Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7463 odpowiedzi w tym temacie

#1121 OFFLINE   Diego

Diego

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 maj 2011 - 22:58

Myślę, że ta wrzodzienica, to wykształtowany w drodze ewolucji, doskonały mechanizm obronny przed mięsiarzami :mellow:
Ryby bronią się jak mogą.

Pozdrawiam wszystkich nadbużańskich łowców, ja też swoje pierwsze kroki wędkarskie stawiałem nad Bugiem, w Broku.
Ech, co to był za klimat... 3m bambus w jednym kawałku, uzbrojony samodzielnie ( przelotki z drutu przyklejone taśma izolacyjną), katuszka, spławiczek, plecak z kanapkami i podróż zatłoczonym autobusem PKS nad rzekę :D


Wiesz to jest śmiertelna zaraza.
Nie chodzi wyłącznie o mięsiarzy, ale o kolejną katastrofę ekologiczną.
Sądzisz, że ktoś będzie pływał po Bugu z lekami???
Gdy byłem w Szwecji to jedno takie info od wędkarza spowodowało pospolite ruszenie kilku służb. Dosłownie jakby się wylało tysiące litrów ropy do rzeki. Zaraz pisali w gazetach i pokazywali zdjęcia z akcji

Dziadostwo podobno zaraźliwe i jeszcze genetycznie przechodzi na ikrę. Potem się rodzą zdeformowane ryby i tak dalej i tak dalej z dziadka na wnuka....ech....

jeszcze podają, że pręty paliwowe w Fukuszimie się rozpier...normalnie można się załamać.
jeśli pluton się wydostanie do atmosfery to kaplica.

większość informacji jakie czytam ostatnio jest zasmucająca.
Tylko debil przechodzi obojętnie, a ich wciąż nie brakuje i wszystko się kręci jakby nigdy nic aż do usr....ekologicznej zagłady

#1122 OFFLINE   Rychu

Rychu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 maj 2011 - 12:31

Jeżeli zauważyłeś przypadki chorych ryb, to zawiadom odpowiednie służby, Inspekcję Ochrony środowiska, Sanepid itd, czy PZW.
Całkiem niedawno Bug był zarybiany wszelkimi gatunkami, w tym szczupakami. Wiadomo, że ryba pochodząca ze sztucznej hodowli nie jest tak silna, jak dzika ryba z naturalnego tarła bo materiał genetyczny nie podlega naturalnej selekcji.
Poza tym sam sposób zarybiania czasem jest przeprowadzany w skandaliczny sposób ( patrz zarybianie Zalewu Zegrzyńskiego).
Ryby zestresowane, poranione są łatwa pożywką, dla wszelkich bakterii i grzybów.

Mam nadzieję, że jednak zadziała tu zasada naturalnej selekcji i najsilniejsze osbniki przetrwają.



#1123 Guest_White-fish_*

Guest_White-fish_*
  • Guests

Napisano 30 maj 2011 - 07:50

Chłopaki, a wiecie jak tam prace związane z przebudową koryta Bugu na wysokości miejscowości Kania Polska? :unsure:

#1124 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 06 czerwiec 2011 - 12:41

W Wyszkowie pokazały się główki...woda ciągle spada i już nie długo w trampkach będzie można przejść :mellow:

#1125 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 06 czerwiec 2011 - 14:55

...a i BOLEŃ od czasu, do czasu, coś pogoni :D.

#1126 OFFLINE   uczeń

uczeń

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Lokalizacja.

Napisano 07 czerwiec 2011 - 09:19

dn 05/06 odbyły sie na Bugu w kózkach zawody padło mnóstwo boleni i to naprawdę dużych , rozegrane zostały na żywej rybie wszystkie pływają nadal (jeden chyba padł )

#1127 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 07 czerwiec 2011 - 15:31

Kolego trochę więcej tych rybek Padło niż jedna bo było tylko czterech sędziów. To Fakt ze było pare ładnych Rybek przeważnie bolków ale także był okoń 41cm a taki okoń z rzeki to naprawde cos. Warto Dodać ze Zawody odbyły się w okolicach Kózek. Od mostu drogowego w obydwie strony ile kto dojdzie.

#1128 OFFLINE   uczeń

uczeń

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Lokalizacja.

Napisano 09 czerwiec 2011 - 07:50

ja nie słyszałem o tym okoniu o którym piszesz , to co wiem to chyba mój był największy a miał 32cm , i oczywiście został zwrócony w bardzo dobrej kondycji z powrotem do wody.

#1129 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 12 lipiec 2011 - 22:39

Widzę że straszna cisza w watku. Nikt w Bugu nic nie łowi? Z tego co widzę na pogodynka.pl woda poszła mocno w górę również na Bugu. Czy ktoś połowił coś na przyborze? Jak jest z klarownością wody? Jutro wybieram się w okolice Brańszczyka (trochę powyżej). Mam nadzieję, że dojadę i dojdę do swoich miejscówek...

#1130 OFFLINE   sowos

sowos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 13 lipiec 2011 - 05:07

Ja miałem w niedziele pieknego suma na kiju w okolicach Czarnowa, lecz niestety porazka :( Kotwica w hornecie6 rozgieta w druga strone. Niestety trafił si na spin do 30g a obok lezał beastmaster 100 tylko niechciało misie juz nim machac wiec wziełem w reke uniwersała :(

#1131 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 13 lipiec 2011 - 08:29

Woda jest dość mętna i nadal wysoka.
Bez łódki lub pontonu może być ciężko dotrzeć Ci do wody bo zalane są nawet przybrzeżne krzaki.
Ogólnie mad wodą spokój, wędkarzy nie widać z wiadomych powodów.

#1132 OFFLINE   uczeń

uczeń

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Lokalizacja.

Napisano 14 lipiec 2011 - 11:39

ja byłem wczoraj pod wieczór złowiłem dwa szczupaczki 62 i 50 . Woda opada chociaż nadal wysoka .

#1133 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 14 lipiec 2011 - 14:28

No i byłem wczoraj w okolicach Brańszczyka. To odcinek burtowy, więc z dojściem nad wodę nie było problemu. Gorzej z dojazdem, trzeba było kawałek podejść, chociaż kałuże nie wystraszyły wszystkich wędkarzy. Jednemu pomagałem nawet wypchnąć potem auto z małego bagna, miał szczęśćie że o 2130 przechodził akurat obok gość w woderach :-)Gorzej z rybami, ogólna cisza, ale kolega z którym łowiłem wydłubał jednego bolka 57cm.



#1134 OFFLINE   Mikros

Mikros

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaWyszków

Napisano 14 lipiec 2011 - 15:45

Witam , ja mieszkam ok . 300 m od Bugu . Na rybach jestem codziennie w Kamieńczyku i wczoraj widziałem wędkarzy w okolicach Brańszczyka przy promie , może to kolega Trag był :mellow:?
- edit : ide za chwilę nad Bug , jak wrócę to zdam relację .

#1135 OFFLINE   modesty wand

modesty wand

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaMałkinia Górna
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:M

Napisano 28 lipiec 2011 - 13:00

Nikt nie łowi w Bugu?
Albo wszyscy pracują jak ja po 80 godzin na tydzień.

#1136 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 28 lipiec 2011 - 13:23

Ja się nie mogę odnaleźć na tej wielkiej wodzie zresztą jak większość łowiących w mych okolicach osób...gdzie się człowiek nie ruszy to wszędzie słyszy tylko narzekania.

#1137 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 28 lipiec 2011 - 13:29

Prosta recepta to ujścia dopływów, starorzeczy i one same, troszkę pokombinować i pomysły same przyjdą .

#1138 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 28 lipiec 2011 - 14:11

Boleni prawie nie widac, ale za to przy zalanach trawach kleniaki sie ruszyly nie duze ale bran sporo, glownie przed sciemnieniem.

#1139 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 28 lipiec 2011 - 15:11

Gdyby ryb było więcej a wędkarzy mniej to te teorie by się sprawdzały ale że to Polska właśnie to jest jak jest :unsure:

#1140 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 28 lipiec 2011 - 16:47

Gdyby ryb było więcej a wędkarzy mniej to te teorie by się sprawdzały ale że to Polska właśnie to jest jak jest :unsure:


A to ciekawe :D .Znaczy się że jak ryb mniej niż kiedyś tam to te zmieniły swoje upodobania i zachowują się innaczej .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych