Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7461 odpowiedzi w tym temacie

#1561 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 02 wrzesień 2012 - 10:30

Jako ciekawostkę dodam że w piątek z samego rana widziałem rybaka ubranego w kamizelkę odblaskową. Zarzucał i zwijał siaty i tak przez całą noc pewnie, bo po 7 już się zwinął.
Kurwica mnie strzela jak widzę taką gospodarkę naszego związku.
Człowiek wypuszcza każda złowioną rybę aby choć trochę populację rybną zachować a tu prezesura związkowa sprzedaje ostatnie sztuki co by napoić już zmoczone ryje i napchać pękające w szwach portfele.

A z tym zarybianiem szczupakami do 70 cm to nie wierzę.
Może wpuścili kilka dp wody tak do artykułu i to na żyłce żeby po zrobieniu zdjęcia w łeb do wora i na stragan.


#1562 ONLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów

Napisano 02 wrzesień 2012 - 10:55

A u mnie, nad moim Bugiem ryby mają się całkiem dobrze. To, że nie biorą to nie znaczy, że tych ryb nie ma i że je ktoś zberetował :lol: Bug wymaga cierpliwości i uczy pokory. A ryba w tej rzece jest piękna :D

#1563 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 02 wrzesień 2012 - 11:12

Bug znam od wschodniej części po ujście. Pochodzę ze wschodu i odwiedzam go dość często.
Na wschodzie rzadziej łowię ale za to mam ciągły kontakt od znajomych którzy coś od czasu do czasu złowią.
Więc Radku jeżeli u ciebie jest całkiem nieźle to pochwal się swoimi zdobyczami, a może jesteś jednym z tych co pier.... w stołki, grabią nasze wody i wmawiają nam że to dla nas wszystkich.
Precz z komuną i z tymi co twierdzą, że za komuny było lepiej.
Ps. Cierpliwie to możesz łowić w studni i czekać na branie do usranej śmierci.
Nie należę do tych co jadą na ryby i po godz. oczekują że ją złapię.
Jeżeli już coś złapię to są to wychłodzone ryby, liczone w dziesiątkach godz./szt wymiarowa.


#1564 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 02 wrzesień 2012 - 11:28



A z tym zarybianiem szczupakami do 70 cm to nie wierzę.
Może wpuścili kilka dp wody tak do artykułu i to na żyłce żeby po zrobieniu zdjęcia w łeb do wora i na stragan.

Byly i wieksze bo naocznie widzialem,jednak niewiele tych ryb ocalalo juz po pierwszym majowym weekendzie,o dniu dzisiejszym nie wspominajac,takze nawet tarla w rzece nie odbyly :(

#1565 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 02 wrzesień 2012 - 11:51

A u mnie, nad moim Bugiem ryby mają się całkiem dobrze. To, że nie biorą to nie znaczy, że tych ryb nie ma i że je ktoś zberetował :lol: Bug wymaga cierpliwości i uczy pokory. A ryba w tej rzece jest piękna :D


Powedkuj na środkowym Bugu to Cie dopiero cierpliwosci nauczy.Rzeka jest piękna,moze dla fotografa tak, bo wedkarsko to najbardziej wyjalowiona rzeka w Polsce,mowa o duzych rzekach.Nie brac to moze sandacz,bolen bo to ryby wymagajace,nie tak latwe do zlowienia,ale zlowienie wymiarowego szczupaka nie wymaga chyba fakultetow na jerkbajcie :huh: Tym bardziej,ze w tym roku poziom wody w miare ustabilizowany.Takze, szczupaki na srodkowym Bugu to gatunek rowniez zagrozony wyginieciem,po brzanach i sumach.

#1566 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 02 wrzesień 2012 - 12:43

Święte słowa co tu dużo gadać szczupak ma przechlapane bo każdy gamoń i gumofilc potrafi go złowić i oczywiście zeżreć...jakoś u mnie nikt nie chodzi celowo za sandaczem i boleniem...dlaczego?
Bo nie wali w byle gumę na żyłce 40-stce a jeśli już nawet walnie to więcej tego błędu nie popełni bo dostanie bez ceregieli w łeb :wacko: Jest strasznie płytko, rzeka nie jest pogłębiana, ryba nie ma gdzie stać...

#1567 OFFLINE   sobol18

sobol18

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Adam

Napisano 03 wrzesień 2012 - 09:11

Te szczupaki z zarybień tak dostały po łbie że zostały już tylko niedobitki. W tamtym roku nie raz byłeś świadkiem jak dziadki nad środkowym bugiem walili na żywca rybki. Wszystko było by okej gdyby w wiaderku był np jeden szczupaczek 50 cm, lecz u dziadków po 5-7 ryb w przedziale 25-60 cm. Na pytanie JAK RYBA odpowiadali że dzisiaj słabo bo tylko tyle sztuk, wczoraj więcej załapał ale żaden nie przekroczył 0,5 kg!!! Gdy zatelefonowałem na policję to odpowiedzieli że oni mają co robić u siebie ale POSTARAJĄ się zawiadomić organ za to odpowiedzialny. Oczywiście nikt się nie zjawił dlatego też dziadki czują się bezkarni i walą w łeb co się da. Nawet kiełbia jak złapią na robaka to dla kota zabierają bo po co ma go wypuszczać.

#1568 OFFLINE   artzgodka

artzgodka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaMelmak

Napisano 11 wrzesień 2012 - 10:10

Święte słowa, w zeszłym roku w okolicach Broku rekordziści łowili po 160sztuk w sezonie w tym prawie nic, ciekawe dla czego

#1569 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 11 wrzesień 2012 - 10:18

I ta sama sytuacja w Kryłowie,Prehoryłe ,Gołębie itp itd hmmm

#1570 OFFLINE   artzgodka

artzgodka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaMelmak

Napisano 11 wrzesień 2012 - 15:05

moderator ma rację

Szanowne PZW jeśli któryś z wysoko postawionych członków będzie czytał ten post to bardzo proszę o zwiększenie zarybień szczupakiem i większe skumulowanie owych zarybień tzn. proszę o wpuszczenie kilku ton szczupaka w miejscowości Brok nad rzeką Bug bo MIĘSIARZE I STARE DZIADY nie mają co łowić w tym roku.

W zeszłym roku im pięknie brały a w tym nic.

#1571 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 11 wrzesień 2012 - 19:02

Apeluję o kulturę słowa pisanego na jerkbait.pl

#1572 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 12 wrzesień 2012 - 08:27

Wez tu czlowieku zachowaj kulture, przy takiej sztuce( PZW), nie sposob zachowac kultury :angry: . Coraz bardzije mnie to wnerwia, poswiecasz czas, pieniadze, a nawet zdrowie :mellow: . Nie dawno postanowilem, ze jednak nie bede inwestowal kasy w sprzet, lowie na to, co mam dopoki, dopoty polityka PZW i sporej rzeszy wedkarzy sie nie zmieni!!! A wiec nadzieja matka glupich, ale zaryzykuje. Przynety ograniczam do minimum, a co, nie bede napedzal wedkarskiej gospodarki. Obecnie wiecej wedkuje na Narwi w okolicach Łomzy... i co to samo!!! Szczupak wytepiony do cna, tamten sezon, tabuny wedkarzy-miesiarzy wybrali co sie dalo, nie dawno podchodzi do mnie wedkarz-miesiarz(poznalem po tym, ze widzialem jak wczesniej pakowal szczpaczka do wiadra), Panie pokazac na jaka gumke. Nie bede pisal co mu odp. Gosc mial lepsze auto ode mnie, glodem nie przymieral !!! Panowie czas na jakis bojkot, nie placmy skladek z rok, badzmy solidarni jak jednen i swoje osiagniemy. Ale po co jo to pisze jak i tak iwekszosc poleci z dniem 1 stycznia oplacic karte dla swietego spokoju...Trzeba poszukac chyba nowego hobby :(

#1573 OFFLINE   artzgodka

artzgodka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaMelmak

Napisano 12 wrzesień 2012 - 09:23

Apeluję o kulturę słowa pisanego na jerkbait.pl


Zapraszam w takim razie na Mazowsze, po 2 tygodniach będziesz jechał na forum organizację PZW czym tylko się da.

Wczoraj znów już w zupełnych ciemnościach widziałem rybaków/kłusowników myślisz, że ktokolwiek ich sprawdzi czy np. mają drapieżniki w sieciach, w środku tygodnia i po zapadnięciu zmroku ja szczerze wątpię.


#1574 OFFLINE   artzgodka

artzgodka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaMelmak

Napisano 12 wrzesień 2012 - 09:28

Dla wielu ludzi wędkarstwo to coś więcej niż hobby, to życiowa pasja, szmaciaki z PZW wiedzą o tym i co by nie robili to część ludzi będzie płaciła składki o tym też wiedzą.

Nie wygrasz z nimi, nie płacąc składki możesz tylko mandat zebrać, niestety wiele zrobić nie możemy choć możemy tak jak wielu na tym forum z zemną włącznie zacząć od siebie, nie brać ryb starać się tłumaczyć dla czego nie brać, jak trafimy dobre miejsce to pilnować czyli łowić i kuć pyski na maxa by ryby nie trafiły w niewłaściwe ręce itp. ;)

#1575 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 12 wrzesień 2012 - 09:33

[quote]
Apeluję o kulturę słowa pisanego na jerkbait.pl
[/quote]

Zapraszam w takim razie na Mazowsze, po 2 tygodniach będziesz jechał na forum organizację PZW czym tylko się da.

Wczoraj znów już w zupełnych ciemnościach widziałem rybaków/kłusowników myślisz, że ktokolwiek ich sprawdzi czy np. mają drapieżniki w sieciach, w środku tygodnia i po zapadnięciu zmroku ja szczerze wątpię.

[/quote]


Ja tu na Żuławach swoje robię i na brak zajęć nie narzekam.

Widzisz problemem jest obojętność i zwątpienie, a trzeba dzwonić, pytać o dane osoby przyjmującej zgłoszenie, zapytać czy rozmowa jest nagrywana - uwierz mi wtedy napewno ktoś ich sprawdzi po zmroku - jeśli nie sprawdzi, drąż sprawę dalej.
Rzucanie bluzgów nic poza wysokim ciśnieniem i poziomem cukru nie daje B) , nie no przepraszam czasami daje, ale w bezpośrednim kontakcie - ale promil jest takich którzy zaryzykują.

Więc apeluję jeszcze raz o spokojne i wyważone wypowiedzi :D

DZIĘKUJĘ i PZDR
Zanderix

#1576 OFFLINE   sobol18

sobol18

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Adam

Napisano 12 wrzesień 2012 - 11:05

Dzisiaj wypad na rybki na nowo odkrytą rafę. Wymęczyłem klonka około 20 cm, ale było też kilka niezaciętych brań na wobki i obrotóweczki. Rybka brała bardzo nieśmiało a wręcz podskubywała tylko przynętę. Niestety po krótkim czasie przegonił mnie deszcz, a że byłem ubrany na lekko to musiałem biegiem zwiewać do samochodu ;)

#1577 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 12 wrzesień 2012 - 18:47

Wlasnie PZW wykorzystuje nasza naiwnosc, tzn. nasza pasje!!! Panowie skupmy sie moze na lowieniu, bo raczje podnoszenie cisnienia nikomu nie sluzy, a wywoluje efekt domino. Nasza mentalonsc wymaga czaaaasu. Ostatnio mialem nawet przepychanke z chrzestnym na temat wypuszczania ryb. Czesc naszego spoleczenstwa jest po prostu nie reformowalna.

#1578 OFFLINE   jujus20

jujus20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaSarnaki

Napisano 12 wrzesień 2012 - 19:18

wczoaj na bugu 4.5 godziny 2 brania i bolek wyjęty 57 cm i jak go wypuszcałem to leszczowcy myślalem ze mnie utopia za to ze wypuszcam.

#1579 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 12 wrzesień 2012 - 20:06

[quote]
Apeluję o kulturę słowa pisanego na jerkbait.pl
[/quote]

Zapraszam w takim razie na Mazowsze, po 2 tygodniach będziesz jechał na forum organizację PZW czym tylko się da.

Wczoraj znów już w zupełnych ciemnościach widziałem rybaków/kłusowników myślisz, że ktokolwiek ich sprawdzi czy np. mają drapieżniki w sieciach, w środku tygodnia i po zapadnięciu zmroku ja szczerze wątpię.

[/quote]
Niestety rybacy maja przyzwolone na odlowy dwa dni w tygodniu nawet noca, wtorek i czwartek od 6 rano do 6 dnia nastepnego.Jeden typ dzierzawi rzeke od Bojan do Tuchlina,drugi od Tuchlina do Branszczyka a trzeci od Branszczyka po Wyszkow bodajze.Miejscowy mi sie zalil nad rzeka,ze przy tym niskim stanie wody, tak mu kazdy dolek przetrzepali ,ze nawet krapia nie moze zlowic.Dzwonil gdzies wyzej to mu powiedzieli,ze na Bugu musza byc odlowy bo jest tyle ryby ze inaczej by skarlowaciala :huh:

#1580 OFFLINE   sobol18

sobol18

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Adam

Napisano 12 wrzesień 2012 - 20:17

Aż się niecenzuralne słowa na język cisną!!!! Za dużo ryby?? Kurna oni chyba się z choinki pourywali... Kilka lat temu katastrofa po której 3/4 rybostanu poszło się ... a a raptem w Bugu ryby za dużo. U nich w głowach to chyba sieczki za dużo jest zamiast rozumu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych