Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7463 odpowiedzi w tym temacie

#1221 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5853 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 wrzesień 2011 - 19:56

Robert2, widzę że jesteś komendantem PSR w Warszawie. W związku z tym mam pytanie, czy PSR działa na terenie Warszawy bo jak łowię na mazowieckiej Wiśle z 15lat to ze strony PSR jeszcze nie miałem żadnej kontroli i nigdy ich nie widziałem.
Kilka razy byłem sprawdzany przez Policję, głównie w czasie pływania.
pozdrawiam
wujek

#1222 OFFLINE   gajowy

gajowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjakońcówka Bugu
  • Imię:Adam

Napisano 24 wrzesień 2011 - 20:58

Oczywiście że dowodów nie mam bo tak jak napisałem mówił mi to znajomy kilka razy zapraszał mnie na rybki (postawimy siateczki flaszeczka grill i nie ma strachu nikt nie przyjedzie siedzimy jak u siebie)
Ale przypomniało mi sie zdarzenie z wiosny otóż płynąc łodzią zauważyłem strażników PSR kontrolujących mojego znajomego jako że dziwnie długo go maglowali z ciekawości podpłynołem do nich.
Wystawiali akurat mandat na 1000zł Żal się chłopiny zrobiło więc gadam z nimi że może darują że porządny chłop itp. Powołuję sie na komentanta PSR Wa-wa (pańskiego poprzednika) że go znamy że dzięki nam PSR zdjeła z wody dziesiątki siat (bo tak było)
panowie strażnicy odpowiedzieli
tamten to był największy kłusownik w mazowieckim
Ciekawe gdy na pana stołku zasiądzie następny co powiedzą o panu
O panu słyszałem same dobre rzeczy ale to chyba nie prawda bo jak pan pisze ze słyszenia sie nie liczy

#1223 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4481 postów

Napisano 25 wrzesień 2011 - 00:38

[quote]


Najlepiej się skontaktować z PSR w Małkini:

Posterunek Terenowy w Małkini

Wbrew pozorom kontrolują i to sporo w okolicy.

Bujo
[/quote]
W zeszłym roku można było kupić od nich drygawice i inne siaty
Pracował ze mną koleś z okolic Małkini z nim nad bugiem można było wszystko W Małkińsim PSR miał dobrego kolegę jeden telefon i na określonym odcinku sie nie pojawili żeby nie wiem co.
A siaty tu zwineli tam sprzedali Przypuszczam że nadal tak jest
[/quote]

A ja przypuszczam, ze Elvis dalej żyje. A tak bardziej poważnie to oskarżasz przynajmniej dwóch ludzi, których znam od dziecka.Informacje im przekaże.

Bujo


#1224 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 25 wrzesień 2011 - 13:06

Wróciłem właśnie z Szumina,tragedia po 2-3 żywcówki i do tego jeszcze spinning żeby się nie nudziło

#1225 OFFLINE   sowos

sowos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 26 wrzesień 2011 - 03:40

U mnie na wodzie to niestety codziennosc :(

#1226 OFFLINE   sowos

sowos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 26 wrzesień 2011 - 03:46

wujek napisał(a) dnia sob, 24 wrzesień 2011 08:56]

Robert2, widzę że jesteś komendantem PSR w Warszawie. W związku z tym mam pytanie, czy PSR działa na terenie Warszawy bo jak łowię na mazowieckiej Wiśle z 15lat to ze strony PSR jeszcze nie miałem żadnej kontroli i nigdy ich nie widziałem.
Kilka razy byłem sprawdzany przez Policję, głównie w czasie pływania.
pozdrawiam wujek

Dobre pytanie, ja tez czasami zaczepiam o Warszawska Wisłe i tak jak wujka sprawdzała mnie tylko 2x policja.




#1227 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 26 wrzesień 2011 - 07:26

Z PSR na Wiśle to jak z yeti,policja jak się zadzwoni to przyjeżdża,przynajmiej w Górze Kalwarii.

#1228 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2011 - 10:07

I ja również na Wiśle przez ładnych parę lat nie doświadczyłem kontroli PSR. Dobre pytanie wujek.

#1229 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 26 wrzesień 2011 - 10:11

Panowie no przecież kontrolują, film nawet nagrali B) Patrol - Państwowa Straż Rybacka

#1230 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2011 - 12:44

Janek,
Warszawska Wisła, to nie Bug – dlatego odpowiedź na Twoje pytanie przesłałem Ci na priv.
Pozdrawiam,
Robert



#1231 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 26 wrzesień 2011 - 17:22

Łowienie na więcej niż dwie wędki to niestety standard wszędzie. Coś takiego widzę praktycznie na każdej wyprawie na ryby. Np. wczoraj nad Bugiem w Brańszczyku, przedwczoraj na Wiśle w Warszawie...

#1232 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 26 wrzesień 2011 - 17:34

Tu właśnie widzę duże pole do działania dla naszych dzielnych B) Strażników z teksasu-o przepraszam rozmarzyłem się,z PSR wygląd mają super grożny szczególnie ich pomocnicy ze społecznej <_<

#1233 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 27 wrzesień 2011 - 06:50

Będę się powtarzał, w tym roku PSR nad Bugiem jest stanowczo mniej niż w latach ubiegłych, czym to jest spowodowane to nie wiem. Nie jest to moja odosobniona opinia, gdy jestem nad rzeką pytam napotkanych wędkarzy czy kontrolowała ich PSR, odpowiedz brzmi ależ skąd, ani razu. Nie jest to nagonka z mojej strony na PSR, takie są fakty. Leży mi na sercu, dobro ryb pływających w tej rzece i temat mnie martwi.
Przytoczę pewna sprawę, która miała miejsce w miesiącu czerwiec godz 20;00, dnia nie pamiętam, tuz za mostem poniżej Nura kłusownicy rozstawiali siatę za główką, myślę sobie, jest okazja, aby złapać ich na gorącym uczynku, wiec wykonuje tel. do PSR w Małkini... sygnał jest, nikt nie odbiera, i tak kilka razy, wiec myślę sobie, zadzwonię do PSR w Siedlcach, podobna sytuacja. Pisze sms do PSR w Małkini skoro nie odbierają tel, z dokładnością gdzie i co się dzieje teraz nad Bugiem. Zero reakcji ze strony PSR. Bylem tak wściekły, że szok. Na drugi dzień dzwonie do PSR z Małkini z pretensjami, dlaczego nie odbierali tel. była okazja złapać kłusowników na gorącym uczynku, odpowiedz była taka, że byli na szkoleniu w Warszawie. Szkoda, bo kłusownicy byli by ujęci a i echo by poszło i na jakiś czas inni amatorzy łatwego pozyskania ryb by się wystraszyli. Niestety proceder trwa nadal, częściej w nocy, ale mi już się nie chce wściekać. Bez pomocy, nie złapiecie ich panowie z PSR.

#1234 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4481 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 13:35

Biosteron- tak czasem bywa :(

W połowie drogi miedzy naszymi osadami nieźle zerują bolenie, wczoraj nawet na muchę jednego skusiłem :D Dziś dwie ryby na kiju ale spadły. Jeno wcześnie rano, przed świtem trzeba być na wodzie :(

Bujo

#1235 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2011 - 13:41

Było w tym wątku ostatnio sporo informacji, zasłyszanych…

Dla odmiany proponuję kilka faktów (dla tych osób, które wolą fakty od plotek i którym naprawdę zależy na ochronie rzeki Bug):

W 2011 r. do końca sierpnia patrole działające na terenie dwóch nadbużańskich powiatów: ostrowskiego i wyszkowskiego uzyskały następujące wyniki:

Ujawniono 587 przypadków naruszeń prawa.
Ujęto na gorącym uczynku 12 sprawców przestępstw.
Nałożono 507 grzywien w drodze mandatu karnego na łączną kwotę 90450 zł.
Pozostałe naruszenia (poza mandatami i kłusownikami) to wnioski o ukaranie do sądów rejonowych w sprawach o wykroczenia i pouczenia w przypadku wykroczeń mniejszej wagi.

Są to wyniki wypracowane przez osiem osób w ciągu ośmiu miesięcy. Nie wiem, czy to dużo, czy mało (ocenę pozostawiam użytkownikom forum), ale są to informacje pewne, które mogę udowodnić. W powyższej informacji pominąłem wyniki posterunków warszawskiego i siedleckiego, które również podejmują interwencje nad rzeką Bug.

PS
W czerwcu nie było żadnego szkolenia w Warszawie. Poza tym szkolenia, jeśli już są organizowane to w godzinach od 8:00 do 16:00. Wyjaśnię sprawę tego telefonu.

Pozdrawiam,
RK


#1236 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 27 wrzesień 2011 - 13:43

Dobra wiadomość w tym wątku :o. Dzisiaj mam wolne i tak się zastanawiałem gdzie tu uderzyć wieczorem, być może tam zawitam, skoro powiadasz, że boleń żeruje <_<, może gdy gwiazdka zaświeci też będą żerowały.

#1237 OFFLINE   sowos

sowos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 27 wrzesień 2011 - 14:07

Pewnie te '507 grzywien w drodze mandatu karnego na łączną kwotę 90450 zł to za niewypełniony rejstr, bo jak przychodzi co do czego to i tak niema co liczyc na nasze słuzby które wola piłeczke od siebie odbijac, bo oni sa zajebisci :D
Ja w piatek atakuje na cały weekend, wiec zobacze co w trawie piszczy :D

#1238 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4481 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 14:16

Dobra wiadomość w tym wątku :o. Dzisiaj mam wolne i tak się zastanawiałem gdzie tu uderzyć wieczorem, być może tam zawitam, skoro powiadasz, że boleń żeruje <_<, może gdy gwiazdka zaświeci też będą żerowały.



Lepiej rano :D Wieczorem zerowanie jest krótsze. Jutro będę tam po 5 jakbyś nie mógł spać :D

Ryby stoją na blacie po drugiej stronie rzeki,tam gdzie wybierali piach, trzeba daleeeeeko rzucać. Niestety dla mnie czasy pływania łódka na razie się skończyły, za płytko :(

Bujo

#1239 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2011 - 21:32

Pewnie te '507 grzywien w drodze mandatu karnego na łączną kwotę 90450 zł to za niewypełniony rejstr, bo jak przychodzi co do czego to i tak niema co liczyc na nasze słuzby które wola piłeczke od siebie odbijac, bo oni sa zajebisci :D
Ja w piatek atakuje na cały weekend, wiec zobacze co w trawie piszczy :D


…tak, a tych dwunastu przestępców to pewnie za niepłacone alimenty zatrzymali.

#1240 OFFLINE   sowos

sowos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 28 wrzesień 2011 - 05:57

Odbijania ciag dalszy :D Szkoda Robert ze nie patrzysz odiektywnie, bo nasze wody naprawde sa w opłakanym stanie, ale Ty twierdzisz ze PSR działa niesamowicie skutecznie. I tylko próbujesz nam oczy zamydlic pustymi sondazami które nijak sie nie przekładaja na to co jest nad woda... I pozwól ze na tym skoncze ta rozmowe...

P.S. Co do Elvisa Presleya, to masz racje predzej jego zobacze niz PSR, tam gdzie naprawde sa potrzebni :D

Pozdrawiam Michał




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych