Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7463 odpowiedzi w tym temacie

#1041 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 14 styczeń 2011 - 13:23

Ja tam nie chce słodzić PSR z woj mazowieckiego, ale myślę, ze nie spoczywają na laurach.

Jest poważniejszy problem jeśli chodzi o rz.Bug, to jest problem wagi państwowej :D ,,...bez ingerencji człowieka - w najbliższym czasie może dojść do zmiany wschodniej granicy Polski.

#1042 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Jacek

Napisano 15 styczeń 2011 - 21:41

Mam nadzieję, że tylko umocnią ten brzeg. Jak meliorantów za mocno poniesie fantazja to gotowi jeszcze wybetonować i wyprostowac koryto w tamtym rejonie. Oby ingerencja była w miejscu koniecznym.

#1043 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 18 luty 2011 - 20:54

Krótki filmik - Rzeka Bug z lotu ptaka

#1044 OFFLINE   modesty wand

modesty wand

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaMałkinia Górna
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:M

Napisano 19 luty 2011 - 08:39

Piękny film,pewnie wielu zazdrości nam takiej rzeki. ;)

#1045 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 20 luty 2011 - 09:27

Piękny film,pewnie wielu zazdrości nam takiej rzeki. ;)


Rzeka nieokiełznana, kapryśna, czasem groźna i nieobliczalna tak jak w TYM przypadku.
Ps.
Chciałoby się, aby boleni było tyle co w Wiśle czy Odrze.

#1046 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 luty 2011 - 22:03

Krótki filmik - Rzeka Bug z lotu ptaka


Piękne. Jedną miejscówkę na oko namierzyłem...chyba potrafię zlokalizować :D

#1047 OFFLINE   modesty wand

modesty wand

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaMałkinia Górna
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:M

Napisano 24 luty 2011 - 18:44

U mnie też Bug wylewa-
http://www.malkiniag...9336856615.html
w pewnym sensie to się ciesze bo nikt tu nie buduje domów przy samej rzece jak ma to miejsce np. na Narwii lub nad Zalewem Zegrzynskim.
A że kapryśna to szczera prawda-trzeba się nachodzić za rybkami.

#1048 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 25 luty 2011 - 08:03

Miejmy nadzieje, ze wysoka woda, przez dłuższy okres, sprzyja wędrówkom ryb, i będziemy mieli do czego rzucać przynętami.

#1049 OFFLINE   modesty wand

modesty wand

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaMałkinia Górna
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:M

Napisano 07 marzec 2011 - 20:11

Kolega @adamek poprosił mnie na priva o namiary na rybne miejsca w okolicach Małkini.Pozwolę sobie odpowiedzieć Ci na forum,może inni też skorzystają ;)
No więc adamek,jak wiesz że Bug to trudna woda to jesteś w WIELKIM błędzie.To mega trudna rzeka bo ja ją rozpracowuje każdego roku i ciągle jest dla mnie zagadkowa np.w zeszłym roku najwięcej szczupaków złowiłem na środku rzeki na wodzie do pasa.Nie dam Ci namiarów na jakieś bankowe miejsca bo ich po prostu nie ma.Nie ma tu opasek,sródrzecznych kamiennych raf ani innych stałych rybnych miejsc,to wszystko się zmienia z każdą wiosenną powodzią.Namiary na rybne miejsca mogę Ci dać ale maju,czerwcu jak woda wróci do swojego koryta bo teraz jest rozlana :od wału do wału:W kwietniu nie poluje na klenie i jazie bo biorą bolenie do 0,5 kg więc czekam do maja i wtedy znów próbuje ją rozszyfrować,od ponad 20-tu lat. Kolega @biosteron na pewno mnie poprawi jeśli się mylę. :unsure:

#1050 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 14 marzec 2011 - 16:52

W sobotę, pokrywa lodowa, spłynęła sobie w dół rzeki, co mnie zaciekawiło, to to, że w ciągu dwóch dób woda opadła o ponad metr, nie wiem, czy to czasem, nie ingerencja człowieka w dole rzeki, wpłynęła na taki spory spadek wody w rzece. Zapewne, z rozlewisk, ryby nie zdążyły uciec do głównego koryta rzeki.

#1051 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 14 marzec 2011 - 19:44

Marcin u mnie natomiast Bug znów podnosi swój poziom.
Pokrywa lodowa na większości koryta nadal się utrzymuje choć widoczne są już jakieś wąskie przesmyki płynącej wody...dowiedziałem się na innym forum że w kwietniu maja zacząć remont zapory w debe wiec wody spuszcza sporo
Ktoś może wie coś więcej na ten temat?

#1052 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 15 marzec 2011 - 18:02

Jednak nie możliwe stało się możliwe i dziś lód rozpuścił się powyżej oraz za mostem samochodowym...poniżej kolejowego nadal leżą zwały lodu na wodzie...cieszę się niezmiernie bo Bugu-wody nie widziałem już dawno i strasznie się stęskniłem za widokiem wolno płynącej pofalowanej powierzchni :mellow:
Oby do maja!!!

#1053 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 18 marzec 2011 - 19:02

Przemek, to wreszcie możesz użyć swoich Twin Power-ów :unsure: . U nas to norki amerykańskie zakradają się do kurników i wybieraka kury. Dziwna sytuacja, nigdy wcześniej do czegoś takiego nie dochodziło. Czyżby na tyle się te zwierzaki rozmnożyły, ze brak im pożywienia nad rzeką :unsure:.

#1054 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 18 marzec 2011 - 19:05

A co to za zwierzaki? Zbiegowie z hodowli? :unsure: u mnie takich cudaków nie ma...Jedna Twinka w serwisie więc nadal czekam oby się wyrobili do kwietnia lub maja :wacko:

#1055 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 18 marzec 2011 - 19:08

A co to za zwierzaki? Zbiegowie z hodowli? :unsure: u mnie takich cudaków nie ma...Jedna Twinka w serwisie więc nadal czekam oby się wyrobili do kwietnia lub maja :wacko:


Te zwierzaki, to żadna nowość nad Bugiem, są wszędzie (cała Polska), nawet w Twoim rejonie. Co to za serwis jeśli chodzi o kołowrotek ?.


#1056 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 18 marzec 2011 - 19:20

Pisałem o tym już w innym wątku o Twinkach ale dla przypomnienia:
Bawiłem się zimą (jak każdy kołowrotkami i wobkami itp) sprzętem w domu i przez przypadek strąciłem złożoną Twinkę w pokrowcu neoprenowym na podłogę w kuchni, skutek pęknięte ramię kabłąka.
Czekam na wymianę i sprowadzenie tej części przez Normark chyba już od Lutego i końca nie widać...dziś dzwoniłem do serwisu ale nadal nic nie wiadomo w tej sprawie a tym bardziej jest nie znany czas ile to jeszcze potrwa...jak dla mnie to nie zrozumiałe przecież nie każę im wybudować rakiety do lotu w kosmos tylko DAĆ-Sprowadzić malutką część.

#1057 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 18 marzec 2011 - 19:26

Przemek, a na jakie ryby się nastawiasz w tym roku, jeśli chodzi o spining na Bugu ??, może boleń ??, jeśli tak, to może masz ulubionego woblera-y, co by się sprawdzały na te bużańskie ??. Teraz to masz większe pole manewru, zakupiony ponton i silnik ułatwia Tobie uganianie się za rybkami :D .

#1058 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 18 marzec 2011 - 19:29

No właśnie woblery jakoś mi tak nie leżą do końca są lekkie i nie ułatwiają rzutów wolę Knighty lub RH oraz ołówki a jeśli już wspomniałem o RH to czekam z niecierpliwością na nowe zabawki Roberta! W tym również na woblery.
W planach mam odwiedzenie Twoich okolic czyli Nur tzn krótki jedno dniowy spływ pontonem po Bugu.

#1059 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 18 marzec 2011 - 19:36

No właśnie woblery jakoś mi tak nie leżą do końca są lekkie i nie ułatwiają rzutów wolę Knighty lub RH oraz ołówki a jeśli już wspomniałem o RH to czekam z niecierpliwością na nowe zabawki Roberta! W tym również na woblery.
W planach mam odwiedzenie Twoich okolic czyli Nur tzn krótki jedno dniowy spływ pontonem po Bugu.

Piszesz o ołówkach od Roberta Hamera ??, czy to coś całkiem innego ??. Co do spływu to musisz rozpocząć go wcześnie rano, skoro świt, aby zawitać u siebie przed nocą. Co do takich spływów to nie liczyłbym raczej na rybki doświadczyłem to z własnej autopsji, ale wrażenia z podziwiania przyrody pozostaną do końca życia, po drodze ognisko i kiełbaski... :D.

#1060 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 18 marzec 2011 - 20:02

Tak ołówki Roberta a spływ chciał bym zrobić w sposób następujący:
Przyjadę do Nura autem rozłożę graty, popłynę na silniku trochę w górę rzeki a następnie spłynę do Nuru i tam się złożę.
Ładne krajobrazy są powyżej czy po niżej miejscowości?
Widziałem Twój filmik na Youtube i mogę powiedzieć jedno BUG MÓJ BÓG...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych