bolenie lub sandacze, bo ich w rzece jest sporo.
Pozostałym pozostało wdychanie świeżego powietrza, obserwacja bielików lub bocianów czarnych a czasem i zimorodków. Walka jest zazwyczaj z meszkami.....dopuki łąk nie skoszą , bo wtedy ich mniej lata. Wniosek prosty - chcesz połowić, mieć brania , kontakt z rybą ...... SZUKAJ INNEGO ŁOWISKA!!!!!!!!


Fakt , brak regularnych por roku nie pomaga w kwestii polepszenia Rybostanu w rzece ,aczkolwiek w dużej mierze winni są sami sobie Wędkarze, ponieważ nie potrafią podejść z szacunkiem do Ryby i pomyśleć zanim zapakują ją do Bagażnika. A to dla Kota a to dla sąsiada a to dla kolegi Brata , dla żony szefa z pracy i tak dalej i tak dalej. Świat jest jaki jest i te pory roku wyglądają obecnie jak wyglądają , na to wpływu nie mamy. Dlatego nie ma co wylewać gorzkich żali i narzekać jak to jest źle i niedobrze tylko niech każdy od Siebie zacznie i przeanalizuje sobie jak ta rzeka dostała już wpier… od życia to może następnym razem coś zagra na zwojach mózgowych i zamiast walnąc w łeb rybę i schować do plecaka czy bagażnika zwyczajnie zostanie jej zwrócone Życie. Przypomnijcie sobie rok 2009 i przyduche na Bugu. Po 2009 roku ta rzeka już nigdy nie będzie taka jak kiedyś i chociaż doskonale wiem ze ryby są i można pięknie połowić to niestety kluczem do sukcesu jest regularne bycie nad tą wodą. Większość nie ma takiej możliwości a jeżdżenie z marszu nie zawsze wypłaca… przed 2009 ludzie tez narzekali i powtarzali panie kiedyś to były ryby. Niestety taka mentalność , narzekali , narzekają i będą narzekać. Pozdrawiam i życzę połamania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Mirek* i radek_u lubią to

#7397 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 27 lipiec 2023 - 06:02

Bartek zakaz zabijania brzany brzmi zjawiskowo ;) ile tych brzan jest łowione w sezonie, 5 ?
Co do wiosennych wylewów od 4 lat są i to jak należy a ryb jak nie było tak nie ma.

#7398 OFFLINE   PrzemekPK

PrzemekPK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaBIAŁA PODLASKA
  • Imię:PK
  • Nazwisko:PK

Napisano 27 lipiec 2023 - 07:05

Czytam to co piszecie i myślę, że na pierwszy miejscu przyczyną takiego stanu rzeki Bug jest brak na wiosnę dużych rozlewisk wody na tarło ryb.
Drugie to to że wędkarze beretują z wody co się da! Już zimą znani wędkarze z okolic Białej Podlaskiej pokazali jak się szarpie sumy na spinning z łódek koło zimowisk! Do tego kalecząc jeszcze więcej ryb przy okazji.
Następne to, że SSR czy PSR ma wywalone na pilnowanie, a kilku chłopaków ze straży nie upilnuje całej rzeki i innych zbiorników.
Poza tym PZW Biała Podlaska robi z wędkarzy kłusowników zabraniając spinningowania na wodach drobnych, gdzie obecność wędkarzy skutecznie zniechęcała kłusoli.
Czy teraz jest sens zarybiać rzekę Bug w obecnej sytuacji politycznej?! Wątpię! Możliwe, że przez ,,czerwona zarazę że wschodu,, całkowicie zamkna dostęp do rzeki Bug.
Zostaje jeszcze rzeka Krzna, bardzo zaniedbana przez PZW Biała Podlaska o niedoceniana przez wędkarzy
Pozdrawiam

Użytkownik PrzemekPK edytował ten post 27 lipiec 2023 - 07:07

  • BOSMAN 76 lubi to

#7399 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 27 lipiec 2023 - 08:08

Przemku trochę inaczej trzeba na to spojrzeć, jesienią był przybór, następnie ostre zimy, lód był przez 3 miesiące i to taki że ludzie traktorami z wozem drewna przejeżdżali przez Bug. Przez ten czas kwitło wędkarstwo podlodowe na starorzeczach, rekordzista w kilka dni zabrał 800 okoni ! Przyszła wiosna woda do maja wysoka i szybka nie dało się łowić. Od maja woda w korycie i wszyscy łowią.
Obecne zimy są lekkie i znacznie późniejsze, lód pojawia się w lutym schodzi w marcu o ile w ogóle jest. Woda wiosną jest na tyle wysoka ze starorzeczami płynie Bug, okoliczne łąki zalane do maja wiec warunki do tarła podobne jak 20 lat temu (oprócz srogiej zimy / na plus dla ryb brak wędkowania pod lodem) mimo to nie ma ryb.
Jedyne ryby jakie widziałem to trące się leszcze rok temu i to koniec wędkarskiej adrenaliny. Złowienie krąpi staje się nie lada wyzwaniem.
Nie ma piskorzy, szczupaków, jazgarzy a to niegdyś główne gatunki tej rzeki. Wg mnie rzeka jest przytruta bo warunki do bytowania i rozrodu są, przynajmniej w odcinku mazowieckim.
P.S. Kłusownik został jeden i tez narzeka :)
Kocham tą rzekę jest urokliwa, wychowałem się nad nią i ciężko jest patrzeć na to co się z nią dzieje ale nie mogę przez kolejne 10 lat wierzyć że ryby napewno są tylko trzeba umieć je łowić,szkoda życia na łowienie w studni.
Pewnie nie ma to związku ale ryb zaczęło brakować jak na większą skalę pojawiły się bobry, które całkowicie zmieniły krajobraz na studzienno-pustynny.

Użytkownik Radbraw edytował ten post 27 lipiec 2023 - 08:22


#7400 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6256 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 03 sierpień 2023 - 09:27

Wpisy na temat Krzny przeniosłem do właściwego wątku - http://jerkbait.pl/t...a-opinie/page-3


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 03 sierpień 2023 - 09:47





Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

2 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych


    korol, MATI87