Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7463 odpowiedzi w tym temacie

#1081 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 22 marzec 2011 - 17:16

Kolega ma nick uczeń to może właśnie o tym :unsure:
  • Michał 123456 lubi to

#1082 OFFLINE   uczeń

uczeń

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Lokalizacja.

Napisano 22 marzec 2011 - 17:21

Ja nigdy nie byłem na bugu jak był stan ostrzegawczy . Ok dzieki . Ma 50km ale w sezonie to dwa razy w tygodniu jestem .

#1083 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 22 marzec 2011 - 18:13

Mińsk znam bo często przejeżdżam przez to miasto.Trasa jest na tyle wygodna że to 50 km jedziesz pewnie bardzo szybko. W jakie miejsca jeździsz najczęściej na Bugu?
Pozdrawiam.

#1084 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 02 kwiecień 2011 - 15:17

Witam.
Dziś rano ok 9.30 pojechałem nad Bug do miejscowości Latoszek testować ponton oraz silnik.
Najpierw walkę stoczyłem w garażu pod domem.
Zapakowanie całego tego majdanu do Mazdy 6 kombi bez rozkładnia tylnej kanapy jest już wyzwaniem i testem na pomysłowość.
Ponton i podłogę wraz z wiosłami oraz profilami i pompką włożyłem do bagażnika a sam silnik położyłem na podłogę pomiędzy kanapę a przednie fotele.
Gdybym jeszcze chciał zabrać kolegę oraz cały sprzęt wędkarski mogło by być już ciasno w aucie.
Po dojeździe do wody stwierdziłem że wały ułożone z worków wypchanych piaskiem są nadal ułożone co stanowiło kolejne wyzwanie bo musiałem zostawić auto dalej i nosić sam wszystko na raty nad wodę...wtedy uświadomiłem sobie jedno że nie wziąłem wody do picia!
Praca przy pontonie dla jednej osoby nie jest to zajęcie proste i lekkie...trzeba być zdrowym jak koń by to wszystko poznosić i złożyć w całość
W trakcie składania-walki z gumową bryłą nie będącą jeszcze uformowanym w pełni pontonem dostrzegł mnie przejeżdżający mostem kolega i zadzwonił z pytanie czy może mi pomóc.
Przyjąłem tą pomoc naprawdę z radością.
Teraz we dwóch szło mi dużo szybciej. W trakcie składania pozostałych elementów wyposażenia podszedł do nas młody nie znany nam chłopiec lat z wyglądu ok 13 i zapytał czy może nam jakoś pomóc a w zamian byśmy go zabrali na pływanie.
Po krótkim namyśle doszedłem do wniosku że choć nie powinienem tego robić z różnych względów to jednak go wezmę na ponton.
Samo pływanie pontonem to coś pięknego!
Stabilność wprost nie do opisania! Ja i kolega razem ważyliśmy ok 210 kg i ten ciężar w żaden sposób nie wpływał na stabilność pontonu nawet gdy staliśmy na podłodze w pełni wyprostowani. Spokojnie można chodzić po pokładzie bez obaw przewrotki.
Co więcej sam ubrany w neopreny wskakiwałem do środka pontonu będąc w wodzie do ok pasa przez burtę tzn wślizgiwałem się do jego środka przez balon.
Ten nie typowy rodzaj abordażu też nie wpłynął w żaden sposób na stabilność pontonu.
Ponton zachowywał się jak przyklejony do powierzchni.
Samo pływanie było już tylko przyjemnością.
Ponton z 3 osobami (razem ok 260 kg) podnosił się - wchodził w pół ślizg lub ślizg na 6 konnym silniku dość szybko.
Pływanie przez fale lub pod prąd jest bardzo spokojne, nie ma mowy o jakichś nie kontrolowanych ruchach.
Zdjęcia i filmy załączę wieczorem bo zdjęciami i filowaniem zajął się kolega ja natomiast sterowałem łajbą. Młody nie znany nam chłopiec usiadł na dziobie pontonu.
Wniosek mam jeden jeśli macie możliwość i miejsce to woźcie ponton na przyczepce już rozłożony bo składanie go w to naprawdę może być męka

#1085 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 02 kwiecień 2011 - 15:53

Przemek może Ty popłyniesz z nami Bugiem? ;)

#1086 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 02 kwiecień 2011 - 16:56

Paweł z wielką chęcią mogę dołączyć do Was gdy będziecie przepływać przez Wyszków.
Podwiozę wam paliwo i co tam jeszcze będziecie chcieli :lol: i możemy płynąć w dół żaden problem.
Woda na Bugu nadal bardzo wysoka 3.79 m temp. 9 stopni.
Nad wodą dziś sami grunciarze i spławikowcy.
Każde dobre miejsce obstawione z brzegu.
Mam nadzieję że zgadamy się z terminem tylko.
Pozdrawiam.

#1087 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 02 kwiecień 2011 - 17:02

Będziemy w kontakcie. My planujemy wstępnie 13-15 maj.

#1088 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 03 kwiecień 2011 - 07:39

Przemek, fajnie, że opisałeś swoje wrażenia z wodowania pontonu :D , pomimo sporego wysiłku jaki musiałeś włożyć, w pakowanie go do auta, jak i zaniesieniem go nad samą wodę z kolegą i przypadkowym nieznajomym, to domyślam się, że jesteś zadowolony z zakupu pontonu jak i silnika, czekam z niecierpliwością na fotki i filmik.

#1089 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 03 kwiecień 2011 - 08:29

Marcin wybór jaki dokonałem dzięki Tymonowi okazał się trafny w 100% Ponton jest kapitalnym środkiem do pływania i powinny go nabyć osoby które mają jakieś obiekcje-lęki przed pływaniem tzn stabilnością łódek na wodzie.
Sam nie pływałem nigdy pontonem na dużej rzece tylko jakieś małe łódki lub kajaki...więc naprawdę mam porównanie do w/w środków.
Muszę tylko poćwiczyć składanie pontonu, nabyć więcej doświadczenia no i koniecznie kupić kółka transportowe które zwiększą mobilność mojego okrętu.

.

Załączone pliki



#1090 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 05 kwiecień 2011 - 20:00

r_embedded
ed



#1091 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 05 kwiecień 2011 - 20:11

Przemek, aż się prosi do tego pontonu coś koło 8-10KM :D

#1092 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 05 kwiecień 2011 - 20:13

Paweł wiesz jak jest... :D

#1093 OFFLINE   integ3r

integ3r

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn

Napisano 01 maj 2011 - 14:59

Panowie, majówka rozpoczęta. Jak wyniki na Bugu?
Jaź 48cm, 1,5kg.
http://img838.imageshack.us/img838/3932/dsc01367qz.jpg



#1094 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 01 maj 2011 - 16:36

@integ3r gratulacje, piękny bużański Jaz :huh:, słyszałem, że jest ich sporo, ale ze takie rozmiary. Ja czekam, aż się wszyscy rozjadą do domów, wtedy zaatakuje.

ps.

Opisz jak go złowiłeś, przynęta, kijek itp.

#1095 OFFLINE   uczeń

uczeń

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Lokalizacja.

Napisano 03 maj 2011 - 18:59

Ja dzisiaj w nurze tez złowiłem jazia 48 cm na 3 effezeta, były jeszcze 3 szczupaczki . Ale ryby ogólnie słabo brały.

#1096 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 07 maj 2011 - 21:23

Dziś popływałem na odcinku Kamieńczyk-Wyszków.
Szkoda że na zero choć rybki współpracowały.
.

Załączone pliki



#1097 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 07 maj 2011 - 21:27

.

Załączone pliki



#1098 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 07 maj 2011 - 21:29

Przemek, no i na minusie, bo obciążnik został na dnie. Tez, swego czasu, miałem problem, z wyjęciem kotwicy 7kg. Tylko. ze było mi łatwiej, bo było nas dwóch, na pychówce, jeden manewrował silnikiem, a drugi walczył z kotwicą, po jakimś czasie, szarpaniu się z kotwicą, puściła :D.

#1099 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4481 postów

Napisano 09 maj 2011 - 12:42

Wedle wiesci na Bugu dobrze biora szczupaki. Koledzy ze strazy zatrzymali kilku delikwentow co po kilkadziesiat sztuk zlowili i zabrali, oczywiscie niewymiarowe. Masakra a pozniej ryb panie nie ma w wodze, siatki, bobry i wydry wybraly :angry:

#1100 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 09 maj 2011 - 12:48

Wedle wiesci na Bugu dobrze biora szczupaki. Koledzy ze strazy zatrzymali kilku delikwentow co po kilkadziesiat sztuk zlowili i zabrali, oczywiscie niewymiarowe. Masakra a pozniej ryb panie nie ma w wodze, siatki, bobry i wydry wybraly :angry:



bujo zapomniałeś o norkach amerykańskich czerwonookich :mellow: <_< <_< <_<




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych