Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7461 odpowiedzi w tym temacie

#1741 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 08 luty 2013 - 18:59

Mam nadzieję że śąd da karę co najmniej 10 tyś zł za to przestępstwo a nie powie że mała szkodliwośc czynu i podda samo ukaraniu wymierzy500 zł grzywny. Przykładnie ukarać kilku to powinno dać efekty. A tak po za tym dziękuję PSG. 



#1742 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4647 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2013 - 20:23

Problem jest taki, że przestępstwa kłusownictwa rybackiego raczej im nie udowodnią bo nie złapali ich na gorącym uczynku i nie wiadomo przy użyciu jakich narzędzi pozyskali ryby. Co najwyżej wykroczenie złowienia ryby w okresie ochronnym a to jest jak się nie mylę w postępowaniu mandatowym grzywna 200 zł zaś w postępowaniu sądowym w sprawie o wykroczenie dodatkowo sąd orzeka przepadek sprzętu wędkarskiego który posłużył do połowu, może również orzec zakaz wędkowania pow. roku oraz podanie orzeczenia do publicznej wiadomości. Rzadko kiedy sąd wymierza grzywnę większą niż grożący za dane wykroczenie  mandat.


Użytkownik spinnerman edytował ten post 08 luty 2013 - 22:33


#1743 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 08 luty 2013 - 20:49

Sezon się nie zaczął, a tu taki syf.



#1744 OFFLINE   michalspin

michalspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaHrubieszów
  • Imię:Michał

Napisano 09 luty 2013 - 18:58

Tak tylko to nie jest ich pierwszy raz, jak ich złapali dodatkowo mieli w samochodzie kije do 500g wyrzutu plecionki 0,60 na kołowrotkach i  uzbrojone kotwice wielkości pięści. Te osoby kłusowały jak kolega wcześniej napisał przez wiele lat i dalej to robią... 



#1745 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4647 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 luty 2013 - 19:13

Tak tylko to nie jest ich pierwszy raz, jak ich złapali dodatkowo mieli w samochodzie kije do 500g wyrzutu plecionki 0,60 na kołowrotkach i  uzbrojone kotwice wielkości pięści. Te osoby kłusowały jak kolega wcześniej napisał przez wiele lat i dalej to robią... 

To jeszcze nie dowód  :( 



#1746 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 10 luty 2013 - 16:24

To jeszcze nie dowód  :(

 

Może dla osoby nie znającej tematu to nie jest dowód (z własnym kabankiem po lesie nie można?), ale wędkarz wie, że w okresie ochronnym z takim sprzętem to musi coś być na rzeczy!

 

Pozdrawiam

 

Salmo

 

PS. Ech, powrót B)



#1747 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1795 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 10 luty 2013 - 17:15

Ponoć ichtiolog wycenił ryby na 10 tyś, sprawa w sądzie z dobrym adwokatem może ich pogrążyć na dobre.Zobaczymy co z tego wyjdzie.Ważne by komuś chciało się tym zająć na poważnie i to wykorzystać, nie codziennie trafiają się takie okazje.



#1748 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 10 luty 2013 - 17:21

Może dla osoby nie znającej tematu to nie jest dowód (z własnym kabankiem po lesie nie można?), ale wędkarz wie, że w okresie ochronnym z takim sprzętem to musi coś być na rzeczy!

 

Pozdrawiam

 

Salmo

 

PS. Ech, powrót B)

Widzisz Salmo,może gdyby koledzy z SG byli dogłębnie obeznani z prawem odnośnie ochrony ryb i zwalczania kłusownictwa oraz zechcieli zeznawać w sądzie jako oskarżyciele posiłkowi,a pan sędzia był zapalonym wędkarzem z zaszczepionym szacunkiem do ryb i nienawiścią do całej tej "szarpiącej hołoty" to być może postawione zarzuty byłyby bardziej dotkliwe i nie zakończone tylko postępowaniem mandatowym.

W innym przypadku Adam może mieć rację-to jeszcze nie dowód :( .Ciekawi mnie jednak, jak zostanie to zinterpretowane przez policję/sąd.

 

Pozdrawiam Tomi B) .



#1749 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 10 luty 2013 - 17:34

Widzisz Salmo,może gdyby koledzy z SG byli dogłębnie obeznani z prawem odnośnie ochrony ryb i zwalczania kłusownictwa oraz zechcieli zeznawać w sądzie jako oskarżyciele posiłkowi,a pan sędzia był zapalonym wędkarzem z zaszczepionym szacunkiem do ryb i nienawiścią do całej tej "szarpiącej hołoty" to być może postawione zarzuty byłyby bardziej dotkliwe i nie zakończone tylko postępowaniem mandatowym.

W innym przypadku Adam może mieć rację-to jeszcze nie dowód :( .Ciekawi mnie jednak, jak zostanie to zinterpretowane przez policję/sąd.

 

Pozdrawiam Tomi B) .

 

Tu jest problem, ludzie mimo, że spotykający się z wędkarzami codziennie nie mają pojęcia jak sytuacja wygląda tak naprawdę. Gdy się musiało wysłuchiwać wywodów niektórych funkcjonariuszy to czasami brak komentarza był najlepszym komentarzem do ich słów. Dla niektórych to kłusownictwo jest codziennością, tak jak wędkarze nad wodą.

 

Co ma być to będzie. Ichtiolog wycenił, ale co dalej? Hmmm... Czas pokaże.

 

Pozdrawiam

Salmo



#1750 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4647 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2013 - 19:35

W tym przypadku, to Straż Graniczna będzie pełnić w sądzie rolę oskarżyciela publicznego natomiast rolę oskarżyciela posiłkowego jako użytkownika a zarazem pokrzywdzonego POWINIEN PEŁNIĆ przedstawiciel PZW czyli co naj mniej prezes koła na terenie którego zaistniało wykroczenie ale też każdy inny członek PZW. Może on zgłaszać własne wnioski dowodowe, zadawać pytania osobom przesłuchiwanym, a także wywodzić środki odwoławcze od orzeczeń sądu, co ma niewątpliwy wpływ na efekt końcowy całości postępowania karnego.

Widzisz Salmo,może gdyby koledzy z SG byli dogłębnie obeznani z prawem odnośnie ochrony ryb i zwalczania kłusownictwa oraz zechcieli zeznawać w sądzie jako oskarżyciele posiłkowi,a pan sędzia był zapalonym wędkarzem z zaszczepionym szacunkiem do ryb i nienawiścią do całej tej "szarpiącej hołoty" to być może postawione zarzuty byłyby bardziej dotkliwe i nie zakończone tylko postępowaniem mandatowym.

W innym przypadku Adam może mieć rację-to jeszcze nie dowód :( .Ciekawi mnie jednak, jak zostanie to zinterpretowane przez policję/sąd.

 

Pozdrawiam Tomi B) .


Użytkownik spinnerman edytował ten post 10 luty 2013 - 19:37


#1751 OFFLINE   rogaty666

rogaty666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWyszków

Napisano 09 kwiecień 2013 - 19:33

To ja może wrzucę kilka fotek z dzisiejszego, pierwszego spaceru nad wodę. Celem było sprawdzenie stanu wody i przetestowanie kilku woblerków.

 

http://imageshack.us.../dsc0003ey.jpg/

 

http://imageshack.us.../dsc0007re.jpg/

 

http://imageshack.us...dsc0010idd.jpg/

 

Pozdro.

 

 

(moze ktos mi podpowie jak umieszczac miniatury zdjęć tak jak widac używam imageshack)


Użytkownik rogaty666 edytował ten post 09 kwiecień 2013 - 20:01


#1752 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1795 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 10 kwiecień 2013 - 07:06

Witam, jak piszesz posta to przy czerwonym prostokącie "Wyślij" masz prostokąt "więcej opcji" którego klikasz wtedy masz opcje z wysłaniem załącznika w formie zdjęcia "dodaj pliki" klikasz w to i masz okienko w którym wybierasz co chcesz dodać.Masz max 2 MB.



#1753 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 10 kwiecień 2013 - 08:19

Woda idzie w górę, martwi mnie to że na majówkę będzie duża woda.
Większość dobrych miejsc będzie pod wodą. Liczni wędkarze skupią się na tych polaciach brzegu które będą zapewniały w miarę komfortowe łowienie. Przez co ścisk nad wodą może być większy niż zwykle. Jestem też ciekaw jak to długo utrzymujące się zimno wpłynie na aktywność ryb. Czy bolki dopiszą?
Kol. Rogaty666 domyślam się że wobki widoczne na fotce są Twoim dziełem?
Może zechciał byś nam je zaprezentować w dziale twórców?
Pozdrowienia.

#1754 OFFLINE   rogaty666

rogaty666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWyszków

Napisano 10 kwiecień 2013 - 09:48

Dzieki @Andru77

 

Przemku jak tak dalej będzie to nie wiem czy w połowie maja da się swobodnie połowić, A żeby napisać coś w dziale lurebuildingu chciałbym zacząć od przedstawienia swoich pierwszych psełdo woblerów a na tą chwile nie mam odpowiednich zdjęć. Wrzucę coś tutaj z tegorocznej dłubaniny.

 

Załączony plik  SAM_0022 c.jpg   107,01 KB   189 Ilość pobrań

 

Załączony plik  SAM_0032 c.jpg   139,72 KB   177 Ilość pobrań

 

 

 

 



#1755 OFFLINE   marianosum

marianosum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 855 postów
  • LokalizacjaStW

Napisano 10 kwiecień 2013 - 10:17

Dzieki @Andru77
 
Przemku jak tak dalej będzie to nie wiem czy w połowie maja da się swobodnie połowić, A żeby napisać coś w dziale lurebuildingu chciałbym zacząć od przedstawienia swoich pierwszych psełdo woblerów a na tą chwile nie mam odpowiednich zdjęć. Wrzucę coś tutaj z tegorocznej dłubaniny.
 
attachicon.gifSAM_0022 c.jpg
 
attachicon.gifSAM_0032 c.jpg



Jak nazywają się te woblerki ?diabełki?

Nie mogłem się powstrzymać próbuje zrozumieć jak można dać sobie nick iście szatański i do tego fote w avatarze jakiegoś diabła.

Mam znajomego zakonnika poprosze go o msze w twojej intencji tak na opamietanie.

Przepraszam za o.t

#1756 OFFLINE   henluk

henluk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Henryk

Napisano 10 kwiecień 2013 - 10:26

:lol:



#1757 OFFLINE   rogaty666

rogaty666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWyszków

Napisano 10 kwiecień 2013 - 10:30

A widzisz jednak się da.

Kolegę zakonnika poproś o msze w intencji zmian w PZW.

 

Pozdro.



#1758 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1795 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 10 kwiecień 2013 - 11:05

Kiedyś na jesieni tak ze 12 lat wstecz łapaliśmy ładne szczupaki i sandacze na łąkach kilkadziesiąt metrów od koryta, woda miała około 100-120 cm, wtedy pamiętam wysoka woda była nie wynikiem opadów tylko została puszczona z ukraińskich zbiorników.Wiosną kiedy dużo białej ryby wychodzi na tarło właśnie na zalane łąki tam też idzie za nimi ładny drapieżnik. Tam też można mieć lepsze efekty niż w korycie, w którym jest bardzo dużo wody.



#1759 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 10 kwiecień 2013 - 11:55

Tu się zgadzam w 100% z Tobą tylko mało jest tych dostępnych łąk w moim pobliżu, większość to drzewiasto-krzaczate brzegi. Łowienie w tym sajgonie jest trudne lub niemożliwe. Wysoka woda zmienia u mnie plany co do maja, spróbuje teraz poszukać jazio-kleni w Liwcu a dopiero później rozpoczne poszukiwania bolka.
Kolego rogaty 666 nie martw się, będąc na wodą w po pobliżu miasta zawsze jesteś pod zasięgiem dwóch kościołów :) więc dusza Twa i tak zbawiona będzie heheh.

Użytkownik Przemek edytował ten post 10 kwiecień 2013 - 11:56


#1760 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 11 kwiecień 2013 - 19:23

Szatańskie kilery,bedzie rzeź .... ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych