Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7463 odpowiedzi w tym temacie

#921 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 14 kwiecień 2010 - 19:59

Marcin a czy tam jest zalana opaska czy tylko nurt wyżłobił taką super burtę?
Puszczałeś tam może jakiegoś wobka na zwiady? Gryzie u Ciebie coś?

#922 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 14 kwiecień 2010 - 20:09

Natura wyżłobiła takie koryto,ludzkie ręce nie ingerowały.Jak się dobrze przyjrzysz to w górze rzeki jest ostry zakręt rzeki,jeszcze wyżej drugi osty zakręt (dobrze to widać na zdjęciach z satelity)KLIKNIJ,woda bije w brzeg i podmywa co roku tą skarpę.Nie wykupiłem jeszcze znaczków,wiec kij na razie czeka,jeśli chodzi o przygotowania, to jestem jeszcze w pieleszach :D.

#923 OFFLINE   Paweł Żak

Paweł Żak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2010 - 20:12

Wczoraj także nagrałem 10 minutowy filmik.FILM

Piękne tereny !
Bug jest wyjątkowo dziką rzeką, która oparła się wszelakim planom uregulowania. Nadal płynie tak jak chce i to jest właśnie najpiękniejsze. Miałem okazję w 2001r we wrześniu spłynąć z moim kompanem od miejscowości Kózki/Tuma Mała(od mostu) do Serocka nad ZZ. Zajęło nam to 9dni. Wędkowaliśmy intensywnie, niestety efekty były mizerne. Złowiliśmy kilka szczupaków ponadwymiarowych, ale wszystko było żałosne, jakieś takie króciaki między 50-60cm. Żal to było nawet w rękę brać. Kolega jedynie złowił pięknego okonia, prawie 50cm, w okolicach miejscowości Krzemień-Zagacie i to było wszystko, czym nas ta piękna rzeka obdarowała. Troszkę to wszystko rozczarowuje, ale podobno Bug taki jest. Jedyną rybą, która wciąż króluje w Bugu jest potężny boleń. Widzieliśmy kilka ataków tej ryby przy brzegu, rzeczywiście robi to wielkie wrażenie. Te rapy, które atakowały drobnicę musiały mieć grubo ponad 5kg. Miałem wrażenie, że ktoś wrzucił do wodu wór z cementem. Takie zamieszanie było czasami. Ale poza tym pustka przerażająca. Nawet specjalistyczny boczny trok nie pomógł (((:

Bug to wspaniałe tereny do fotografii. Lustrzanka FX, solidny statyw, kilka stałek, termos z kawą i ogrom chęci. Ja to tak widzę. Niestety.

#924 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 14 kwiecień 2010 - 21:20

To może kolega @Paweł Żak wstawi kilka fotek z tamtej wyprawy ?,chętnie obejrzymy.

#925 OFFLINE   Paweł Żak

Paweł Żak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2010 - 21:24

Nie robiłem wtedy zdjęć i żałuję. Ale w tym roku wybieram się w te miejsca i jest szansa, że będę miał dobry set zdjęć. A tereny są wyjątkowo urodziwe, choć wędkarsko pustynne.

#926 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 15 kwiecień 2010 - 09:08

Remek to może urządzimy jakiś mały zlot nad Bugiem np u Marcina w Nurze?
Marcin pewnie z wielką chęcią odegra rolę przewodnika :mellow:
Skrzyżujemy kije nad wodą później z kiełbą nad ogniskiem a i jakieś piwko się wypije...

#927 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 15 kwiecień 2010 - 09:34

Jak Bug, to tylko graniczny.. Choć tez tam coraz gorzej o rybę, ale sandacza czy szczupaka da się jeszcze ułowić.. A walory przyrodnicze - nie do opisania...

#928 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 15 kwiecień 2010 - 11:00

A tereny są wyjątkowo urodziwe, choć wędkarsko pustynne.


Ja co prawda lowie glownie w gore od Kozek ale nie zgodze sie ze Bug jest wedkarsko pustynny. Teraz jest problem po przydusze ale rzeka sie odradza.

Glowna atrakcja Bugu byl, jest i bedzie sum ktorego jest duzo ale ktorego oczywiscie nie sposob lowic podczas splywu. Na granicznym i nie tylko Bugu corocznie slyszy sie o lowionych sztukach 30kg plus, malego suma jest bardzo duzo co dobrze rokuje na przyszlosc. Jest tez ladny sandacz ale to tez ryba trudna do zlowienia podczas splywu. Najwieksze buzanskie szczupaki lowi sie na starorzeczach, tam ryby najlepiej przyrastaja. Na dolnym i srodkowym odcinku faktycznie trudno o okazy tej ryby w glownym korycie. W ubieglym roku odbyla sie 13 edycja Spinningu Bugu w okolicach bodajze Woli Uhruskiej z najlepszymi w historii wynikami grubo ponad 100kilogramow ryby.

Bug jest trudnym lowiskiem bo dla spiningistow przyzwyczajonych do uregulowanych rzek jest maloczytelny, z niewielka iloscia opasek, w srodkowym i gornym biegu bez glowek, koryto i nurt zmienia sie czesciej niz na innych rzekach. Tak tez zmieniaja sie stanowiska ryb. Ale poniewaz rozlewa sie szeroko i mocno duzo gatyunkow ryb, przede wszystkim szczupak znajduje tam dobre warunki do tarla. Nie jest tez eksploatowany przemyslowo. W przeciwienstwie na przyklad do Wisly ktorej poziom opada z roku na rok, ktora nie wylewa sie tak mocno i tak dlugo i gdzie czesto szczupaki nie maja po prostu gdzie sie wytrzec.



#929 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 15 kwiecień 2010 - 15:56

Natura wyżłobiła takie koryto,ludzkie ręce nie ingerowały.Jak się dobrze przyjrzysz to w górze rzeki jest ostry zakręt rzeki,jeszcze wyżej drugi osty zakręt (dobrze to widać na zdjęciach z satelity)KLIKNIJ,woda bije w brzeg i podmywa co roku tą skarpę.Nie wykupiłem jeszcze znaczków,wiec kij na razie czeka,jeśli chodzi o przygotowania, to jestem jeszcze w pieleszach :D.


Jakoś kurcze nie mogę tego filmu na youtbe odpalić na komputerze w pracy, ale opis miejsca wydaje mi się baaardzo znajomy :D
Niestety muszę Was wszystkich zmartwić - tam jest może i ładnie, ale ryb nie ma i nie będzie, a jak już coś nawet czasem weźmie to co najwyżej 10cm jazgarz, do tego same zaczepy, wiry straszne, łatwo się utopić. Poza tym to jest bardzo daleko. Reasumując, nie ma nawet po co tam jechać :D

Pozdrawiam,
Traq


#930 OFFLINE   Paweł Żak

Paweł Żak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2010 - 16:00

Ja piszę o pustyni na podstawie relacji mojego kolegi, który łowi regularnie między Drohiczynem a Małkinią. Mówi, że jest bardzo kiepsko i to od kliku lat. Łowi także na tyczkę i też nie jest zachwycony. Bug graniczny to w ogóle inna historia. Tam jest z pewnością więcej ryby, poniewż rzeka jest regularnie patrolowana przez SOP i Policję. Kłusownictwo jest zapewne marginalne na tych wodach. Ja od kilku lat nie łowię w ogóle w Polsce. Szkoda czasu na te nasze wody-studnie.

#931 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 15 kwiecień 2010 - 17:12

Na takiej rzece jak Bug, żeby łowić regularnie ryby,trzeba bywać bardzo często.Jest to rzeka wyjątkowo trudna i chimeryczna ale ryb pływa(ło) w nim bardzo dużo.Piękne bolenie,wielkie brzany i klenie, szczupak ,sandacz,sum.Wystarczy porozmawiać z chłopakami z Siemiatycz aby pojąć jak piękne okazy są(były) w tej rzece.Ile to razy słyszało się o pustyni od wędkarzy którzy tłumaczyli tym swoją niemoc wobec tej rzeki.Wielu świetnych spinningistów się o tym przekonało podczas jedynego GRAND PRIX POLSKI rozegranego na Bugu.Trzeba było zobaczyć miny tylu fachowców i usłyszeć ich pokrętne tłumaczenia...
Pozdrawiam! :D

#932 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 15 kwiecień 2010 - 17:27

Święte słowa B)
Kto się wybiera w niedzielę nad Bug?

#933 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 kwiecień 2010 - 20:19

Remek to może urządzimy jakiś mały zlot nad Bugiem np u Marcina w Nurze?
Marcin pewnie z wielką chęcią odegra rolę przewodnika :mellow:
Skrzyżujemy kije nad wodą później z kiełbą nad ogniskiem a i jakieś piwko się wypije...


Chciałbym :D

#934 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 15 kwiecień 2010 - 20:36

No Marcin patronat Remka już mamy :mellow:
Skrzyknijmy się w kilka osób...szczegóły zawsze można dogadać na pewno jakiś wariat się jeszcze znajdzie :lol:

#935 OFFLINE   NiSz

NiSz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2010 - 21:20

Jestem pewien że nie jeden wariat się znajdzie :mellow:

#936 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 20 kwiecień 2010 - 17:35

W operacie rybackimi rocznego planu zarybień dla rzeki Bugu nie ma bolenia PRZECZYTAJ :( :angry: .


#937 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 20 kwiecień 2010 - 18:01

Widocznie nie potrzebna jest akcja zarybieniowa (restytucyjna) tym gatunkiem :D

Pozdr.

Salmo

#938 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 20 kwiecień 2010 - 18:06

Ci z za biurka wiedzą lepiej, od tych co chodzili dość często za boleniem...

#939 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 kwiecień 2010 - 20:02

Sandacz narybek letni 900szt. :lol: Plan wykonany - gratulacje! Będzie pięknie.

#940 OFFLINE   NiSz

NiSz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2010 - 20:43

Sandacz narybek letni 900szt. :lol: Plan wykonany - gratulacje! Będzie pięknie.


Więcej nie można, bo sie nie pomieszcza przeciez... <_<

Jaki poziom na Bugu? Coś opadło? Na majówkę znowu będę na działce i jestem ciekaw czy dojdę do głównego koryta :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych